Biochemia Urody, Olej kokosowy 100% ekologiczny

Biochemia Urody, Olej kokosowy 100% ekologiczny

Naturalny olej, który w temp. pokojowej ma postać białego, miękkiego masła o intensywnym zapachu kokosowym. Polecany do pielęgnacji włosów, zapewniając odbudowę, nawilżenie i ochronę włókna włosa. Ze względu na własności emoliencyjne, odpowiedni jako nawilżacz do cery suchej i łuszczącej się. Właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antyseptyczne, czynią naturalny olej kokosowy odpowiednim również jako dodatek w pielęgnacji cery trądzikowej i łojotokowej.
Postać: poniżej 25°C - biała masa tłuszczowa, powyżej 25°C - płynny, lekko żółty olej.

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

sucha, normalna, trądzikowa, tłusta
antybakteryjne, nawilżające, przeciwtrądzikowe, regenerujące
w słoiczku
bogate
olejek
olejki

Najbardziej uniwersalny olej

Używam go na włosy jako maskę, dodaję do balsamu, używam jako kremu do rąk, na usta, dodaję do kremu do twarzy i używam do twarzy i ciała solo.

Cudownie pachnie, jest niesamowicie wydajny, lekko nawilża włosy i skórę.
Stosowany na twarz ładnie się wchłania, rano budzę się z matową buzią.
Nie jest jednak mocno nawilżający i odżywczy, za to gwiazdkę odejmuję.
Nie uczula mnie, a to sukces :)

Ilość zużytych opakowań: wciąż jedno

KWC

Coś niesamowitego, z całą pewnością będę kupować regularnie. Kosmetyk o różnych zastosowaniach, świetny nawilżacz do ciała, skóra jest pachnąca a przy tym cudownie nawilżona (oczywiście trzeba trochę odczekać aż olej się wchłonie). Używam również zamiast kremu do rąk, i tu też sprawdza się świetnie, ręce są po prostu aksamitne w dotyku a przy tym i skórki są dobrze nawilżone. Odkryłam, że olej działa cudownie na opryszczkę! Posmarowana nie rośnie, mniej boli i swędzi, a ranka szybciej się goi! Zapach oleju jest dla mnie po prostu uzależniający, mogę go wąchać godzinami. Jedynie nie znalazłam zastosowania oleju jako odżywka do włosów, stosowany na suche włosy przed umyciem za bardzo je obciąża. Być może, że daję go zbyt dużo. Wszystkim gorąco polecam!

Używam tego produktu od:miesiąc
Ilość zużytych opakowań:pod koniec pierwszego

Wspaniały!

Co do tego produktu, nie mam wątpliwości - jest po prostu doskonały!
+ zapach - niesamowity, smakowity kokos;
+ jako maska do włosów - cudownie odżywia nie przetłuszczając;
+ jako nawilżacz do twarzy - stosuję go na noc, a rano twarz jest nawilżona, ale nie tłusta;
+ jako balsam do ust - czasem przy smarowaniu twarzy przetrę też nim usta, a rano nie mam problemu z wyschniętymi skórkami na wargach;

Polecam go z czystym sercem. Na pewno kupię ponownie.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 słoiczka

niezbędny!

Jestem bardzo zadowolona z tego produktu.
Ma bardzo wiele zastosowań:
-jako serum na końcówki- nakładam na suche włosy w rozsądnej ilości i cieszę się ich blaskiem ;) ;
-jako maseczkę- nakładam na suche, nieumyte włosy, czekam pół godziny i zmywam- nie ma z tym żadnych problemów, zwykły szampon radzi sobie doskonale;
-jako preparat nawilżający do łokci, stóp, dłoni, kolan, itd. lub jako dodatek do kremów czy też balsamów;
-jako krem na suche skórki- znikają po kilku zastosowaniach, a olej wchłania się nie pozostawiając tłustej warstwy na dłużej niż 20min;
-jako pomadka to ust- świetnie nawilża, chroni przed wysuszeniem;
-jako preparat nawilżający do skórek oraz paznokci.

Ten olej na pewno nie jest kosmetykiem, który daje efekty na krótką metę, z czego bardzo się cieszę.
Na pewno zakupię go ponownie.

Polecam!

