Efavit, Olej kokosowy

Efavit, Olej kokosowy

Jest to jedyny olej roślinny stały ( w temperaturze poniżej 20 stopni ). Skład jego jest zbliżony do tłuszczu kakaowego i w ustach szybko się topi, sprawiając wrażenie chłodu. Stosowany na zewnątrz chroni skórę przed infekcjami.
Łagodzi objawy związane z łuszczycą. Zapobiega zmarszczkom. Dostarcza ochrony przed szkodliwymi skutkami ultrafioletowego promieniowania słonecznego. Posiada piękny kokosowy zapach.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety.

koncentraty i esencje, olejki
sucha
ochronne, nawilżające
w słoiczku
bogate
olejek

Kosmetyk wielofunkcyjny

Jeden z nielicznych kosmetyków, które polecam jak największej ilości.

+Cena - za wszystkie kolejne plusy, które wymienię.

+Idealny jako maska do włosów. Używam mniej więcej co 2 dni. Nakładam zaczynając 10 cm od cebulek.
Włosy zdecydowanie lepiej wyglądają, stały milsze w dotyku. Widać, że stały się odżywione, a nie oblepione (to oceniam widząc ich stan w dniach kiedy nie używam olejku).
Męczące jest trochę użytkowanie go w tej formie. Trzeba mieć z pół godziny wolnego przed myciem włosów.

+Nawilża i odżywia skórę. Stosuję jako balsam na noc, gdyż pozostawia tłusty film (nie jest jakoś specjalnie uciążliwy ale nie chcę brudzić ubrań). W trakcie dnia używam jako kremu do rąk i o ile nie pracuje "na papierze" w niczym nie przeszkadza.

+Usuwa stany zapalne w kilka godzin i przyspiesza gojenie ran bez wysuszania. Silne właściwości antybakteryjne.

+Bardzo wydajny - przy codziennym stosowaniu (a nie żałuję go sobie) prawie nie widzę ubytku w słoiku.

+Zapach kwestią gustu. Moim zdaniem jest bardzo delikatny i przyjemny - normalnie omijam szerokim łukiem każdy drogeryjny produkt o zapachu kokosa, gdyż są dla mnie zbyt intensywne i duszące a ten mi w ogóle nie przeszkadza.

+Naturalny kosmetyk bez dodatku chemii.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Rewelacja

Ten olej sprawdził się naprawdę rewelacyjnie. Stosuję go w sumie do wszystkiego :) Na początku zaczęłam stosować go w kuchni, później trochę poczytałam i używałam go jako balsamu do ciała. I już chyba nigdy nie kupię już żadnego balsamu bo olej jest o wiele lepszy. Moja skóra jest gładka, miękka i delikatna. I co najlepsze- nie jest tłusta, co dzieje się przy użyciu np. oliwki dla dzieci ( którą też bardzo lubię, a najbardziej zapach). Ale myślę, że to też kwestia tego ile tego oleju na skórę nałożymy ;) Ja nakładam bardzo mało i dobrze rozprowadzam. Później stwierdziłam, że skoro na skórę na całym ciele wpływa świetnie to i na twarz też powinien. Na początku zawsze przed snem nacierałam skórę wokół oczu, później zaczęłam smarować całą twarz i sprawuje się równie dobrze jak na całym ciele.
No i oczywiście stosuję go też na włosy i uwaga... paznokcie. Moje włosy są bardzo suche na końcach, nie żeby były jakoś bardzo zniszczone, są po prostu suche i niemiłe w dotyku. Zawsze olejowałam je innym olejkiem lub oliwką dla dzieci jednak w sumie nie zauważyłam niczego ciekawego. Mniej więcej 2 lub 3 razy w tygodniu najpierw biorę trochę oleju na dłonie i wmasowuję w skórę głowy, następnie nakładam odrobinę na końce i zostawiam na noc i rano myję szamponem i odżywką. Włosy są miękkie i puszyste i błyszczące, nie ma śladu po moich suchych końcach :) A co do paznokci to niestety bardzo mi się łamią i rozdwajają. Ostatnio smaruję paznokcie i całe dłonie olejem a następnie maluję je odżywką, która też tutaj ma swój wkład ale paznokcie ostatnimi czasy mam naprawdę w dobrej kondycji. Raczej się nie łamią i w ogóle nie rozdwajają. Naprawdę polecam do wszystkiego :) Jest wydajny i nie kosztuje dużo :) WIELKI POZYTYW :)

Używam tego produktu od: około 2 miesięcy

super produkt!

Olej kupiłam skuszona opiniami na wiżażu. Używam go kilka razy w tygodniu do włosów, robiąc peeling do ciała/ust czasami do demakijażu. Szczególnie lubię efekt jaki zostawia na ciele po peelingu, skóra jest bardzo nawilżona nie potrzebuję już balsamowania. Na pewno moja przygoda z olejem nie skończy się na jednym opakowaniu. Dołączył do kosmetyków, których stale używam.

