Garnier, Olia, Farba do włosów

Garnier, Olia, Farba do włosów

Średnia ocena: 3.53/5

Hebe
Średnia ocena: 4.00/5

Średnia ocena: 4.63/5

zobacz więcej ofertzwiń

Trwala koloryzacja włosów. Zawiera naturalne oleje. Kolor jest intensywny, długotrwały. Farba pozostawia intensywny blask i poprawia wygładzenie włosów do 35%. Działa łagodni, ma kwiatowy zapach i kremową konsystencję, która nie spływa z włosów.

farby
zapachowa
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

Najlepsza farba drogeryjna jakiej używałam

Kilka lat temu miałam zle doświadczenia z farbami drogeryjnymi, wiec wszystkie metamorfozy załatwiałam u fryzjera. Teraz jednak zamarzył mi się lekko ciemniejszy odcień włosów, wiec szkoda mi było wydać kilkaset złotych i stracić dużo czasu w salonie. Farba jest tania, konsystencja jest raczej rzadka ale dla mnie to na plus, bo łatwiej było mi nałożyć ją z tylu, nie farbuje mocno skóry, głowa lekko swędzi podczas utleniania się farby ale do wytrzymania. Kolor wyszedł dokładnie taki jak chciałam, nie za ciemny i nie za jasny, farba pokryła moje włosy w miarę równo pomimo moich 3 odcieni wyjściowych na głowie. Na włosy o długości za łopatki zuzylam niecałe 2 opakowania

Kocham kocham kocham ❤❤❤

Odcień 110 jest to (prawie)mój ideał farby do włosów
Jest lepsza niż większość drogich farb
Odcień ten jest piękny no po prostu cudo
Farba łatwo sie nakłada, nie spływa.
Nie ma żadnych fioletowych czy zielonych refleksów (a i na takie farby trafiałam)
A co ważne fajnie sie wypłukuje że odrosty nie są bardzo widoczne, wygląda to.bardzo fajnie i naturalnie.

Jedyny minusik to mogliby dołączyć specjalną szczoteczke do nakładania

Używam regularnie

Mimo że nie mam jeszcze 30 lat, niestety od paru lat borykam się z pierwszymi siwymi włosami. Naturalnie mam kolor ciemny blond, a Garnier Olia był moim nieco przypadkowym wyborem - przekonał mnie brak amoniaku, to że zawiera olejki i przystępna cena. Zużyłam już wiele opakowań tej farby, co mówi samo za siebie. Zwykle używam koloru 7.0, ale zdarzyło mi się przypadkiem kupić 8.0 (niestety był za ciepły dla mnie). Jestem zadowolona z tej farby, choć zdarza się, że mimo starań i dokładnej aplikacji (wspomagam się drugą osobą) niektóre siwe włosy nie są do końca pofarbowane.
Kolor 7.0 jest ciemnym blondem - dosyć chłodnym i bez żołtych tonów, z czasem jaśnieje i po tym "jaśnieniu" jest bardzo podobny do moich naturalnych - granica odrostu jest ledwo zauważalna. Niestety po jakimś czasie odcień jest nieco żólty, ale na szczęście nie wygląda to źle - moje naturalne włosy też mają. Myślę, że jaśniejsze blondy bardziej żółkną.
Farba zawiera olejek, co jest plusem, ale też małym minusem. Włosy parę dni po farbowaniu są miękkie, jakby po olejowaniu albo jakiejś masce do włosów. Jednak po pierwszym myciu są nieco przyklapnięte, dopiero po dwóch-trzech myciach przestają być "prze-emolientowane". Jednak coś za coś. Nie jest to duży problem, ale chciałam zwrócić na to uwagę, że dzień po farbowaniu włosy mogą wyglądać na przetłuszczone.

Dobra farba dla delikatnych włosów

Zacznę od tego, że moje włosy są cienkie, podatne na wypadanie, i lubią się puszyć.

#Kolory jakich używał z Garnier olia to 6.0/7.0/8.0
Tak schodziłam z ciemnego brązu do blondu przy użyciu kąpieli rozjaśniających i farb olia.
Każdy kolor z wyżej wymienionych spełnił moje oczekiwania.
Obecnie używam odcienia 8.0 i jestem bardzo zadowolona. Koloryzacja jest bardzo przyjemna, składniki łatwo się ze sobą łączą, a aplikacja jest bardzo wygodna. Farba nie spływa z włosów i nie ciapram całej łazienki. Również skóra głowy w trakcie koloryzacji nie odczuwa pieczenia bądź swędzenia. Zapach jest przyjemny, nie podrażnia oczu i nosa. Po koloryzacji włosy są lekko sztywne, ale wystarczy je potraktować dołączoną do zestawu odżywką lub jak w moim przypadku swoją ulubioną bo ta z Oli mi bardzo obciąża włosy tak jak wyżej pisałam mam cienkie włosy. Kolor przy moim prawie codziennym myciu dobrze się prezentuje przez te 3-4 tygodnie. Przy używaniu tej farby nie zauważyłam pogorszenia się kondycji mych włosów

