Biosilk, Silk Therapy (Naturalny jedwab - odżywka regenerująca bez spłukiwania)

Biosilk, Silk Therapy (Naturalny jedwab - odżywka regenerująca bez spłukiwania)

Średnia ocena: 3.64/5

Naturalny jedwab- Silk Therapy- odżywka regenerująca zawiera czysty jedwab, witaminy i wyciągi z roślin. Rekonstruuje i silnie nawilża włosy i skórę głowy. Zapewnia włosom zniszczonym, suchym i matowym bardzo zdrowy wygląd, sprężystość i zmysłową miękkość. Włosy są podatne na układanie. Regularne stosowanie jedwabiu chroni włosy przed utratą wilgoci, wysoką temperaturą, promieniami UV, skutkami chemii fryzjerskiej oraz zanieczyszczeniami środowiska.
Pozostawia włosy jedwabiste z niewiarygodnym połyskiem.
Bez spłukiwania. Można używać do kąpieli i nawilżenia skóry.
Produkt jest bardzo wydajny.

jedwab
nabłyszczające, wygładzające, ochrona końcówek
z silikonami

Klasyk, ale nie dla mnie

Zanim odkryłam inne, lepsze olejki, zużyłam tego cudu naprawdę sporo. Moje włosy bardzo się puszą, liczyłam więc, że temu zaradzi.

Olejek ładnie pachnie, dość dobrze rozprowadza się na włosach. Ma w składzie alkohol i teoretycznie może wysuszać, ale u mnie tak się nie stało. Niestety nie przyniósł też widocznych efektów. Trochę wygładzał, ale robił to jak pierwszy lepszy olejek. Używałam też na suche włosy i na plus było to, że ich nie przetłuszczał.

Ogólnie oceniam go ani dobrze, ani źle. Nie pomógł na mój puch, ale też mi nie szkodził. Jest łatwo dostępny i wydajny, aczkolwiek za drogi.

Jeden z ulubionych

Moje włosy są zniszczone, farbowane, cienkie.
Jedwab zakupiłam z polecenia znajomych.
Wygładza, nabłyszcza, pięknie pachnie, jest wydajny.
Stosuje przed prostowaniem, aby chociaż trochę zabezpieczyć włosy
jest dla mnie nieodłącznym kosmetykiem w codziennej pielęgnacji włosów.

to już klasyk i pozycja obowiązkowa dla spuszonych

Tego jedwabiu używam chyba już kilkanaście lat. Tylko zmieniłam sposób jego używania.

1. Mycie włosów szamponem oczyszczającym
2. Maska emolientowa/proteinowa
3. Suszenie z produktem termoochronnym
4. Prostowanie prostownicą parową
5. Zamknięcie nawilżenia we włosach za pomocą jedwabiu

Efekt - tafla. Włosy gładkie, śliskie, lejące, błyszczące. Marzenie. Proste do kolejnego mycia czyli w moim przypadku 3-4 dni, czasem 5.

Sam produkt bardzo wydajny, gęsty, ciężki, śliski. Ładnie się rozprowadzai jest szalenie wydajny. Wystarczy kropla na każdą część włosów (dzielę na 3 części, bok, tył, bok).

Polecam do stosowania właśnie w taki sposób. Jeśli włosy są zbyt przesuszone i nałożymy produkt na suche włosy uzyskamy posklejane wiszące strąki. Zadaniem silikonów jest nie nawilżenie, tylko stworzenie bariery ochronnej która "nie wypuszcza" nawilżenia z włosów i nie wpuszcza wilgoci z warunków atmoferycznych wgłąb włosa.

Klasyk w swojej kategorii

Biosilk Silk Therapy czyli popularny jedwab do włosów. Profesjonalny kosmetyk regeneracyjny. Produkt stosuję od bardzo dawna i niezmiennie bardzo lubię. Produkt jest mega wydajny, więc zawsze zaopatruję się w małe opakowanie (15 ml). Zdecydowanie polecam zwłaszcza na końcówki włosów. Używam oczywiście z umiarem, bo ten kosmetyk ma bardzo oleistą i gęstą formułę. Cenię go również za piękny zapach.

