By My Beard, Beard Styler (Lekki krem do stylizacji brody)

By My Beard, Beard Styler (Lekki krem do stylizacji brody)

By My Beard Beard Styler to lekki krem do stylizacji brody. W składzie zawiera olejki avocado, jojoba i arganowy, które pozostawiają brodę miękką i elastyczną. Zapewnia kontrolę zarostu przez cały dzień nadając mu utrwalenie. Krem bardzo łatwo się rozprowadza, nie skleja włosów i nie pozostawia osadu. Dodatkowym atutem kosmetyku jest ochrona przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Produkt ndaje utrwalenie stylizacji przez cały dzień. Zapewnia miękkość i elastyczność brody. Nie skleja włosów. Chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, a jednocześnie nawilża i pielęgnuje.

stylizacja włosów, do brody i wąsów
w słoiku

Bardzo delikatny, daje ledwo widoczny efekt utrwalenia

By My Beard Beard Styler sprezentowałam mojemu małżonkowi jako dodatek do prezentu z okazji Dnia Mężczyzny. Był to pierwszy tego typu produkt do stylizacji brody jakiego mój mąż używał. Nie muszę chyba dodawać, że wszelkie spostrzeżenia i opinie zawarte w tej recenzji będą więc jego autorstwa, a ja tym razem występuję tylko w roli redaktora :-)

Opakowanie stylizatora to plastikowy słoiczek z nakrętką. Łatwo się go otwiera i zamyka, a forma opakowania pozwoli na wykorzystanie bez problemu produktu do ostatniego grama. Szata graficzna jest bardzo męska, typowa dla kosmetyków do pielęgnacji zarostu. Słoiczek jest na tyle nieduży, że bez problemu można spakować go do męskiej kosmetyczki i zabrać ze sobą np. na urlop.

Sam krem do stylizacji jest biały i ma typową, delikatnie kremową konsystencję. Jego zapach jest delikatny, bardzo "kosmetyczny". Po aplikacji w zasadzie zanika i nie przeszkadza brodaczowi, jak również nie gryzie się z zapachem noszonych przez niego perfum. To spostrzeżenie zarówno małżonka, jak i moje. Mąż ma delikatnie atopową skórę, skłonną do przesuszenia i podrażnień. Stylizatora do brody nie poczynił szkód jeśli chodzi o jego skórę, nie zostały stwierdzone podrażnienia, alergie, ani świąd. Jednym słowem produkt nadaje się do użytku przez posiadaczy wrażliwej skóry.

Krem do stylizacji brody jest produktem skierowanym do mężczyzn, więc jego recenzja musi być zwiezła i rzeczową. Przejdę zatem do konkretów, czyli do tego, jak krem radzi sobie ze stylizacją. Męskie zarosty w przeważającej części są twarde i trudne do ujarzmienia. Ciężko nadać formę tego typu włosom, ponieważ nie chcą się słuchać posiadacza. A im dłuższy włos, tym poziom trudności jego ułożenia jest cięższy. I tutaj niestety ten stylizatora nie przychodzi z pomocą... Jego utrwalenie jest znikome, nie radzi sobie z bardzo sztywnym włosiem. Mąż twierdzi, że produkt jako tako pomaga utrzymać mu zarost na bokach twarzy, natomiast od frontu już sobie nie radzi. Lekki krem do stylizacji brody okazał się totalnie niewystarczający przy dość krótkim zaroście, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że z dłuższym poradziłby sobie jeszcze słabiej. Jego działanie zmiękczające włosy jest praktycznie niezauważalne.

Dostępność produktu jest dobra: sklepy internetowe, drogerie i portale aukcyjne. Cena bardzo przystępna, opakowanie można kupić za mniej niż 15 zł. Co do wydajności, mąż nie zauważył, aby dokładając więcej kosmetyku udało mu się uzyskać lepsze utrwalenie. Zatem jest wydany, ale zbyt dużego efektu nie można od niego oczekiwać.

Słoiczek będzie wykorzystany do dna, natomiast kolejnego małżonkowi nie kupię. Być może to wina sztywnych włosów, a być może kosmetyk jest po prostu zbyt delikatny. Jedno jest pewne - musimy teraz celować w produkty, które zaoferują mocne utrwalenie.