Your Natural Side, Olej z marakui rafinowany

Your Natural Side, Olej z marakui rafinowany

Your Natural Side - Olej z Marakui Rafinowany - olej z marakui, który poprawia stan skóry, włosów i paznokci. Skutecznie nawilża i odżywia skórę oraz reguluje nadprodukcję sebum, wygładza i dodaje blasku włosom oraz wzmacnia kruche i łamliwe paznokcie. Ponadto wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe i przeciwzapalne.

wrażliwa, naczynkowa, z przebarwieniami / defektami, tłusta, dojrzała, sucha
na przebarwienia, antybakteryjne, przeciwzmarszczkowe, na zaczerwienienia, nawilżające
z pipetą
olejek
olejki, koncentraty i esencje

Wykorzystała: kilka próbek

Magiczna moc

Olejek Marakui Your Natural Side to wyjątkowy produkt, który zaskakuje swoją skutecznością i wszechstronnością. Po wypróbowaniu tego kosmetyku przez kilka tygodni, mogę śmiało stwierdzić, że stał się on nieodłącznym elementem mojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Konsystencja olejku jest lekka i delikatna, co sprawia, że łatwo się rozprowadza na skórze i szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy.

Jednym z największych atutów tego produktu jest jego wszechstronność. Olejek Marakui Your Natural Side może być stosowany na wiele sposobów: jako serum do twarzy, odżywka do włosów, baza pod makijaż, czy nawet jako nawilżający dodatek do kremu. Dzięki temu można dostosować jego zastosowanie do własnych potrzeb i oczekiwań.

Jedyny minus to brak zapachu marakui.

Efekty stosowania olejku Marakui były widoczne już po kilku dniach regularnego użytkowania. Moja skóra stała się bardziej nawilżona, miękka i promienna, a moje włosy zyskały zdrowy blask i elastyczność.

To jest bardzo przyjemny i uniwersalny kosmetyk :) Nie zapycha cery, sprawdza się na włosy

I teraz uwaga - jeśli kiedyś widzieliście "olej Marakuja" u Anwen, to muszę Wam powiedzieć, że to jednak nie to samo. Tamten kosmetyk to mieszanka olejów dla włosów wysokoporowatych, i faktycznie pachnie trochę jak marakuja, bardzo ładnie, ale to "dodany" zapach, a dodane oleje z marakują niewiele mają wspólnego :) Olej z marakui faktycznie pachnie ładnie, ale bez dodanego "parfum" (jak w przypadku tego kosmetyku) to nie jest mocno wyczuwalny zapach.

Ja tego oleju używam głównie do twarzy (nie zapycha), ale to bardzo uniwersalny kosmetyk - nada się na włosy, na cerę, do ciała.
Lubię olejować moje wysokoporowate włosy raczej olejem brokułowym, ale że jest bardzo gęsty (może nie aż tak jak rycynowy, ale prawie), dodaję czasem trochę oleju z marakui i jestem zadowolna z efektu. Marakuja też trochę niweluje standardowy, naturalny "smrodek" oleju brokułowego :)

Używam olejów na co dzień na noc, na to nakładam krem okluzyjny. Raz lub 2 w tygodniu zastępuję oleje serum aktywnym. Olej z marakui ma podobno zmniejszać widoczność naczynek. Faktycznie mam cerę naczynkową, ale nie mogę powiedzieć, żebym zauważyła tu jakieś zmiany na plus, to zależy od zbyt wielu czynników. Na pewno nie pogorszył sytuacji :) Będę nadal go stosować jako profilaktykę, razem z serum z witaminą C.

Nawilżenie skóry ogólnie się poprawiło, choć muszę przyznać, że najlepszy w tym temacie jest dla mnie olej z wiesiołka, a czasem nawet olej lniany (choć olej lniany może niektórych zapychać. Mnie len nie zapycha, więc chyba nie jest tak zły jak olej kokosowy - ten to powoduje u mnie masakrę).

Co do opakowania tego producenta - ma wygodną pompkę i uważam, że stosunek jakości do ceny jest naprawdę dobry (zwłąszcza, że podobny olej z Tarte, jedynie z dodatkiem witaminy E, kosztuje prawie 100 zł za 15 ml). Jedyny lepszy stosunek jakości do ceny jest chyba na zrobsobiekrem.pl, ale tam mamy inne opakowanie. Ten olej, z tej firmy, jest też dostępny na stronie Hebe, ale niestety nie stacjonarnie. Mam nadzieję, że pojawi się w sklepach, bo naprawdę warto od niego albo zacząć przygodę z olejami, albo chociaż zwrócić na niego uwagę. :)

Bardzo go lubię za delikatność i uniwersalność.

Olej zakupiłam na Allegro w atrakcyjnej cenie. Już kiedyś stosowałam olej z marakui, ale innej marki i bardzo się polubiliśmy. Tak było i tym razem.

Zacznę od konsystencji, jest typowo olejowa, bezzapachowa. Jest to olej z kategorii tych suchych, oczywiście wszystko zależne jest od ilości jaką zastosujemy. Nakładając na wieczór kilka kropel na twarz nie musimy się martwić o zatłuszczone poszewki. :)
Opakowanie bardzo wygodne - szklana buteleczka z pipetką, która ułatwia odmierzenie odpowiedniej ilości.

Olej stosuję na różne sposoby, ale przede wszystkim do odbudowy bariery hydrolipidowej skóry twarzy nakładając go co wieczór na oczyszczoną cerę, a na to krem odbudowujący. Polecam każdemu. Zaznaczę, iż jestem posiadaczką cery naczynkowej, wrażliwej.
Tutaj jego działanie jest bardzo łagodne, uspokaja rumień, wyrównuje koloryt, rar budzę się z wyciszoną i uspokojoną cerą. Jest bezpieczny w użyciu. Olej ten nie zalicza się do komadogennych - absolutnie nie zapycha. Nie wysypuje po nim.

Stosuję również go do olejowania włosów. Zwykle nakładam go na noc, na lekko zwilżone włosy hydrolatem, zaplatam warkocze i rano myję włosy. Efekt jaki daje mi ten olej to ładne i sypkie włosy, lśniące.

Dodam, że olej jest bardzo wydajny! Bardzo lubię ten produkt, zdecydowanie polecam każdemu!