Clarins, Huile Santal [Face Treatment Oil] (Olejek do twarzy do skóry suchej lub naczynkowej)

Olejek do twarzy na bazie roślin, dla cery suchej lub naczynkowej. 100% czystych wyciągów z roślin.
Działanie:
- zmniejsza przekrwienie, działa tonizująco
- łagodzi zaczerwienienia
- koi i nawilża
- zapobiega odwodnieniu
- wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych.
Zawiera:
- olejki eteryczne z drzewa snadałowego, kardamonu i lawendy: zmniejszają przekrwienie, stymulują i zmiękczają naskórek
- olejek z orzechów laskowych: zapobiega odwodnieniu, odżywia, wygładza.

olejki
naczynkowa, odwodniona, sucha
na zaczerwienienia, nawilżające, łagodzące
olejek
z pipetą
lekkie

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

to tylko olej laskowy plus olejki eteryczne

Kupiony na lotnisku. Olejki do twarzy kocham. 2 lata temu leciałam do USA i uświadomiłam sobie, że nie zabrałam żadnego olejku. Kupiłam Clarins. Nie był jakoś horrendalnie drogi, ładnie zapakowany, dla skóry suchej i naczyniowej - dlaczego nie?

Skład olejku jest trochę rozczarowujący. Olej z orzechów laskowych i olejki eteryczne. Znam wiele lepszych olejów od laskowego jeśli chodzi o skórę. Olej nieźle się wchłania, nadaje się i na noc i pod makijaż. Pachnie ziołowo.

Działanie? Nie podrażnił, ale wolę czysty olej arganowy, z opuncji, maruli, lub inka inchi. Znacznie tańsze i też lepsze dla skóry. Generalne wolę czyste oleje. Znam osoby, które takie oleje mieszają i robią sobie olej, który lubią. Ja trochę jestem za leniwa, więc wolę zmieniać olejki.

Clarins ma też inne olejki, ale wszystkie składają się z mieszanek z olejami eterycznymi. Z pewnością więcej nie kupię (ileż to razy kupiłam na lotnisku coś co nie do końca się sprawdziło?).

Jeden z lepszych

Opakowanie olejku to szklana przezroczysta buteleczka z pipetą. Rewelacyjnie można aplikować produkt bez rozlewania i brudzenia butelki. Na jedną aplikację wystarcza kilka kropel, dzięki czemu buteleczka wystarcza na długie miesiące. Ja stosuję ten olejek jako pielęgnację nocną- przesuszone partie twarzy i szyję. Bardzo dobrze nawilża i uelastycznia skórę. Ponieważ jest to produkt oparty na naturalnych olejkach i wyciągach roślinnych, stąd też jego ziołowy zapach, do którego można się przyzwyczaić. Można również stosować do masażu twarzy!

Bardzo dobry produkt

Mam cerę suchą i wrażliwą, ze skłonnością do AZS. Używam na noc, przed kremem nawilżającym. Ani razu mnie nie podrażnił, nie zapchał. Kupiłabym ponownie.

Olejek bardzo wydajny, 3-4 kropelki i twarz cała wysmarowana. Skóra bardzo nawilżona, miękka w dotyku i promienna. Olejek używam tylko na noc, po przebudzeniu buzia jest gładka. Produkt rewelacja, niestety cena też wysoka

Cudów nie ma

Szczerze powiedziawszy za tę cenę spodziewałam się nieco więcej. Lubię produkty marki Clarins i po przeczytaniu wielu recenzji napaliłam się jak szczerbaty na suchary i zdecydowałam się na kupno. Nastawiłam się na cuda na kiju, poużywałam przez jakiś czas i...no właśnie, lekko się zawiodłam.
Moja skóra jest bardzo często przesuszona i przy tym naczynkowa więc, produkt, wydawałoby się, dla niej idealny. Muszę stwierdzić, że w kwestii nawilżania niewiele robi, raczej mam wrażenie, że nie bardzo się wchłania (stosuje wieczorem) i dodatkowo lekko przesusza skórę. Do tego zdarzało mu się trochę pozapychać. Zauważyłam jednak, że twarz jest jakby bardziej rozświetlona, a skóra bardziej elastyczna ale nie jestem pewna czy to zasługa akurat tego produktu. Do składu nie mam się co przyczepić, opakowanie super. Zapach mi nie przeszkadza. Może po prostu moja skóra nie za bardzo się z nim dogaduje.

DZIAŁA

Funkcjonalne opakowanie z zakraplaczem, kilka kropelek-dokładnie 3 i cała buzia gotowa do snu Co producent obiecuje to dostajemy z nawiązką, nie ma co pisać po prostu DZIAŁA

Uwielbiam!

Dla mojej cery problematycznej i wrażliwej ten olejek to ukojenie. Zdecydowanie poprawił jakość i wygląd mojej cery.
Zapach jest dość mocny, roślinny, może pachnie trochę jak miód, dla mnie ładnie.
Higieniczne opakowanie. Jest bardziej tłusty niż się spodziewałam, ale nie stanowiło to dla mnie problemu.
Skład tego produkty bardzo dobry, same naturalne ekstrakty.