Używam tego produktu od: września 2014

Wspaniały

Serdecznie polecam ten produkt, jest rewelacyjny!

U mnie olej kokosowy znalazł zastosowanie głównie w pielęgnacji twarzy i ciała. Spisuje się znakomicie.

Cera jest nawilżona, gładka, miękka,wygładzona, promienna. Zauważyłam również, że jest lepiej napięta. Po dłuższym stosowaniu zauważyłam poprawę skóry na nogach ( w tych miejscach największy przesusz ) Zawartość słoika podzieliłam osobno na twarz i ciało.
Osobno również dodałam do balsamu oliwkowego Yves Rocher i też świetnie się spisuje.

Stosuję również przed myciem, do skóry głowy, która często jest podrażniona i przesuszona od szamponów.

Nie spowodował u mnie wysypu na twarzy, być może dlatego, że ogólnie mam suchą cerę więc wszystko co tłuste i gęste, treściwe moja skóra chłonie jak gąbka.

Olej kokosowy w porównaniu do np. arganowego, z dzikiej róży czy avokado jest jakby mnie tłusty a bardziej suchy, mniej się świecę niż po użyciu w/w

Jedyna wada w tym przypadku - słoik, trzeba bardzo uważać aby przy śliskich dłoniach nie upuścić

Używam tego produktu od: jakiś czas

Uwielbiam

Olej kupiłam po trzykrotnym domowym farbowaniu włosów w ciągu 24 godzin... przez kolejne 24 siedziałam z olejem na głowie i faktycznie pomógł. Włosy były nawilżone, gładkie i sprężyste. Chociaż końcówki musiałam skrócić to całość wyglądała bardzo dobrze. Od tamtej pory olej stale gości na mojej półce, nadaje się zarówno do olejowania włosów, nawilżania ciała, jako balsam do ust czy też produkt spożywczy w kuchni. Nie poleciłabym go jendak do stosowania na skórę twarzy, ponieważ u mnie spowodował wysyp.

Stosuję od 4 lat i na pewno kupię ponownie:)

Wybawca!

Mam długie, bardzo suche, kręcone włosy. Od dłuższego czasu trochę je zaniedbałam, więc usilnie poszukiwałam produktu, któy chociaż w małym stopniu je podratuje. Wpadł mi w ręce Efavit. Doczytałam, że jest nierafinowany(nieoczyszczony) i tłoczony na zimno, dzięki czemu jest lepszej jakości.
Po miesiącu kuracji zauważyłam:
- znaczną poprawę kondycji moich włosów, skręt bardzo mi się poprawił
- włosy stały się bardziej lśniące
- początkowo po spłukaniu oleju używałam odżywki, ale później okazało się,że jest to całkowicie zbędne, bo bez dodatkowej odżywki, włosy są ok
- mniej się puszą, są bardziej zdycyplinowane
- konsystencja rzadka, błyskawicznie się rozpuszcza pod wpływem temperatury dłoni
- zapach delikatny kokosowy, nie drażniący
- w miarę łatwo go zmyć z włosów

Dodatkowe plusy:
- fajne szklane opakowanie, które można później wykorzystać
- stosunkowo niska cena

Minusy:
- chyba mogę tylko przyczepić się o wydajność, ale to raczej z mojej winy, bo mam długie włosy i nakładam tego oleju naprawde sporo. Poza tym używałam do codziennie ;)
Używam tego produktu od: 2 opakowaniaIlość zużytych opakowań: 1,5

Daje 4,5 gwiazdki, jest naprawdę godny polecenia, ale myślę, że nie jest ideałem :)

bardzo uniwersalny i skuteczny w działaniu

Zakupiłam go na fali zainteresowania naturalną pielęgnacją w sklepie ze zdrową żywnością i zaczęłam namiętnie stosować do wszystkiego włącznie z gotowaniem.

Co do kwestii kosmetycznych:

- ładnie natłuszcza - skóra jest miła i delikatna w dotyku. Niestety nie wchłania się zbyt dobrze stosowany na suchą skórę, więc najlepiej stosować go na jeszcze wilgotną skórę

- delikatnie pachnie kokosem, co zwiększa przyjemność używania

- przez ok 2 tygodnie stosowałam go również na twarz. Pomimo tego, że mam cerę mieszaną a kokos jest komedogenny krzywdy mi nie zrobił, a miło nawilżył buźkę. Ale odstawiłam go na rzecz innego oleju, który sprawdza się na twarzy dużo lepiej nawet na sucho

- dodaję jako emolient do peelingu kawowego, co powoduje, że zapach mikstury jest obłędny, podobnie jak efekt nawilżenia, ujędrnienia i natłuszczenia ciała

- mam włosy przetłuszczajace się, ale z suchymi końcówkami, więc stosuję go do olejowania końcówek na przemian z innym olejkiem. Nie nabłyszcza włosów tak jak inne olejki, trudniej się też zmywa, ale zdecydowanie intensywnie odżywia i regeneruje końcówki

mówiąc krótko polecam!

idealny dla sianowatych włosów!

