Perfecta, Cera Naczynkowa, Krem obkurczający naczynia krwionośne (do cery tłustej i mieszanej)

Delikatny krem obkurczający naczynia krwionośne do cery tłustej i mieszanej, skóry naczynkowej, skłonnej do rumienia i zaczerwień bez ograniczeń wieku, na dzień i na noc. Produkt zaiwera Fito-capillaries Complex, zapewniający ogólną poprawę kondycji skóry, zwiększa jej odporność na zmęczenie i stres, a jednocześnie zmniejsza widoczność naczynek. Fito-capillaries Complex to bogata kompozycja aktywnych składników pochodzenia roślinnego, zawierająca w swym składzie m.in. taniny, flawnoidy, rutynę oraz witaminę C. Formuła kremu została uzupełniona o wyciąg z kory cynamonowca oraz lipoaminokwasy, które regulują wydzielanie sebum nadając skórze efekt lekkiego zmatowienia cery oraz pozostawiają antybakteryjną barierę. Krem wspomaga leczenie skóry naczynkowej, przy profilaktycznym stosowaniu skutecznie wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega powstawaniu tzw. "pajączków". Produkt jest dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą. Krem zawiera filtry UVA/UVB - chroniące skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

świetny na zimę

używałam go zimą i sobie chwaliłam
+ skóra nie była zaczerwieniona od mrozu
+ dobry pod makijaż
+ nie zapychał porów
+ładnie pachnie, przyjemna konsystencja

- liczyłam na większe matowanie

Używam tego produktu od: 3 m-ce
Ilość zużytych opakowań: 1 50 ml

dobry w swoim przedziale cenowym

Krem bardzo dobrze się wchłania, nie zostawia filmu, nadaje się pod makijaż.

Mam cerę mieszaną, a moim problemem jest błyszczenie się nosa i policzków.

Po dłuższym używaniu kremu tylko na noc widzę poprawę jeśli chodzi o zanik błyszczenia, co dla mnie jest bardzo ważne.

Krem zmniejsza też naczynka, widocznie je "przygasza".

Mimo wszystko jak na razie ten krem jest moim ideałem, ponieważ rozwiązał moje kłopoty z błyszczeniem skóry i w widoczny sposób zmniejszył naczynka.

Testuje inne kremy, ale ciągle wracam do tego kosmetyku.

Ilość zużytych opakowań: dosyć sporo

Coś okropnego - zapycha pory, nie pomaga

Recenzja odświeżona (czerwiec 2012)

Mam suchą skórę (nie tłustą czy mieszaną), mimo to zakupiłam ten krem, ponieważ poradziła mi go farmaceutka w aptece kiedy poprosiłam o coś na pękające naczynka.

Plusy: niestety nie znalazłam.

Minusy:
- nie zauważyłam żadnego pozytywnego wpływu na rumień - miałam wręcz obawy, że krem może zwiększyć ilość popękanych naczynek, gdyż na policzkach (tam, gdzie ich kilka mam) skóra po użyciu bywała podrażniona i zaczerwieniona,
- po nałożeniu na skórze widoczna była błyszcząca warstwa, którą ciężko było pudrem w całości zakryć - a ponoć krem miał się nadawać pod makijaż,
- na skórze pojawiały się wypryski, których potem ciężko było się pozbyć; miałam wrażenie, że moja skóra była tłusta (a sądziłam, że jeśli krem jest do cery tłustej albo mieszanej, to będzie dość lekki i nie będzie zatykał porów).

No cóż, moim zdaniem to jest krem, który nie tylko nie pomaga cerze naczynkowej, ale i może zaszkodzić... Po raz kolejny przekonałam się, że dla takiej cery najlepsze są "zwykłe" kremy bez nadmiaru chemii, a nie te niby przeznaczone specjalnie do cery naczynkowej.

Używam tego produktu od: używałam przez ok. 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno opakowanie (nie dałam rady wykończyć, bo nie mogłam już patrzeć na swoją skórę, która była w tragicznym stanie)

zawód

Myślałam, że znalazłam kosmetyk idealny- dwa w jednym: działanie na naczynka i na przetłuszczjącą się cerę; w dodatku produkt polski, w dobrej cenie, z firmy, do której mam zaufanie. Szkoda, że nie spojrzałam na skład- "paraffin oil" na drugim miejscu na liście! W kosmetyku do cery mieszanej i tłustej! No i były efekty- pojawienie się krost na twarzy. Krem nawilżał średnio; skóra była matowa przez jakieś poł godziny, a potem błyszczała bardzo mocno. Działania na naczynka nie zauważyłam. Zawód i tyle.

Używam tego produktu od: przez miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

...

