Helena Rubinstein, Spectacular Foundation SPF10 (Podkład do twarzy)

Helena Rubinstein, Spectacular Foundation SPF10 (Podkład do twarzy)

Luksusowy podkład do perfekcyjnego makijażu twarzy. Niweluje wszelkie niedoskonałości cery, jak zmarszczki czy przebarwienia. Gwarantuje idealne satynowe wykończenie a dzięki systemowi `Chromafix` 12-godzinną trwałość. Kremowa aksamitna konsystencja sprawia że doskonale się rozprowadza i komfortowo "nosi". Twarz jest odżywiona i pełna młodzieńczego blasku. Podkład zawiera filtr SPF10.

fluidy
mieszana, normalna, sucha
rozświetlające, ujednolicające
w buteleczce

absolutnie najlepszy

Podkład absolutnie genialny! Kupiłam go przypadkiem we Włoszech i od tej pory zawsze do niego wracam. Wypróbowałam wiele innych podkładów, ale żaden mu nie dorównał. Przede wszystkim bardzo odpowiada mi paleta kolorów (ja używam numeru 22). Podkład idealnie stapia się ze skórą i nie wymaga poprawek w ciągu dnia. Nie jest zbyt ciężki, ale jednak bardzo treściwy i gęsty i raczej stosuję go w okresie jesienno zimowym. Pomimo swojej konsystencji dobrze się rozprowadza i ładnie rozświetla cerę. Dobrze trzymają się go i puder i róż.
Nigdy nie zamienię na inny.

Ilość zużytych opakowań: 3 buteleczki

Bardzo udany produkt!

Jest to mój ulubiony podkład, który stosuję naprzemiennie z drugim ulubieńcem - Lingerie de Peau Guerlaina. Spectaculara używam od lat, porą jesienno-zimową odcienia 22 apricot, porą wiosenno-letnią odcienia 23 biscuit.
Zalety przeważają zdecydowanie:
- świetne odcienie (moja cera ma naturalny ziemisto-żółtawy odcień i kolory Spectaculara doskonale z nią współgrają)
- bardzo łatwa i przyjemna aplikacja - dobry poślizg, kolor idealnie się wtapia (pod warunkiem dobrego dobrania), super efekt końcowy.
- bardzo wydajny, jeden słoiczek 30 ml przy codziennym używaniu starcza mi na ok. 4-5 miesięcy. Nie przesadzam z podkładem, nie znoszę widocznych tapet.
- podkład dość trwały - mam cerę mieszaną, generalnie trzyma się cały dzień, nie spływa, nie robi plam, smug, nie podkreśla suchych skórek (jeśli u kogoś taki efekt wystąpił, radzę zmienić krem na treściwszy i lepiej zadbać o nawilżenie cery).
- pięknie wyrównuje koloryt, nadaje skórze zdrowy wygląd - zbliżam sie do 40-stki, więc paniom z mojej grupy wiekowej i niezdecydowanym polecam choćby przetestowanie tego podkładu.
- nie zapycha, nie powoduje podrażnień
- stosuję go bezpośrednio na skórę, bez kremu (kremy stosuję wyłącznie na noc, na dzień czasami używam serum, ale bardzo rzadko). Twarzy nie pudruję, w ciągu dnia używam tylko bibułek matujących Shiseido.
- podkład doskonale współpracuje z różami i z cieniami do powiek (zamiast bazy zawsze rozsmarowuję podkład również na powiekach).
- jest to podkład lekki, średniokryjący, jeśli ktoś oczekuje mocnego krycia, ten podkład na pewno się nie sprawdzi. Nie jest to też produkt matujący, chociaż efekt matowienia jest, jednak niezbyt długotrwały.
Wady produktu:
- niestety, ubrania brudzi. Jeśli komus zdarzy się ściągać przez głowę np. golf, to owszem zostaje kremowy ślad, może nie jakiś niewiadomojaki, ale jest. Podobnie z białą bluzką. Osobiście nie spotkałam jeszcze w 100% niebrudzącego podkładu.
Hm, trudno stwierdzić, czy wadą jest też cena. Generalnie stosunek ceny do jakości wg mnie jest zachowany.
Podsumowując: polecam, choćby do przetestowania.

Najlepszy, jaki miałam!

Dla mnie ten podkład to absolutny KWC!

+ idealnie się nakłada
+ kryje w sam raz (dobrze, ale nie robi maski)
+ pięknie wygląda po nałożeniu - tak aksamitnie
+ długo się utrzymuje
+ nie podkreśla skórek/zmarszczek
Bossski po prostu.
Jak tylko zacznę więcej zarabiać, stanie się moim podkładem na co dzień :-P

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Bardzo fajny

Przymierzalam sie do kupna tego fluidu juz jakis czas ale sceptycznie podchodze do kupowania tego typu kosmetykow online. Skusialam sie i nie zaluje. Jest bardzo fajny, konsystencja super czyli gestawa przez co fajnie trzyma sie na buzi pokrywa buzke rownomiernie, nie wchodzi w pory, ukrywa to i owo(przebarwienia) choc wiadomo ,ze idealnie nie znikaja ale po nalozeniu fluidu widac je duzo mniej. Teraz kolor. Ciezko dobrac przez net , oscylowalam miedzy caramel a biscuit i dobrze ze zdecydowalam sie na ten drugi. Wiec do rzeczy( opisze dokladniej bo uwazam ze wszystkie powinnysmy opisywac w ten sposob kazdy fluid, zwlaszcza te ktore sa dostepne glownie przez net, zaznaczajac jaki odcien to pomaga innym w wyborze)wiec biscuit: dosc ciemny, na pewno jesli na zime konieczne jest korzystanie z solarium badz samoopalaczy. Ja mam jasna cere ale chodze na solarium wiec ten odcien jest ok( zaznaczam,ze nie jestem spalona tylko ladnie opalona). Reasumujac jesli ktos ma jasna cere i sie nie opala polecam odcien jeasniejszy. Caramel podejrzewam jest bardzo ciemny. Kupilam go na strawberry i ten odcien pokazany w okienku wyglada w rzeczywistosci ciemniej. Dziewczynom z ciemna karnacja powinien byc ok. Ogolnie fajny produkt i mysle,ze na razie ze mna zostanie. Przetestowalam juz wiele wiele wysokopolkowcow, lubie tez estee lauder DW. Jest duzo fajnych fluidow ale niestety jak pisalam wyzej mam przebarwienia i nie kazdy sobie z tym radzi.

Używam tego produktu od: dwoch tygodni
Ilość zużytych opakowań: poczatek pierwszego

Cudo

1. trwałośc - u mnie utrzymuje sie bardzo długo , ale mam cere suchą wiec moze dlatego
2.kolory - pierwszy raz zdarzyło mi sie znaleśc kolor idealny ( vanilla) , w szoku wrecz jestem
3.konsystencja - dobrze sie rozprowadza i pozostawia smug :P
4.krycie - jak dla mnie jest wystarczające.

Podkład daje bardzo ładny naturalny efekt , skóra wygląda zdrowo i świeżo. Nie wchodzi w pory i sie nie waży...Czego chciec wiecej ?:)

Używam tego produktu od: miesiaca

Fajnie się sprawdził, jestem zadowolona

Bardzo długo szukałam podkładu i wybierałam pomiędzy różnymi z wyższych półek i w końcu zdecydowałam się na ten. Nie żałuję. Tak jak poprzedniczki zaznaczę, że nie zostawia żadnych plam (nawet po płaczu), trzyma się porządnie ok. 6godz. (na tłustych partiach skóry bo na suchych dużo dłużej!). Nie jest mocno kryjący ale ja też nie chciałam takiego (niektóre Clinique\'i są takie i to mnie odstrasza). Ma świetne pudrowe wykończenie, ekonomicznie się go rozprowadza. Myślę, że z podkładem jest trochę jak z kreme przy mieszanej cerze, inny powinien być na strefę T a inny na resztę twarzy. Ale czy tak się w ogóle da z podkładami?

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

totalna klapa

Ten podkład faktycznie daje spektakularne efekty....ale w postaci ciemnych placków na mojej twarzy oraz świecenia się. Producent obiecuje trwałość i dobre krycie. Niestety ani jedno ani drugie ma się nijak do tych obietnic. Mam cerę mieszną i po 3h ten podkład w \"cudowny\" sposób znikną z mojej twarzy, ale zanim zniknął zrobił ciemne plamy na buzi i spowodował, że świeciłam się jak latarnia morska. Poza tym uważam, że ten podład jest do cer idealnych bo bardzo słabo kryje. Nie polecam......zwłaszcza posiadaczkom tłustych i miesznych cer. Dobrze, że nie kupiłam pełnowymiarowego opakowania. Najpierw skorzystałam z próbki w kolorze 23.
Jednym słowem.... nigdy więcej!

Używam tego produktu od: od tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka 5ml

spotkanie po latach

to moje drugie podejście do spectaculara; dawno temu używałam poprzedniej wersji i byłam bardzo zadowolona ,ale nie na tyle by nie przerzucić się na color clone (ciekawe, dlaczego cc ma takie średnie recenzje?? to rewelacyjny podkład dla dziewczyn, które wolą słyszeć "ładnie wyglądasz" niż "masz idealny makijaż")...
Ale wracając do spectaculara - postanowiłam na zimę wrócić do tego podkładu. okazuje się, ze jest już w nieco innej wersji. dużo lepszej!! świetnie się rozprowadza, nie włazi w pory, co przy mieszanej cerze naprawdę rzadko się zdarza podkładom które nie mają konsystencji wody...
z reguły dość nieufnie podchodzę do wszelkich kosmetycznych rewelacji, ale ten podkład naprawdę daje radę. nawet w ekstremalnych warunkach; czyli po bardzo płaczliwym seansie w kinie:) wychodząc wyobrażałam sobie własną twarz pooraną żółtawymi smugami, a tu nic! idealnie!! (przy okazji - uwierzyłam też w wodoodporne tusze:)

jedyny minus - kolory; w przeciwieństwie np do estee lauder gdzie kolor 01/fresco jest w każdym typie podkladu taki sam, w HR nr 20/vanilla ma zupełnie inny kolor w przypadku color clone i spectaculara. porównałam próbniki pozostałych podkładów tej marki - w każdym przypadku ten numer/nazwa miał zupełnie inny odcien!
warto zwracać na to uwagę, jeśli mamy jakies doświadczenia z podkładami innej linii HR

Używam tego produktu od:kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań:

ŻENADA

Chyba pierwszy podkład selektywny na którym AŻ TAK się "przejechałam".

Producent zapewnia długotrwały makijaż i...spektakularny efekt,jednak u mnie ani jedno ani drugie nie jest spełnione.

Wybrałam odcień Shell jako,że z całej palety jest najjaśniejszy i kolor może był z ton przy ciemny,ale wyglądał dobrze na mojej skórze...do czasu!

Podkład nie tworzy maski,dobrze adaptuje się na skórze,jest śliski,ale wykończenia matowego nie zaobserwowałam.

Na plus będą również filtry,krycie natomiast dość przeciętne. Uważam,że bardziej wyrównuje koloryt niżeli faktycznie pokrywa niedoskonałości.

Jednak jest coś co zupełnie dyskredytuje go w moich oczach i sprawia,zę daje mu jednie jedną gwiazdkę...
TRWAŁOŚĆ.

Efekt po nałożeniu jest w zasadzie na 3*** w zasadzie jest ok,ale mogłoby być lepiej, dramat zaczyna się u mnie po 2-3 godzinach. Podkład po prostu wartswami schodzi mi z twarzy. Powstają plamy. Na cześci twarzy jest,na cześci nie ma..i podkład DŁUGOTRWAŁY marki SELEKTYWNEJ za PONAD 200PLN staje się gorszy od MaxFactora czy Borjouis za 1/4 tej ceny.Jak dla mnie SKANDAL.

Jesli używam podkładu to chce ładnie wyglądać i nie chce miec plam czy placków ..tak ma mojej twarzy niue zachował się dotąd żaden inny kosmetyk kolorowy i nie jest to kwestia jednego razu ,bo probowałam pare razyz tym pokdładem w różnych sytuacjach na róznych kremach i ciagle jest to samo. Zupełnie nie wiem czemu :(

Używam tego produktu od: 3 lata

DIAMENT !

Genialny podkład.
Zakupiłam razem z kosmetyczką Heleny - także cudną ;-)
Świetna konsystencja, śliczne opakowanie. Trochę skromne w przeciwieństwie do innych, ale mam sentyment do Heleny i to już mój drugi podkład ten marki.
Trzeba przyznać, że naprawde długo się utrzymuje.
Gdy jest gorąco można go śmiało nakładać, gdyż nie ma efektu "łatek" na twarzy. Po prostu długo trzyma i nie rozmazuje się nawet po 9-11 godzinach !!!
Cena dość wysoka ( płaciłam 240zł ) ale mimo wszystko kupię go raz jeszcze.
To mój drugi podkład z wyżej półki, ale nie żałuję.
Wcześniej miałam podkład Heleny - Spectacular Make-up.
Spectacular Foundation SPF 10 jednak o niebo lepszy !

Używam tego produktu od:kwietnia

Bardzo dobry podkład. Raczej kremowy, dlatego w moim przypadku świetnie spisuje się zimą, ale zaznaczam, że moja cera ma dużą tendencję do przetłuszczania i gdy tylko pojawia się wiosna przerzucam się na coś lżejszego:)

Plusy:
- bardzo ładne naturalne kolorki
- świetnie stapia się z cerą
- wytrzymuje praktycznie cały dzień
- daje satynowy efekt, żadnego płaskiego matu
- mam wrażenie, że lekko nawilża cerę
- baaardzo wydajny
- świetny dozownik, który pozwala wydostać dokładnie tyle podkładu ile potrzeba, dzięki czemu nic się nie marnuje no i jest to bardziej higieniczne:)

Jako malutki minusik dodam, że ma problem z zakryciem niektórych mankamentów urody np. zaczerwienień przy wypryskach;) ale od czego są korektory:)

Używam tego produktu od: około roku

Klasa sama w sobie!

To zdecydowanie najlepszy podkład jakiego używałam. Takiego efektu nie zapewnił mi żaden inny.
Twarz promienna, efekt photoshopu bez efektu maski.
Mam skórę mieszaną i sprawdził się w 100%.
Bez poprawek i bez bazy wytrzymuje dłużej niż DW.
Jest wydajny, ślicznie pachnie, aplikacja przyjemna i higieniczna. Odcień też udało mi się( a raczej konsultantce z Sephory) dobrać idealnie.
Jest wart swojej ceny.

Edytując chciałabym tylko dodać, że 5 gwiazdek to stanowczo za mało dla takiego kosmetycznego cuda!

Polecam bardzo!Używam tego produktu od:5 m-cy