Używam tego produktu od: luty 2010
Ilość zużytych opakowań: pół słoiczka

warto wypróbować

Kolejny udany zakup z BU:)
Oleju używam głównie do:
-nawilżania końcówek włosów
-raz w tygodniu jako maska do dłoni- świetnie nawilża
-jak wyżej tylko do stóp
itp.

olejek ma postać stałą, ale pod wpływam ciepła dłoni szybciutko się rozpuszcza. Mogłoby się szybciej wchłaniać, ale warto poczekać, bo potem jest efekt aksamitnej skóry. Zapach kokosa, chyba każdy go lubi.
Opakowanie jest małe, ale bardzo wydajne. Nie wiem czy kupię jeszcze raz, bo chciałabym wypróbować inne oleje z BU.

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:1/5 słoiczka

Najlepszy nawilżacz do twarzy

Ostatnio postanowiłam szczególnie zająć się swoją skórą na twarzy. W zimie stała się przesuszona, w okolicach nosa dało się zauważyć suche skórki, których za nich nie mogłam zlikwidować. Używałam kremów nawilżających i dziwiłam się, że żaden (łącznie z Chanelem) nie dawał sobie rady z przesuszeniem. Do czasu gdy odkryłam cudowne właściwości olejów.

Po zasięgnięciu opinii i kupieniu oleju kokosowego na BU, byłam pod ogromnym wrażeniem tak cudownego zapachu (kojarzy mi się z czekoladą kokosową, niegdyś przywożoną z Niemiec) oraz cudownego działania produktu. Olej w niespełna miesiąc zdziałał coś, z czym nie mógł sobie poradzić żaden krem - zlikwidował suche skórki, świetnie nawilżył twarz. Używam go rano jako kremu pod makijaż. Szybko się wchłania i wreszcie po użyciu podkładu nie widać nic suchego na twarzy, a bywało różnie. Stosuję też olej na końcówki włosów i sprawdza się przyzwoicie. W przyszłości będę go również dodawać do balsamów, ale na razie do tego celu służy olej ze słodkich migdałów.

Moim zdaniem żadne kupione mazidła nie wygrają z naturalnymi produktami i naprawdę, każda osoba powinna być zadowolona z tego produktu. Nie wiem, czy go ponownie kupię na BU, bo chcę jeszcze przetestować oleje innych firm (podobno o większej pojemności i niższej cenie). Ewentualnie powrócę do tego.Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: pół słoiczka

MUST HAVE

Jest to świetny kosmetyk w niskiej cenie, który ma moim zdaniem masę różnych zastosowań. Mogłoby się wydawać, że "jak do wszystkiego to do niczego", ale naprawdę olejek kokosowy sprawdza się świetnie i używam go codziennie od ponad roku :)

Po pierwsze jest bardzo dobrym nawilżaczem, jakiś czas temu stosowałam go na noc codziennie. Bardzo dobrze nawilżał cerę, jednocześnie nie zapychając porów. Polecam skórom suchym, przesuszonym. Niestety skóra jest po nim idealnie tłusta ale to w końcu olej. Mały minusik za to, że trzeba koniecznie omijać oczy, zdarzyło mi się, że piekły mnie po nim oczy i łzawiły.

Ma cudowny, baaardzo apetyczny zapach! Nic innego nie pachnie takim apetycznym kokosem. Nie określiłabym tego zapachu mianem "kokosu", ale raczej ciasteczka kokosowego. Zapach jest intensywny :)

Ja używam go dosłownie do wszystkiego. Świetnie zmywa makijaż (zresztą jak każdy olejek), bardzo dobrze nawilża końcówki włosów. Czasem smaruję nim dłonie (na noc).
Jest bardzo wydajny, jeden słoiczek starcza naprawdę na dłuuugo. Ma postać białej masy pod wpływem ciepła rozpuszcza się.

***
A dodatkowo napiszę jeszcze do czego się też świetnie nadaje - może komuś się przyda (zresztą jest o tym na Biochemii Urody). Czasem może poirytować poprostu to, że to olejek i nie zawsze ma się ochotę chodzić z olejem na twarzy. Dlatego ja mieszam go pół na pół z żelem hialuronowym, wtedy ma świetną konsystencję, idealnia się wchłania, natłuszczając i nawilżając skórę. Zwyklę dodaję go do żelu hialuronowego gdy moja skóra jest przesuszona i sam żel hialuronowy jej nie wystarcza. Taka mieszanka (pół na pół) nadaje się pod filtr, nawet pod makijaż.
Olejku kokosowego dodaję także do kremów typowo lekkich i nawilżających gdy potrzebuję czegoś "mocniejszego" dla przesuszonej skóry.

POLECAM! WARTO SPRÓBOWAĆ !

Używam tego produktu od: ponad roku