Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 3 (Tonik do cery tłustej)

Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 3 (Tonik do cery tłustej)

Jest to drugi z systemu trzech kroków Clinique. Przeznaczony jest do cery tłustej. Usuwa z niej martwy naskórek, skóra staje się miękka, gładka, rozświetlona. Pozostawia przyjemne uczucie odświeżenia. Użycie tego lotionu wzmacnia działanie kremu nawilżającego. Podkład rozprowadza się łatwiej, pozostaje na twarzy dłużej.

tonizowanie twarzy
tłusta
nawilżające, oczyszczające, odświeżające
płyn

Średni :(

Moim zdaniem jest OK ..., ale gdy używasz go na dłuższą metę przestaje działać ... Skóra pozostaje czyta i świeża. Tonik ma jednak bardzo drażniący zapach.

Używam tego produktu od: używałam 3 miesiące temu

Eureka! Zbawienie!:)

Nierówną walkę ze swoją cerą zaczęłam pod koniec podstawówki. Dziś mam 23 lata i szala zwycięstwa powoli przechyla się w moją stronę:)
Mam w posiadaniu 2 ostatnie kroki z serii 3 kroków Cliniquea i to one w głównej mierze sie do tego przyczyniają.
Po użycie Lotionu 3 skóra jest doskonale napięta, wygładzona i błyszczy zdrowym blaskiem. Dzięki zawartości alkoholu wszystkie niedoskonałości powoli giną wysuszone. Co prawda na początku cera jest lekko podrażniona i się delikatnie łuszczy, ale myślę że powoli przyzwyczai się do tego pryszcz killera:) Zbawienny jest również 3 krok-lekki kremik który dopełnia całości.
Naprawdę POLECAM! (ale tylko do skóry przetłuszczającej się, innej mógłby zrobić krzywdę).

Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań:ociupinka pierwszego:)

SOS dla twarzy z problemami

Wady:
Pachnie mocno alkoholowo (opary szczypią w oczy)
Szybko się zużywa

Zalety:
Wygładza, wyrównuje powierzchnie skóry
Usuwa dokładnie wszelkie zanieczyszczenia, niedoskonałości
Usuwa zaskórniaki, pryszcze, grudki, krostki i wszystko to czego nie chcecie mieć na twarzy łącznie z przebarwieniami i bliznami
Twarz zmienia się ulega całkowitej transformacji z potworka w księżniczkę
Działa ekspresowo po 3 dniach cera jest gładsza, zanikają niespodzianki
Po 5 dniach cera wygląda o niebo lepiej a po 7 dniach na mojej twarzy pełnej wszelkiego rodzaju paskudztwa nie było już ani sladu pryszcza!! Taki efekt zasługuje na nagrodę nobla :)
Oczywiście również zwęża pory i sprawia, że skóra mniej się przetłuszcza (moja z mega przetłuszczającej, która trzeba było rano matować kremem & fluidem/kremem tonującym/podkładem& pudrem a po 3 godzinach uzywać bibułek matujących teraz uzywam tylko znakomitego kremu tonująco-matującego z Biodermy)
Co bardzo ważne (mam skórę bardzo wrażliwą lecz nie alergiczną) nie podraznia.

Zaznaczam, że to z pewnością zasługa wszystkich 3 kroków Clinique!!
Używam tego produktu od:2 tygodnie

09 III 2008
Potwierdzam wspaniałe działanie toniku na cerę. Ponieważ cera z mocno przetłuszczającej w srefie T zrobiła sie bardziej mieszana następna buteleczka jaką zakupię będzie nosiła 2 z przodu ;)

Tonik idealny

Jest to pierwszy alkoholowy, zluszczajacy tonik ktory nie podraznil mojej tlusto-mieszanej cery.
Przyjemny w stosowaniu, wydajny, dokladnie oszyszcza i delikatnie zluszcza skore. Zapach mnie nie odstrasza.
Nie jest tani, ale jest w 100% wart swojej ceny, dlatego bede mu wierna:)

Używam tego produktu od: okolo 2 lat

taki sobie

mam bardzo tlusta cere , mimo to jest on dla mnie za mocny. sama jestem sobie winna bo konsultantka mi go odradzala - na rzecz 2.
zalecam ostroznosc - tonik jest mocny, ladnie zluszcza skore, ale mozna sie nabawic jeszcze gorszego przetluszczania - bo jest za mocny.
powiem szczerze - nie zachwyca- szczegolnie za ta cene! kupilam tonik za 8 zl prodermy i jest 10 razy lepszy

Używam tego produktu od:1 rok
Ilość zużytych opakowań:0.5

Moj faworyt!

Zadziwiajacy produkt. Niezwykle prosty sklad a efekt piorunujacy. Fakt - ma sporo alkoholu w skladzie. Ale nie moge uznac tego za wade bo cery mi nie wysusza, nie powoduje tez zwiekszonego wydzielania sebum. Za to swietnie oczyszcza - nawet po dokladnym umyciu zawsze wylapie jakies zanieczyszcenia. Sciaga pory, zluszcza rownomiernie i delikatnie (!) naskorek. Pozostawia skore gladka, bez lepkiej warstewki. Jest wydajny - 60 ml (gratis do DDMG) starczylo mi na ponad 3 tygodnie, mimo ze uzywalam czesciej niz zaleca producent. Osobiscie bardzo przypadlo mi do gustu opakowanie - estetyczne i poreczne zarazem. Nie mam do tego produktu zadnych zastrzezen. Na pewno na dlugo zagosci w mojej lazience.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: opakowanie 60ml , teraz w trakcie 200ml

REWELACJA

*Produkt naprawdę świetny.
Mam cerę baaaardzo problemową, seria 3 kroków Clinique to świetne antidotum na problemy skórne.

