Estee Lauder, Double Matte (Puder prasowany matujący)

Estee Lauder, Double Matte (Puder prasowany matujący)

Matujący puder prasowany, który reguluje wydzielanie sebum i zamyka pory, nie wysuszając przy tym skóry. Przedłuża trwałość makijażu, w tym szczególnie podkładu i różu. Przeznaczony do skóry tłustej i normalnej ze skłonnością do przetłuszczania się. Nadaje delikatne matowe wykończenie. Kolor pozostaje długo w stanie niezmienionym. Beztłuszczowy, bezzapachowy. Testowany dermatologicznie. Nie powoduje powstawania trądziku.

prasowany
tłusta, normalna, mieszana
matujące, utrwalające
oil – free / nietłusta
Krycie
średnie

jak na double mat slabo matuje, ale poza tym jest dobry

Na puder tej marki zdecydowanialam sie z uwagi na to, ze mial byc double matt i matowac moja ostatnio mieszana cere mocniej niz wszelkie inne kompakty.

Niestety tak kolorowo sie nie stalo, choc puder zaliczam do udanych i absolutnie nie zaluje jego zakupu.

OPAKOWANIE
Jest ladne, eleganckie, posiada puszek, ktorego jednak ja nie uzywam i nosze ze soba w torebce oddzielny pedzel. Poza tym ma ladny design, optycznie przyjemnie sie go uzywa, nie rysuje sie, nie peka po wielu miesiacach uzywania. Jakosciowo top. No i oczywiscie duze lusterko.

NAKLADANIE
Latwe, jak chyba kazdego kompaktu. Praktycznie sie nie pyli, co uprzyjemnia uzywanie. Latwo nabiera sie na pedzel.

TRWALOSC
U mnie bardzo dobra (choc moja cera mocno sie nie przetluszcza). Niekiedy wystarczy tylko jedna poprawka w ciagu dnia i mam spokoj az do wieczora.
W dniach zwiekszonej aktywnosci skory, czestotliwosc uzywania sie jednak zwieksza, aczkolwiek wiecej niz 3 poprawki na 16-17 godzinny dzien nie zdarza mi sie robic nigdy.

EFEKT
Dosyc naturalny, acz pudrowanie wielokrotne jednego miejsca sprawia, ze po kilku warstwach osadza sie delikatnie w porach. Daje z lekka satynowe wykonczenie, spodziewalam sie troszke wiekszego matu z uwagi na nazwe.
Na plus: nie osadza sie na wloskach, nie widac go na twarzy, nie tworzy sie tapeta przy umiejetnym nalozeniu.

ZAKRYWA PORY
Przynajmniej czesciowo. Nie jest tak dobry jak niektore inne pudry w kompakcie, aczkolwiek rozszerzonych porow mam duzo i ten radzi sobie z nimi w stopniu zadowalajacym (czyli nie super, gdyz mam porownanie z pudrami w kompakcie, ktore o wiele lepiej zakrywaja rozszerzone pory).

KOLOR
Dobrze dopasowuje sie do karnacji, chociaz w zimie potrafil odznaczac sie od mojej jasnej buzi. Nie bylo to bardzo mocno widoczne, ale w przeciwienstwie do niektorych pudrow nie ma wlasciwosci dopasowywania sie do odcienia skory.

WYDAJNOŚĆ
Jak chyba w przypadku wiekszosci kompaktow rewelacyjna. Uzywam od maja 2012 i ciagle dna nie widac.

WLASCIWOSCI
Nie wysusza skory, nie sciaga, nie podraznia, nie zapycha.

Dla kogo to kompakt?
Dla osob, ktore:
- maja cere normalna/mieszana (dla tlustej bedzie jednak zbyt ‚light’)
- lubia kosmetyki z ladnym designem
- preferuja naturalny efekt, czyli nie znosza efektu mocno upudrowanej buzi

Podsumowujac:
Jest to dobry puder dla cery malo problemowej, od ktorego moznaby sie jednak wiecej spodziewac; producent obiecuje w koncu podwojny mat, a tego na dluzsza mete nie otrzymujemy (nawet przy mojej normalnej, wcale nie mocno przetluszczajacej sie cerze).
Cena typowa dla marki, poza tym kosmetyk jest niezwykle wydajny. Ponownie nie kupie z uwagi na to, ze znam lepsze kompakty (np. MAC Blot Powder lub Chanel Poudre Universelle), aczkolwiek z pewnoscia znajdzie wiele zwolenniczek.

Używam tego produktu od: maja 2012 czyli rok

jestem na TAK

Bardzo dobry puder matujący, jestem zwolenniczką pudrów sypkich, jednakze skusiłam sie na Estee Lauder w kamieniu ;) Nie żałuje, gdyz puder spełnia doskonale swoje funkcje.
Opakowanie dosc duze, estetyczne, wyglad charakterystyczny dla marki. Duze lusterko na plus.
Załączona gąbka może byc, jednak ja nakladm go pędzlem Chanel n6 do pudru i tak jest idealnie.
Mam kolorek 03 MEDIUM, dobry na obecną porę roku - ani za jasny ani za ciemny.
Puder utrzymuje sie caly dzien, nie tworzy plackow, niestety po kilku godzinach juz troszke sie swiece - odejmuje za to tylko pol gwiazdki, bo taki juz urok moje cery - bez swiecenia sie nie obejdzie - moze kiedys powstanie jakies cudo ktore mnie zmatowi na caly dzien :) ale wątpie.
Naprawde ladnie stapia sie z cera, jednoczesnie matuje niedoskonalosci.
Polecam.

