Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 3 (Tonik do cery tłustej)

Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 3 (Tonik do cery tłustej)

Jest to drugi z systemu trzech kroków Clinique. Przeznaczony jest do cery tłustej. Usuwa z niej martwy naskórek, skóra staje się miękka, gładka, rozświetlona. Pozostawia przyjemne uczucie odświeżenia. Użycie tego lotionu wzmacnia działanie kremu nawilżającego. Podkład rozprowadza się łatwiej, pozostaje na twarzy dłużej.

tonizowanie twarzy
tłusta
nawilżające, oczyszczające, odświeżające
płyn

Pół na pół

Przed rozpoczęciem kuracji lotionem 3 używałem lotion 2 i pomimo tego, że mam cerę trądzikową i przetłuszczającą się to mam wrażenie, że 2 lepiej sobie radziła. Ogólnie produkt bardzo fajny i bardzo wydajny, ale na mojej twarzy nie widzę ogromnej różnicy czy też poprawy. Osobiście do gustu przypadł mi zapach, który szybko się ulatnia. Tonik fajnie przygotowuję naszą cerę na nałożenie kremu.
Mi tonik skóry nie wysuszył, ale trzeba pamiętać, że po każdym stosowaniu trzeba odpowiednio nawilżyć cerę.

Zajzajer

+oh yeah, to jest to, co trygryski lubią najbardziej: pali, piecze, twarz mi płonie - wiem, że działa!
+nie przesusza cery, w co wiele osób nie może uwierzyć, sama nie wiem do końca jak to możliwe, bo ściąga skórę, domywa ją, że aż trzeszczy, a ona wcale potem nie jest sucha, sebum nie ma więcej, tylko mniej,
+oczyszcza pory,
+wszelakie niedoskonałości i ślady po nich szybko się goją,
+mam cerę raczej mieszaną, ale w Sephorze była akurat promocja na wieeeelką butelkę i były tylko trójki,
+fajny dozownik, taki jak niektóre zmywacze, wystarczy położyć wacik na górze i nacisnąć,
+działa milion razy lepiej niż inne toniki,
+ładny design, porządny plastik,
+po odstawieniu nie zauważyłam jakiegoś wysypu, skóra się nie pogorszyła, więc nie uzależnia od siebie skóry,

-nieładnie pachnie, tak trochę alkoholowo, chociaż bardziej w stronę kwasu salicylowego,
-drogi,
-wbrew pozorom nie jest zbyt wydajny, kupiłam razem z żelem (a właściwie mydłem) z tej serii i skończył się w 1/5 żelu.
-konsystencja "suchej" wody, nie rozprowadza się dobrze po skórze, jeden wacik będzie raczej niewystarczający,
-mocno wpija się w wacik i jest tylko na jego środku, brzegi wacika pozostają suche

Mimo wysokiej ceny na pewno będę wracać do tego toniku, bo doskonale sprawdza się na skórze mieszanej z drobnymi wypryskami. Nie wykluczam spróbowania także dwójki.

Działa !!

Dośc ostrożnie podeszłam do toniku. 140 zł za 400 ml ( w dogulasie ) zgieło mnie w pół, widzę że na internecie mozna kupic za około 80zł tą samą pojemnosc, nie będę juz powtarzac tego bledu.
140 zł za kwas salicylowy dostepny w aptece za grosze..mówie dobra, spróbuje.
Ale..za działanie mu wybaczam cenę i smród alkoholu ...chociaz lubię go.
Cera mieszana, z zapchanymi porami, z podskórymi gulami i zaskórnikami zamkniętymi na brodzie...
Uspokaja ją.Używam raz dziennie, na wieczór.Czuje wtedy że skóra jest domyta, czysta.
Zawsze jak umyje buzie i wacik jest czysty, po toniku z Clinique zawsze na waciku zostanie resztka podkładu. Ściąga pory, po dłuzszym stosowaniu uspokoił mi wyskakiwanie krost, pryszcze szybciej sie goją...
I co najwazniejsze- ograniczył wydzielanie sebum do tego stopnia że makijaz juz mi sie nie warzy na buzi w ciagu dnia !
Po wstaniu z łozka nie mam smalcu na skórze.
Zapach tez mi nie przeszkadza, czuje sie po nim czysta i dobrze odkażona, lubię to . Polecam

