OnlyBio, Hair of the Day, Utrwalający żel do stylizacji fal i loków

OnlyBio, Hair of the Day, Utrwalający żel do stylizacji fal i loków

Olej z awokado odżywia włosy i uszczelnia ich łuski, zapobiegając łamaniu i dodając im blasku. Olej brzoskwiniowy nadaje włosom połysk i gładkość.

Żel możesz stosować razem z Aktywatorem loków bez spłukiwania i Proteinowym żelem do stylizacji fal i loków.

żele i fluidy
wygładzające, podkreślające skręt
w tubie

Żel daje efekt naturalnych loków.

Żel daje efekt naturalnych loków, włosy się nie puszą, nie sklejają. Żel kosztuje ok. 23 złote jest zamknięty w tubce o pojemności 200 ml, jest gęsty, ładnie pachnie, nie obciąża włosów. Żel jest dostępny w Hebe.

super

dostałam go w prezencie i przyznam, że dla mnie bomba! Opakowanie taki standardzik - duża tuba mi wystarczy na długoooo. Jest bardzo gęsty muszę go troszkę z wodą rozcieńczać ale po nałożeniu na włosy super efekt a na dodatek długo sie utrzymuje! Polecam!

Hit! Absolutny

Nigdy nie byłam fanką żeli przy kręconych włosach, bo dawały efekt mur beton. Tu jest inaczej:) Uwielbiam ten żel za efekt zdefiniowanych a zarazem naturalnych loków. Włosy się po nim nie puszą, są lekkie i nieposklejane (po odgnieceniu rzecz jasna).
Używam go do reanimacji niemal codziennie, jeśli dają włosom wyschnąć naturalnie. Do suszarki lepiej sprawdza mi się żel z SFTS. Nakładam na zwilżone lub mokre włosy 3-4 cm żelu na uprzednio rozprowadzony groszek aktywatora (np. Cantu lub Siberica). Odciskam nadmiar wody, ugniatam ręcznikiem. Efekt bomba.
Jak potrzebuję mocniejszego utrwalenia (impreza) to spryskuję włosy jeszcze Nivea Curl Spray.
Jedna tuba wystarcza mi na ok 1,5 -2 mcy

Nie jest zły, ale do mojego ulubieńca trochę mu brakuje.

Moim ulubionym żelem do stylizacji jest Syoss Powerhold Men. Przez długi czas był jedynym, którego używałam. Gdy w drogeriach zaczęły pojawiać się nowe stylizatory, postanowiłam kilka wypróbować, żeby sprawdzić, czy któryś z nich przynajmniej trochę zbliży się do Syossa. Sięgnęłam po recenzowany, bo lubię OnlyBio. Co prawda wcześniej miałam z tej marki żel dostępny w Rossmannie, który nie zachwycił mnie, jednak stwierdziłam, że dam szansę też temu. I wnioski mam takie, że jest lepszy od Rossmannowego, jednak do Syossa trochę mu brakuje. Ale zacznijmy od początku.

Żel został zamknięty w tubce o pojemności 200 ml. Ja zazwyczaj potrzebuję dużo stylizatora, jednak ten żel jest naprawdę gęsty, rozwadniałam go, więc jednorazowo zużywałam mniejszą ilość. Trudno mi dokładnie wskazać, na ile użyć wystarczył, bo jednocześnie stosuję kilka stylizatorów, ale generalnie wydajność oceniam pozytywnie. Żel OnlyBio z Syossem wygrywa zapachem. W przypadku tego drugiego mamy do czynienia z typowo męskim aromatem, natomiast OnlyBio pachnie bardzo ładnie, lekko słodkawo. Nie jest to tak ostry, owocowy zapach, jak w przypadku serii dostępnej w Rossmannie.

Co do działania żelu, jestem umiarkowanie zadowolona. Dobrze definiuje skręt, daje ładny efekt wygładzonych fal/zbitych loków (jestem posiadaczką włosów wurly, więc mogę sprawdzać działanie i na falach, i na lokach :D). Nie skleja i nie obciąża włosów, nie wpływa niekorzystnie na ich objętość. Nie usztywnia kosmyków, nawet po rozczesaniu są one mięciutkie i przyjemne w dotyku. Nie puszy włosów ani ich nie wysusza. Rzeczą, do której mam zastrzeżenia, jest trwałość skrętu. Syoss zdecydowanie w tej kwestii zwycięża, a OnlyBio może jedynie się od niego uczyć. Szkoda, bo gdyby nie to, pewnie sięgnęłabym po niego ponownie. A tak to w sumie nie wiem, z jednej strony ma sporo zalet, a z drugiej gdzieś w głowie świta mi myśl „po co chcesz go znowu kupować, skoro Syoss jest lepszy?”…

Żel jest dostępny w Hebe. W cenie regularnej kosztuje 22,99 zł, ale dość często można znaleźć go w promocji, wówczas kosztuje około 16 zł. Wydaje mi się, że taka kwota jest okej.

Podsumowując, nie jest to najgorszy żel do stylizacji kręciołków, jakiego kiedykolwiek używałam (inna sprawa, że żel z TMS był tak koszmarny, że ciężko go przebić :D), ale na pewno nie mogę nazwać go swoim ulubieńcem. Zużyłam jedno opakowanie, nie męczyłam się przy tym, jednak ucieszyłam się, gdy wróciłam do Syossa, a to mówi samo za siebie. ;) Czy mogę go polecić? Myślę, że mimo wszystko tak, szczególnie osobom, dla których Syoss jest zbyt mocny.