Mega!!

Mega skuteczny! Nie ruszam się bez niego z domu! Mam bardzo problematyczną skórę mieszaną z wypryskami, małymi bliznami potrądzikowymi. Żaden dotąd używany puder matujący nie był w stanie sprostać mojej nadprodukcji sebum. Ten daje radę wzorowo! Muszę go ponownie nałożyć dopiero po 6-7 godzinach. Zwykle potrzebowałam poprawki po1-2 godzinach  Nie mam efektu maski, skóra wygląda zdrowo i świeżo. Myślę, że będę mu wierna. Nie spotkałam się z jeszcze większą skutecznością! Dodam, że opakowanie super praktyczne, lekkie z lusterkiem, miło wyciągnąć kosmetyk z torebki. Posiadam także fluid tej samej marki i jestem tym duetem oczarowana! Polecam gorąco dziewczynom z cerami mieszaną w stronę tłustej oraz tłustą. Zaczerwienienia i przebarwienia, które mam także nie wychodzą nawet po kilku godzinach.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Polecam tym, które nie mają czasu na ciągłe poprawki :)

Marka Estee Lauder jest moją ulubioną w kolorówce, a to mój kolejny zakup pod wpływem KWC. Szukając pudru czy podkładu wybieram te, które mają żółte pigmenty. Zdecydowałam się początkowo na odcień CASHEW, a po kilku dniach dokupiłam RATTAN.

Odcień Cashew jest w moim odczuciu bardziej żółty, ale na mojej twarzy nabiera ciepłych nut, ale może to być spowodowane ciemnym odcieniem podkładu.

Odcień Rattan jest bardziej naturalny i na dzień, do pracy, ten odcień wybieram częściej.

Byłam pozytywnie zaskoczona bardzo dobrym sprasowaniem pudru Cashew- po nałożeniu na pędzel w pudełeczku nie "walały" się zbędne drobinki, jak to ma miejsce w przypadku innych- głównie tańszych- kosmetyków.

Drugie opakowanie pudru już nie wzbudza takich pozytywnych emocji; używając tego samego pędzla mam wrażenie, że puder nie trzyma się już tak dobrze i osypuje się.
Nie wiem, czym jest to spowodowane- taka partia, taki jeden egzepmlarz- nie wiem. Ale za to właśnie odejmuję pół gwiazdki.

Puder spełnia swoje obietnice- zostaje na twarzy na bardzo długo, nie ściera się, nie schodzi plackami, co często zdarzało mi się przy innych kosmetykach. Zawsze, kiedy patrzę w lusterko mam wrażenie, że dopiero co się malowałam. Jedynie strefa T zdradza świecenie, ale po latach poszukiwań wiem, iż przy mojej cerze nigdy nie znajdę niczego, co zamatowi mnie powyżej 3 godzin. Przy EL przez około 3 godziny nie muszę ponownie zaglądać w lusterko, a to dla mnie baaardzo duży plus:)

Całość zapakowana w eleganckie pudełko, do tego sympatyczne lustereczko; granatowe opakowanie współgra ze złotym logo- zawsze przy kosmetykach EL mam wrażenie luksusu:)

Reasumując:
+ matuje;
+ długo utrzymuje się na twarzy;
+ opakowanie z lusterkiem- bardzo solidne; puder, jak i pudełeczko przeżyły upadek w łazience na kafelki ;)
+ duża gama kolorów;
+ wydajny

- brak

nic specjalnego

Minusy:
- efekt maski, choć nie kryje niedoskonałości
- po paru godzinach mat znika

Plusy:
- przyjazny dla skóry
- nie zapycha, nie wysusza
- nie brudzi

Nie zachwycił mnie. To, że nie wyrządza szkód to trochę za mało:/

do tańca-tak, do różańca-niekoniecznie

A tłumacząc "z polskiego na nasze" - do nieminerałów tak, do minerałów-nie. Czyli puder doskonale współgra z wszelkimi (stosowanymi przeze mnie jasna rzecz) podkładami bez minerałów. Wtedy spływa słodyczą- wygładza, wyrównuje, maskuje, matuje,photoshopuje;). I tak praktycznie od rana do wieczora, co przez pierwszy tydzień użytkowania powodowało u mnie szczękoopad i oczowytrzeszcz;). Ku memu zdziwieniu schody objawiły się przy pierwszej próbie z podkładem mineralnym z zasobów własnych oraz przy kilku kolejnych z minerałami koleżanki. Tutaj puder kompletnie traci moc i urok zaledwie w pół godziny po aplikacji. Twarz staje się megatłusta, porowata, lepiąca i nieświeża. I sama już wtedy nie wiem czy to dobry kosmetyk czy nie...?
Oprócz niewątpliwych zalet i wad samego specyfiku muszę też wychwalić solidne opakowanie z lusterkiem, porządną gąbeczkę-choć ja tylko pędzel toleruję;) no i niebagatelną gramaturę, ktòra wg mnie rozsądnie współgra z ceną. I ten uroczy monogram na pudrze...:) aż żal było zacierac;). Generalnie- jeśli minerały nie zauroczą mnie dostatecznie mocno, EL DM zostanie ze mną dlugo.
Ilość zużytych opakowań: nie widac dna pierwszego

