Prokudent Med, Mundspülung Zahnfleischpflege (Płyn do płukania jamy ustnej `Aktywna pielęgnacja dziąseł`)

Płyn do płukania ust Prokudent z aktywnym kompleksem antybakteryjnym i przeciwzapalnym zwalcza bakterie nawet w miejscach niedostępnych dla szczoteczki do zębów. Tworzenie się osadów nazębnych zostaje zahamowane na długi czas. Aktywnie zapobiega zapaleniom dziąseł i paradontozie. Utrzymuje równowagę naturalnej flory bakteryjnej w jamie ustnej. Wzmacnia dziąsła. Usuwa nieprzyjemny zapach z ust. Nie zawiera alkoholu.

poniżej oczekiwań

Zdecydowanie poniżej oczekiwań. Bo niby fakt, że cena jest dość niska, ale nie zauwazyłam żadnych plusów dla swoich zębów. Nawet odświeżenie oddechu było chwilowe. Na pewno przed niczym nie chroni i zdecydowanie wolę dołożyć nawet drugie tyle, ale postawić na dobry produkt.

Ilość zużytych opakowań: jedno (i nie wrócę do niego)

Beznadziejny

Przed niczym ten płyn nie zabezpiecza i w żaden (pozytywny) sposób nie wpływa na zęby. Jedyne co po nim pozostaje, to mdły posmak mięty po płukaniu, niebieski język i lekki żółty osad na zębach, który utrzymuje się przez jakiś czas po myciu. Do tego dochodzi sztuczny zapach i palący smak płynu, który szybciej nada się do dezynfekcji łazienek, a nie płukania zębów.

Używam tego produktu od: około 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedna cała butla

Nie.

Będąc nad morzem kupiłam małą, podróżną buteleczkę. I dobrze, bo nawet tych kilku złotych mi na to szkoda. Śmierdzi jak płyn do spryskiwaczy i wypala jamę ustną. Nie odświeża jakoś rewelacyjnie, a używanie go to droga przez mękę. Zdecydowanie nie polecam.

Używam tego produktu od: Krótkie spotkanie w kwietniu 2013
Ilość zużytych opakowań: Jedno podróżne

To nie to

Kupiłam ten płyn do płukania jamy ustnej zachecona obietnicami producenta co do jego pozytywnego dzialania ochronnego dziasel. Kupilam go w promocji za 4,99, ale niestety pieniadze zmarnowane. Zapach jest dosc ostry, zbyt intensywny, podobnie jak smak. Musze rozciecnczac go z woda, aby moc go uzywac. Odswieza oddech, ale nie jest to efekt dlugotrwaly. Plus za dostepnosc w kazdym Rossmannie i cene. Niestety wiecej raczej na niego sie nie skusze.

Fatalna.

Tą płukankę kupiłam w promocji w Rossmannie. Zaproponowała mi ją pani przy kasie, a ponieważ płukanki stosuję regularnie to dorzuciłam ją do zakupów. Niestety muszę powiedzieć, że Prokudent to jeden z gorszych tego typu produktów, które miałam okazje używać.

* Zaczyna się od zapachu, który jest dość ostry. Mi osobiście przypomina goździki, nie wiem czy słusznie. Ale powiedzmy, że zapach to nie wszystko. Płukanki przeważnie mają intensywną, miętową woń.
* Ten smak.. jest paskudny. Nie mówię, że płukanka ma smakować, nie przeszkadzają mi ostre smaki. Nie narzekałam nawet na wykręcające gębę Listerine, na który narzekała znakomita część używających. Niestety Prokudent jest tak niesmaczny, tak gorzki i tak nieprzyjemny, że okropnie się płucze nim usta. Człowiek ma ochotę wypluć to to wprost na lustro przed sobą. Powinno płukać się jamę ustną jakieś 30 sekund, ale tutaj jest to niewykonalne. Co wiąże się z tym, że płukanka może nie być skuteczna.
* Niespecjalnie odświeża oddech. Pozostawia po sobie jedynie gorzki posmak. Nie ma to nic wspólnego ze świeżością. Oczyszcza płytkę nazębną z nalotu. Nie podrażniła wnętrza jamy ustnej. Ale tylko tyle.
* Opakowanie proste, zwyczajne. Nie ma się co pastwić. Płukanka ma intensywny niebieski kolorek.
* Jest tania jak barszcz, w promocji około 5 złotych.

