Eau Thermale Avene, Antirougeurs Emulsion Legere SPF 10 (Krem pielęgnacyjny dla skóry mieszanej i tłustej z rozszerzonymi naczynkami)

Jest to nowy, lekki krem nawilżająco-ochronny dla skóry wrażliwej zmniejszający zmiany rumieniowe i jednocześnie zapobiegający występowaniu nowych zaczerwienień na skórze twarzy. Dzięki lekkiej i nietłustej konsystencji doskonale się wchłania nie pozostawiając tłustej powłoki na skórze mieszanej lub tłustej. Nawilżając i chroniąc przywraca skórze z rozszerzonymi naczynkami utracony komfort i naturalny koloryt. Zawiera filtr ochronny 10B i 10A, który chroni skórę przed nasilającym zmiany rumieniowe promieniowaniem UVB i UVA.
Krem zawiera wyciąg z ruszczyka, metylohalkon hesperydyny, siarczan desktranu, wodę termalną z Avene o właściwościach kojących i łagodzących.

rozczarowanie

Krem niejednokrotnie polecano mi w aptece. Wreszcie zdecydowałam się na ten niemały moim zdaniem wydatek.
Używałam produktu w lecie: lekka formuła produktu pozwoliła go swobodnie używać nawet w czasie największych upałów. Krem szybko się wchłaniał. Dodatkowo filtry w kremie są wystarczające na "miejski" użytek. Nie zapychał porów, dobrze nawilżał.
Niestety nie zredukował pękniętych naczynek. Natomiast wzmocnił ścianki naczynek tak, że w okresie chłodów i wiatrów nie pojawiły się nowe pęknięte naczynka.
Niestety stosunek ceny do skuteczności jest zbyt wysoki.
Bez powtórki.

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Nie polecam

Niestety to nie to. Mam rumień i lekko rozszerzone naczynka, a przy tym cera mi się świeci. Krem może i trochę wycisza buzię (jak wszystkie do cery naczynkowej) ale daje dyskomfort z powodu błyszczenia (wersja legere), pomimo nakładania na niego jedynie pudru matującego (mineralnego Vichy)

Używam tego produktu od: 1 roku

Godny polecenia

Nie mam cery naczynkowej, raczej wrażliwą, zdarzają się podrażnienia. Stosuję ten krem od kilku lat, ze względu na filtry - na dzień pod makijaż. Jestem z niego bardzo zadowolona: konsystencja w sam raz - nie za tłusta, raczej wodnista, ładnie się wchłania, nie wałkuje. Wystarczająco nawilża, skóra jest jędrna, gładka. Jeśli chodzi o właściwości lecznicze, to nie potrafię stwierdzić, czy takie ma. Dla mnie jest to idealny krem pod makijaż, a świadomość, że zalecany jest dla skóry nadwrażliwej, z trądzikiem różowatym - działa na moją podświadomość pozytywnie. Krem na piątkę z plusem.

Ilość zużytych opakowań: na pewno ponad 15

Ok.

Ten krem sprawdza się przy bardzo niewielkich problemach z naczynkami.(czyli nie u mnie) Ma ładny kolor choć troszkę za mało intensywny, przez co nie maskuje tak dobrze zaczerwienionych partii twarzy. Przyzwoicie nawilża i to chyba tyle. Filtr jest stanowczo za niski, strasznie śmierdzi i jest mało wydajny.

tak!

Bardzo lubię ten krem ponieważ:

- dobrze nawilża moją tłustą, odwodnioną skórę
- łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia
- nowe naczynka się nie pojawiają, lub w stopniu minimalnym
- jest delikatny, miły i lekki.

Minusem może być to, że jednak się trochę świeci, ale dla mnie to nie problem. Kremy wchłaniające się do matu szkodzą mi. Ten natomiast ma takie działanie, że jak go nie mam to tęsknię za jego delikatnością i łągodnością. Oczywoście nie leczy też naczynek, ale tego żaden krem nie umie, jednak stosowany regularnie zapobiega powstawaniu, a te, które już wyszły są ujarzmione.

Ilość zużytych opakowań: 2 tubki

Naprawdę działa!

