Ziaja, Szampony Rodzinne, Aloesowy szampon do włosów suchych

Ziaja, Szampony Rodzinne, Aloesowy szampon do włosów suchych

Szampon z ekstraktem z aloesu przeznaczony do mycia włosów suchych. Nie zawiera mydła. Łagodnie myje i pielęgnuje włosy. Doskonale nawilżając włosy likwiduje uczucie suchości. Wygładza, zapewnia lepsze rozczesywanie i układanie. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów. Dobrze się pieni, ma świeży i przyjemny zapach.
Zawiera:
- ekstrakt z aloesu o skutecznym działaniu nawilżającym
- odżywczą kompozycję witaminową: B5, B3, B6, E, C
- polyquaternium - substancję kondycjonującą włosy
- naturalne coco-glukozydy, obniżają odtłuszczający wpływ środków myjących, wyjątkowo łagodne, idealne dla skóry dzieci, przyjazne dla środowiska
- delikatne składniki myjące pochodzenia roślinnego.

Skóra głowy
normalna
nawilżające
do włosów suchych i zniszczonych
zapachowa

Nie

Nie polecam!
- wysusza
- ma nieprzyjemny zapach
- włosy się po nim łamią
- po użyciu odżywki zaraz po umyciu i tak ciężko rozczesać włosy

*wydajny

Nie polecam.

Kupiłam ten szampon, aby odciążyć moje włosy od chemii. Nie jestem z niego zadowolona. Nie nawilża i nie współpracuję z odżywkami - używałam go z maską mrs potters i na końcówki używałam odżywki ziaja nawilżającą - kiełki pszenicy. Włosy po nim są sztywne. Spodziewałam się, że będą miękkie i lśniące - było napisane, że nie ma mydła, jest delikatny i nawet przeznaczony dla dzieci. Nie spełnił moich oczekiwań.

wady:
- nie nawilża,nawet wysusza
- słabo się pieni
- nie współpracuję z odzywkami i maskami
- włosy są po nim sianowate

plusy:
+ cena
+ wydajność
+ zapach
+ bez mydła

Używam tego produktu od: 2 i pół miesiąca
Ilość zużytych opakowań: większe pół butelki

Dziwny

Kupiłam go na promocji w Naturze i zajrzałam na recenzje, przeraziłam się. No, ale skład taki fajny, więc wypróbowałam i co go dyskwalifikuje, nie współpracuje z odżywkami, pogarsza ich efekt. Dobrze myje, ale to wszystko. Włosy są dziwnie sztywne, że nawet Kallos Latte ledwo daje radę. Oddałam go mamie, jest zadowolona, ale ona ma włosy ze stali, farbuje chemicznie, całe życie tylko na szamponie, najczęściej ziołowym z Biedronki i fryzjerki nie mogą się nachwalić ;-)
Ja nie polecam.

Używam tego produktu od: Kiedyś przez dwa tygodnie codziennie
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

W sumie to słabo

Szampon kupiła moja mama, więc postanowiłam skorzystać z okazji i go wypróbować. Myłam nim włosy rzadko (ma SLS, w codziennej pielęgnacji wolę tego unikać). Ładnie pachnie, nie wiem czy aloesowo, ale zapach ma rzeczywiście przyjemny.

Zalety:
- dobrze oczyszcza włosy
- ładnie pachnie
- tani
- dostępny w np. w Rossmannie, Ziaji
- wydajny

Wady:
- żadne z zapewnień producenta nie zostało spełnione. Nie pielęgnuje, nie nawilża, o wygładzeniu nie ma mowy, nie ułatwia rozczesywania i co najważniejsze - do łagodności mu daleko!

Bardziej polubiłam się z figowym szamponem z tej serii, aloesowy jest "taki sobie". Do codziennej pielęgnacji włosów bardzo, bardzo odradzam!

Używam tego produktu od: Dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Zwykły.

Kupiłam go, ponieważ jestem bardzo ciekawa kosmetyków Ziaji i je testuje :)

Plusy:
- miły zapach
- cena
- włosy się szybko nie przetłuszczają po nim
- dobrze myje włosy

Minusy:
- włosy po nim nie są nawilżone
- nie ułatwia rozczesywania

Mam wrażenie, że ten szampon dużo nie robi dla włosów, tylko skutecznie je myje :P Aczkolwiek dodam, że jeszcze żaden szampon nie był dla mnie super bez odżywki.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 duże w trakcie

Nie do włosów suchych

No niestety, mimo sympati do firmy i innych produktów Ziaji ten szampon im nie wyszedł, a może wyszedł tylko moje włosy go nie polubiły. Moje włosy są dosyć suche i mają tendencję do puszenia się, a szampon aloesowy tylko pogarszał ich stan. Mimo olejowania i używania jeszcze odżywki do spłukiwania wyglądały strasznie, wystarczyło tylko zmienić szampon i teraz są w stanie idealnym :)