Farbuje od lat

Jako osoba która w tym roku skoczy 54 lata a od 20 roku życia farbuje włosy na blond . Przetestowałam multum farb, rozjaśniaczy i zawsze było coś nie tak. Dopiero rok temu trafiłam na tą farbę i żałuję że tak późno ,no ale lepiej później niż wcale. Kupuje odcień chłodny blond i jestem naprawdę zadowolona . Mam krótkie włosy więc u mnie jedno opakowanie starcza na zafarbowanie moich włosów. Farba nigdy mnie nie uczuliła,nigdy mnie nie podrażniła . Zawsze wychodzi ładny kolor. Jeśli chodzi o blond to jestem wdzięczna że tak szybko nie blaknie i nie robi się efekt żółtych plamek / odcieni. Myślę że ta farba będzie już moim nr 1 do końca życia. A muszę dodać że moje włosy czasem to totalne siano i ciężko je zafarbować czy ułożyć fryzurę . A ta farba daje radę . Jestem zadowolona

Dobrze farbuje

Farba GARNER OLIA 6.60 od lat używam. Czasem kolor rudy , ale jednak kolor czerwony nr 1 ! Mam czasem tak że przez pół roku nie farbuje włosów ale jak już wracam do farby to tylko do Garniera . Farma jest wydajna ( ale na moja długość - linia biustonosza używam 2 opakowania ) Farba nie śmierdzi , nie uczula podczas farbowania , nie powoduje zaczerwienienia oraz swędzenia skóry głowy. Farba mocno farbuje włosy , nadaje im mocnego pigmentu . Włosy są zdrowe , mają piękny lśniący blask. Osobiście bardzo poleca tą farbę . Plus za to że farbę łatwo zmyć z głowy czy czoła jak się ubrudzimy podczas farbowania .

Najlepsza farba do włosów bez amoniaku!

Kilka lat temu farbowałam włosy sama, zawsze byłam taką Zosią samosią..:)
Wyszła w tym czasie nowość, Garnier olia farba bez amoniaku.. więc postanowiłam ją wypróbować i było to strzałem w dziesiątkę! oczekiwałam intensywnej czerwieni i się udało!
Włosy miałam wtedy naturalne więc kolor wychodził za każdym razem piękny.

W opakowaniu znajduje się tubka z farbą, buteleczka z płynem i odżywka do włosów.
Farbę miesza się z tym płynem ( bardzo fajnie się miesza, nie zostają grudki) i nakłada od razu na włosy. Farba ładnie pachnie, zapach " nie szczypie w oczy" jak inne farby drogeryjne. Po odpowiednim czasie farbę się dobrze spłukuje, myjemy włosy szamponem i nakładamy odżywkę, która cudownie pachnie i bardzo fajnie nawilża i wygładza włosy.

Farba spokojnie wystarcza na włosy średniej długości. Nie spływa podczas farbowania.

Jestem pod wrażeniem intensywnością i trwałości koloru. Moim kolorem był 6.60 intensywna czerwień, dosłownie intensywna, piękna, ognista.
Miło mnie również zaskoczył stan włosów po farbowaniu, zero uszkodzeń włosa, wręcz były one nawilżone i lśniące.

Jeśli wrócę do farbowania włosów, to tylko tą farbą.

Masakra

Farba niby ładnie się nakładała, nie spływała z włosów, nie niszy ich... Niestety po zmyciu i wysuszeniu włosy wyglądały tak, jakbym wylała na nie wiadro oleju. Musiałam umyć włosy dwa razy i dopiero wtedy ten tłuszcz się sprał. Nigdy więcej. Bubel jakich mało. Całe szczęście, że to była promocja, bo na moje włosy musiałam zużyć dwa opakowania.

Farba Garnier olia

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie, moim kolorem wyjściowym jest ciemny brąz, zakupiłam odcień 6.0 jasny brąz i położyłam na swój naturalny kolor włosów, to co mi wyszło to istna masakra na czubku głowy rudy a końcówki czarne, mało tego włosy po tej farbie były jak siano nawet dołączona maska do tej farby nic nie dała

Nie wiem jak komuś mógł wyjść marchewkowy rudy, tylko jeśli nałożył farbę na brązowe włosy. Ja rozjaśniłam to żółtkowego blondu i efekt wyszedł jak powinien, włosy są w dobrej kondycji, bo o nie dbam. Jeśli chce się uzyskać jasny blond, to wcześniej trzeba je dobrze rozjaśnić. Takie farby dużo nie rozjaśniają, zajmują się nadaniem koloru, od rozjaśniania jest rozjaśniacz, najlepiej niepudełkowy.

Nigdy więcej!

Zaciekawiła mnie ilość pozytywnych komentarzy dla tej farby. Akurat była w promocji jednej z drogerii. Postanowiłam ją wypróbować...nie sądziłam, że ta farba ma więcej minusów niż plusów. Kolor po farbowaniu wyszedł nie taki jak miał wyjść (wyszedł za jasny), włosy są oklapnięte, ociężałe. W dodatku kolor wypłukuje się po pierwszym spłukaniu (a sądziłam, że to farba trwała). Jestem posiadaczką włosów o średniej długości. Sądziłam, że jedna farba wystarczy. Jednak okazało się, że jedna farba to za mało.
Już wiem, że od tej farby będę się trzymać z daleka.

Średnia farba do włosów

Włosy farbuje od dłuższego czasu sama i dość sporo tego typu produkty miałam okazję użyć - do niektórych wracam ale czasem lubię nowości. Farba od Garnier Olia nie jest zła ale to nie mój faworyt. Ma swoje plusy i minusy. Jednym z najważniejszych plusów jest fakt, że kolor wychodzi lśniący a włosy są miękkie po farbowaniu, nie wysuszone. Jedną z wad to chyba trwałość - dość szybko się wypłukuje kolor a cena regularna farby nie jest niska. Nie podrażnia skóry głowy .