Ecolab, Szampon uspokajający do wrażliwej skóry głowy

Ecolab, Szampon uspokajający do wrażliwej skóry głowy

Składniki aktywne szamponu uspokajającego Ecolab:
- Olejek jojoba i ekstrakt z hibiskusa - regenerują uszkodzone włosy. Odżywiają wzmacniają i chornią przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych
- Ekstrakt z aloesu - posiada nawilżające i łagodzące właściwości. Stymuluje procesy naturalnej regeneracji,zapewnia optymalny poziom nawliżenia.
- Ekstrakt z malwy - posiada antyoksydacyjne i zmiękczające działanie. Sprawia, że skóra staje się mniej wrażliwa na niekorzystne czynniki.
Szampon uspokajający Ecolab:nie zawiera: SLS, SLES, silikonów, parabenów, syntetycznych barwników i konserwantów.

bez silikonów, bez SLS i SLES, bez parabenów
Skóra głowy
sucha i wrażliwa
do włosów suchych i zniszczonych
nawilżające, regenerujące, termoochronne, wzmacniające, łagodzące

Delikatny, wydajny, naturalny

Jeden z lepszych szamponów jakich używałam.
Mimo naturalnego składu dobrze się pieni i dokładnie oczyszcza skore głowy i włosy. Pasma są po nim lekkie i miękkie, ci jest dla mnie ważne z uwagi na regularne rozjaśnianie wpisów. Nadaje włosom piękny połysk. Nie obejdzie się oczywiście bez odżywki bo moje włosy zawsze są splątane ale produkt sam w sobie robi mega dobrą robotę.
Po dłuższym stosowaniu zauważyłam mniejsze przetłuszczanie skory głowy oraz lepsza kondycję włosów.

Przyjemny

Kolejny z serii, który postanowiłam wypróbować. Troszeczkę gorszy niż poprzednik, niemniej przyjemny. Bardzo delikatny, w mojej opinii nawet troszkę zbyt delikatny, bo miałam wrażenie, że nie do końca doczyszcza skórę głowy z sebum, włosy szybciej wydawały się tłuste. Zapach wyczuwalny, dla mnie neutralny. Nie odczułam specjalnego nawilżenia. Wygodna nakrętka z aplikatorem, przyjemna cena.

Rewelacyjny produkt

Mam wrażliwą skórę głowy, dlatego ważne jest dla mnie aby szampon był delikatny dla skóry. Ten produkt sprawdził się u mnie doskonale. Jest delikatny dla mojej skóry, nawilża i regeneruje zniszczone włosy, pozostawia miły zapach. Dużym plusem są składniki pochodzenia naturalnego. Polecam każdemu!

Może być

Szampon oparty jest o delikatne substancje myjące, dzięki czemu nie przesusza skóry głowy i myje łagodnie. Włosy po nim miałam ładne, dobrze umyte, ale miałam też po nim łupież. Może nie jakiś wielki, ale jednak miałam. Mam długie suche blond włosy, które myję co drugi dzień. Drugiego dnia włosy u nasady, a zwłaszcza krótką grzywkę, miałam trochę przetłuszczoną, ale nie było to jakoś bardzo widoczne.

Szampon ma taką trochę żelową, dość gęstą konsystencję. Dość dobrze się pieni, ale mimo to trzeba wziąć go więcej niż szamponów z SLS. Mimo wszystko szampon jest wydajny. Używałam go z 5 miesięcy myjąc włosy 3 razy w tygodniu.
Największym minusem jest dla mnie opakowanie. Jest twarde, ciężko je ścisnąć gdy próbuje się wydobyć szampon. A szampon przez swoją żelową konsystencję dość wolno zlatuje. Opakowanie otwiera się za pomocą kliknięcia, co jest bardzo poręczne jak się ma mokre dłonie - nie ma opcji żeby sobie złamać paznokieć.

