Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15

Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15

Preparat hamuje utratę mocznika ze skóry. Uzupełnia w skórze substancje fizjologiczne. Zawiera fotostabilne filtry UVB: 15/ UVB: 7.
Substancje aktywne:
- Hydrasalinol - unikalna substancja, umożliwiającą dostarczanie mocznika do głębszych warstw skóry i zapobiegającą jego przeznaskórkowej utracie (TEUL).
- Kompleks NMF (Natural Moisturising Factor) - w jego skład wchodzi mocznik, lizyna, sól sodowa kwasu piroglutaminowego (PCA Na) i kwas mlekowy. Wiąże wodę w skórze oraz skutecznie zabezpiecza przed jej nadmierną utratą przez naskórek.
- Ceramidy roślinne - pozyskiwane z ziaren ryżu. Odbudowują struktury lipidowe. Zawierają kwas linolenowy (NNKT), charakterystyczny dla naturalnie obecnych w ludzkiej skórze ceramidów typu I. Wzmacniają przyleganie komórek, dzięki czemu skutecznie zapobiegają przeznaskórkowej utracie wody (TEWL).
- Olej z awokado - chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy warstwy rogowej naskórka.
- Hialuronian sodu - wiąże wodę w skórze oraz ogranicza jej przeznaskórkową utratę.
- Mocznik - wiąże wodę w głębszych warstwach naskórka oraz reguluje proces jego rogowacenia.
- Fotostabilne filtry UVB: SPF 15 / UVA: 7 skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.
- Woda termalna z Iwonicza-Zdroju - koi i łagodzi podrażnienia

Warto kupić.

PLUSY:
+ dobrze nawilża;
+ koi skórę;
+ łatwo się rozprowadza;
+ nie trzeba go dużo na całą twarz;
+ posiada filtr;
+ wygodne opakowanie dobrze domykające się;
+ lekki, delikatyn, cytrusowy zapach;
+ szybko się wchłania;
+ wydajny;
+ nadaje się pod makijaż;
+ ujednolica kolor buzi;
+ zmniejsza powstawanie różnych zmian na twarzy (zaskórniki, wągry itp.).

Jak dla mnie mógłby być trochę tańszy.

Ilość zużytych opakowań: 1 (50 ml)

Warto pamiętać o tym kremie

Poszukiwanie kremu na dzień, to prawdziwa wyprawa na Mont Everest. Niby wchodząc do Rossa lub Hebe półki się uginają od nadmiaru wszelkich mazideł, ale gdy przyjdzie co do czego, to niestety zaczynają się schody.

Moja cera to chyba twarz typowej 30 latki, czyli są rozszerzone pory ale nie ma dramatu, na czole minimalne zmarszczki mimiczne, drobne krostki przed okresem - typ generalnie mieszany, mało wrażliwy ale skłonny do zapychania dosłownie wszystkim. Krem ma być nawilżający, ale bez przesady, bez zapachu i udziwnień :)

Iwostin kupiłam po przeczytaniu pozytywnych opinii, ale pełna obaw, że mimo wszystko zrobi krzywdę niż ulepszy (przed opisywanym produktem miałam przygodę z Vichy LiftActive Retinol Ha - totalna katastrofa). Ale ten zakup okazał się bardzo dobrą decyzją!

Plusy:
- nie zapycha! ani jeden pryszcz nie wyskoczył podczas stosowania.
- mocznik oraz cała reszta nawilża, skóra przestaje być odwodniona, odzyskuję kolor (moja cera, kiedy brakuje jej H2O traci "normalny" kolor, staje się szara)
- nie uczula (mnie rzadko, kiedy co uczula ale ten chyba nikogo nie skrzywdzi)
- sprawdza się pod makijażem, kremik BB dobrze się rozprowadza choć trzeba trochę odczekać.

Są i drobne minusy:
- Jest bardzo gęsty, przez co trzeba odczekać jakieś 10 minut aby nałożyć fluid.
- ze względu na konsystencję nadaje się raczej na noc niż na dzień (choć obecność filtrów świadczy o czymś odwrotnym)
- Dosyć mało wydajny - używam go 3 tygodnie i już zużyłam około 75% .

Krem jest bardzo uczciwym produktem, nie oszukuje i spełnia obietnice, naprawdę polecam bo to godne zaufania "mazidło".

Ukojenie.