Wygładza i ujarzmia

Mam włosy puszace się, nawet po wyprostowaniu w deszczową pogodę potrafią bardzo szybko spuszyc się i wyglądać nieestetycznie. Ten olejek stosuje na końcówki włosów, nakładam na suche mniej więcej od połowy. Próbowałam nakładać na mokre i suszyć z produktem na włosach ale przy dotknięciu ich prostownicą miałam wrażenie że olejek reaguje z wysoką temperaturą i dymi ( bardziej paruje). Zrezygnowalam więc i stosuje na suche, żeby ujarzmic trochę puszenie. Tu sprawdza się ok. Choć znam lepsze. Wydajność jest na plus, bo mała buteleczka starcza naprawdę na bardzo długo.

Dobre działanie

Jedwab ten jest bardzo wydajny, taka mała buteleczka wystarcza na naprawdę długi czas. Ma przyjemny zapach, może troszkę przypomina męskie perfumy. Super trzyma końcówki włosów w ryzach, jakby je spaja, dzięki czemu pięknie się układają i nie plątają się. Wyglądają po tym zabiegu na zdrowe i odżywione. Warto zawsze ten produkt mieć w kosmetyczce, gdy zdarzy się jakiś gorszy włosowy dzień.

Wygładza

Moje włosy lubią się puszyć. Zastosowanie masek, odżywek itp to czasem za mało dla nich. Wtedy sięgam po jedwab. Odrobina rozgrzana w dłoniach działa cuda. Włosy stają się delikatne, gładkie, nie puszą się, nie łamią. Polecam każdej osobie, która ma tak samo problem jak ja z puszącymi się włosami.

Wygładzone i delikatne włosy.

Jedwab do włosów kupiłam ze względu na fakt, że chciałam aby moje włosy były bardziej wygładzone. Produkt ten kupiłam podczas zakupów w Biedronce, ponieważ był na dobrej promocji. Dawno nie używałam tego typu produktu więc postanowiłam to zmienić.

Jedwab zamknięty jest w kartoniku, który przedstawia wygładzone włosy, szata graficzna jest prosta, białe opakowanie z czerwonawym paskiem. W środku natomiast znajdujemy odpowiedni produkt. Zamknięty jest on w małej plastikowej buteleczce o pojemności 15 ml. Jest ona zakręcana, a pod zakrętką nie ma żadnego zabezpieczenia. Buteleczka posiada nazwę producenta, sposób użycia, jest biało-przeźroczysta, dzięki czemu widać poziom zużycia produktu.

W środku znajdujemy gęstą, o przyjemnym zapachu konsystencję, której niewielka ilość wystarcza na pokrycie tych miejsc na których nam zależy. Ja najczęściej nakładam jedwab na końcówki lub na długość od połowy włosów. Zawsze staram się nakładam jedwab na wilgotne włosy, gdyż u mnie na suchych powodują ich przeciążenie i zaczynają wyglądać jak tłuste, a na mokrych po wyschnięciu czuć wygładzenie, gładkość, włosy są śliskie w dotyku, nie są przeciążone, mają delikatny i utrzymujący się zapach tego jedwabiu. Ciężko jest mi ocenić czy ten jedwab ma wpływ na regenerację włosa, ale wydaje mi się, że chroni on na tyle, że końcówki włosów troszkę mniej mi się rozdwajają.

Niewielka ilość olejku pozwala mi osiągnąć satysfakcjonujący efekt więc u mnie olejek był dość wydajny jak na to, że jest to tylko 15 ml. Jednak nie stosowałam go zawsze tylko wtedy kiedy potrzebowałam większej dawki wygładzenia włosów. Myślę, że jeszcze kiedyś wrócę do tego produktu. Cena to ok. 6 zł, ale często jest na promocjach typu 1+1 za połowę ceny.