Zalety:
*dobrze myje i dość dobrze się pieni
*wydajność - używałam z 5 miesięcy 3 razy w tygodniu
*cena - jakieś 17-18 zł

Wady:
*opakowanie - jest zbyt twarde, ciężko wydobyć szampon
*dostępność - nie wiem, czy można go kupić stacjonarnie. Ja go zamawiałam przez internet z Drogerii Natura

Fajny, chociaż z czasem i po nim mnie swędzi. :(

Szampon kupiłam na Allegro szukając czegoś delikatnego, bo po kolejnych, łagodnych szamponach, nawet bez CB (Cocamidopropyl Betainy), używając regularnie peelingu, moja skóra znowu się łuszczyła i swędziała.
Buteleczka - dla mnie dość mała. Sam produkt jest dość gęsty (moim zdaniem) i to opakowanie w ogóle nie ułatwia jego wydobycia. :( Bardzo nie lubię tych mini otworków, przez które produkt ma wychodzić.

Szampon dobrze się pieni, ładnie pachnie i dobrze oczyszcza skórę głowy. Niestety po kilku miesiącach moja skóra głowy chyba się przyzwyczaiła, nie wiem, i znowu zaczęło się swędzenie. :/ Chyba taka już moja natura. :D Z wydajnością różnie bywa, ja używałam go trochę na te moje włosy.

Ostatecznie uważam, że jest to dobry produkt. Skład ma przyzwoity, łagodne myjadła, bez SLES, SLS. Jedyne co, to ma CB. Nie wiem, czy ona powoduje u mnie swędzenie - nie sądzę, mam je po czasie, ale osoby, które są na nią wrażliwe, powinny uważać na ten szampon.

Bardzo dobry, delikatny szampon.

Jestem posiadaczką włosów bardzo długich, w miarę dobrej kondycji, a moja skóra głowy czasem bywa kapryśna, reagując przetłuszczaniem bądź łupieżem. Dlatego też postanowiłam zakupić szampon, który będzie działał kojąco i będzie się nadawał do częstego stosowania. Na ten natrafiłam w drogerii Pigment w cenie około 17 złotych za pojemność 250 ml. Szampon zamknięty jest w zaciemnionej butelce, z której łatwo wydobyć zawartość ze względu na lekką konsystencję. Kosmetyk dobrze się pieni i delikatnie, ale dokładnie myje włosy. Po myciu pasma wyglądają pięknie: są wyraźnie nawilżone i mięciutkie oraz się nie puszą. Skóra głowy również jest ukojona - nie pojawił się łupież, swędzenie ani żaden inny dyskomfort. Jedyne, co mogłoby być ulepszone to zapach - na szczęście nie utrzymuje się na włosach długo ani nie jest intensywny czy bardzo rażący (po prostu nie trafia w mój gust), więc nie uważam tego za znaczącą wadę. Szampon jak najbardziej polecam!

Szampon dobry ale .....

Nie jestem włosomaniaczką ale staram się świadomie kupować produkty do włosów i dbać o równowagę PEH
Mam ciągły problem ze swędzącą skórą głowy. Używałam już szamponów przeciwłupieżowych, wcierałam aloes , zmieniłam szampony na naturalne ale problem co jakiś czas powraca.
Moje włosy są zniszczone , suche , rozjaśniane więc zależy mi też na ich nawilżeniu.
W ofercie marki znalazłam szampon oznaczony jako uspakajający, kojący i postanowiłam go kupić.

Marka EcoLab ma opakowania utrzymane w podobnym stylu. Proste, z minimalistyczna grafika przedstawiająca główne składniki produktu w tym przypadku są to liście aloesu.
Butelka z ciemnozielonego plastiku ale na tyle przeźroczystego że można kontrolować zużycie. Wygodne zamykanie na klik które ułatwia szybkie otwarcie i zamkniecie szamponu.

Konsystencja jest wg mnie gęsta ale wygodnie się dozuje. Kolor szamponu jest przeźroczysty i niewielka ilość wystarczy aby dobrze umyć głowę bo dobrze pieni mimo braku mocnych detergentów.
Zapach jest ciężki do określenia. Pachnie ziołowo bez jakieś przebijającej się nuty. Przyjemny i nienachalny,na włosach niewyczuwalny.

Skład zawiera 98,2 składników pochodzenia naturalnego, bez SLSów,
-woda kwiatowa z bławatka -działa na skórę kojąco i odświeżająco
-ekstrakt z liści aloesu-łagodzi, koi, regeneruje i nawilża
-łagodne środki myjace Lauryl Glucoside i Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside,
-roślinna gliceryna-zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia skóry
-ekstrakt z malwy -działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia skóry głowy
-ekstrakt z hibiscusa- hamuje rozwój grzybów i drożdży oraz reguluje nawilżenie skóry głowy wpływając korzystnie na wzrost włosów, regeneruje
-olej jojoba-odżywia
-olej z kiełków pszenicy

Szampon używałam z przerwami chyba ze 3 miesiące. Jest bardzo wydajny.