Tak więc.. ogólnie niewypał. Jestem dopiero po kilku użyciach, ale czuję że reszta wyląduje w rurze odpływowej. Zaznaczam, że rzadko mi się zdarza takie marnotrawstwo, ale po prostu nie mogę jej zdzierżyć. Znacznie lepiej spisywała się choćby zielona płukanka z Biedronki. Prokudent występuje też w wersji zielonej, ale na pewno jej nie kupię. Niebieska do luftu, nie będę ryzykować.

Używam tego produktu od: Niedawna.
Ilość zużytych opakowań: Jedno niecałe.

Najgorszy płyn z jakim miałam do czynienia

Zakup tego płynu to wielki błąd, po 3 użyciach wylądował w koszu.
-zapach ma miętowy, jednak po wypiciu go czuje się nieprzyjemny smak w ustach,
-po użyciu płynu miałam mdłości i bolała mnie głowa. Jeszcze nigdy się z czymś takim nie spotkałam.

Nikomu go nie polecam! To niedopuszczalne, żeby produkt do płukania ust miał takie działanie.

Używam tego produktu od: 1 tydzień
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Tragedia

Nigdy więcej nie kupię tego płynu. Nie ma żadnych zalet.

Powody, dla których będę się trzymać od niego z daleka:
-smak, który jest wprost obrzydliwy
-brak większego odświeżenia, nawet jego śladowe ilości utrzymują się krótko
-nie pielęgnuje dziąseł

Ilość zużytych opakowań: jedno, ok.50ml

straszny

Kupiłam podczas dołka finansowego, poskąpiłam na Listerine. Błąd. Płyn jest strasznie gorzki, czuć go taką mocą szałwią, jaką się parzy na opuchnięte dziąsła. Przy pierwszych podejściach nie mogłam wypłukać ust jak Bóg przykazał bo musiałam to paskudztwo jak najszybciej wypluć. Bardzo przykry w używaniu bo potem ten smak się czuje jeszcze długo. Fakt że odświeża oddech, ale robi coś strasznego ze śliną, zagęszcza ją. Kiedyś użyłam płynu i poszłam do dentysty, myślałam że się tam wykończę. Nie mogłam sobie dać rady ze śliną. Brr. Nie polecam takich wrażeń, lepiej kupić droższy ale lepszy płyn

Używam tego produktu od: pół roku go męczyłam

nie

Jestem z tego produktu bardzo niezadowolona. Kupiłam go jako pirewszy taki płyn i mimo to czuję, że jest najgorszy.
Minusy:
- smak - okropny
- po zastosowaniu zostawia \'osad\' na zębach
- uczucie świeżości jest bardzo krótkotrwałe
Plusów nie zauważyłam.
Nie kupię go już i nawet ciężko mi dokończyć opakowanie.

Używam tego produktu od: około tygodnia

Słaby.

PLUSY:
- cena

MINUSY:
- działanie jest krótkotrwałe, słabe i znikome
- dziwny smak
- nie pielęgnuje dziąseł

Zdecydowanie wolę produkty Listerine.

Używam tego produktu od: niedawna

czasem nie warto oszczędzać

Pewnego dnia pomyślałam, że niepotrzebnie przepłacam kupując droższy płyn do płukania, skoro pewnie i tak wszystkie działają tak samo. Tym bardziej, że wizualnie produkt ten wydaje się zupełnie nie różnić od innych. No i teraz męczymy go już chyba z pół roku:/ W gruncie rzeczy da się go używać i ja nawet w pewnym momencie zaczęłam się do niego przyzwyczajać, chociaż ciężko się przyzwyczaić do:
- niebieskiego języka
- silnego pieczenia w język
- miętowo-gorzkiego palącego smaku
U jednego z domowników wywołał mdłości :cool:

Działanie ma podobne do innych płynów, trudno mi stwierdzić czy ma jakiś wpływ na dziąsła, bo mam zdrowe. Jednak komfort używania przekreśla go bezpowrotnie. Nie polecam!

Ilość zużytych opakowań: ciągle to samo jedno

Znośny

Moim zdaniem płyn ten nie jest taki zły. Mnie jego smak nie przeszkadza. Dobrze odświeża i oczyszcza zęby na cały dzień do następnego mycia. Nadaje ładny połysk zębom :) wydają się bielsze. Główna zaleta dla mnie to cena. Jedyna wada to faktycznie jest mocny trzeba uważać ile się leje ;)

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 małe