Nie spełnia najważniejszego zadania - nie uspokaja naczynek. Nawilża średnio, skóra się po nim nie świeci. Skoda, bo jak na krem do cery naczynkowej kosztował niewiele.

Nie kupię ponownie.

Ilość zużytych opakowań: 1/4 pierwszego

w swojej klasie cenowej jedyny

Wypróbowałam już chyba wszystkie kremy do cery naczynkowej w przedziale 15-25 złotych i ten krem jest wg mnie najlepszy.

Plusy:
+ bardzo dobrze nawilża i koi podrażnienia
+ ładnie matuje tłuste partie
+ pięknie pachnie
+ nie uczula, nie podrażnia
+ dobry również na noc
+ ładny, gustowny szkalny słoiczek

Minusy:
- nie zmniejsza bardzo rumienia, raczej delikatnie go przygasza
- jeśli ma się problemy w strefie T sam sobie nie poradzi, polecam używać razem z jakimś dobrym kremem specjalistycznym (ja używam z Effeclar)

Używam tego produktu od: około 2 lat
Ilość zużytych opakowań: za

ok

Jest to mój pierwszy krem do cery naczynkowej więc nie mam porównania z innymi, ale mam za to porównanie do swojej cery sprzed pół roku - faktycznie obkurcza naczynka, czuję to zwłaszcza zimą kiedy wchodzę z zimnego pomieszczenia do ciepłego. Nie likwiduje rumienia na 100% ale bardzo go niweluje. Jak na moją cerę mieszaną mógłby bardziej nawilżać, no ale za to skóra się po nim nie błyszczy. Używam go do podkładu/korektora/pudru i dobrze się razem komponuje ;] no i ogromny plus za wydajność - używam go od pół roku nawet po 2 razy dziennie i jeszcze się nie skończył ;)

Używam tego produktu od: pól roku

Godny polecenia

Krem jest godny plecenia w swojej grupie cenowej. Testowałam na sobie inne kosmetyki dla cery mieszanje i naczynkowej i muszę przyznać, że ten to wyjatkowo udany kosmetyk Perfecty. Łączy w sobie jak dla mnie kilka kosmetyków -krem na dzień i na noc, dla cery naczynkowej i jednocześnie tłustej/mieszanej. W tej grupie cenowej i spośród kosmetyków ogólnie dostępnych jest bardzo dobry. Matuje moja cerę, doskonale nadaje się pod makijaż (można zaczą nakładać fluid już chwilę po nałozeniu kremu=świetnie się wchłania). Jesli chodzi o redukcję pajączków - średnio go oceniam bo nie usunął już istniejących jedynie zbladły, ale przynajmniej nie powstają nowe. Jako kosmetyk "przerywnik" w czasie kiedy cera odpoczywa od droższego i skuteczniejszego kosmetyku (Np Pharmaceris -Seria N, apteczna) godny uwagi i wypróbowania.

Nic specjalnego

Kupiłam ten krem, gdyż moje naczynka (z którymi mam nieduże problemy) zrobiły się ostatnio wyraźniejsze. Kupiłam go i nakładałam grubsze warstwy. naczynka rzeczywiście zbladły (acz mam je naprawdę delikatne i ledwo widoczne). Krem nie poradził sobie za to z naczynkami wokół nosa, które mam trochę wyraźniejsze (acz zaczerwienienia wokół nosa się zmniejszyły). Trochę zredukował rumień. Krem nadaje się pod makijaż, leciutko nawilża. Niestety naprawdę mocno mnie zapycha (a jest przeznaczony do cery mieszanej). Stąd tylko trzy gwiazdki.

Używam tego produktu od: Ponad miesiąc

fajny, ale nie na naczynka

Fajny krem, ale nie na naczynka, przynajmniej u mnie nic z nimi nie zrobił. Za to był fajny pod makijaż, ładnie nawilżał, nie świeciłam się po nim szybko.
Nie wiem, czy kupię ponownie.

polecam

Kupiłam ten krem, bo to jedyny jaki spotkałam do cery naczynkowej i jednocześnie tłustej lub mieszanej. Zazwyczaj są jakieś tłuste, nawilżające itp.
Może na naczynka nie działa nadzwyczajnie, ale do mieszanej cery w sam raz. Poza tym ładnie pachnie, dobry pod makijaż, nie podrażnia skóry, a nawet łagodzi podrażnienia.
Lubię go :-) Używam zazwyczaj wiosna i jesienią. Na zimę za słabo nawilża, na lato potrzebuje bardziej matującego.
Używam tego produktu od:2 lat (nie cały czas)

nie do cery tłustej

nie uczula(mnie),dobrze sie rozprowadza,znośnie pachnie,ładnie działa na rumień,wydajny,ale... cera po nim świeci sie niemiłosiernie. Tłuszcz można ściągać łyżką,masakra.