Le Erbe di Janas, Henne Rosso Caldo (Henna (ciepła czerwień))

Le Erbe di Janas, Henne Rosso Caldo (Henna (ciepła czerwień))

Henna od Le Erbe di Janas zapewnia piękną, ciepłą, głęboką czerwień, w zależności od naturalnego koloru:
miedziana czerwień na jasnobrązowych włosach
intensywna czerwień na średniobrązowych włosach
miedziane niuanse na ciemnych/czarnych włosach
jasnoczerwony na blond włosach
Proszek jest bardzo drobno zmielony i nie zawiera grubych włókien. Dlatego łatwo go zmieszać do postaci miękkiej, delikatnej pasty i równie łatwo go wypłukać.
Pod nazwą "henna” kryje się roślina o nazwie lawsonia inermis. Proszek zastosowany jako farba pokrywa warstwę keratynową włosa i nie tylko nadaje kolor, ale także chroni i zapewnia włosom większą objętość. Henna ma równoważący wpływ na produkcję sebum na skórze i przeciwdziała powstawaniu łupieżu. Proszek henna nie zawiera sodium picramate.

Zastosowanie:
W zależności od długości i gęstości włosa, wymieszaj wymaganą ilość henny z gorącą wodą do kremowej pasty.
Dodaj pół łyżki octu lub soku z cytryny, dobrze wymieszaj i przykryj na 12 godzin (6 godzin w lecie).
Następnie nałóż na czyste, suche włosy i spłucz wodą po 1-3 godzinach.
Używanie szamponu nie jest konieczne. Jeśli włosy są bardzo suche, można użyć niewielkiej ilości odżywki.
Hennę można również wymieszać z gorącą wodą i natychmiast zastosować.

bez alkoholu, bez amoniaku, ziołowa, bez silikonów, bez parabenów
w saszetce
proszek
Trwałość
długotrwałe
farby, henny
odświeżenie koloru, pokrycie siwych włosów, odżywcze, koloryzujące

Doskonała

Tą hennę dostałam w prezencie od innej włosomaniaczki i się zakochałam.
Co mnie w niej najbardziej urzekło to to ,że jest bardzo drobno zmielona dzięki czemu z łatwością uzyskałam bardzo gładką konsystencję budyniu. To sprawiło, że nakładanie jej to była sama przyjemność. Miałam wrażenie, że nakładam na włosy maskę a nie błoto.
Hennuje dwuetapowo czyli czysta henna, a potem indygo jednak chcę by spod tej czerni zwłaszcza w słońcu przebijała czerwień.
Hennę zakwasilam sokiem z jabłka, który sama wyciskam i odstawiłam na około 18 godzin gdyż jest to henna pakistańska.
Barwnik cudownie się uwolnił i widać w słońcu refleksy czerwone choć normalnie mam włosy czarne.
Po spłukaniu i wysuszeniu włosy były gładkie, nawilżone i cudownie błyszczące.
Najważniejsze to pożądanie wypłukać zioła bo jeśli tego nie zrobimy może nam towarzyszyć efekt tępych włosów, aż do następnego mycia.

Świetna henna !

To nie jest moja pierwsza henna.
Henna ta bardzo dobrze pokrywa siwe włosy.
Stosuję się do opisu producenta ( mieszam z cytryną, ale też żółtkiem jajka i zostawiam na głowie min 3 godziny ) i otrzymuję efekt, na który czekałam.

Pierwszy raz zużyłam całe 100g opakowanie, teraz tylko 50 g na odrosty.

Mam naturalne włosy w kolorze ciemnego brązu, ale już dużo siwych włosów.
Gotowe mieszanki szybko się u mnie wypłukiwały, a ta jednoskładnikowa henna w proszku nie.

Można znaleźć tańsze i droższe henny, ale ta jest dla mnie łatwa w przygotowaniu i skuteczna.