Ziołolek, Linomag, Oliwka dla dzieci i niemowląt (nowa wersja)

Ziołolek, Linomag, Oliwka dla dzieci i niemowląt (nowa wersja)

Oliwka polecana do codziennej pielęgnacji po kąpieli oraz masażu dzieci i niemowląt od 1. dnia życia. Substancje aktywne stanowią połączenie oleju lnianego bogatego w NNKT, w tym kwasy omega-3 i omega-6 oraz naturalnego wyciągu z rumianku.
Natłuszcza, wygładza i uelastycznia skórę
Łagodzi podrażnienia, stany zapalne i zmiany skórne spowodowane alergią
Przyspiesza regenerację naskórka
Chroni skórę przed utratą wody i działaniem czynników zewnętrznych
Doskonale się wchłania.

sucha, podrażniona, normalna
oliwki
natłuszczające, pielęgnujące, nawilżające, ochronne
hipoalergiczna
z pompką, w butelce

Nie dla każdego

Oliwka Linomag jest polecana do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt i dzieci. U nas się nie sprawdziła dla niemowlaka, bo dziecko nie może stosować aż tak tłustych produktów, dlatego oceniam ten kosmetyk wyłącznie po stosowaniu go na sobie. Używam tej oliwki do pielęgnacji suchych pięt, łokci i skórek przy paznokciach. Już po pierwszym zastosowaniu oliwka pomaga wygładzić przesuszone miejsca, zmiękcza skórę i pozostawia tłusty film. Jak na mój gust jest zbyt lejąca się i tłusta. Po zastosowaniu na dłoniach przez bardzo długi czas nie można nic dotykać, bo zostawia się plamy i palcuje się wszystko wokół. Dozuje się przez aplikator i nie trzeba nic odkręcać, jednak dawka jednej pompki to zbyt duża ilość i produkt rozlewa się, plami wszystko wokół i oczywiście nieestetycznie brudzi butelkę. Opakowanie jest ładne, w stonowanych kolorach, z uroczą grafiką. Podsumowując, produkt ma plusy i minusy. Ciężko mi go ocenić. Ładnie pachnie i i jest delikatny dla skóry, dobrze ją pielęgnując, przy jednoczesnym nieprzyjemnym dozowaniu i wszędobylskiej tłustości.

Jak najbardziej polecam osobą które lubią stosować oliwkę do ciała po kąpieli oraz do codziennej pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt .
Lubię ją stosować po depilacji zwłaszcza nóg , natłuszcza je zapobiegając podrażnieniom i przesuszeniu się skóry.
Oliwka ma poręczną butelkę z dozownikiem . Zapach jest prawie niewyczuwalny , za to bardzo duży plus , im mniej czuć tym lepiej dla mnie. Dużo lepiej się sprawdza jak oliwka z Bambino, ale to jest jedynie moja subiektywna opinia.

Łagodzi podrażnienia ????

Z racji, iż jest to produkt przeznaczony głównie dla dzieci, sprawia to, że jednocześnie nadaje się do każdego rodzaju skóry i nie podrażnia. Ja oliwki używam głównie po goleniu i u mnie sprawdza się w 100 %. Po regularnym stosowaniu tego produktu zapomniałam o wypryskach i podrażnieniach od maszynki czy golarki. Skóra pozostaje długo nawilżona i zabezpieczona przed wysychaniem. Konsystencja oliwki nie jest "sucha" tylko bardzo tłusta przez co bardzo łatwo się rozprowadza i jest wydajna. Po zastosowaniu produktu na skórze pozostaje tłusty film, który mi w ogóle nie przeszkadza, wręcz przeciwnie lubię czuć to natłuszczenie po depilacji. Dodatkowo delikatny i niedrażniący zapach jest ukojeniem dla nosa.
Od dobrego roku nie rozstaje się z tą oliwką i naprawdę polecam każdemu!

Dobra dla maluszka.

Od urodzenia smaruje moje dziecko oliwką - wcześniej było to emolium lecz jego cena jest dość wygórowana. Na linomag trafiłam przy okazji w pepco, na początku byłam dość sceptyczna bo cena to tylko 10 zł. Bałam się czy nie będzie uczulała ale za tą cenę nie byłoby mi szkoda jej odstawić w kąt.
Jestem miło zaskoczona, bo oliwka niedość, że nie uczula skóry wrażliwej, to posiada nawilżające emolienty,
jak na oliwkę jest dość gęsta,
nie wylewa się z rąk,
Wielki plus za buteleczkę z pompką.
Skóra po użyciu jest mięciutka i nawilżona.

Dobry, ale czy potrzebny?

Oliwkę kupiłam jako element wyprawki dla noworodka, muszę przyznać ze nie znalazła u nas szerszego zastosowania w pielęgnacji dziecka.
Po pierwsze, dlatego że moje maleństwo od urodzenia nie lubiło zabiegów pielęgnacyjnych i kąpieli. Oliwka, mimo że się wchłania, potrzebuje na to chwilę, dla mojego dziecka to było za długo.
Po drugie, dlatego że zdecydowałam się na olejową wersję tego produktu do kąpieli. Tak było mi wygodniej, szybciej i sprawniej. Skóra po kąpieli, w mojej ocenie nie wymagała dalszej pielęgnacji, ewentulanie miejscowo stosowałam kremy, które błyskawicznie się wchłaniają.
Sama oliwka ma typową dla produktu konsystencję, delikatny, według mnie przyjemny zapach. Stosuję ją czasem na przesuszoną skórę rąk i muszę przyznać że zostawia ją aksamitnie gładką. Nie przepadam jednak za olejami, więc tą czynność wykonuję rzadko.
Minusem jest też fakt, iż w miarę używania ( a nie robiłam tego często), butelka strasznie nieestetycznie wygląda, cała jest zaolejona, naklejki odklejają się pod wpływem produktu. Widziałam że są już w sprzedaży wersje z pompką, polecam szukać takiej, to na pewno ułatwi dozowanie.
Uważam, że kosmetyk nie jest zły, ale proponuję go osobom które lubią oliwki w codziennej pielęgnacji.