Używam tego produktu od: używałam 4 miesiące temu
Ilość zużytych opakowań: połowa

Dobrze oczyszcza, ładnie pachnie:)

Na początku chcę powiedzieć, że używając tego szamponu wszystko zależy od stanu naszych włosów. Na początku gdy go kupiłam moje włosy były zniszczone rozjaśnianiem, a ja nie specialnie o nie dbałam, wtedy ten szampon dawał uczucie mocnego przesuszania i plątał włosy, po kilku miesiącach olejowania włosów gdy ich stan się poprawił zmieniłam zdanie na temat tego szamponu, stał się on dobrym oczyszczaczem. Już nie przesuszał tak bardzo moich włosów, ale dobrze je oczyszczał. Zapach ma również bardzo ładny :)
Polecam dla tych, których włosy nie są aż tak zniszczone.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Kiepski

Plusy:
+Cena
+Opakowanie
+Wydajność
+Od biedy zapach
Minusy:
-Działanie

SLS na drugim miejscu w składzie... no i wszystko jasne.
Produkt strasznie wysuszał i napuszał włosy. Nie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: Trzech miesięcy, chyba nigdy go nie zużyję
Ilość zużytych opakowań: Połowa pierwszego

Te same zarzuty co u koleżanek poniżej...

Kupiłam skuszona dużą pojemnością i przyjemnym zapachem, który przywodzi na myśl... gruszkę? melon? coś takiego. Stosunek ceny do pojemności jak na studencką kieszeń też wydawał się okay. Używam go już dobre kilka miesięcy, mogę więc powiedzieć coś więcej na temat właściwości.

Plusy:
+ Cóż... myje. Spełnia podstawową funkcję.
+ dobrze się pieni
+ niewielka ilość wystarczy na pojedyncze użycie
+ stosunek pojemności [wydajności?] do ceny

Minusy:
- <b>SLS!!!!</b> Na drugim miejscu w składzie:/ Ja wiem, że większość szamponów go ma, ale mam wrażenie, że tu jest w jakimś kosmicznym stężeniu...
- ...ponieważ: plącze, wysusza, usztywnia włosy... okropność. Byłyby w opłakanym stanie, gdyby nie mieszanka masek nawilżających.
- odkąd go używam, włosy wyłażą mi garściami
- ..Hello, panie Łupież :/ jak wyżej, odkąd zaczęłam go stosować...

Paradoksalnie, reklamuje się go jako szampon do włosów suchych. Tymczasem, włosom suchym można nim zrobić bardzo, bardzo duże kuku. Odradzam.

Ilość zużytych opakowań: około pół butelki, włosy myte co 3 dni

Przesuszyl wlosy

Zachecila mnie kolezanka, stosujaca szampon ziaja dla wlosow normalnych. A ze mam ostatnio przesuszone wlosy, kupilam te wersje. Niestety. Po 2 dniach stosowania, skora glowy zaczela sie luszczyc. Odstawialm szampon i dopiero Zoxin-Med, przywrocil mi rownowage skory glowy.
Wracajac do szamponu ziaja, czulam ze wlosy za &quot;czyste&quot;, poniewaz bardzo obficie sie pieni. Zapach byl dla mnie neutralny.
Ma ladne opakowanie i jest wydajny. Cena bardzo niska.
Ale ja niestety nie polecam.

Używam tego produktu od: Jakies 2 miesiace temu przez 1 tydzien
Ilość zużytych opakowań: Uzylam kilka razy, wiec zuzylam ok. 1/5 opakowania.

Przesusza i podrażnia

Ten produkt mi nie odpowiada,a oto dlaczego:
-przeusza i tak suche włosy
-plącze włosy,utrudniając rozczesywanie mimo uzycia tej samej co zwykle-sprawdzonej- odżywki
-podrażnia skórę głowy,powodując uporczywe swędzenie
-zwiększa przetłuszczanie się włosów
Nawet:
+ pryjemny,nienachalny zapach,
+duża pojemność w dobrej cenie
nie przekonają mnie do ponownego zakupu

ulubiony szampon

Przy wyborze kosmetyków często kieruję się zawartością aloesu, który na mnie działa wręcz rewelacyjnie.
Z tego powodu zakupiłam ten szampon, zachęciła mnie przede wszystkim bardzo niska cena i lekka formuła szamponu. Wraz z lekkimi odżywkami z Joanny szampon poradził sobie wyjątkowo świetnie, gdy stosowałam metodę OMO do moich zniszczonych włosów.

Plusy:
+ cena
+ wydajność - 1 op. starczyło mi na trzy miesiące przy długości włosów do łopatek
+ świeży zapach
+ lekka formuła
+ włosy po nim są oczyszczone i zadbane

Minusy:
- na moją długość włosów muszę zużywać więcej szamponu, gdyż nie pieni się zbyt mocno

Polecam dla osób o umiarkowanie zniszczonych włosach oraz tych, którzy stosują metodę OMO.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno, drugie już czeka na otwarcie