Najlepszy! Uratował moją cerę

Długo się na niego czaiłam ze względu na wysoką cenę. W końcu zdecydowałam się na butelkę 400ml w promocyjnej cenie 144zł. Najlepiej wydana kasa!
+ usuwa okropne podskórne grudki
+hamuje powstawanie pryszczy (od kiedy go używam zdarzają mi się pojedyncze, wcześniej miałam codziennie chociaż 1 nowego przyjaciela ;) )
+ doczyszcza skóre z makijażu (kiedy wydaje mi się, że już wszystko usunęłam płynem micelarnym okazuje się, że zawsze coś jeszcze zostaje na waciku)
+ PO PROSTU URATOWAŁ MI SKÓRĘ! Już nie chce mi się płakać jak patrzę na swoją cerę bez makijażu.
Jedynym minusem jaki widzę może być cena, jednak butelka 400ml starczyła mi na około rok. Polecam każdemu kto już nie ma sił na walkę ze swoją cerą trądzikową. MUST HAVE!
Niektórzy również narzekają na okropny alkoholowy zapach, jednak nie robie od na mnie większego wrażenia ;)

Super!

Długo zastanawiałam się nad kupnem...ze względu na skład. Kupiłam mini produkty i obecnie mam już zestaw pełnowymiarowy. Mam cerę problematyczną, 40 lat. Po dwóch miesiącach cera uległa widocznej poprawie, jest rozjaśniona, bez wyprysków i grudek.
Tonik nie wysusza, ściąga pory (po pierwszym użyciu zaskórniki w zasadzie same wyszły-szok).
Seria 3 kroków u mnie jest HITEM!
polecam.

Nie.

Kupiłam ten produkt w zestawie 3steps typ 3. (cera mieszana w kierunku tłustej), pojemność tego toniku to 100ml, zużyłam prawie cały. Zdecydowałam się na ten zestaw, bo chciałam doprowadzić do porządku moją cerę: mieszaną, ze skłonnością do wyprysków na czole i brodzie, ale ogóle nieco odwodnioną.

To jest moim zdaniem najgorszy produkt z zestawu.

- zapach: co tu dużo mówić, cuchnie alko. Można się przyzwyczaić oczywiście, ale na początku jest to niepokojące.
- wysusza: moim zdaniem skóra jest po nim nieco przesuszona, trzeba ją ratować kremami
- niby oczyszcza, ale nie do końca: czytałam wiele opinii i opisów mówiących o tym, że najpierw wyskakuje więcej syfków, a potem ich ilość się zmniejsza, bo skóra jest już oczyszczona. U mnie od dwóch miesięcy jest efekt nasilenia, chwilowe poprawy występują chyba głównie z przyczyn pogodowych i hormonalnych.
- cała cera jest w krostkach, nie zawsze zamieniają się w stany zapalne, ale faktura skóry jest nieładna
- cena

+/- raczej wydajny, a właściwie przeciętny
+/- opakowanie: dokładnie widać ilość pozostałego płynu w opakowaniu, ale otwór jest trochę za duży, łatwo wylać zbyt wiele produktu na wacik

Właściwie takiego totalnego plusa nie widzę. Nie kupię tego płynu ponownie.

Uwielbiam go

Ten tonik jest wręcz idealny do cery tłustej. Pomaga ją oczyścić, odświeżyć i utrzymać mat. Mocno pachnie alkoholem (ponieważ przecież zawiera go w swoim składzie), co wcale mi w sumie nie przeszkadza, ale też z drugiej strony jego zawartość świetnie robi moim zmianom trądzikowym i tłustej cerze, a wysuszenie skóry absolutnie mi nie grozi. Posiadaczki cery mieszanej muszą uważać i obserwować, czy ów produkt nie wysusza delikatniejszych okolic, na przykład policzków. Osobiście gorąco polecam.

+ Oczyszcza;
+ Odświeża cerę;
+ Minimalizuje widoczność porów;
+ Tonizuje skórę;
+ Szybko się wchłania;
+ Wykazuje działanie antybakteryjne, co spodoba się posiadaczkom cery trądzikowej, takiej jak moja;
+ Mimo zawartości alkoholu nie podrażnia mojej skóry i nie wysusza.

+/- Zapach; Mnie nie drażni, ale wiem, że wielu osobom może przeszkadzać.