*Sam tonik rozjaśnia skóre. bardzo dobrze oczyszcza ( mam bardzo tłustą skórę), szybko się wchłania- tżeba tylko przestrzegać instrukcji na opakowaniu!!!

*Świetnie wchłania się po nim żel -krem z tej samej serii.
Ogólnie bardzo polecam, chociaż wiem niektórym podrażnił skórę;-)
Ilość zużytych opakowań:1- jestem w trakcie drugiego

mieszane uczucia

Na temat tego kosmetyku miałam ochotę napisać już dawno temu. Całe szczęście się powstrzymałam. Na początku byłam zachwycona jego działaniem: cera stała się zdrowsza, bardziej rozświetlona (nie mylić z błyszczącą), pory jakby mniejsze, twarz mniej świecąca, a naskórek złuszczony. Nic tylko bić ukłony przed twórcami. Ale minął miesiąc, minął drugi i trzeci... I się zaczęło. Tak fatalnie łuszczącej się i suchej skóry nie miałam od czasów używania Benzacne w "młodzieńczym wieku"! Co najgorsze nic nie jest sobie w stanie poradzić z tym wysuszeniem. W okolicach skroni, brody i brwi nawet maść z witaminą A wymięka.Na pewno nie jest to wina kremów, bo takich samych używam od bardzo dawna i nic podobnego nie zauważyłam. Poza tym to wyszuszenie staje się wręcz "bolące", w niektórych partiach twarzy powstały niezwykle upiększające czerwone suche "placki" małych uczuleniowych krosteczek, które (co najlepsze) nie chcą w ogóle zejść. Chyba tonik ten muszę po prostu odstawić. Podejrzewam, że to rozwiąże mój problem. A pomyśleć, że chciałam kupić wersję do cery bardzo tłustej (bo taką w rzeczywistości mam). To by dopiero była zabawa:) Szkoda, bo zapowiadało się pięknie...

Używam tego produktu od:ok. 5 miesięcy

Świetny !

[+] skuteczność
[+] działanie zgodne z opisem producenta
[+] silne działanie oczyszczające i złuszczające
[+] wysoka wydajność
[+] nie uczula

uwagi:
- bardzo silny alkoholowy zapach - podyktowany jest jego składem, więc trudno uznać to za wadę :)
- skóra potrzebuje kilku dni do przwyczajenia się do kosmetyku, dlatego z początku wystą piły u mnie lekkie nasilenie wyprysków, ale to tylko wskazuje na jego działanie, bo skóra musi się dobrze oczyścić z głębi :) potem z dnia na dzień było już tylko lepiej :)

Wspaniale przygotowuje skórę pod inne specyfiki CLINIQUE, które również stosuję [patrz inne recenzje].

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1szego.

Najlepszy:)

Mam cere bardzo tlusta, z tendencja do czestych, masowych "wysypow" tradzikowych pryszczy. W poszukiwaniu "toniku idealnego",obok produktow innych firm, wyprobowalam wszystkie rodzaje tonikow Clinique'a. Lotion 3, zdecydowanie okazal sie dla mnie najlepszy.
Nie wysuszyl mi skory, poniewaz pomimo iz jest ona b. tlusta, stosuje razem z kosmetykami przeciwtradzikowymi, silnie nawilzajace preparaty. Lotion 3 pomaga utrzymac moja cere w ryzach, dzialajac z innymi kosmetykami. Zawarty w nim kwas salicylowy (na ktory, na szczescie, nie jestem uczulona;)) delikatnie rozjasnil moja cere.
Lubie stosowac ten tonik, przed uzyciem preparatow naturalnych, jak np. olejek Clarins'a Lotus, czy Ylang-Ylang Decleora- a wowczas efekty sa spektakularne:)
Mysle, ze osoby z cera mieszana, ktora nie przetluszcza sie za bardzo, nie powinny w ogole siegac po ten preparat- bo moze okazac sie on zbyt "agrestwny".

Uzywam tego produktu: kilka miesiecy
Ilość zużytych opakowań: uzywam drugie op.400ml

spirytus

Moja najwieksza porazka kosmetyczna! Kupa kasy za wstretny spirytus. 100 razy przyjemniejszy, lepszy i tanszy jest chociazby tonik Clearasil Total Control - jesli ktos lubi mocno spirytusowe specyfiki :> W ogole cala seria 3 kroki dla cery tlustej to porazka.

Wysuszacz i wyzeracz

Bardzo dobrze oczyszcza i odtluszcza skore.Odswieza.Jednak tym samym bardzo wysusza i odwadnia.Na moje nieszczescie kupilam najwieksze opakowanie.Uzywam zadko,by troche wlasnie odtluscic i oczyscic a zaraz po tym konieczny jest silnie nawilzajacy krem.Czuc w nim bardzo spirytus,co nie jest przyjemne.Wydajny.Nie wiem czy tak zluszcza skore.Czest mi sie skora po nim luszczyla.Ogolnie nie polecam.