Clean & Clear, Peelingujący żel przeciw wągrom

Clean & Clear, Peelingujący żel przeciw wągrom

Peelingujący żel przeciw wągrom działa na dwa sposoby. Najpierw drobne, niebieskie granulki z naturalnej jojoby o delikatnym działaniu złuszczającym usuwają brud, tłuszcz i martwe komórki naskórka, które mogą zatykać pory i prowadzić do powstawania wągrów. Następnie specjalny składnik pomaga zapobiegać ponownemu pojawianiu się wągrów. Kremowy żel peelingujący jest tak delikatny, że może być stosowany codziennie, nie wysuszając przy tym skóry. Pozostawia skórę czystą i doskonale gładką.

oczyszczanie twarzy
normalna
antybakteryjne, oczyszczające
w tubie
żel

Nie ma czadu.

Produkt kupiłam na promocji 2+1 czy tam 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy. Dużo osób polecało mi tą markę, więc stwierdziłam, że zaryzykuje. Najwięcej wągrów mam na nosie i na brodzie, i niestety nadal jestem zdania, że wyciągnie je tylko specjalny plaster, bo ten produkt nie dał sobie rady.

na tak

mam 36 lat, a jednak zawsze przed okresem wychodza mi pryszcze, latem, slonce i nie wiem czemu obsypana jestem jakimis zaskorniakami. Uzywam Ziaji zelu ale jednak to do tego wracam za kazdym razem. Zawsze po umyciu mam wrazenie naprawde czystej odkazonej skory, faktycznie zmniejsza wypryski, te bolesne koi i zmniejsza, uzywam go tez na dekolt i szyje i tak samo jestem zadowolona. Powiem tak, nie uzywalam go przez jakies 3 miesiace, to dopiero wtedy odczulam roznice, i teraz wiem ze bez niego ani rusz. Cudow nie czyni, ale takim osobom jak ja polecam!

Średni

Nic specjalnego. Myje twarz dość dobrze, ale z pewnością nie oczyszcza i nie likwiduje wągrów, nadal są widoczne. Można wypróbować, ale ja nie kupię go ponownie.

Średniak

Dobrze myje twarz, jest czysta, ale nie ma takiego głębokiego uczucia oczyszczenia. Używanie należy raczej do przyjemnych, ponieważ nie piecze i nie podrażnia skóry.

Przeciw wągrom? Doprawdy?

Pomyślałam, że może być fajnym, delikatnym peelingiem i ładnie zwężać pory (szczególnie, że krem do mycia twarzy z tej serii zwężał je naprawdę skutecznie). Żel ma w sobie delikatne, ścierne drobinki – chociaż to bardziej bajer niż peeling, bo nadmiar martwych komórek usuwają raczej średnio skutecznie.
Żel myje twarz dokładnie, niestety, nie ma zalet wspomnianego wcześniej kremu – strasznie wysusza skórę i nie zwęża porów. Rozregulowuje strefę T, która reaguje nadmiernym przetłuszczaniem.
Gęsty, ale niezbyt wydajny. Biorąc pod uwagę to, że nie powala działaniem, może to i dobrze. Mam wrażenie, że leczenie trądziku bardziej utrudni niż pomoże.

Taki sobie

Zakupiłam, bo szukałam żelu do codziennego oczyszczania twarzy. Osobiście preferuję mocniejsze zele (bardziej pieniące się i z uczuciem oczyszczania skóry) - ten wydaje się być dosyć delikatny, nie pieni się, w ogóle nie traktuję go jako produktu mającego coś wspólnego z peelingiem.
Nie zauważyłam jakieś spektakularnej różnicy co do wągrów po około 3-4 tygodniach jego stosowania, a twarz myłam drobną myjką , która miała oczyszczać pory.
Zapach ledwie wyczuwalny - więc ok, bez zarzutu.

+ korzystna cena
+ może troszkę matuje
+ lekki efekt chłodząco-odświeżający

- mało pienisty
- dosyć gęsty
- nie widzę poprawy w kwestii wągrów
- słabo się sprawdza jako żel oczyszczający skórę z makijażu - wolę mocniejsze produkty

Nie jest hitem

Nie jest jednym z najlepszych żelów, ale i tak widać efekty. Nie duże, bo nie duże, ale i tak nieźle. Skóra jest po nim bardzo gładka i miękka, ładnie pachnie. Nie powala na kolana, ale i tak jest fajny.

Nie powala

Aplikacja żelu oraz sam proces mycia nim twarzy jest całkiem przyjemny. Jednak efektów nie widzę. Wągry jak są tak są, tak samo z niedoskonałościami. Jedynie skóra jest lekko oczyszczona.

Ulubieniec

Zdecydowanie mój ulubiony peeling :D
Mam spore problemy z wągrami , testowałam wiele peelingów ale tylko clean&clear sobie poradził z moją cerą, nie wysuszając jej ani nie podrażniając.
Jest bardzo wydajny, robiąc peeling raz w tyg jedna tubka służy mi kilka miesięcy.
Polecam :)

Spoko peeling

Plusy:
- wydajny,
- cena po promocji,
- zapach,
- konsystencja,
- wygodne opakowanie,
- dobrze usuwa brud,
- fajnie oczyszcza,
- pozostawia skórę delikatną w dotyku i odświeżoną,
- dostępność.

W porządku

To mój ulubiony żel peelingujący na wągry. Przy dłuższym zastosowaniu widać rezultaty, może nie usuwa całkowicie ich, ale widać znaczną różnice. Czuję przyjemne ściągniecie po tym żelu. Nie podrażnia i nie uczula, choć cerę mam suchą. Zazwyczaj stosuje jako maseczkę na kilka minut. Cena też mi odpowiada, bo tutaj w UK kosztuje to jakoś 2 funty. Wiem, że w Polsce jest o wiele droższe.

Minusem jest, że ciężko zmyć i te kuleczki są wszędzie :P
Aha, no i to, że jak się go odstawi to wągry wracają. Czyli nie jest to efekt stały.

Całkiem

Używałam go jeszcze w gimnazjum (czyli 9-6 lat temu) i wtedy naprawdę bardzo dobrze mi pomagał. Pozbyłam się całkowicie trądziku, który wtedy sprawiał mi wiele problemów.
Około rok temu sięgnęłam ponownie po niego polecając go mojemu chłopakowi. Tym razem nie poczułam się równie z niego zadowolona co te kilka lat temu.
Skóra na twarzy jest po nim przyjemnie ściągnięta i gładka, ale żel nie jest w stanie poradzić sobie z moim największym problemem czyli zaskórnikami.
Jednak naprawdę pomógł mojemu chłopakowi, który miał problem z krostami. Sama używam Clean&Clear okazjonalnie raz na jakiś czas, gdy chcę szczególnie wyczyścić twarz.

PLUSY:
+ świetnie radzi sobie z trądzikiem
+ skóra jest przyjemnie gładka i ściągnięta
+ wydajny i niedrogi

MINUSY:
- nie radzi sobie z wągrami

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: trzy