Fitomed, Mydlnica Lekarska, Łagodny żel ziołowy do mycia twarzy do cery tłustej (nowa wersja)

Żel wytwarza łagodną, swoistą dla mydlnicy lekarskiej pianę. Żel oczyszcza skórę, lekko ściąga rozszerzone pory, zapobiega zbyt szybkiemu przetłuszczaniu się skory. Zawiera wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, liścia szałwii, liścia melisy, liścia oczaru wirginijskiego, koszyczka nagietka.

Najlepszy

Mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T i suchą na policzkach. Uwielbiam go, jest jednym z niewielu, który oczyszcza dokładnie skórę twarzy i jednocześnie jej nie wysusza. Dodatkowo doskonale zmywa makijaż i nawet dobrze domywa gąbeczkę do makijażu z RT, z czym inne produkty których używałam niezbyt sobie radziły. Jedyny minus to mała wydajność, jednak przy takiej cenie jestem w stanie mu to wybaczyć.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania

Świetny, tani, naturalny

Bardzo dobry produkt. Świenie myje, dobrze się pieni i dokładnie oczyszcza cerę. Do tego ma naturalny skład i przystępną cenę. Jest lekko ściągający, ale dla mnie to normalne następstwo oczyszczenia. Używam go rano i wiczorem i nie zuważyłam wysuszenia i podrażnień.
Polecam :)

Używam tego produktu od: 1 mc
Ilość zużytych opakowań: W trakcie1

BUBEL

Jestem fanką kremów Fitomed, więc postanowiłam wypróbować także inne kosmetyki tej firmy.

Plusy:
+ ładny zapach (ziołowy)

Minusy:
- mało wydajny
- potwornie wysusza skórę (nawet tłustą), co sprawia, że muszę się z nim rozstać
- nie wyróżnia się niczym spośród mnóstwa żeli do mycia skóry tłustej

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Żel o fajnym składzie

Za mną ok 2-3 buteleczki tego żelu. Stosuję go już baaardzo długo i bardzo lubię ten żel. Marka Fitomed ma naprawdę kilka fajnych kosmetyków, podoba mi się to, że mają takie fajne składy.
Moje zdanie o tym żelu:
- mam cerę mieszaną, trądzikową, skłonną do zapychania. Ten żel już tyle czasu pomaga mi dbać o skórę twarzy nie zapychając jej, nie podrażniając
- zero uczuleń
- nie pojawiają się nowe wypryski (wiadomo, jakieś sporadyczne wyskoczą)
- bardzo fajnie i przede wszystkim dobrze oczyszcza buzię
- oczyszcza dobrze, ale nie wysusza jednocześnie. Nie widzę u siebie takiego niefajnego ściągnięcia skóry
- jest mega mega wydajny. Wystarczy mała kropla na całą twarz a żel się mocno pieni. Moim zdaniem wystarczy na bardzo długo, ja stosuję codziennie rano i wieczorem
cena jest niska, zamawiam na dozie za ok 10 zł, coś w tym stylu
Trochę ciężko go dostać, trzeba zamawiać albo na dozie, w Internecie, albo szukać w sklepach zielarskich czy jakiś aptekach. Na dozie bardzo szybko zostaje wykupiony i trzeba czekać.
Zaznaczyłam, że nie wiem czy kupię ponownie, gdyż stosuję go już tyle czasu, ze trochę mi się znudził. Niestety mam naturę testerki :D i chciałabym wypróbować coś nowego. Być może wrócę do niego z podkulonym ogonem :P

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: ok. 2-3

Niestety ale to nie to...

Przyznaję, że nie rozumiem nad nim zachwytów...
Kupiłam tylko z powodu dobrych opinii na wizażu tym razem się zawiodłam. Z niecierpliwością czekałam aż skończę i wyrzucę puste opakowanie.

:) + dobrze oczyszcza twarz z sebum
:) + dość dobrze się pieni
:) + zmywa się też przyzwoicie
:) + nie podrażnia skóry, nie uczula
:) + przyjany skład
:) + cena - kosztował kilka zł

:( - bardzo rzadka konsystencja! pzelewa się przez palce tak, że prawie niemożliwa jest jego aplikacja na twarz
:( - wyszusza skórę. Powoduje wzmożoną produkcję sebum, tłusta skóra staje się jeszcze bardziej tłusta! Nie normalizuje skóry.
:( - bardzo podrażnia oczy, gdy tylko odrobina piany się do nich dostanie, trzeba długo wymywać go wodą
:( - zostawia okropny posmak na ustach! Nie, nie jem żelu do mycia twarzy, ale ten jest tak rzadki, że zawsze coś spłynie na usta, i smak ten jest wprost przebrzydły! sama chemia.
:( - ja rozumiem skromne opakowania naturalnych kosmetyków, ale to jest już przesada. Nie postawiłabym go nigdy na półce w łazience, tylko schowała głęboko, aby nikogo ten design nie przestraszył
:( - dostępność na wielki minus. Dostałam go dopiero w małym zielarkim sklepie. W sumie wiem czemu - kosmetyki z takimi opakowaniami nie powinny stać na półkach sklepowych ;-)

Kosmetyk ten mnie niestety zawiódł. Na pewo nie kupię ponownie.

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

łagodny ale skuteczny

Jest to mòj ulubiony produkt do oczyszczania twarzy. Bardzo dobry żel. Bardzo dobrze oczyszcza cerę i pozostawia skòrę nawilżoną. Wielki plus za naturalny skład.

Używam tego produktu od: od 3 miesiący
Ilość zużytych opakowań: 5 i 6 w trakcie

Dobry.

Moje początki z tym żelem były straszne, wszystko wyszło na wierzch, stan cery się pogorszył a to tylko dlatego że z początku następuje efekt oczyszczenia gdzie to co nieporządane wyjdzie na wierzch i stopniowo się unormuje. A to dobry znak, znak że zawarte w nim składniki działają. Także warto wytrzymać.
Produkt bardzo delikatny, idealny dla skóry wrażliwej. Nie wysusza, wręcz (w każdym razie u mnie) skóra jest miękka, jakby nawilżona. Mam cere trądzikową, tłustą, problematyczną. Ten żel dobrze się spisuje, delikatnie oczyszcza, odświeża, działanie antybakteryjne też jest zauważalne lecz dla mnie jest trochę zbyt delikatny. Choć tutaj wine zrzuciłbym na to, że żel ma delikatnie myć, wspomagać a dokładne oczyszczanie leży w rękach peelingów, maseczek. Nie próbowałem jeszcze peelingu Fitomedu K+K ale wypróbuje z pewnością.
Dla mnie jest to godny polecenia, dobry produkt dla wrażliwców i nie tylko. Jeśli nadal poszukujecie swojego żelu do twarzy to zdecydowanie musicie go chociaż wypróbować. :)
I ta wydajność! Mała kropla tak się spieni, że wystarczy spokojnie na całą twarz. Co równie ważne - nie jest to taka piana jak uzyskiwana z SLS i tym podobnych, czuć po pierwszym użyciu jak delikatna jest. Stosowanie tego żelu to sama przyjemność, a ilość ziół na 100% zaowocuje efektami! :)
Mówiąc o tej marce zawsze zaznaczam, że potrzeba czasu. :)

Ilość zużytych opakowań: 1x200ml

bardzo dobry

kupiłam dużą butelkę tego żelu i jestem bardzo zadowolona
- świetnie się pieni przec co niewielka ilośc żelu wystarcza na całą twarz. produkt jest bardzo wydajny.
- dobrze oczyszcza twarz i zmywa makijaż
- nie szczypie w oczy
- niska cena

z wszystkich żeli do twarzy jakich ostatnio używalam, ten został moim ulubionym

Używam tego produktu od: paru miesięcy

niezastąpiony!

Mam cerę tłustą, z zaskórnikami, po dwu letniej walce z trądzikiem. W tym czasie wypróbowałam masę żelów do mycia twarzy - trafiały się fajne, z których byłam zadowolona, ale zawsze po zużyciu ich, kupowałam coś nowego do wypróbowania. Żelu z fitomedu używam już bardzo długo - jestem w trakcie trzeciej butelki

+ świetnie oczyszcza twarz
+ bardzo delikatnie ściąga skórę (co sprzyja gojeniu się ran), ale jej nie wysusza
+ nie zapycha, nie powoduje żadnego wysypu
+ ciężko stwierdzić czy pomaga w gojeniu niedoskonałości, bo używam go jednocześnie z lekami, bądź maściami, ale na pewno zapobiega przetłuszczaniu się skóry, z czym miałam problem przy używaniu innych żelów myjących
+ dobry, ziołowy skład bez żadnego "syfu" ;)
+ świetnie się pieni
+ polski produkt!
+ przystępna cena
+ łatwa dostępność
+ bardzo wydajny ( pierwszą butelkę zużyłam bardzo szybko, ale niepotrzebnie wylewałam tyle żelu na jedno mycie, teraz wiem, że wystarczy dosłownie odrobina, żeby wytworzyć pianę i dokładnie umyć twarz)

3X TAK :D

Używam tego produktu od: ok. 8 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Bardzo dobry produkt

Żel ma prosty i dobry skład. Nie pachnie niczym specjalnym, może lekko ziołowo jest to jednak dość przyjemne. Konsystencja jest dosyć lejąca, nie spływa jednak z dłoni. Wystarczy odrobina żeby nanieść na całą twarz. W większej ilości może się za bardzo pienić. Używam go rano i wieczorem, radzi sobie również ze zmyciem makijażu oczu ( używam produktów niewodoodpornych) . Nie podrażnia oczu.

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania po 200ml

Super żel!

Konsystencja jest lekko lejąca, jednak nie spływa z dłoni. Zapach jest średni, nie ma w nim nic fajnego, a szkoda. Jednak plusem jest to, że wiem, że dzięki temu, nie ma tam żadnych dodatkowych substancji. Żel bardzo dobrze się rozprowadza na twarzy. Minusem jest natomiast to, że za bardzo się pieni. Muszę zmywać żel wodą po kilka razy, aby wszystko zeszło. Jednak nie szczypie w oczy.

Buzia jest świetnie oczyszczona, przy tym nie czuję żadnego ściągnięcia. Z początku, przemywałam ją dodatkowo płynem micelarny, aby sprawdzić czy wszystko zniknęło. Tak się właśnie stało i jestem bardzo zadowolona. Nie zauważyłam jednak zwężenia porów ani mniejszego przetłuszczania się cery, jednak wcale mi na tym nie zależało. Jestem bardzo zadowolona z produktu, niczego więcej do szczęścia mojej buzi nie potrzeba! Cena to tylko 9,50zł KLIK, więc ciężko z takiego cuda nie skorzystać!

Bardzo dobry żel oczyszczający do skóry trądzikowej

Żel w poręcznej plastikowej butelce z zamknięciem na klik dobrze się sprawdza przy codziennej toalecie.
Bardzo polubiłyśmy z córką ten żel. Jest to produkt przeznaczony do cery trądzikowej, ale też tłustej, co nie zawsze oznacza to samo.
Trudno ocenić w jakim stopniu żel łagodzi stany trądzikowe, ale podczas kilku tygodni stosowania nie zauważyłam u córki na twarzy żadnych nowych niespodzianek, więc uznałyśmy zgodnie, że produkt spełnia swoje zadanie. Dobrze oczyszcza i tonizuje skórę, łatwo się spłukuje. W niewielkim, ale odczuwalnym stopniu wykazuje działanie ściągające.
Duża wydajność i niska cena.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie