Pharmaceris, H, Keratineum, Skoncentrowany szampon wzmacniający do włosów osłabionych

Zawiera wyciąg z liści czerwonych winorośli, które wpływają na odżywienie cebulek. Flawonoidy wspomagają ich odporność i przyspieszają wzrost. Prowitamina B5 chroni włosy przed działaniem promieni słonecznych. Szampon posiada ph nauralne dla skóry. Szampon wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu i rozdwajaniu się końcówek. Po zastosowaniu włosy mają połysk, łatwo się rozczesują i są bardziej podatne na układanie.

do włosów suchych i zniszczonych, do włosów wypadających
regenerujące, wzmacniające

Wart przetestowania

Szampon kupiłam już jakiś czas temu kiedy miałam nawrót azs. Byłam na etapie poszukiwań czegoś co wzmocni moje, wtedy mocno przerzedzone włosy nie podrażniając skóry głowy. Z tej serii pharmaceris miałam już inny szampon, który bardzo pomógł mi ze swędzącą skórą głowy więc postanowiłam zobaczyć jak ten się sprawdzi.

Kupiłam dla siebie a wyjątkowo domownicy też dołączyli do testowania:)

Mąż, któremu często przesuszała się skóra głowy i przez to robił mu się łupież, odkąd używa tego szamponu nie ma z tym problemu. Włosy zawsze miał gęste i mocne więc tutaj jakby różnicy nie zauważyliśmy jeśli chodzi o samo wzmocnienie.

Córka, natolatka w wieku dojrzewania. Włosy długie, grube, gęste ale jak to bywa w tym wieku skłonne do przetłuszczania. Odkąd używa tego szamponu problem się skończył. Włosy myje średnio dwa razy w tygodniu a w ogóle nie wyglądają na przetluszczone. Za to są błyszczące i miłe w dotyku a skóra głowy zadbana.

No i ja... tu nie jest tak kolorowo. Szampon dobrze się pieni, ładnie domywa, nie uczula ale niestety bardzo plącze mi włosy. Zmieniałam już różne odżywki ale niewiele to pomagało. Jak już uda mi się je rozczesać to są dobrze odbite od nasady, lekkie i błyszczące. Nawet na drugi dzień wyglądają na świeże a u mnie, przy cienkich włosach różnie z tym bywa. Myślę, że problem z plączącymi się u mnie włosami wynika z tego, że są farbowane, skłonne do przesuszania. Mimo tego często do niego wracam zwłaszcza, że domownicy ciągle go używają i na stałe zagościł w naszej łazience. Zużyliśmy już sporo opakowań.

Podsumowując, szampon świetnie się sprawdza przy przetłuszczających włosach. Łagodzi podrażnienia skóry głowy, włosy są wzmocnione i błyszczące. Włosy farbowane niestety ciężko rozczesać po myciu.

Super szampon

Najlepszy szampon jaki kiedykolwiek używałam!
Bardzo dobrze się sprawdza i jest wydajny.
Włosy są wyraźnie mocniejsze i zdrowsze.
Bardzo lubię jego delikatny zapach.

Dobry szampon z małym minusem :)

Szampon Pharmaceris kupiłam, bo zależy mi na wzmocnieniu włosów. Nie wierzę oczywiście w bajki, że zatrzyma wypadanie włosów, ale jako dodatkowa pomoc dlaczego nie :) Szampon dostępny jest w ładnym, skromnym opakowaniu, zapach ma trochę męczący, ale przyjemny. Jest wydajny i fajnie się pieni. Moja naturalne włosy są po nim błyszczące, lekkie, wyglądają dobrze ale... Nie mogę go używać non stop- co jakiś czas muszę użyć czegoś mocniejszego, inaczej na moich włosach powstaje coś podobnego do przetłuszczonego skalpu (moje włosy się nie przetłuszczają). Cena przyjazna dla portfela.

Pomocny, choć troszkę obciąża u nasady i wysusza długość

-Poproszę jakiś dobry szampon na wypadanie włosów.
-Mogę pani zaproponować ten Pharmaceris, sama stosowałam gdy włosy mi bardzo leciały po covi....
-Ale u pani nie widać, aby pani kiedykolwiek miała problemy z wypadaniem, ma pani bardzo gęste włosy!
Niech ten dialog będzie szybkim podsumowaniem poniższej recenzji ;)
(pracuję w aptece i staram się polecać pacjentkom to co sama na sobie sprawdziłam lub dokładnie przeanalizowałam pod kątem składu ;) )

Bardzo sobie cenię specjalistyczne szampony Pharmaceris, każdy wypróbowany mi pomagał. Recenzowany na wypadanie miałam już trzy razy-za pierwszym razem włosy mi leciały po covidzie, za drugim od silnego stresu, a obecnie przez chorowanie i ciągłe antybiotykoterapie. I za każdym razem naprawdę wzmacnia moje włosy.

Używam co każde mycie(na 3-4 minuty zostawiam spieniony na skalpie), przy czym pierwsze muszę zrobić czymś mocniej oczyszczającym. Pharmacerisy nie domywają moich włosów oraz skóry głowy, przychlast i obciążenie po myciu gwarantowane. Na drugie mycie się sprawdzają, chociaż mam wrażenie, że ten recenzowany i tak potrafi mi obciążyć włosy nawet wtedy, nawet gdy go rozcieńczę przed myciem.
Jednak wynagradza mi to widocznym wzmocnieniem włosów-po 1,5 miesiąca regularnego stosowania tego szamponu są wyraźnie mocniejsze, wypada mi ich znacznie mniej, do tego widzę nowe baby hairy i lepszy wzrost obecnych włosów.

Na samej długości mam wrażenie, że nieco wysusza włosy, muszę po nim użyć dobrej odżywki, inaczej trochę się elektryzują i są niesforne. Co ciekawe-jak tylko skończyłam używać tego Pharmacerisa to moje włosy z tą samą odżywką i serum do końcówek są dużo bardziej gładkie i błyszczące.
Cóż, coś za coś, przynajmniej w żaden sposób nie podrażnia skóry głowy i nie powoduje łupieżu.
Jednak dobre działanie wzmacniające jest warte tego, aby starać się nakładać pianę tylko na skalp i liczyć się z lekkim oklapem u nasady. Obecnie moje włosy dzięki temu szamponowi są naprawdę gęściejsze. Obecnie w kolejce czeka jego mocniejszy brat w białej butelce, aczkolwiek jeśli szukacie dobrego szamponu pomocnego w walce z wypadaniem to warto zacząć od recenzowanego czerwonego.

Wart każdej złotówki

Kupiłam go z polecenia dziewczyny na YT, bo bardzo go zachwalała. Przy regularnym stosowaniu kondycja moich włosów na prawdę się poprawiła :) Włosy sie wzmocniły, przestały się kruszyć, łamać i elektryzować. Szampon nie obciąza włosów, są one mięciutkie, delikatne i bez problemu się rozczesują :) Dobrze się pieniu, wydajny.

Szampon

Stosuję ten szampon już dłuższy czas i bardzo jestem zadowolona. Moje włosy są wyraźnie zregenerowane i odżywione. Szampon nie obciąża włosów. Polecam

Polecamy

Recenzja w imieniu siostry i mamy, obie używały, obie zachwycone. Mojej siostrze strasznie wypadały włosy, testowała mnóstwo szamponów, jednak ten szampon był pierwszym, który przyniósł jakiekolwiek efekty. Kupiliśmy go z polecenia Pani Doktor, szampon kupowaliśmy w aptece, cena ok. 27 zł. Produkt bardzo wydajny i efektowny, jesteśmy na tak i polecamy!
PS piękny zapach!

Zostanie ze mną na zawsze

Jestem posiadaczką cienkich blond włosów i po dłuugich poszukiwaniach znalazłam mój szampo idealny. Świetnie oczyszcza włosy i skórę głowy nawet po olejowaniu, w zupełności wystarcza jedno mycie. Zgodnie z zaleceniem na opakowaniu spieniam go na głowie i wykonuje 2-minutowy masaż, następnie spłukuję. Dodam, że nigdy nie wyobrażałam sobie nie nałożyć odżywki po myciu włosów, tutaj jest to możliwe, włosy są świetnie oczyszczone, ale nie "tępe", bez probemu się rozczesują.
Z dodatkowych atutów obłędnie pachnie i jest bardzo wydajny, przy codziennym myciu stacza na około 2 miesiące ( mam włosy za ramiona).
Włosy nie wypadają mi już prawie wcale nawet w okresie jesienno zimowym, a nawet pojawiają się nowe tak zwane baby hair. Kocham go!

Polecam każdemu spróować na swoich włosach i skórze głowy, moje są mu bardzo wdzięczne, a ja nie spędzam już tyle czasu przy półce z szamponami :)

Szampon nie należy do najtańszych, ale lubię go kupić od czasu do czasu jako typowy „oczyszczacz”, którego warto zastosować między pielęgnacją delikatnymi szamponami. Skład nie jest imponujący, ale ogromnym atutem jest dla mnie to, że nie zawiera soli oraz mocnego SLS (tylko jego nieco łagodniejszą siostrę SLES). Szampon koloru czerwonego (a więc trochę barwników w nim znajdziemy), łatwo się pieni, dobrze oczyszcza, ładnie pachnie. Włosy po użyciu są czyste, miękkie, nie puszczą się, nie strąkują. Cena dość wysoka – raczej nie dla często użytku.

Najlepszy na jesienne wypadanie

U mnie ten szampon sprawdza się znakomicie. Co roku na jesień tracę sporo włosów. Ten produkt pomaga mi zachować ich jak najwięcej. Jest bardzo przyjemny w aplikacji, pięknie pachnie, oczyszcza włosy i nie podrażnia skóry głowy. Jest to dla mnie o tyle istotne, ponieważ mam spory problem z szamponami. Często powodują u mnie świąd. Z tym szamponem nie mam żadnego problemu. Jest tak idealny, że po jego użyciu nie muszę już aplikować żadnych odżywek czy masek. Nie wiem jak sprawdza się przy całorocznym stosowaniu, ale mi w tym strasznym dla moich włosów jesiennym okresie pomaga.

Skuteczny

Szampon jest dość drogi, ale warto zainwestować. Świetnie się sprawdził do moich osłabionych i wypadających włosów. Ma rewelacyjny zapach, po kilku dniach stosowania już były widoczne efekty, po użyciu włosy są miękkie w dotyku i łatwo się układają. Polecam.

Mój hit

Szamponu używam od wielu lat. Świetnie nawilża, pielęgnuje, wzmacnia włosy oraz zmniejsza ich tendencję do wypadania, tak jak deklaruje producent. Dodatkowo pięknie pachnie. Naprawdę polecam.