Zużyłam 2,5 próbki tego kremiku (po 5ml każda) i widzę ogromną zmianę na mojej buzi. Gdy zaczęłam go stosować, to miałam spore zaczerwienienia głównie na policzkach - takie dwa placki, które dodatkowo nasilały ciepłe napoje, emocje itp. Po 1,5 miesiąca widzę dużą poprawę krem stosuje rano, a na noc używam oliwki Hippa. Zaczewienienia znacznie zbladły. Dodam też, że odstawiłam wszelkie podkłady, używam ich tylko na jakieś okazje. na codzień stosuję jedynie róż mineralny. Czasem przypudruję twarz pudrem matującym w kamieniu i to wszystko.

krem ma prawie same plusy:

- przyjemna konsystencja
- zielonkawy odcień
- przyjemny zapach
- dobry skład, bez parabenów i parafiny
- szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy
- nie zapycha, nie uczula

jedyny minus (i tu odejmę gwiazkę):
- twarz dość szybko się po nim świeci, ale mam na to sposób - bibułki matujące lub puder w kamieniu
- wysoka cena (ok.82 zł)

Ogólnie jest to kosmetyk godny polecenia dla naczynkowców :). Jak skończy mi się próbka, to napewno kupię sobie ten krem.

Używam tego produktu od: 1.5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 2.5 próbki (po 5ml każda)

hmm

tylko 2 gwiazdki bo krem zupełnie nie jest wart swojej ceny. Dobrze, że udało mi się kupić go w komplecie z dirosealem za jakieś 80 zł więc jeszcze to przeboleję (choć i do niego mam zastrzeżenia...). Ale do rzeczy - plusy:
zapach
konsystencja sprawia wrażenie lekkiej
wydajność
filtr, mały bo mały ale jest
opakowanie w formie tubki
krem oczywiście nie uczula
- minusy:
u mnie po dłuższym stosowaniu zapychał:( nie jestem mu w stanie tego wybaczyć
nie wiem właściwie jakie jest jego działanie, może troszeczkę koi skórę, ale nie sądzę, żeby sprawdził się przy cerze naprawdę naczynkowej (ja mam kilka w okolicach nosa i tendencję do różowienia policzków, ale też nie jakiegoś strasznego i w sumie u mnie po jego nałożeniu policzki miały się trochę lepiej lepiej)
bardzo szybko skóra się po nim błyszczy, a miał być do mieszanej i tłustej...
Generalnie może bym zechciała do niego wracać, gdyby nie to, że powodował u mnie krostki! ale i tak uważam, że cena za ten krem jest mocno wygórowana i sądzę, że nie sprawdzi się przy prawdziwie naczynkowej cerze. Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze:/

Porażka

Krem jest okropny. Z naczynkami nie zrobił nic, kompletnie nic. Nie oczekiwałam efektu lasera, ale jednak na jakikolwiek efekt miałam nadzieję. Doczekałam się jedynie rozszerzonych porów i przesuszonej skóry. Zielonkawy kolor niczego nie maskował. Krem jest mało wydajny, wystarczył na około 2 m-ce chociaż może to i dobrze. Daję aż 2 gwiazdki bo mnie nie uczulił.
Naprawdę za tę cenę ktoś mógłby się bardziej postarać, niczym nie różni się od Sorayi za 15 zeta.

Używam tego produktu od: już nie używam

bez rewelacji

Krem ładnie nawilża, ma przyjemną konsytencję i na tym kończą się plusy. Pozostawia wyczuwalną warstwę na skórze a co najważniejsze działanie na rozszerzone naczynka jest znikome... a może i żadne... Zimą skusiłam się jeszcze na wersję bogatszą, ale i tu bez rewelacji. Po Avene spodziewałam się więcej...

Bardzo średni

Miałam wrażenie, że ten zielony kolor wręcz nasila zaczerwienienie. Spodobał mi się zapach, ale działanie - znikome. Uczulił mnie, zapychał i w dodatku wysuszał. Szukam lepszego

Nic specjalnego

Plusy
-prawie bez zapachu
-miła konsystencja
-dobre nawilżenie
-nie zapycha porów
Minusy
-wysoka cena
-skóra po jego zastosowaniu szybko się błyszczy
-efekty mimo długiego stosowania są niewidoczne

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 3-4

średniak

Krem ten stosowałam w połączeniu z kremem avene diroseal na noc niestety rezultatów za bardzo nie było. Posiadam cere miszaną z tendencją do rumienia. Byłam przygotowana na to, iż rumieńce od razu nie znikną, ale za taką cenę oczekiwałam zdecydowanie czegoś więcej.
Plusy: lekka, szybko wchłaniająca się konsystencja,nie podrażnia, nie wywołuje krostek, bardzo wydajny.