Działanie
Pomimo całej sympatii do marki szampon okazał się TYLKO dobrym naturalnym produktem do codziennego mycia głowy ale nie pomógł na główny problem. Nie uspokoił , nie nawilżył i nie złagodził problemów skóry głowy
Owszem dobrze oczyszcza z sebum, zanieczyszczeń, włosy są puszyste, lejące i delikatne ale skóra głowy jak była podrażniona i swędząca tak była.
Gdyby szampon nie miał tak chwytliwej nazwy i nie obiecywał tyle a producent zaznaczył by że to zwykły szampon wszystko byłoby ok.
PLUSY
-naturalny skład pełen wyciągów ziołowych
-ładne opakowania
-niska cena ok. 17 zł
-wydajność
-dobrze się pieni
-ziołowy zapach
-dobrze myje włosy
-nie obciąża
-nie przetłuszcza włosów

Minusy
-nie spełnił głównej obietnicy-nie pomógł na podrażnioną , swędzącą skórę głowy

Szampon Kojący do wrażliwej skóry głowy, Ecolab

Szampon kupiłam w Drogerii Natura.
Prosta praktyczna butelka pojemność 250 ml
Naturalny skład, fajny nawilżający szampon o delikatnym zapachu aloesu.
Jest bardzo wydajny, dobrze się pieni dobrze myje włosy i skórę głowy
Po umyciu włosy są uniesione u nasady, są miękkie, nie plączą się, łatwo się rozczesują,
Jestem zadowolona z działania tego szamponu, jeszcze do niego wrócę.

zdecydowane nie!

Kupiłam ten szampon, ponieważ wypróbowałam wcześniej 3 inne z tej firmy i okazały się być bardzo dobre. Niestety, ten szampon kompletnie nie nadaje się do moich włosów. Pozostawia je sztywne, przesuszone, a na dodatek po drugim jego użyciu pojawił się łupież, którego długo nie mogłam się pozbyć. Winię za to aloes, ponieważ moja skóra zazwyczaj źle reaguje na ten składnik (jednak żaden inny szampon z aloesem nie spowodował u mnie takich "szkód" - może to będzie dla innych zaleta tego szamponu, że aloesu jest aż tak dużo ;) ).

Świetny szampon na codzien

Bardzo delikatny, naprawdę pomógł mi na swędząca skore głowy, na co nie pomógł nawet cerkogel. Pachnie delikatnie i ładnie, opakowanie jest estetyczne, cena przystępna, gorzej troszkę z dostępnością. Ja swoj kupiłam w pigmencie, ale można chyba dostać w tesko. Polecam.

Skóra mojej głowy jest bardzo.wymagajaca.
Mam sucha zaczerwieniana I swedzaca skórę głowy - to zasługa drogeryjnych szamponow że strasznymi skaldami.
Ten szampon kupiłam studiując skład. Przy stosowaniu go systematycznie zauważyłam poprawę stanu skóry glowy
Nie jest przesuszona I swedzaca. Zdecydowanie się uspokoilo I wyciszylo.
Myślę że to.zasluga dobrego składu
Szampon jest wydajny, zapach jest ok
Wlosy po umyciu są świeże Ale ja mam teudnosci z rozczesywaniem więc konieczna u mnie jest odżywka

Bardzo mnie podrażnił

Po przeczytaniu licznych pozytywnych komentarzy skusiłam się na ten oto szampon. Najbardziej skusiło mnie to, że ma aloes (czysty aloes bardzo pozytywnie wpływa na moją skórę). Szampon bardzo podrażnił moją skórę, nie mogłam wytrzymać pół dnia, ponieważ czułam jakby wyżerał mi skórę mimo spłukania. Podeszłam do niego pare razy i zawsze to samo. Świąd, podrażnienie, ból i spory łupież. Dodatkowo bardzo plącze moje włosy (mam wysokoporowate). Zapach i wydajność bardzo mi się podoba