Ziaja, Szampony Rodzinne, Aloesowy szampon do włosów suchych

Ziaja, Szampony Rodzinne, Aloesowy szampon do włosów suchych

Szampon z ekstraktem z aloesu przeznaczony do mycia włosów suchych. Nie zawiera mydła. Łagodnie myje i pielęgnuje włosy. Doskonale nawilżając włosy likwiduje uczucie suchości. Wygładza, zapewnia lepsze rozczesywanie i układanie. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów. Dobrze się pieni, ma świeży i przyjemny zapach.
Zawiera:
- ekstrakt z aloesu o skutecznym działaniu nawilżającym
- odżywczą kompozycję witaminową: B5, B3, B6, E, C
- polyquaternium - substancję kondycjonującą włosy
- naturalne coco-glukozydy, obniżają odtłuszczający wpływ środków myjących, wyjątkowo łagodne, idealne dla skóry dzieci, przyjazne dla środowiska
- delikatne składniki myjące pochodzenia roślinnego.

nawilżające
do włosów suchych i zniszczonych
zapachowa
Skóra głowy
normalna

tani i ekonomiczny

Szampon sprawdził się przy codziennym myciu włosów, nie obciążał ich, niestety troszkę plątał włosy i bez odżywki ani rusz. Nie przesuszył mi skóry głowy i nie podrażnił jej.

Tani i całkiem dobry szampon w przystępnej cenie.

nie jest taki zły :-)

Na początku ten szampon nie podpasował mi za bardzo, strasznie przetłuszczał włosy, mimo, że są bardzo suche i sianowate, źle się układały, jednym słowem... porażka !

Nagle po wykończeniu 1/4 butli obrót o 180 stopni... włosy lśniące, miękkie, nawilżone, zaczęły się układać, nie wiem, czego to zasługa, być może musiały się oswoić z tym szamponem ;-)

Ogółem szampon nie jest zły, nadaje się do stosowania bez odżywki, włosy się nie puszą po nim, utrzymują długo świeży wygląd, przy czym ładnie pachną, jednak nie wiem, czy sięgnę po niego drugi raz, mam inne swoje ulubione i lepsze szampony, choć na plus przemawia jego cena, całe 6 zł w promocji ;-)

Daję mu dobre 3 +

Ilość zużytych opakowań: 1 butla

...bo uwielbiam zapach aloesu;)

Ze względu na potrzebe posiadania szamponu do oczyszczania z SLES, padło na Ziajkę. Ale co mnie jeszcze akurat do niej podkusiło?..
- zapach aloesu (napiszę krótko...uwielbiam), jednak nie pozostaje na włosach długo :( czuć go tylko w trakcie mycia,
- ogromna butelka, dzięki czemu szampon jest wydajny,
- niska cena (dorwałam za 5 złotóweczek...;)
- zawartość protein (moje włosy je kochają).
Włosy po umyciu są dokładnie oczyszczone, uniesione od nasady, nabierają objętości, ładnie się układają.
Szampony służą przedewszystkim do oczyszczania włosów i skóry głowy, także ten szampon robi to co trzeba.
Dobrze się pieni (metoda kubeczkowa), nie plącze, po jego zmyciu nie ma uczucia suchych, szorskich włosów.
Szampon jest delikatny, nie podrażnia skóry głowy.

Średni

Pierwsze opakowanie jako tako, mył i tyle, ale przy drugim zaczęły się problemy. Szampon ma proteiny, co jest dość niebezpieczne (zwłaszcza dla mnie). Nawilżenia nie zauważyłam, włosy raczej były oklapniętę. Plus za zapach, dużą i poręczną butelkę i cenę. Mimo tego nie kupię już więcej.

Używam tego produktu od: dawien dawna

Nie na dłuższą metę.

Kupiłam ten szampon na okres jesień/zima, jako szampon na mocniejsze oczyszczenie (myję włosy metodą OMO szamponami bez SLS, alterra i dla dzieci). Pierwsze parę użyć pod rząd było nawet w porządku, nie mogłam się do niczego przyczepić... Później zaczął wysuszać mi skalp, mimo aloesu w składzie, który moja skóra głowy i włosy bardzo lubią... Zawiodłam się, Ziaja z reguły ma na prawdę fajne produkty, ale ten to kompletne rozczarowanie...

