Max Factor, Kohl Pencil (Kredka do oczu)

Max Factor, Kohl Pencil (Kredka do oczu)

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Średnia ocena: 3.64/5

Średnia ocena: 3.68/5

Średnia ocena: 4.61/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

zobacz więcej ofertzwiń

Max Factor Kohl Pencil Eyliner to szczególnie miękki ołówek, którym można delikatnie obrysować oczy, tak aby nie naruszyć cienkiego naskórka. Po roztarciu kreski uzyskuje się efekt podobny do cienia na powiece. Kredka podkreśla kształt oka, przez co oczy wydają się bardziej wyraziste.
Kredka do oczu Max Factor Kohl Pencil Eyliner dostępna jest w 7 odcieniach

do temperowania

Kolory Olive i Taupe

Dla mnie te kredki są ekstra, zarówno jesli chodzi o kolory jak i fakt, że są miekkie i bardzo łatwo i przyjemnie się nimi robi kreskę na powiece.
Kolor Olive to jasny zielony natomiast Taupe to mój strzał w 10, bo maluję nim też brwi i świetnie się sprawdza.

Kredka do oczu, Kohl Pencil, odcień 090 natural glaze , Max Factor

Kredkę kupiłam dość przypadkowo na jednej z aukcji internetowych chcąc uzyskać kwotę potrzebną do darmowej wysyłki, kosztowała około 5 zł.
wybrałam cielisty odcień 090 natural glaze kredka ma dobrą pigmentację, jest miękka dobrze się nią rysuje na linii wodnej, nie rozmazuje się, jest dość trwała natomiast jej wydajność jest dość przeciętna.
Kredka nie uczula, nie podrażnia, nie powoduje łzawienia oczu.
Podsumowując kredka Kohl Pencil firmy Max Factor pozytywnie mnie zaskoczyła , kupiłam ją bardzo tanio i niczego wiele sobie po niej nie obiecywałam a muszę przyznać że jedna z lepszych kredek do linii wodnej jakie miałam i na pewno kupię kolejne , sięgnę też po inne kolory,kredka jest dostępna w dziesięciu ładnych kolorach, każdy znajdzie coś dla siebie.
poszczególne odcienie:- 010 white - biały, - 020 BLACK - czarny, - 030 brown - brązowy- 040 taupe - brązowo-szary, - 045 aubergine - bakłażanowy,- 050 CHARCOAL GREY - grafitowo-szary, - 060 ice blue - chłodny błękit, - 070 OLIVE - oliwkowo zielony, - 080 cobalt blue - intensywny, soczysty niebieski, - 090 natural glaze - cielisty.
Serdecznie polecam !

Jak na swoje czasy super

Miałam kultowy kolor 90 natural glaze czyli cielista, beżowa kredka idealna na linię wodną. Kredka jest drewniana- trzeba ją temperować, ale nie ma z tym problemu, kredka nie jest za miękka, nie łamię się i nie maże.
Jest łatwa w nakładaniu - jest masełkowata, nie tępa, nie osadza się w linii rzęs ale również nie jest mocno napigmentowana i nie zastyga.
Jak na swoje czasy na pewno był to hit. Teraz też się nieźle sprawdza natomiast kredki które mam obecnie ( essence, eveline) mam wrażenie że są trochę bardziej napigmentowane i trwalsze.
Ta jest dobra ale nie wybitna, cena poza promocją nie jest jakaś super, do tego zakrętka bardzo szybko połamała się wręcz w drobny mak

Mój kolor to 90 natural glaze czyli cielista, beżowa kredka idealna na linię wodną. Kredka jest standardowa - trzeba ją temperować, ale nie ma z tym problemu. Ma masełkową konsystencję przez co łatwo się rozprowadza na linii wodnej nie podrażniając oczu. Kosmetyk nie zastyga, ale mimo to jest długotrwały. Dosyć długo utrzymuje się na linii wodnej. Dodatkowo jest wydajna, przystępna cenowo i dobrze napigmentowana. Jedna z lepszych kredek na linię wodną jaką miałam okazję używać. Polecam.