Nie za bardzo

Kupiłam ten puder zachęcona opiniami na wizazu i niestety zawiodłam się. Po pierwsze moim zdaniem puder niczym nie wyróżnia się na tle innych, a wręcz wypada gorzej od np. pudru antybakteryjnego z Manchattanu (za ok 25 zł)
Nie matuje dłużej niż inne, mam wrażenie że zapycha bo po nim pojawiły mi się zaskórniki na nosie(a dotąd nigdy nie miałam z nimi problemu)
A już największą jego wadą jest odcień - mam 02 light/medium i w opakowaniu wygląda idealnie. Po próbie w Sephorze również wydawał się być stworzony dla mnie. Jednak co się okazało? Otóż po kilku minutach puder ciemnieje na twarzy i robi się dosłownie różowo-pomarańczowy, bardzo nienaturalny i widoczny. Nie jest to tylko moja opinie, już dwie osoby zwróciły mi uwagę, że mam "jakiś dziwny" kolor na twarzy.
Za tę cenę ( 160 zł) naprawdę nie polecam. Działanie pudru jest przeciętne ale kolor całkowicie go dyskwalifikuje.Jedyna zaleta to dośc duża pojemnośc (14g) choć wydaje mi się, że puder nie jest wydajny. Ja używałam go krótko i niezbyt intensywnie, teraz noszę w torebce tylko dla lusterka i praktycznie nie używam, a widać już dno.

Najlepszy z matujących

Puder znakomity do mojej przetłuszczającej się cery. Jest bardzo dobrze sprasowany, nie waży się i nie jest widoczny.Bardzo dobrze współgra z podkładem Double Wear i jest to duet nie do zdarcia :) Bardzo długo utrzymuje się solidny mat. Solo nie za bardzo się nadaje, tylko do wykończenia makijażu nakładany pędzlem. Ale efekt jest świetny-cera nieskazitelna.

bardzo dobry

Wydajny, lekki puder, bez zapachu, raczej transparentny.
Mankamentem jest gąbka dołączona do produktu, raczej nie nadaje się do nakładaniua pudru.
Za do pędzel świetnie współgra z Doubel Wear :)
Niewiem jak daje sobie radę z cerą tłustą, do suchej jest ok, nie wysusza jej i nie ściąga.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Póki co najlepszy.

Mam tłustą cerę i do tej pory jeszcze nie trafiłam na puder, który utrzymałby mat tak długo jak ten. Po nałożeniu dopiero po ok 7-8 godzinach moja twarz przybiera delikatnego błysku ale to jest zwyczajnie naturalne błyszczenie. Ma bardzo ładne, eleganckie i wytrzymałe opakowanie ( spadł mi 2 razy i nic się nie stał ). Zdecydowanie wart swojej ceny choć mam dwa ale... mianowicie jeśli nie wyczujemy i nałożymy go za dużo będzie bardzo widoczny oraz druga wada jest mało wydajny. Nie używam go codziennie, średnio 3 razy w tygodniu i po 1,5 msc widoczne jest dno :/.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Raczej go nie zmienię...

Produkt posiadam od prawie roku, i spokojnie wystarczy mi na jeszcze kilka miesięcy.
Opakowanie jest ładne, niestety zamykanie mi się zepsuło, duży plus za duże lusterko.
Zawartość bardzo mi odpowiada.
Puder jest kryjący, ale nie robi maski - wspaniale nadaje się do poprawek makijażu, gdy podkład już zdążył trochę "wyparować".
Jest matowy, ale nie jest to "tępy" mat - cera po jego użyciu wygląda świeżo i naturalnie.
Ładnie matuje, i na długi czas.
Polecam, bo to naprawdę świetny puder.

Używam tego produktu od: prawie roku
Ilość zużytych opakowań: nie skończyłam jeszcze pierwszego

Pudernica!

Posiadałam ten puder przez kilka m-cy, ale na szczęście poszedł w inne ręce. Miałam kolor light/medium wpadający w róż (porównanie z pudrem mac studio fix Nc 30). Puder EL niestety na mojej twarzy był widoczny, jak bym była posypana mąką, matował tak na 2 godziny, jak każdy inny. Plusem była duża pojemność, wydajność i wygląd opakowania, szkoda, że nie twarzy. Bez rewelacji!

Używam tego produktu od: kilka m-cy sporadycznie do porawek