La Roche-Posay, Posthelios, Apres - Soleil Reparateur Gel Fondant (Kojący balsam po opalaniu)

Balsam regenerujący po opalaniu. Łatwy do stosowania. Wzbogacony w środki odbudowujące lipidy, aby wspomagać regenerację skóry.

sucha, wrażliwa, normalna
regenerujące, nawilżające
kosmetyki po opalaniu
balsam
bez alkoholu, zapachowa
w tubie

Balsam regenerujący

Balsam zamknięty w klasycznej tubce, z której łatwo wydobyć produkt do końca.
Zapach bardzo przyjemny i orzeźwiający.
Konsystencja żelu, średnio gęsta Bardzo szybko wchłania się w skórę.
Szybko koi i nawilża przesuszona skórę przez słońce. Łagodzi podrażnienia słoneczne.
Idealny do skóry wymagającej i wrażliwej.
Jedyny minus to bardzo wysoka cena.

Krem do ciała na codzień

Moje kwietniowe odkrycie, które uratowało przesuszoną skórę na całym ciele i (o dziwo) łamiące się paznokcie i tragiczne skórki. W składzie warte wymienienia:
- masło shea
- gliceryna
- witamina b3 (niacynamid)
- witamina b5 (pantenol)
- tocopherol (antyoksydant)
Zawiera też substancje zapachowe, ale nie zwracam na nie aż tak bardzo uwagi w produktach do ciała.
Nie wiem, jak się sprawdza w przypadku oparzeń słonecznych.

Niezastąpiony

Jedyny balsam, który naprawdę nawilża na kilkanaście godzin. Moja skóra w sezonie letnim potrzebuje bardzo dużo nawilżenia, słońce i basen bardzo ją wysuszają. To jest jedyny balsam, który po użyciu popołudniu, utrzymuje wilgoć w skórze aż do rana! Ma niewyczuwalny zapach, nawilża, ale nie zapycha skóry, leczy i koi. Gorąco poleca, nie tylko po opalaniu.

Gęsty jak pasta do zębów

Balsam zamknięty w praktycznej tubkę, przyjemnie pachnie, odżywia skórę, można go kupić w przystępnej cenie.
Nie kupię bo ponownie, ponieważ jest zbyt treściwy, zbyt gęsty i zbyt tłusty. Z tubki wychodzi "wężykiem" jak pasta do zębów, konsystencja przypomina masło do ciała, z tego względu nie jestem w stanie zużyć to latem. Jest zbyt ciężki.
Pozostanę wierna lżejszemu blasamowi Dermedic Sunbrella.

Dobry działa od razu

Szkoda ze balsam jest bezzapachowy bo wtedy byłby moim ideałem. Raz się bardzo spieklam na słońcu i pomógł mi od razu, złagodził pieczenie i zaczerwienienie skory. Bardzo dobrze nawilża.

Najlepszy z najlepszych!

Balsam kupiłam zupełnie przypadkowo, gdy uzupełniałam kosmetyki na wyjazd do Chorwacji. Stwierdziłam, że wezmę mniejsze (200ml) opakowanie na próbę, w sam raz na wyjazd.
+ Niesamowicie wydajny, podczas 10 dniowego wyjazdu, smarując się nawet kilka razy dziennie przywiozłam do domu jeszcze całkiem sporo balsamu.
+ Delikatny, nieco apteczny zapach, ale lubię takie, nie drażnią
+ Żelowa formuła, łatwo się rozprowadza dzięki temu, że dosłownie wtapia się w skórę
+ Bardzo lekki
+ Nie brudzi ubrań
+ Szybko się wchłania
+ Po długim opalaniu, po prysznicu, wsmarowany w czerwoną skórę sprawiał, że rano po czerwieni nie było śladu i nie schodziła skóra!

- Minusem może być jedynie cena, ale moim zdaniem warto zainwestować.

Na pewno kupię ponownie, gdy tylko skończy się to opakowanie.

Świetnie nawilża!

Kremu nie używam po opalaniu, bo się nie opalam- wręcz przeciwnie- lubię być wampirkiem. Używam go ponieważ był dołączony do zestawu jako gratis- "hojna" tubka 50ml. Aplikuję wieczorem po użyciu kwasów, żeby trochę łagodził i zapobiegał podrażnieniu cery. Rano budzę się z cerą gładką, nawilżoną, wypoczętą. To świetny produkt dla cer suchych i mieszanych w kierunku suchych- likwiduje suche skórki, łagodzi, głęboko nawilża. Bardzo podobny w działaniu do Cicaplast Baume B5 z tej samej marki. Kupię z pewnością ponownie!

Mam dla niego inne zastosowanie

Kosmetyki LRP owszem lubię, ale ich nie kupuję, ponieważ mało kiedy znajduję tam coś idealnego dla mnie. Balsam po opalaniu dostałam w prezencie od osoby, która kupuje ich filtry UV i w zestawach często ma balsamy po opalaniu, ale się nie opala. Ja też się nie opalam, ale znalazłam dla takich balsamów nowe zastosowanie.

Jak należało sie spodziewać, balsam ma kolor biały i konsystencję gęstą, przypominającą bitą śmietanę. Zapach jest delikatny, bezzapachowy, ale subtelnie ładny. Nie opalam się, ale ten balsam stosuję na skórę po depilacji.

Efekt zawsze jest dobry- skóra nawilżona, wygładzona, uspokojona, dla mnie to ważne, a właściwie najważniejsze. Podejrzewam, że po opalaniu ten balsam będzie równie idealny.

Od tej pory kupuję balsamy posłoneczne różnych firm, do smarowania skóry po depilacji i jest to wspaniały pomysł, polecam.

Używam tego produktu od: 4 mies.
Ilość zużytych opakowań: około 2 opakowania standard.