Jadwiga, Polski tonik ziołowy do cery tłustej i trądzikowej

Jadwiga, Polski tonik ziołowy do cery tłustej i trądzikowej

Średnia ocena: 3.64/5

Średnia ocena: 4.00/5

Doskonale nawilża, odżywia, reguluje pH, łagodzi podrażnienia, wygładza, uelastycznia skórę. Dzięki zawartości ekstraktów kwiatowych i naturalnych składników ma delikatne działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, grzybobójcze, zwężające naczynka, przyspieszające ziarninowanie uszkodzeń skóry.

płyn
naczynkowa, mieszana, tłusta
tonizowanie twarzy
odświeżające, antybakteryjne, oczyszczające

Kupiony w: U konsultantki

Genialny produkt

Jest to jeden z lepszych toników, jakich używałam. Ten tonik rzeczywiście poprawia stan cery, po użyciu skóra jest wygładzona, usuwa uczycie ściągnięcia skóry, nie wysusza. Pozytywnie wpływa na cerę z niedoskonałościami. Uwielbiam zapach tego produktu. Jest bardzo wydajny i cena również nie odstrasza. Oprócz stosowania jako tonik używałam tego produktu do mieszania z maseczką kaolinową Jadwiga i w tej roli również genialnie się sprawdził.

Niby to tylko tonik, ale...

Używam tego toniku z przerwami od dłuższego czasu, ale obecnie od miesiąca. To będzie chyba trzecie opakowanie. Przerwa wynikała tylko z chwilowej niedostępności w jednej z drogerii internetowych, bo od kiedy kupiłam go po raz pierwszy, nie miałam najmniejszej ochoty na próbowanie czegokolwiek innego. Zdecydowałam się na niego ze względu na doskonały skład, spełniający wszystkie moje oczekiwania.

Mam tłustą cerę i bardzo nie lubię toników z gliceryną - mam wrażenie, że przyspieszają przetłuszczanie się cery. Tym bardziej nie używam toników ani żadnych innych preparatów z alkoholem, bo wiadomo, że szkodzi przy codziennym stosowaniu (nie mówię tu oczywiście o niewielkiej ilości na końcu składu). Tutaj tylko benzyl alcohol na szarym końcu, więc jest idealnie. Gliceryny też nie ma. Jeżeli chodzi o składniki roślinne, to mamy same dobrodziejstwa, a z tym różnie też bywa w naturalnych kosmetykach, które często mają w sobie różne szkodliwe i drażniące składniki, np. niektóre olejki eteryczne. Do tego nie ma żadnych śmieci w składzie, żadnych barwników i substancji zapachowych. Dlaczego jest tak niewiele takich kosmetyków?

Genialny, prosty skład sprawia, że tonik naprawdę działa. Nie ma mowy ani o przesuszeniu, ani najmniejszej nawet lepkości. Rewelacyjnie tonizuje i odświeża, a więc robi wszystko, co tonik powinien robić. Jest to jeden z moich największych kosmetycznych ulubieńców.