Moja skóra zaczęła płatać figle-postanowiłam wymienić kosmetyki,być może to ich wina,pomyślałam. Trafiłam do super pharmu po meksyku,jaki zrobiła mi Pani na twarzy w Douglasie-chciałam zakupić jakiś nowy podkład,niekoniecznie firmy,której mnie umalowała,ale myślę,dam jej szansę. Błąd! Nigdy więcej... Jedyne,co udało się Pani z drogerii to postawienie diagnozy nt cery-odwodniona. Wracając do tematu-ekspedientka w aptece wykazała się kompetencją i serdecznością-przedtem używałam kremu Vichy,ale zaczęło mi brakować tego nawilżenia. Pod makijażem w ciągu dnia robiła mi się pustynia. Suche placki,skorupka,znikający plamami podkład,istna tragedia,rano nakładanie makijażu zajmowało mi chyba sto godzin i robiłam to z płaczem :( Powiedziałam kobiecie,że jestem zdesperowana i niech mnie ratuje :) Zrobiłyśmy rekonesans po półkach,wybrałam 2 lub 3 kremy,w tym ten Iwostinu. W końcu trzeba sie było zdecydować,zapytałam po prostu,który wybrałaby Pani mnie obsługująca. Wskazała Hydratię. Strzał w 10! Za przyzwoite pieniąde (ok30-40zł) zakupiłam krem,który dał mi jakieś ukojenie! Nie jest to w 100% ten efekt i poczucie,którego potrzebuję,ale jest o niebo lepiej ze wszystkim! Skóra długo nawilżona,makijaż sie trzyma,nie ma tych wysuszonych na wiór partii... Dobra konsystencja,nie lejący się,raczej gęsty,dobrze się rozprowadza. Opakowanie przetrzyma każdą podróż, dość higieniczne i wygodne w użyciu. Nie zapycha. Och,żeby tak zawsze trafiać na taką obsługę i produkty! :)

świetny krem!

Mam cerę mieszaną, skłonną do niedoskonałości. Walcząc z przetłuszczającymi się obszarami bardzo ładnie udało mi się swoją skórę zmaltretować i tu właśnie trafiłam na ten kremik, który mnie uratował. Znamy się od dawna, przez moją kosmetyczkę przewinęło się wiele kremów, ale on zawsze jakoś do niej wraca.

+ rewelacyjnie nawilża
+ nie zapycha
+ neutralny zapach
+ bardzo miła konsystencja
+ bardzo wydajny
+ filtr - jakiś tam jest ;)
+ cena za tak dobry produkt o takiej pojemności - bajka!

Jak dla mnie ma jeden minus w zastosowaniu jako dzienny krem - nie wsiąka całkowicie w skórę, powoduje u mnie świecenie, więc stosuję go najczęściej na noc i w tej roli sprawdza się świetnie!

Używam tego produktu od: 4 lata
Ilość zużytych opakowań: sporo

Kupiłam krem zachęcona pozytywnymi opiniami na wizazu i sie nie zawiodłam. Efekt jaki zauważyłam u siebie to ujędrnienie, miękka i delikatna skóra. Zalety:

+wydajny
+spełnia swoje zadanie (miękka i delikatna skóra)
+posiada filtry
+tani
+łatwo dostępny

minusy:
brak

POLECAM WSZYSTKIM JAKO PODSTAWOWA PIELĘGNACJA NA DZIEŃ :)

nie ma wad

Kupiłam ten krem w ziko za 21 zł. Cera bez suchych skórek. Świetnie nawilża, nie pozostawia lepkiej warstwy, nadaje się pod makijaż, NIE ZAPYCHA co jest dla mnie ważne przy mojej problematycznej cerze. Jest wydajny, ma neutralny zapach. Konsystencja bezproblemowa, a mała ilość kremu wystarcza na całą twarz. Nie ma wad dla mnie i Zostaje ze mną na dłużej.

Niedrogi i skuteczny

Kremik zakupiłam w osiedlowej aptece za 29,99zł.
Doskonale nawilża i wygładza skórę.
Koi ją i łagodzi,nakładam też w okolice oczu i mnie ich nie podrażnia.
Uczucie ściągniecia znika natychmiast po zaaplikowaniu kremu i utrzymuje się cały dzień.
Znikają wszelkie suche skórki i suche "placki"
Faktycznie odczucia po nałożeniu są takie jakby zatrzymywał wilgoć w naskórku.
Nie zostawia tłustej i lepkiej powłoki,ale gdy nałożę go na noc to rano przy myciu pyszczydła czuję jak zmywam warstwę tego kremu.
Konsystencja zwarta,gęsta,ale nie tępa-z wklepaniem go nie ma żadnego problemu.
Nie roluje się,współgra z podkładami.
Zapach subtelny,delikatny.
Co kilka dni muszę zrobić przerwę w stosowaniu bo ptrafi zapchać(za to pół gwiazdki mniej).
W jeden miesiąc zużyłam pół tubki,więc nie jest żle za taka cenę.
Ogólnie dobry nawilżający krem

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/2 pierwszego

Dobrze nawilża

Obecnie mam skórę suchą, plamy po trądziku w okolicach żuchwy, zaskórniki na nosie i brodzie. Skóra potrzebuje nawilżenia więc sięgnęłam po ten krem. Jestem zadowolona z działania bo bardzo fajnie nawilżył mi cerę, szybko się wchłaniał, nie zostawiał tłustej warstwy, wystarczył na długo wg mnie bo na prawie 2 miesiące (bez kilku dni). Cera była bardziej miękka po zastosowaniu i znikało uczucie przesuszenia skóry.
Ogólnie pewnie jeszcze kiedyś kupię ten krem, ale zmieniam kremy i kupuje różne. Uzywam physiogelu lub cetaphilu jako zelu do mycia twarzy, do demakijazu, wiec mam delikatna cere.
Poza tym uzywam na noc kwasów pharmaceris wiec skore wysusza jeszcze bardziej, potrzebuje dobrego nawilzacza i ten krem sie sprawdzil. Podczas uzywania kremu iwostin hydratia uzywalam tez kremu z 5% kwasem migdalowym pharmaceris na noc.