- Mało wydajny - a przynajmniej takie odniosłam wrażenie;
- Może łatwo wysuszać delikatniejsze obszary twarzy;
- Podrażnia zmiany trądzikowe (ale szczypanie jest tylko chwilowe);
- Cena.

całkiem zwyczajny toniok

Stosowałam całą serię produktów w nadziei, że jakoś wpłyną na moją problematyczną i łojotokową cerę. Poprawa była minimalna. Buteleczka z resztką tego toniku jeszcze zalega mi na półce, ale jest on na tyle przeciętny, że nawet nie mam ochoty go kończyć.

Nie ma się nawet co rozpisywać nad plusami i minusami. Usuwa nadmiar sebum, mocno pachnie alkoholem. Działa dokładnie tak samo jak działały na moja skórę inne, tańsze alkoholowe toniki.

Porządny krok w serii

Recenzja będzie podobna, jak przy żelu z tej serii. Trzy kroki stosowałam dwa razy, z dłuższą przerwą pośrodku.
Za pierwszym razem byłam niesamowicie zadowolona z działania żelu i toniku (miałam dwa razy nr 3). Po prostu pięknie wpłynęły na moją trądzikową cerę, sprawiając, że pryszczy pojawiało się połowę mniej. Niestety, za drugim stosowaniem nie było już zbyt dużych efektów :/ Brak wpływu na trądzik spowodował mój duży zawód.
Lotion ładnie odświeżał cerę na koniec procesu demakijażu lub rano po myciu żelem. Przede wszystkim nie wysuszał (pomimo sporej ilości alkoholu w składzie- przy okazji- wydaje mi się, że Lotion 4 będzie wysuszał bardziej), nie powodował nieprzyjemnego ściągnięcia. Za pierwszym razem miałam wrażenie, jakby to on aktywnie działał na zmiany- pojawiało się ich mniej, stare leczyły się szybciej.
Za drugim razem- po prostu odświeżał i tonizował skórę, bez większego wpływu na trądzik.
Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, ale skóra za drugim razem przyjęła tą serię z większym dystansem. Ogólnie polecam wypróbować całą serię, bo warto, przynajmniej dla początkowych efektów.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 op.

Yeah!

No w końcu,znalazlam tonik po ktorym w koncu widze jakies efekty.To nie jest tylko zwykla woda wyrownujaca poziom ph skory po umyciu.Widocznie oczyszcza pory,zmniejsza je,nie pojawiaja sie wypryski.Jestem bardzo zadowolona z tego kosmetyku.Ok roku temu kupiłam sobie 400ml od razu a niedawno limitowana wersje z pompką ,ktora ma ponad 400ml.Jest to produkt drogi,ale warty ceny i uwagi.Pachnie mocno,czuc skladniki aktywne ale dziala co jest najistotniejsze

Używam tego produktu od: ok roku
Ilość zużytych opakowań: ok 400ml

systematyczność = skuteczność

Tonik skutecznie usuwa zanieczyszczenia, odświeża skórę i co dla mnie najważniejsze poprawia jej strukturę. Od wielu lat zmagałam się z drobnymi krostkami - coś w rodzaju małych kaszaków, które nie wiedzieć czemu towarzyszyły mi niezależnie od rodzaju pielęgnacji. Używałam wiele toników, z alkoholem, bez, o składzie tylko i wyłącznie naturalnym, apteczne, drogeryjne, nisko i wysoko-półkowe. Chwytałam się dosłownie wszystkiego. Uważam, iż kluczem do uzyskania efektu niezależnie od stosowanego produktu jest systematyczność. Z cliniqiem zaprzyjaźniam się od ponad roku. Na początku używałam go z doskoku i nie rozumiałam idei tego produktu tym bardziej, że mocny alkoholowy zapach zdecydowanie odpychał i stwarzał wrażenie przesuszenia skóry. Dałam mu szansę, zaczęłam stosować tonik dwa razy dziennie i po niedługim czasie zaobserwowałam zniwelowanie niedoskonałości do zera. Efekt był widoczny i wyczuwalny w dotyku. Produkt ma bardzo silne działanie, odblokowuje pory, przywraca prawidłowe ph i NIE przesusza skóry. Oczyszczam - tonizuję - głęboko nawilżam. Polecam każdemu, kto zmaga się z drobnymi niedoskonałościami. Produkt ten stanowi podstawę mojej pielęgnacji.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowania

zwykły

Doskonale usuwa resztki niedomytego makijażu, zapach ostry, alkoholowy, po prostu zwyczajny więc nie ma się co rozpisywać. Ma się jednak uczucie, że twarz jest super przygotowana do dalszej pielęgnacji.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka, 400 ml