+duże pakowanie
+wydajność
+zapach
+konsystencja
+dobrze się pieni

-wysusza skalp
-powoduje podrażnienia skóry głowy
-wysusza włosy
-nie nawilża ich mimo aloesu w składzie
-mimo stosowania odżywek, włosy plączą się niemiłosiernie

Nie jestem zadowolona

Uważam ze zniszczyl mi wlosy, staly sie po nim zmeczone,suche,brzydkie. Nie tworzy żadnej piany na włosach podczas mycia. Zle myje, nie dokladnie, nie estetyczne opakowanie,wyglada tandetnie !

Suche, suchsze, najsuchsze

Całe moje doświadczenie z Ziają obejmowało dwa kremy, które doszczętnie zniszczyły mi ręce (całe szczęście na krótko). Coś podpowiadało mi, że i tym razem nie będzie lepiej, ale, jako że potrzebowałam czegoś mocnego oraz prostego, w sam raz do zmywania olejów, postanowiłam dać im jeszcze jedną szansę.

I cóż? Czy Ziaja się zrehabilitowała? Czy okazało się, iż moje obawy są bezpodstawne, po czym razem z tanim, dobrym szamponem odeszłam za horyzont w promieniach złocistego światła?

PIIIIP! Błąd!

Ludowa mądrość mówi, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Ponieważ ludowa mądrość ma zawsze rację, a ja postanowiłam wejść po raz trzeci, zostałam ukarana. Moje suche włosy stały się jeszcze bardziej suche. Właściwie to tak zabawnie skrzeczały przy ocieraniu się o siebie, każdy, kto ma suche włosy wie pewnie o czym mówię. To jest stan krytyczny i znak, że od danego kosmetyku należy się trzymać z daleka. Na zawsze.

Już nigdy więcej, obiecuję. Choćby mieli najpiękniejsze sklepy firmowe i opakowania bardziej minimalistyczne, niż dizajny Dietera Ramsa.

Używam tego produktu od: nie pamiętam

Taki sobie

- nie zawiera silikonów,
- dostępność,
- niska cena.

<b>Neutralnie:</b>
- nie przyspiesza, ale też nie ogranicza przetłuszczania się włosów,
- plącze włosy, aczkolwiek odżywka załatwia sprawę,
- zapach.

<b>Wady:</b>
- rzadka konsystencja,
- nie zauważyłam nawilżenia włosów,
- mało wydajny,
- miękkie opakowanie, lubi się wyginać,
- w składzie SLS.

Używam tego produktu od: listopad 2012

zmienną ma naturę

Przez pierwsze pół butelki byłam nim zachwycona: pięknie oczyszczal włosy, zmiękczał i nadawał im świeżość na długo (ok 4-5 dni).
Drugie pól butelki mnie rozczarowało, jakby szampon stracił swoje właściwości: nadal porządnie oczyszczał, ale włosy na końcach stały się sianowate i musiałam je myć już co 3 dni.
Przez cały okres stosowania dobrze się pienił, był bardzo wydajny, konsystencja łatwa w rozprowadzeniu na włosach. Nieznośnie placze włosy.
Podziekuję i więcej nie kupię.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1 - 500 ml

najlepszy z serii

Jestem zwolenniczką mycia włosów szamponami normalnymi a nie zapychania skóry głowy specyfikami 100w1, dlatego spodobały mi się szampony ziai, służą po prostu do mycia. Do polepszania stanu włosów służą mi odżywki.

+ dobrze się pieni,
+ przyjemnie, delikatnie pachnie,
+ domywa mocno włosy,
+ tani,
+ wydajny,
+ włosy normalnie się przetłuszczają, nie pogarsza sytuacji (jak wyżej wspomniane 100w1),

- trochę plącze włosy ale zdecydowanie najmniej z całej serii.

Z pewnością polecam ten szampon, najlepszy z serii &quot;Szampony Rodzinne&quot;.

Używam tego produktu od: początek 2013
Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Zwykły szampon

PLUSY:
- duża pojemność w niskiej cenie
- delikatny, przyjemny zapach
- przyzwoicie oczyszcza, jak większość szamponów

MINUSY:
- słabo się pieni
- po jego użyciu miałam problem z rozczesaniem włosów
- nie zauważyłam nawilżenia ani wygładzenia

+cena
+wydajność
+dobrze zmywa oleje
+lekko nawilża włosy, ale ich nie obciąża
+nie przeszkadza w rozczesywaniu włosów
+zapach

M0że ma trochę zbyt rzadką konsystencję i za słabo się pieni.

Używam tego produktu od: używałam kilka miesięcy temu