Bardzo go lubiłam ale skład :/

Odkąd dbam o włosy i uważam na to co w nie wkładam od razu wyeliminowalam ten produkt. Owszem wygładzał włosy nadawał im blasku byly miękkie i gładkie w dotyku tak naprawdę od środka alkohol je niszczył. Mogły się bardziej łamać i wysuszać. Zamieniłam go na olej z czarnuszki więc jest o niebo lepiej że składem.

Dobry produkt by używać co jakiś czas

Mam bardzo długie włosy, które strasznie się plączą i zawsze po myciu włosów muszę użyć jakieś odżywki czy innego produktu pozwalającego na to by delikatnie móc je rozczesać. Bardzo lubię ten jedwab bo właśnie pozwala mi na rozczesanie włosów bez ich wyrywania. Poza tym produkt ma bardzo przyjemny zapach i dzięki niemu moje włosy nie puszą się, dzięki czemu fryzura wygląda bardzo gładko. Kolejnym plusem jest to, że kosmetyk ten pięknie nadaje blasku włosom. Opakowanie jest jak najbardziej okey, tak samo z dostępnością czy wydajnością. Zaznaczam jednak, że ten jedwab warto używać tylko co jakiś czas bo przy dłuższym stosowaniu strasznie obciąża włosy i je przetłuszcza.

Od lat kupuję małą wersje

Jedwab kupuje od lat , kocham ten jedwab . Opakowanie jest małe , ale wydajne . Mi spokojnie starcza na około 2 tygodni ( używam codziennie szczególnie na końcówki ) Kocham zapach tego produktu , kolor jest bezbarwny , Dobrze się ten jedwab nakłada na włosy , nie przetłuszcza włosów , super nawilża włosy. Włosy są nawilżone, odżywione, zadbane . Bardzo fajnie odżywia włosy kosztuje około 5 zł ( czasem można go kupić za 3 zł ) Lubię się z nim ! Od lat mi służy ! I będzie służyć . Kocham ten produkt . Kupuje go od lat i będę kupować ! Naprawdę polecam z całego serca . Widać różnice !

Nadaje blasku moim matowym włosom

Przy mojej pielęgnacji włosów to można się rozpisywać i rozpisywać. Stosuje tonę kosmetyków i oczywiście na finał nie może zabraknąć jedwabiu.

Ja używam tego w mniejszej wersji, która można zakupić w Rossmannie za ok 5 zł a w promocji jakoś ponad 3 ale ostatnio kupiłam taki za 4,99 w biedronce.

Jedwab zamknięty jest w malutkiej, matowej buteleczce z malutką nakrętką. Bardo dobrze jest go wydostać ale mógłby być jakiś dozownik, ogranicznik czy kroplomierz bo przez przypadek można sobie za dużo go wyglac na dłoń.

Jedwab ma konsystencję zbliżona do Oliwki dla dzieci. Wystarczy naprawdę niewielka ilość do rozprowadzenia na włosy. Ja zazwyczaj nalewam kropelkę na dłoń rozcieram w dłoniach i rozprowadzam po włosach gładząc je. Stosuje zazwyczaj na końcówki, a z długości to tak od połowy głowy.

Zapach jest dość intensywny ale za to przyjemny, później ręce mi ładnie pachną przez dluzszy czas a włosy nawet kilka dni.

Ten jedwab stosuje po każdym myciu włosów na jeszcze wilgotne włosy ale dobrze wysuszone ręcznikiem. Na pewno są lepsze jakościowo jedwabie do włosów ale ten jak najbardziej wdał się w moje łaski i jestem z niego zadowolona bo robi robotę. Nadaje blasku moim matowym włosom i sprawia że są przyjemne w dotyku i nie czuć ich szorstkości bo niestety są dość zniszczone przez stylizacje w towarzystwie wysokiej temperatury jak i przez farbowanie.

Naprawdę Produkt warty uwagi i ceny