Chyba najlepsza

Przedtem używałam innej cielistej kredki, teraz przerzuciłam się na natural glaze z Max Factor i jestem bardziej zadowolona . Kredka ma super jasny, beżowy kolorek. Myślę że będzie pasować większości osób. Jest łatwa w temperowaniu oraz nakładaniu - jest masełkowata, nie tępa.
Trwałość normalna jak większość kredek. Dostępność w każdym drogerii, wydajność oraz cena ( na promocji ) na plus. Ja uwielbiam.

dobra klasyczna kredka do oczu

Uwielbiam klasyczne kredki do oczu, chociaż dużo ulepszaczy weszło na rynek, zawsze lubię mieć klasyki w domu.

Kredka jest wystarczajaco miękka by lekko można było sunąć jak po krawędzi oka. Mam tędecje do tak zwanych potliwości powiek, co przestój rozumiem, moje powieki często są wilgotne, i rozmazują jak i wchłaniają wszystko to co na nich jest w expresowym tepie.

Kohl Pencil łatwo sie nią operuje i maluje kreski, lecz moje powieki zaczynają ja wchłaniać juz po 3h bez żadnej bazy. Z Primerem wytrzymują dłużej około 5h, wiec jestem zadowolona z klasyki.

W letnie dni się nie sprawdza na moich powiekach, niestety sie rozmazuje i nawet matowy cień nie pomaga.

Nietrwała i efekt pandy gwarantowany

Niestety nie polubiłam się z tym produktem.
Posiadam kolor 020 black, jest to bardzo ładna i głęboka czerń. Kredka delikatna, niestety już podczas próby namalowania kreski na oku pojawia się problem. Kredka jest bardzo śliska, ciężko się nią pracuje, tworzy nieładny efekt. Do tego produkt bardzo nietrwały, po pół godzinie zaczyna się na oku rozcierać i tworzy efekt pandy.
Bardzo zły produkt. Spodziewałam się zdecydowanie czegoś lepszego.

O90 natural glaze & 080 cobalt blue

Posiadam 2 kredki - O90 natural glaze & 080 cobalt blue. Obydwie dają matowe wykończenie. Natural glaze jest beżową kredka i świetnie nadaje się na linię wodną oka aby je trochę "otworzyć". Cobalt z kolei to kolorówka - ładny, delikatny niebieski. Z obydwoma się dobrze pracuje. Trwałość nie należy jednak do ich najmocniejszej strony. Tak po 3 h zaczynają się ścierać. Teraz często są w dobrej promocji więc myślę, że warto sobie wypróbować, szczególnie natural glaze.

Nie zachwyca

Używam kolor brązowy, gdyż dla mojej kolorystyki brąz zawsze najbardziej się sprawdza. Ten tutaj brąz jest raczej delikatny, matowy (na plus), raczej w kierunku przydymienia niż klasycznej wyraźnej kreski. Pod koniec dnia blednie/zanika. Stosuję po umalowaniu cieniami na górną i dolną powiekę (bez linii wodnej). Trochę trzeba się nią napracować aby uzyskać wyraźniejszy efekt. Przy temperowaniu lubi się łamać, rozkruszać - przez co jej wydajność mocno spada. Wiązałam z nią spore nadzieje ze względu na firmę, ale zawiodła mnie. Nie kupię jej więcej - mam inną markę sprawdzoną.

Precyzyjna i długotrwała - Cielista na linię wodną SUPER!

