Eeny Meeny, Ochronna mgiełka do ciała SPF 50+

Eeny Meeny, Ochronna mgiełka do ciała SPF 50+

topestetic
Średnia ocena: 4.99/5

OCHRONNA MGIEŁKA DO CIAŁA UVA UVB SPF 50+ polecana do ochrony przed intensywnym nasłonecznieniem, oparzeniami słonecznymi i promieniowaniem UV. Pielęgnuje i zapobiega wysuszeniu skóry. Pozostawia odczucie komfortu i odżywienia skóry.
Mgiełka jest wodoodporna pod warunkiem stosowania się do zaleceń. Łatwa w użyciu.
Szczególnie polecana do pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej, atopowej i normalnej. Bezpieczna także dla kobiet w ciąży oraz dla dzieci.
Chronić dzieci przed bezpośrednim światłem słonecznym. Nadmierne przebywanie na słońcu stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia.
Zastosowano 0,3% bardzo łagodnej kompozycji zapachowej, niezawierającej potencjalnych alergenów.
Na szczególną uwagę zasługują zawarte w mgiełce wartościowe składniki aktywne:
DWUTLENEK TYTANU
Filtr mineralny, zapewnia stabilną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Odpowiedni dla delikatnej i wrażliwej skóry.
OLEJ Z PESTEK MALIN
Wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne. Doskonale pielęgnuje, nawilża skórę suchą i atopową. Wpływa na poprawę bariery lipidowej naskórka.
OLEJ Z NASION BAWEŁNY
Niezwykle lekki olej, łagodzi podrażnienia i uelastycznia skórę. Przyspiesza procesy regeneracyjne naskórka. Skutecznie pielęgnuję nawet bardzo wrażliwą skórę.
WITAMINA E
Wspiera ochronę przed działaniem wolnych rodników przyspieszających proces starzenia. Wzmacnia barierę naskórkową, ograniczając TEWL (ucieczkę wody przez naskórek). Zapobiega podrażnieniom, odżywia, ujędrnia skórę.
Sposób użycia: wstrząsnąć przed użyciem. Nanieść odpowiednią ilość produktu bezpośrednio na obszar, który będzie narażony na promieniowanie słoneczne. Aplikować przed wyjściem na słońce. Nanosić ponownie co 2 godziny dla utrzymania ochrony lub częściej, jeśli będzie taka potrzeba – zwłaszcza po spoceniu, pływaniu lub wycieraniu ręcznikiem.

wrażliwa
kremy z filtrem do twarzy, kremy z filtrem do ciała
ochronne
Filtry
SPF > 50

Dla dzieci i osób wrażliwych

Mgiełkę kupiłam ze względu na bardzo duże PPD (47) i formę aplikacji. Z pewnością bieli, nawet po wchłonięciu się dlatego zdecydowanie polecam do ciała, tam jest to znacznie mniej widoczne (ale jednak). Nie klei się, nie pozostawia tłustej warstwy i jest łatwy w aplikacji. Dla osób z dziećmi które chcą szybko zaaplikować SPF na ciało sprawdzi się idealnie :) Cena w stosunku do pojemności jest nieco wysoka, ale wynagradza to naturalny i bardzo przyjazny alergikom oraz osobom wrażliwym skład.

Hiper łagodny

W szale testowania nowych filtrów zakupiłam tego gagatka. Jestem posiadaczką skóry suchej, obecnie nieco podrażnionej i ze skłonnością do trądziku i zapychania, produkt testowałam też na mężu który szybko nabywa oparzeń słonecznych.

Design produktów Eeny Meeny bardzo do mnie trafia. Buteleczka posiada atomizer dostosowany do bardzo płynnej konsystencji produktu. W środku butelki lata sobie grzechoczący obiekt pozwalający na dokładne wymieszanie filtra. Opakowanie jest solidne i wygodne.

To jest filtr mineralny, bazujący na dwutlenku tytanu. Jest w związku z tym bielący. Jeśli ktoś uważa że jest inaczej to być może porównuje go do tradycyjnych dziecięcych pięćdziesiątek z przed kilku lat. Porównując go natomiast do filtrów które spotkamy w 2021 w aptece, to jest to produkt mocno bielący. Po nałożeniu odpowiedniej ilości na skórę zdecydowanie pozostawia białą taflę która zostaje taka jaka jest przy aplikacji :) Czy jest to wyłącznie minus? Myślę że w przypadku użytku okołoplażowego może być to wręcz plus - widzimy czy produkt został odpowiednio rozprowadzony na ciele i czy nadal się na nim znajduje. Jeśli natomiast chcecie używać tego produktu na twarz lub jako dołożenie filtra na makijaż/ramiona/dekolt w ciągu dnia to nie będzie to dobry wybór.

Konsystencja jak wspomniałam jest płynna - na skórze produkt zachowuje się trochę jak suchy olejek. Wchłania się do pewnego stopnia i pozostawia bardzo subtelną olejkową mgiełkę na skórze. Czuć że skóra oddycha ale jest przyjemnie nawilżona.

Produkt testowałam na ciele, na twarzy, pod makijaż, dokładałam w ciągu dnia. O ile na twarzy sprawdził się dostatecznie i nie spowodował przykrych niespodzianek (nie szczypał w oczy, nie zapychał, nie podrażniał) to pod makijaż w moim przypadku się nie nadaje (wszystko spływa z twarzy po 2 godzinach).

Spray bardzo dobrze ochronił ramiona i szyję mojego męża przed poparzeniem w trakcie górskiej wyprawy, podczas rowerowych wypadów udało mi się uniknąć kolarskiej opalenizny na nogach ;) Mam na myśli to że działa!

Produkt jest całkowicie pozbawiony zapachu.

Myślę że to doskonały wybór dla osób aktywnych, plażowiczów i rodziców małych pociech spędzających czas na słońcu.