Genialny na włosy, najlepiej aplikować na mokro, podtrzymać na włosach kilka godzin i DOBRZE zmyć. Inaczej efekt fryzura a la \'pięć dni nie myłam glowy\'. Do twarzy: zapycha i jest zbyt ciezki. Do ciala: może być, jednak absolutnie nie nawilża, jedynie nablyszcza, co w rozsądnych ilościach jest fajne jak gdzieś trzeba wyjść i nogi muszą dobrze wyglądać. Minusy: opakowanie - grafik płakał, jak projektował. Cena- w miarę.

Ilość zużytych opakowań: pół

Najlepszy z olejów, które stosowałam

Jestem posiadaczką mieszanych włosów. Za produkt zapłaciłam jakies 17 zł? Nie pamiętam dokładnie ile. Używałam go 1-2 razy w tygodniu, w umiarkowanej ilości, aby nie obciazyć włosów (ostatno czasami mi się to przytrafia).

Olejek ładnie, kokosowo pachnie, choć jego woń jest nieco mdła. Nie mam zarzutów co do estetyki opakowania. Dobrze, że jest szklane, ponieważ ten produkt trzeba podgrzać przed użyciem. Ja przed użyciem nabieram łyżkę prouktu i podgrzewam go nad świeczką w metalowym spodku. Jest wtedy duzo szybciej.

Żałuję, iż nie kupiłam tego oleju dużo wczesniej. A nie nabyłam go, ponieważ czytalam iż jest on przeznaczony do niskoporowatych włosów.

Przetestowałam już jakies kilkanascie olejów, między innymi słonecznikowy, z pestek winogron, rycynowy, z pestek dyni, Babydeam niebieski, z wiesiołka,z ogórecznika, lniany, z kiełków pszenicy, z oliwek. Wśród nich sprawdził się ten dla mam z Rossmanna i przeciwłupieżowy z Green Pharmacy. Ale ten olej jest od nich lepszy. Już po pierwszym użyciu dyscyplinuje, mocno nabłyszcza i zapobiega utracie wigoci z włosa.

Używałam go również do ciala, ale jakoś szału nie było. Wiem, iż olj nie nawilża, tylko zapobiega utracie wilgoci, ale pod tym względem fioletowy olejek dla mam z Rossmanna jest lepszy.

Polecam. Nikt się nie dowie, póki sam nie spróbuje.

Znakomity

Sprawdza sie znakomicie jeśli chodzi o włosy,ciało, Idealny do olejowania włosów. Jest ekologiczny, to ogromny plus, przy stosunkowo niewielkiej cenie.Serdecznie polecam, ale radzę wybierać mniejsze opakowania, jak kupiłam 1L to po terminie ważności zostało mi jeszcze sporo mimo używania do wszystkiego.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

wielozadaniowy, b. dobry

Wielozadaniowy produkt, zarówno do pielęgnacji całego ciała jak i w kuchni.
Pięknie pachnie /naturalnie -kokosowo/, dobrze nawilża i natłuszcza skórę, idealny dla małych dzieci zamiast syfiastych mleczek i parafinowych oliwek. Polecam, warto wypróbować, może pomóc też osobom z problemami alergicznymi, otarciami itd.

Używam tego produktu od: ok rok - dwa lata
Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam... jedno duże i ze dwa małe, może więcej

KWC

To moje odkrycie kosmetyczne sprzed dwóch lat zupełnie zmieniło mój sposó postrzegania pielęgnacji skóry. Zamiast chemicznych kremów i balsamów wcieram nierafinowany olej kokosowy, który cudownie natłuszcza, nawilża i wygładza skórę całego ciała. Nakładam go również na twarz, z powodzeniem zastępuje krem. Używam go zamiast mleczka do demakijażu, świetnie radzi sobie nawet z wodoodpornym tuszem do rzęs! Od niedawna praktykuję olejowanie włosów, nigdy nie były tak piękne. Ten wielofunkcyjny preparat to jakiś fenomen. Dodam, że zajadam go pod każda postacią - wcinam łyżką prosto z słoika, roztapiam i używam do produkcji kakowych polew, świetnie utrzymuje konsystencję deserów raw. Pachnie jak raffaello. Czy można chcieć więcej?:)