Prze-prze-świetny

Poleciła mi go pani w Douglasie. Muszę przyznać, że to moje chyba najlepiej wydane pieniądze w ciągu ostatniego półrocza.
Olejek jest absolutnie doskonały. Mam cerę suchą, skłonną do podrażnień, wysypek, różnistych katastrof i zaczerwienień i moja skóra wspaniale reaguje na Huile Santal.
Od ręki, zaraz po aplikacji, zaczerwienione rejony stają się przygaszone. Odczuwam wysoki poziom komfortu - odpowiednie natłuszczenie, napięcie, ukojenie. Nakładam go raptem 3-4 kropelki, więc jest bardzo wydajny. Czasami nakładam go na zwykły, lekki krem nawilżający. Jak moja buzia ma gorszy czas, to stosuję olejek nie tylko wieczorem, ale też rano. Nie przeszkadza zupełnie w późniejszym makijażu, ale to może być kwestia bardzo indywidualna.
Opakowanie jest ładne, higieniczne, aplikacja za pomocą pipetki jest bardzo łatwa.
Jedyne, co może wzbudzać kontrowersje, to zapach. Jest dość ziołowy, mi się kojarzy z pietruszką.

Gorąco polecam!

jestem zadowolona

Kupiłam w dużej promocji w swojej perfumerii za ok.100zł. Mam zaleczony trądzik różowaty, cerę wrażliwą i zaczerwienioną. Ciężko mi dobrać pielęgnację, jak na razie w 100% sprawdziła się tylko Bioderma Ar Sensibio.

Z dużą dozą niepewności zabrałam się za testowanie.

Olejek ma żółty kolor, jest nie za gęsty, nie za rzadki. Szklana buteleczka z pipetką, bardzo higieniczna. U mnie jedna dawka wystarcza na całą buzię.

Olejek ma ziołowy zapach, nieco podobny do serii Oriflame Tea Tree. Zapach jest dość mocny i wyczuwalny jakiś czas po aplikacji.

Wielki plus za skład.

Olejek naprawdę świetnie nawilża moją wrażliwą skórę i w jakiś magiczny sposób ją koi. Przestała być napięta, czerwona, wygląda na zdecydowanie ukojoną.

Zdecydowanym minusem jest fakt, że olejek jest tłusty, a miał być suchy. Bardzo długo czuć go na twarzy, tworzy film, Dlatego też stosuję go tylko i wyłącznie na noc, co najmniej godzinę przed zaśnięciem, by nie ubrudzić poduszek.

Olejek nie spowodował u mnie żadnych podrażnień, ani innych efektów ubocznych.

Buteleczka 30ml wystarczyła mi na prawie 2 miesiące. Wydajność ok.

Myślę, że docenią go osoby z cerą naczyniową, ja polecam.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Temu produktowi mówię: NIE!

Olejek kupiłam, gdy dużo naczytałam się o dobroczynnych działaniach olejków na skórę.
Moja skóra zdecydowanie go nie polubiła. Olejek stosowałam na noc, na oczyszczoną skórę.
Miałam nadzieję, że to będzie strzał w dziesiątkę. Bardzo się zawiodłam. Na mojej twarzy olejek wcale się nie wchłaniał, nie nawilżał, nie odżywiał, tworzył tłustą powłokę, która wycierala się w poduszkę. Nie zauważyłam żadnych pozytywnych skutków podczas stosowania tego produktu, natomiast wystąpiły u mnie straszne podrażnienia skóry. Moja twarz jest alergiczna i wrażliwa, olejek przyczynił się do &quot;zaognienia&quot; tego stanu.
Na moje nieszczęście, olejek jest bardzo wydajny, podczas miesięcznego zużycia niewiele ubyło z opakowania i niestety nie mam pomysłu na jego wykorzystanie :(
Daje jedną gwiazdkę za opakowanie, szklana buteleczka z pipetką i za zapach, który w moim poczuciu jest bardzo kojący, odprężający.

Używam tego produktu od: używałam tylko przez ok. miesiąc

Olejek jest jakby stworzony dla mojej skóry - suchej, wrażliwej i naczynkowej.
Idealnie nawilża, koi i odżywia skórę - ani razu nie podrażnił skóry, a mam do tego skłonność (czasem na kosmetyk, który stosuję regularnie, moja skóra reaguje zaczerwieniem!). Stosuję na noc i rano skóra jest idealna - miękka, ukojona i znakomicie nawilżona.
Wydaje mi się bardzo wydajny, ponieważ stosuję ponad miesiąc, a ubyło niewiele z 40 ml buteleczki.
Jedynym mankamentem (oprócz ceny...) jest dozowanie - buteleczka ma otwór o średnicy ok 1 cm i łatwo wylać zbyt dużo olejku, a wystarczy tak naprawdę kilka kropel, aby pokryć całą twarz.
Przyznam, że zakupiłam m.in. pod wpływem opinii innych Wizażanek i jestem mega zadowolona zakupu :-)

Używam tego produktu od: od ok. miesiąca

warto

Mam cere dosc wrazliwa, ktora na nieodpowiednie kosmetyki reaguje zaczerwieniem. Od czasow Huile Santal przekonalam sie, ze lepiej jest stosowac na noc tluste olejki zamiast super kremow.
Santal naprawde dziala, fo szybko sie wchlania, super nawilza i wycisza cere, rano jest miekka i fantastycznie odzywiona. Dop tego preparat starcza na dlugo, bo mi wystarczyl na pol roku przy prawie codziennym stosowaniu!
Spelnia wszystkie obietnice producenta.
Obecnie stosuje olejek arganowy, ktory jest duuuzo tanszy i tak samo dobry, ale do Clarinsa mam zaufanie, wiec pewnie kiedys do niego wroce.

Używam tego produktu od:pare ms