Emolium, Pure, Krem skóra sucha, wrażliwa, skłonna do alergii

Emolium, Pure, Krem skóra sucha, wrażliwa, skłonna do alergii

Emolium Pure, krem został stworzony z myślą o codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i skłonnej do alergii dla dorosłych i dzieci od 1. dnia życia. Intensywnie nawilża i wzmacnia. Daje uczucie całodziennego nawilżenia i komfortu. Koi, daje efekt odżywienia skóry. Niweluje szorstkość, pozostawiając skórę miękką i gładką.

wrażliwa, alergiczna / atopowa, sucha
łagodzące, ochronne, nawilżające
w tubce
lekkie
uniwersalne

Dość fajny ale drogi krem

Krem kupiłam już jakiś czas temu w lokalnej aptece u siebie. Był na promocji i kosztował 17,90 zł .

Pani w aptece polecała go na atopowe zapalenie skóry oraz na miejsca gdzie skóra jest bardzo sucha, ja kupowałam go porą zimową dla Mojego Męża.

Producent zapewnia nas że krem daje uczucie nawilżenia i komfortu , koi oraz odżywia skórę ,niweluje szorstkość ,pozostawia skórę gładką i miękką.

W przypadku skóry mojego męża jednak to nie do końca tak działało.
Miał on miejsca na plecach które były bardzo suche i próbowaliśmy wszelkich kremów aby je odrobinę nawilżyć.

Niestety ten krem też sobie nie poradził, przejęłam go ja do kremowania rąk . Oczywiście w tej kwestii się sprawdził ale uważam że wydawanie prawie 18 zł na krem do rąk to bardzo drogo jak dla mnie.

A więc moim zdaniem jeżeli szukasz kremu do rąk to ten jest okej ale jest bardzo drogi. Jeżeli jednak szukasz czegoś co pomoże ci nawilżyć twoją skórę w innych częściach ciała to nie polecam.

Produkt jest bardzo wydajny i ma taką lekką jakby strukturę. Wystarczy go odrobina ponieważ bardzo ciężko jest go później wetrzeć w skórę.
Szata graficzna jest w kolorach biało-zielonych.

Jestem pozytywnie zaskoczona :)

Wybrałam się do superpharm z chęcią wypróbowania jakiegoś nowego kremu, i tak właśnie natknęłam się na to cudeńko.
Estetyczne, częściowo pochodzące z recyklingu opakowanie w formie tubki (nie przepadam za używaniem kremów w słoiczkach) jest bardzo porządne, krem się nie wylewa. Skład jest bardzo dobry i w 99% naturalny. Zapach jest lekko wyczuwalny, nieco apteczny, ale to na plus, ponieważ moja cera nie lubi się z mocniej perfumowanymi kosmetykami.
Konsystencja kremu nie jest ani zbyt gęsta ani lejąca, przypomina bardziej skoncentrowane serum. Na początku nałożona w większej ilości może bielić, ale wchłania się dosyć szybko, poza tym kremu potrzeba naprawdę niewiele na całą twarz i szyję, co sprawia że jest niesamowicie wydajny :)
I w końcu, co najważniejsze - moja bardzo wybredna cera w końcu się uspokoiła, przestała się czerwienić a uczucie ściągniętej skóry odeszło totalnie w zapomnienie. Podsumowując, jest to godny polecenia krem! Warto przetestować, zwłaszcza że na promkach można go dopaść za zaledwie kilkanaście złotych ❤️

dziwny

Dlaczego ten krem ma inną szatę graficzną inną niż inne produkty Emolium o łatwo rozpoznawalnych biało-czerwonych opakowaniach?

Do zakupu skusił mnie dobry skład: olej z orzechów makadamii, skwalan, inulina, pantenol, alantoina, olej ze słonecznika. Brak parabenów.

Krem nie ma tłustej konsystencji.
Zapach lekki, dość neutralny, ale do najprzyjemniejszych nie należy.

Dla mnie nieco problematyczne jest używanie tego kremu. Po rozsmarowaniu tworzy białą maskę, długo wchłania się dając nieestetyczne białe ciapki. Można nieco przyspieszyć wchłanianie, wklepując krem przez kilka minut. Próbowałam nakładać zarówno mniej jak i więcej, ale efekt powyższy - i poniższy - taki sam.

Po zniknięciu białych plam, wciąż mam wrażenie lekko ściągającej maski na twarzy, bo krem nie natłuszcza, nie zmiękcza ani nie nawilża. A przynajmniej nie daje poczucia odżywienia skóry.

Nadaje się do cer wrażliwych, mnie nie podrażnił.

Raczej nie wrócę do tego kremu mimo naprawdę przyzwoitego składu.

Delikatny

Przetestowalam naprawdę mnóstwo kremów i w każdym mi coś nie pasowało, na ten produkt trafiłam totalnie przez przypadek bo zdesperowana pogarszającym się stanem mojej skóry szukałam czegoś co uspokoi moją twarz. Mam cerę mieszaną z przetluszczającą strefą T i z dosyć dużymi rozszerzonymi porami. Nigdy nie miałam problemów z wypryskami, raz na czas jakiś się pojawił ale szybko znikał ale teraz moja skóra chyba przeżywa kryzys bo mam bardzo dużo zaskórników. Ten krem pomógł uspokoić moją cerę w szybkim czasie, wiadomo nie całkowicie ale widzę różnice. Skóra jest nawilżona, elastyczna i miła w dotyku. Produkt znajduję sie w dosyć dużej tubce co jest higienicznym rozwiązaniem, ma rzadką konsystencję dzięki czemu jest mega wydajny wystarczy niewielka ilość żeby pokryć całą twarz i szyję. Jestem zaskoczona tym produktem, ponieważ nie miałam zaufania do tej firmy ze względu na ich skład a ten jest naprawdę super, do tego pojemność i cena zwłaszcza na allegro nawet z przesyłką jest bardzo atrakcyjna. Krem Emolium zostanie ze mną na pewno na długo.

Rewelacja!

Ten krem to moje ostatnie odkrycie, którym jestem zachwycona! Jest rewelacyjny. Bardzo dobrze nawilża i wygładza skórę, świetnie nadaje się na noc, ale także pod makijaż (bardzo dobrze się wchłania). Świetny skład, bez żadnych śmieciowych substancji. Nie uczula, nie zapycha. Jestem naprawdę bardzo zadowolona, gdyż ciężko mi dobrać dobry krem do twarzy (większość szybko powoduje u mnie powstawanie zaskórników i wyprysków). Jedyny malutki minusik to specyficzny zapach (krem nie zawiera żadnych "polepszaczy" zapachowych), ale dla mnie to najmniej ważna rzecz biorąc pod uwagę wszystkie inne dobroczynne plusy tego preparatu :) POLECAM!

Cudo

Fantastyczny krem z rewelacyjnym składem. Skóra twarzy jest mięciutka, wygładzona, a co najważniejsze nie uczula. Krem nie zapycha. Stosowałam u siebie i u moich dzieci.