PODSUMOWUJĄC...

MINUSY
- wiem ze nie powinno się używac kremu w okolicach oczu ale czasem przy uzyciu przypadkowo natknelam sie na okolice\'pod oczami\' i wtedy łzawily wiec to uwazam za minus
- konsystencja kremu wg mnie troche za gęsta bo musiałam wsmarowywać krem mocno wiec pozniej zaczelam wklepywac zeby nie ponaciągac delikatnej skory
PLUSY
-piekny zapach, bardzo mi sie podobal
-dobrze nawilża suchą skórę (np przy stosowaniu kwasów, ktore dodatkowo wysuszają cere, jak w moim wypadku)
-cena przystepna, ok40zl w aptece
-wydajny kosmetyk. 50ml opakowanie wystraczyło na 2 miesiące codziennego stosowania
-skora bardziej miekka i rzeczywiscie nawilzona
-ma filtr SPF 15

Jestem na tak :)
Jeszcze kiedyś wrócę do tego kremu ale używam i próbuje różnych kremów ze względu na to, że nie chce by moja skóra sie przyzwyczaiła.

Ilość zużytych opakowań: jedno 50ml

Bez rewelacji.

Krem ma przyjemną konsystecję i dość dobrze się wchłania. Jest idealny pod makijaż.

Niestety ani trochę nie nawilża mojej cery; nie zauważam żadnej z zalet, które wymienione są w ulotce.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1, 50 ml

dobry, ale to jeszcze nie to

Cały czas szukam kremu na dzień, który rozprawi się z suchymi skórkami na policzkach.Nie mogę powiedzieć, że znalazłam w tym kremie rozwiązanie moich problemów, ale na pewno zauważyłam poprawę kondycji skóry odkąd go używam.
Jest bardzo lekki, nie pozostawia na skórze filmu, a buzia po jego użyciu jest gładka. Podkład ładnie się na nim rozprowadza, ale, szczególnie po kilku godzinach, widać że mojej skórze daleko do ideału i przydałoby się jej nieco skuteczniejsze nawilżenie.
Jego regularna cena za 50ml to około 40zł. Może nie jest to dużo za krem, od którego sporo oczekujemy, ale mam wrażenie, że krem dość szybko się skończył, mimo że używam go tylko na dzień i raczej w nie za dużych ilościach. Ja zapłaciłam za niego 25zł i w takiej cenie jest wart uwagi.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

świetny

Od lat mam problemy z suchą ale skłonną do niedoskonałości cerą. Walcząc różnymi sposobami, czasami drastycznymi z owymi niedoskonałościami, powoduje jeszcze większe przesuszenie skóry. Dlatego potrzebowałam kremów o silnym działaniu na dzień i na noc. Najtrudniej było znaleźć dobry krem na dzień. Jeśli dobrze nawilżał, to nie nadawał się pod makijaż bo był za tłusty. Dopiero iwostin okazał się odpowiedni. Bardzo dobrze nawilża, nawet trochę natłuszcza, zostawiając lekką warstwę, która po jakimś czasie się wchłania, ale efekt nawilżenia pozostaje. Cera się nie świeci, wygląda świeżo. Krem nadaje się pod makijaż. Używam go od jesieni do lata, gdy robi się bardzo ciepło, zmieniam na coś lżejszego.
Nie powoduje podrażnień, nie uczula.
Cena jest przystępna, szczególnie, że jest dość wydajny. Nie ma też problemu z kupieniem bo kosmetyki iwostin są niemalże w każdej aptece i superpharmie.
Godny polecenia do cery przesuszonej i wrażliwej.

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: w trakcie czwartego

Baaaaardzo dobry za rozsądną cenę!

Super krem, wypróbowując wciąż nowe kosmetyki do twarzy, te droższe i te tańsze, apteczne i drogeryjne, trafiłam na Iwostin z ceramidami i na pewno przez dłuższy czas się z nim nie rozstanę.

+ nie zapycha, nie uczula (mam suchą skórę i stosując przymusowo trochę cięższe kremy często miałam problemy z wypryskami)
+ fajnie się wchłania, nie do "zera", dla mnie to duży plus
+ poprawia stan skóry - naprawdę mam wrażenie, że rzadziej mi coś wyskakuje i skóra jest lepiej odżywiona
+ bardzo dobrze nadaje się pod podkład
+ cena

- wydajność - dość szybko się zużywa, pierwszą tubkę zużyłam chyba w 1,5 m-ca, ale to jedyny minus i mogę to przeboleć

Używam tego produktu od: 4 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania