Sattva Ayurveda, Henna Light Brown (Naturalna ziołowa farba do włosów jasny brąz)

Opakowanie zawiera kompozycję ajurwedyjskich ziół. Henna nadaje włosom odcień od jasnego brązu do średniego brązu w ciepłych odcieniach. Ponadto, henna ziołowa Sattva Ayurveda intensywnie odżywia i regeneruje włosy oraz przywraca im blask i zdrowy wygląd. Farbowanie henną to także doskonały sposób na zregenerowanie włosów zniszczonych długotrwałym farbowaniem chemicznym oraz stylizacją. Produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży.
Kolor ciemnieje przez 48 godzin, zatem ostateczny kolor użycia henny uzyskasz po upływie 48 godzin od jej nałożenia. Do tego czasu nie myj włosów szamponem.
Sposób użycia: Umyj włosy szamponem (bez silikonów). Wymieszaj potrzebną ilość proszku z letnią wodą o temperaturze około 50 ° C, aby utworzyć gładką pastę. Pozostaw hennę na 30 minut. Załóż rękawiczki ochronne, aby chronić ręce przed zabarwieniem. Podziel włosy na cztery sekcje, nakładaj dokładnie pastę od nasady po końce w każdej sekcji. Owiń głowę folią i nałóż ręcznik, aby zachować odpowiednią temperaturę. Pozostaw na włosach przez 2-3 godziny. Zmyj hennę ciepłą wodą.

henny
odżywcze, koloryzujące, odświeżenie koloru, pokrycie siwych włosów
ziołowa
w saszetce
proszek
Trwałość
długotrwałe

Alternatywa dla zwykłych farb do włosów

Chciałam zmienić kolor włosów, ale bałam się jak moje wybredne i cienkie włosy zareagują na zwykłą farbę do włosów. Szukając alternatywnych rozwiązań natrafiłam na hennę do włosów Sattva. Bardzo doceniam fakt, że produkt jest naturalny i nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, które często znajdują się w tradycyjnych farbach do włosów.
Pierwsze wrażenie? Opakowanie zawiera nie tylko samą farbę do włosów, ale także kilka przedmiotów, które przydadzą się podczas farbowania włosów, takie jak czepki, pędzel, rękawiczki. Zawartość jak w opakowaniu ''typowej'' farby do włosów. Jeżeli chodzi o farbę, to stanowiła ona zielony proszek o zapachu siana, którego później należało rozrobić z ciepłą wodą.
Użyłam henny do włosów Sattva w kolorze jasnego brązu (naturalnie mam włosy jasno brązowe przechodżace w ciemny blond) i jestem bardzo zadowolona z wyniku. Kolor był piękny i intensywny, a moje włosy stały się bardziej lśniące i miękkie w dotyku.
Konsystencja henny była łatwa do nałożenia i nie spływała z włosów podczas aplikacji. Polecam użyć innych rękawiczek niż te od producenta, ponieważ henna może zostawić trudne do usunięcia plamy na skórze i wannie. Po spłukaniu henny, moje włosy wyglądały zdrowsze i mniej łamliwe. Efekt trwał kilka tygodni, co jest dla mnie dużym plusem, ponieważ nie potrzebowałam zmiany koloru włosów na długo, gdyż lubię swój naturalny kolor włosów.
Henna Sattva jest łatwa w użyciu i bardzo wydajna. Wystarczy kilka łyżek produktu na moją długość włosów. Nie muszę się obawiać, że produkt zaszkodzi moim włosom, ponieważ henna Sattva jest naturalnym produktem i nie zawiera szkodliwych substancji.
Jestem również zadowolona z tego, że henna Sattva nie wysusza moich włosów (a często tak się dzieje gdy używam kosmetyków z naturalnym składem), a wręcz przeciwnie - nawilża je i dodaje im objętości. Zauważyłam również, że moje włosy wypadają mniej po użyciu henny.
Ogólnie rzecz biorąc, polecam hennę Sattva wszystkim, którzy szukają naturalnego sposobu na farbowanie włosów bez użycia szkodliwych substancji chemicznych.

Lśniące włosy

Tak jak w tytule, po aplikacji i już ostatecznym umyciu włosów, są piękne i lśniące. Różnicy w kolorze nie zauważyłam, ale mam naturalnie podobny kolor. Odcień zmienił się na ciepły, bardziej złoty, natomiast mi to nie przeszkadza. Wydaje mi się że wpłynęła na mniejsze przetłuszczanie się włosów i skóry głowy. Jedynie co nie jest przyjemne to zapach, który utrzymuje się u mnie około tygodnia po użyciu. Ogólnie polecam.

Chyba zaprzyjaźnimy się na dłużej...

Od bardzo dawna farbuję włosy henną. Tak mam, że moje włosy nie znoszą chemicznych farb i rozjaśniaczy. Pomijając fakt, ż e żadnemu fryzjerowi i żadnej farbie nie udało się zrobić mi idealnego koloru jednolitego w miarę na całej długości włosów to jeszcze rozczesać je graniczy przy zwykłych farbach z cudem. Plączą sie i ciągną przy tym jak guma..
Tak więc od kiedy tylko zobaczyłam co się dzieje....przeszłam na hennę. I tu zaczyna się inna bajka.. Moje włosy ją pokochały w sumie w każdej odsłonie. Jest kilka firm , które produkują henny i prawie wszystkie już przerobiłam..:) A co tam..? :) Koloru za bardzo przy hennie zmienić się nie da...? Choć stop ..Da się o tyle o ile mamy siwe włosy:) Ja już mam:)
Przy kolorze jasny brąz moje siwe zabarwiają się na lekko rudawo -złoty odcień ...no wiadomo, że jaśniejszy nić reszta włosów. W słońcu wygląda to nadzwyczaj naturalnie..:) Jak takie pasemka właśnie:)
Nakładam hennę teraz w sumie tylko na odrosty. Tę polubiłam za pakiet dodatkowy:) A mianowicie to pierwsze henna , do której producent dołożył oprócz obowiązkowego czepka, 2 pary rękawiczek i jeszcze pędzelek:) Specjalny taki pędzel do nakładania farby jak mają w salonach fryzjerskich ...:)
Bardzo byłam zadowolona jak to zobaczyłam gdyż wcześniej używałam albo pędzla zwykłego malarskiego (podkradłam mężowi:) , albo szczoteczek do zębów (oczywiście takie niepotrzebnych już;)
Tak więc chwała i cześć temu producentowi :) Ja przy tej hennie na razie zostaje:) Moje włosy po niej mają piękny jasno brązowy odcień , siwe pokryte tak jak chciałam i jeszcze mam profesjonalny zestaw do farbowania. Włosy są za to wdzięczne. Od henny mniej się przetłuszczają , są grubsze, lśniące.
Jeśli używacie henny czy macie zamiar polecam Sattva będzie łatwiej :)