Solidna drewniana kredka. Opakowanie jest wytrzymałe, choć plastikowa skuwka już niekoniecznie. Często lubi się rysować, czy czasem pękać. Trzeba nieco na nią uważać przy zamykaniu kredki. Dobrze leży w dłoni. Opakowanie wygląda gustownie i profesjonalnie. Podobają mi się lakierowane oznaczenia kolorów na końcówce kredki, dzięki temu bez otwierania można zobaczyć jaki to kolor. Pachnie jak pomadka. Zapach trochę plastelinowy i przebija się delikatnie drewno z kredki. Tak czy inaczej, jest po bez różnicy bo po nałożeniu na oczy, ta woń jest niewyczuwalna. Jest super miękka jak chce się nią coś napisać na papierze. Malując na skórze, tu dzież na linii wodnej według mnie jest zbita. Nie jest twarda i kłująca a bardziej jak mocno zbite masło. Konsystencja jest na tyle delikatna, że nie podrażnia oczu podczas malowania, w dodatku już po 2-3 pociągnięciach można wydobyć nasycony kolor na linii wodnej. Nie trzeba przejeżdżać 20 razy wystarczą 2. Nie przerywa. Łatwo i szybko można ją aplikować. Jest trochę gęsta, dzięki czemu dobrze się trzyma. Jest mocno napigmentowana. Wygląda jak rozbielony beżowy. Kolor Natural Glaze. Nie jest ciepły, ani chłodny, coś pomiędzy. Dzięki temu pasuje do każdego makijażu. Ładnie odświeża spojrzenie. To kredka, którą najszybciej nakładam na linię wodną. Jest dość duża, dobrze leży w dłoni. Jest bardzo precyzyjna. Nawet nakładając na płasko nie maluje dolnej powieki a tylko linię wodną. Co jest fajne, bo makijaż wygląda estetycznie i nie trzeba wycierać jej nadmiaru. Nawet jak mocniej się nią przyciśnie to nie żga i nie podrażnia. Przyjemnie się ją nakłada, wręcz sunie po linii wodnej. Sporo miałam już kredek czy to białych czy beżowych. Do tej zawsze wracam i mam już jej z trzecie opakowanie. Jak już wspomniałam. Łatwo się nakłada bo to tylko 2-3 pociągnięcia po linii wodnej a kolor jest nasycony. Można stopniować efekt dzięki czemu nadaje się do każdego makijażu tego mocnego jak i minimalistycznego. Jest jakby gęsta i dzięki temu utrzymuje się przez cały dzień, aż do zmycia. Super odświeża spojrzenie i makijaż, wręcz otwiera oczy. Co ważne nie kruszy się i jest delikatna. Nie podrażnia nawet moich wrażliwych oczu. Jest bardzo wydajna starcza na wiele miesięcy. Jedynie co, to trzeba uważać przy jej ostrzeniu, oj bardzo lubi się łamać. Wszystkie drewniane kredki z Max Factor tak mają, a mam ich dość sporo zwłaszcza tych do ust. Trzeba dość uważnie ją ostrzyć bo wkład jest na tyle miękki, że łatwo go ułamać podczas ostrzenia. Co również ważne to nie przesusza okolic oczu. Trzeba dokładnie ją zmywać bo resztki lubią zostawać, choć nie jest oporna w demakijażu bo zmywa się już płynem micelarnym. Ma wysoką jakość.

Idealna na linię wodną

Zacznę od tego, że będę recenzować odcień 090 natural glaze. Zakupiłam kredkę w celu stosowania jej na linię wodną po to, by rozświetlić spojrzenie. Szukałam czegoś w drogerii i kredka Max Factor okazała się najbardziej pasować mi odcieniem. Jest on bowiem idealnie ciałowy, lekko wpadający swoją kolorystyką w bardzo blady, pudrowy róż.
Jeśli chodzi o kredkę, jest typowa z wyglądu, niczym szczególnym się nie wyróżnia. Design prosty, ale elegancki, minimalistyczny. Kredka wymaga temperowania co jakiś czas. Podstrugana jest bardzo precyzyjna i dobrze się nią maluje. Twardość odpowiednia.
Gdy zaaplikujemy ją na linii wodnej, wygląda bardzo naturalnie, nie zbiera się, całkiem długo się utrzymuje. Daje efekt rozświetlonego spojrzenia, podkreśla kolor oczu. Kredka wystarcza na bardzo długo.
Cena jest odpowiednia jak za tą jakość i to, jak prezentuje się na linii wodnej.
Polecam.

Głęboka czerń ale słaba kredka

Kredkę (czarną) podkradłam kiedyś parę razy mamie. Wszystko było fajnie do momentu aż nie trzeba jej było zatemperować. Nawet przy bardzo delikatnym i ostrożnym temperowaniu wkład zostawał w temperówce a drewienko dookoła pękało i tworzyło bardzo ostre krawędzie którymi można było się skaleczyć przy robieniu kreski (bo tylko tak używałam tej kredki). Co do trwałości to też raczej szału nie było, ponieważ w ciągu dnia zewnętrzna część kreski się ścierała.
Plusem jest to że kredka jest miękka więc wygodnie się jej używa i ma głęboki czarny kolor.
Mimo wszystko do tej kredki raczej nie wrócę i zostanę przy eyelinerach.