Biochemia Urody, Olej kokosowy 100% ekologiczny

Biochemia Urody, Olej kokosowy 100% ekologiczny

Naturalny olej, który w temp. pokojowej ma postać białego, miękkiego masła o intensywnym zapachu kokosowym. Polecany do pielęgnacji włosów, zapewniając odbudowę, nawilżenie i ochronę włókna włosa. Ze względu na własności emoliencyjne, odpowiedni jako nawilżacz do cery suchej i łuszczącej się. Właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antyseptyczne, czynią naturalny olej kokosowy odpowiednim również jako dodatek w pielęgnacji cery trądzikowej i łojotokowej.
Postać: poniżej 25°C - biała masa tłuszczowa, powyżej 25°C - płynny, lekko żółty olej.

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

w słoiczku
bogate
olejek
olejki
normalna, trądzikowa, tłusta, sucha
antybakteryjne, nawilżające, przeciwtrądzikowe, regenerujące

Świetny olej o cudownym zapachu

Kupiłam go głównie z myślą o włosach ale zdarza mi sie stosować zarówno na twarz jak i całe ciało..

Odkąd używam olei (kokosa i kilku innych) kondycja moich włosów wyraźnie się poprawiła.. Są silniejsze, gładsze, bardziej błyszczące..

Dodatkowym mega plusem jest dla mnie zapach kokosa, który uwielbiam :)

Ilość zużytych opakowań: ok 600 ml

Uniwersalny

Zachwycam się od dawna produktami z BU, więc nie mogłam przejść obojętnie obok oleju kokosowego.
To genialny nawilżacz - dodany do balsamu do ciała sprawia, że skóra jest o wiele bardziej gładka, nawilżona, odżywiona. Tak samo zachowuje się stosowany z kremem do twarzy. Niestety używany solo trochę mnie pozapychał.
Liczyłam na jego zbawienne działanie na moje włosy. Wcierałam go wieczorem (szczególnie intensywnie w końcówki), a rano zmywałam szamponem. Rzeczywiście stawały się bardzo miękkie, ale nadto puszyste i niesforne.
Zapach - cudo! Dla mnie to nie kokos tylko kokosowe ciasteczka tzw. kokosanki. Na mojej skórze wyczuwalny jest tylko przy aplikacji, a potem zmienia się już w aromat ... maślany. I nie jest to tylko moje spostrzeżenie (TŻ: "Od kiedy ty twarz masłem smarujesz?!" ).
Olej kokosowy ma na pewno szerokie zastosowanie i nie dziwi mnie ilość jego wielbicielek. Polecam, ale nie podzielam wielkich zachwytów, bo znam produkty naturalne, które służą mi lepiej.

Ilość zużytych opakowań: opakowanie 50 ml

bardzo dobry i uniwersalny

Olejek ten kupiłam głównie z myślą o włosach, a teraz służy mi prawie do wszystkiego :)

-używam do ust, jako balsam nawilżający, usteczka są po nim super gładkie i mięciutkie

-smaruję dłonie i stopy wieczorem, rano są mięciutkie i nawilżone, a zasypianie z nim to przyjemność

-służy mi też jako balsam do ciała, zostawia tłustą warstwę, ale rano budzimy się z aksamitnie gładką, wypielęgnowaną i apetycznie pachnącą skórą, zapachem przechodzi pościel i piżamka

-co do włosów - ostatnio robi mi na głowie "kaczuszkę" - są po nim aż za miękkie, za lekkie i delikatnie się puszą, chyba zaprzestanę go używać do włosów, ale mam do nich inne oleje, mniej wnikające ;) ale każdy włos jest inny i inaczej reaguje na dany olej/oleje

-i zapach zapach zapach - najprawdziwszy kokos, ja kocham ten zapach, tylko dla prawdziwych miłośniczek kokosków :)

Naturalne kosmetyki służą mi coraz bardziej, chyba niedługo na stałe zrezygnuje z balsamów do ciała i kremów do rąk ;)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania

tylko dla kokosomaniaków

Ogólnie: fajny gadżet dla kokosomaniaków (do których się zaliczam), ale bynajmniej nie jest to produkt niezbędny do życia czy szczególnie przydatny.

Można dodać go do kremu do rąk lub do balsamu do ciała, ale tu bez rewelacji, nie wydaje mi się, by intensyfikował ich działanie. Jeśli by natomiast posmarować dłonie lub ciało samym olejem, zostanie na nich po prostu tłusta warstwa.

Można użyć go na twarz zamiast kremu - uczucie miłe, lecz - jak to olej - natłuszcza, a nie nawilża, tymczasem mojej łojotokowej skórze bardziej potrzeba nawilżania niż natłuszczania.

Można go użyć na twarz zimą oprócz kremu, jako dodatkowe zabezpezczenie przed wyjściem na mróz, nie wyobrażam sobie jednak stosować go latem.

Można posmarować nim usta - bardzo przyjemne uczucie, usta robią się miękkie, ale już po chwili są mocno wysuszone.

Zapach - w 100% prawdziwy, żadnej sztuczności, już bardziej kokosowy być nie może. Teraz na zasadzie kontrastu wszystkie inne kosmetyki kokosowe wydają mi się mieć sztuczne zapachy.

Największym jego plusem jest więc zapach, minusem zaś to, że nie odkryłam dla niego zastosowania, nie jest mi po prostu potrzebny.

Ilość zużytych opakowań: część pierwszego

Jestem na tak!

Super produkt do wszystkiego. Używam jako odżywki do włosów, balsamu do ciała, kremu do rąk, olejku do masażu.
Ma przepiękny zapach kokosanek :), który utrzymuje się dosyć długo.

Jako balsam świetnie nawilża skórę, po nałożeniu na włosy (zostawiam na pół godziny i spłukuję) są gładkie i ładnie się błyszczą.
Olej bardzo szybko zmienia konsystencję ze stałej na płynną- wystarczy chwilkę potrzymać go w ręce.
Jest bardzo wydajny i tani, no i ma naturalny skład.

Ilość zużytych opakowań: pół opakowania

dobry na wszystko

Jeśli dobrze się go używa to faktycznie jest pomocny: na suche włosy czy przesuszona skórę.
+ natłuszcza, dla skóry atopika jak najbardziej, na rozdwojone końcówki, w malych ilosciach ładnie sie wchłania
- dla mnie wiekszych nie ma

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 50 ml

kolejna porażka

Niestety myślałam że to będzie coś wspaniałego a okazało się klapą...nie widzę żadnego efektu po używaniu tego oleju, a używałam go ponad 2 miesiące chciałam dać mu szansę...niestety!teraz używam go tylko na końcówki włosów ale raczej tylko po to żeby go zużyć...bo efektów nadal nie widać na wet na końcówkach:( Jedyny plus to...zapach :)

no nie wiem

mam ten olejek od jakiegoś czasu ale jakoś się nie polubiliśmy, nie znalazłam chyba dla niego optymalnego zastosowania, nałożony na włosy po umyciu w ilości nawet mikroskopijnej sprawia że włosy są oklapnięte i jakby przetłuszczone (mam cienkie i delikatne), nałożony przed myciem na jakąś godzinę - dwie też wielkiego szału nie robi... może po prostu nie jest dla moich włosów? plus oczywiście za zapach który jest bardzo apetyczny :)

Ilość zużytych opakowań: 7/8 z 50 ml

KWC!!

Olej kokosowy to najlepszy produkt jaki miałam !

Sprawdza się jako odzywka do włosów:
* mam wrażenie,że szybciej mi rosną
* są deliktne w dotyku
* mają połysk

Sprawdza się jako oliwka/balsam do ciała:
* nawilża bardzo skórę (mam suchą)
* pięknie pachnie

Sprawdza się podczas opalania:
* i na solarium
* i na słońcu

Jestem nich zachwycona,zakochana i uwielbiam go :)

Stosuję go od 2 lat i miałam różne pojemności.

Ilość zużytych opakowań: 6 (teraz mam 500ml)

Do wszystkiego :)

Cudowny produkt wielozadaniowy :) oczywiscie na włosy jako maska, jako krem do rąk - mój niezbędnik zimą jak mam popękane i spierzchnięte ręce to jest po prostu idealny. I o dziwo mimo, że to olej to nie zostawia bardzo klejącej powłoki jak niektóre kremy do rąk.
Super smakowity balsam do ust;)
No i najlepszy z tego wszystkiego jest zapach. Po prostu nieziemski zapach świeżych naturalnych kokosów :) mmm ubóstwiam go :)

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: dużoo

jak tu go nie kochać

To jest moj nr 1!
Określenie kosmetyk nie do końca mi się podoba, bo smażyć też na nim można. No ale oceńmy właściwości kosmetyczne:)
Do włosów super! Widze, że działa, bo jak wsmaruje we włosy to po jakimś czasie włosy sa jeszcze tluste, a końcówki już nie. Błyszcza się cudnie:love: jak sie nie przesadzi, to nie trzeba zmywać.
Na moja skórę nie działa super nawilżająco, więc mi nie zastapi balsamu, ale to mu wybaczam.
Ładnie się błyszczy, ale szybko wsiaka.
No i jak najbardziej jako balsam do ust mega naturalny, wiec zjadanie niczym nam nie grozi;)

minusów doszukałam się dwóch:
-twarzy nie smaruje, bo po czasie czuję taki zapach masła zwykłego, więc mi to ni eodpowiada
- zapach sie dość szybko ulatnia, ale jest to produkt naturalny, więc nie moge mieć do tego pretensji.

Podsumowując KWC. Bede dozgonnie mu wierna! Za smak i zapach za naturalność Juz szukam kolejnego producenta, bo pudełeczko z BU jest zdecydowanie za male!

Używam tego produktu od: 1,5 miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1 normalnej wielkości

Koosmetyk wszechczasów

Kosmetyk o bardzo dużym spektrum działania. Używam go na włosy, jako balsam do ciała, balsam do ust.
Doskonale nawilża przy tym pięknie pachnie. Czasem mam ochotę go zjeść. Cena w stosunku do jakości jest niska. Każdy kto spróbuje chociaż raz już się z nim nie rozstanie.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakania