Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 3 (Tonik do cery tłustej)

Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 3 (Tonik do cery tłustej)

Jest to drugi z systemu trzech kroków Clinique. Przeznaczony jest do cery tłustej. Usuwa z niej martwy naskórek, skóra staje się miękka, gładka, rozświetlona. Pozostawia przyjemne uczucie odświeżenia. Użycie tego lotionu wzmacnia działanie kremu nawilżającego. Podkład rozprowadza się łatwiej, pozostaje na twarzy dłużej.

tonizowanie twarzy
tłusta
nawilżające, oczyszczające, odświeżające
płyn

od czasu do czasu

Tonik jest bardzo mocny dlatego nadaje się do stosowania od czasu do czasu. Stosowany częściej niż raz na kilka dni wysusza skórę (sprawdziłam na sobie).
Po jego użyciu skóra jest gładka, porządnie oczyszczona, miła w dotyku. Dobrze się na nią naklada krem.
Ale to naprawdę kosmetyk do stosowania 1-2 razy w tygodniu. Żeby nie narobił więcej szkody niż pożytku.

Używam tego produktu od: 3-4 lat
Ilość zużytych opakowań: próbki, miniatury

jak dla mnie super

Jak do tej pory jestem zachwycona całą serią 3 kroków. Skóra po toniku jest świeża, nie błyszczy się, pory są mniejsze i rano nie budzę się z przykrymi niespodziankami na twarzy:))) Poza tym jest baaaardzo wydajny, bo twarz przeciera się tylko raz. Zapach zupełnie mi nie przeszkadza, chociaż jest dość intensywny.
Dodam jeszcze, że faktycznie na samym początku moja skóra po 3 krokach była trochę podrażniona (ktoś już tu o tym wspominał), jednak szybciutko nastąpiła poprawa. Nawet moja kosmetyczka tak twierdzi:)
Seria 3 kroków 3 (cera mieszana i tłusta) to chyba będzie moje KWC na dłuuuugo:)))Używam tego produktu od: 4 miesięcy

jestem na nie

bardzo ostra, alkoholowa woń, tonik nie przyniósł spodziewanej poprawy, uważam, że za tą cenę to zdecydowana przesada i ogólnie jestem niezadowolona z działania tego kosmetyku.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1 (400ml)

Podpisuje się pod wszystkimi pochlebnymi recenzjami.
Bardzo alkoholowy, ale łagodny, nie wysusza, wyrównuje koloryt, zmniejsza pory. Mąż mi go podkrada ;)

Świetnie nadaje sie na awaryjne sytuacje, "niespodzianki" wystarczy kilka razy przetrzeć wacikiem i po sprawie, wszystko sie zasusza ;)

Dodatkowy + to brak przebarwień, mam bardzo tłustą ale przesuszoną skórę (brzmi idiotycznie, co?) i po ropnych wykwitach zawsze zostawała ciemna plama. Teraz nie ma ani wykwitów ani plam po ewentualnych niespodziankach :)

Używam tego produktu od: prawie rok
Ilość zużytych opakowań: drugie

zaskakująco łagodny

Odrzucający ostry zapach alkoholu

Mimo zawartosci alkoholu jest wyjątkowo łagodny, nie podraznia, nie wysusza.

Jednak czasem mam wrazenie niedostatecznego oczyszczenia twarzy, po przemyciu twarzy skóra czasem nadal pozostaje lepka

ładnie zmniejsza widoczność porów

chroni przed powstawaniem wyprysków

chyba nie kupię ponownie bo wole tonik z seri anti blemish solutions, który dodatkowo znakomicie matuje skóre

Edycja:A jednak kupilam ponownie :D Używam tego produktu od:dłuzej niz 7 mcy

miłość od drugiego wejrzenia

zachęcona opiniami, po dokładnych przemyśleniach co do doboru odpowiedniego rodzaju, zakupiłam. pierwsze użycie nie było nazbyt przyjemne - skóra nie była czerwona, czy znacząco podrażniona, ale przy aplikacji szczypała.

zniechęcona odstawiłam na półkę i powróciłam do poprzednika - Effaclaru. na nieszczęście skończył się on w dniu w którym nie miałam dostępu do apteki. z konieczności wzięłąm więc ponownie płyn Clinique, a (o dziwo !) druga aplikacja nie przyniosła mi, żadnego dyskomfortu. niejako zachęcona zaczęłam używać go codziennie i właśnie zauważam efekty - skóra zdecydowanie mniej się błyszczy, a czas trwania owego "matu" jest jest znacznie dłuższy niż przy innych tonikach, których używałam dotychczas.

póki co - jestem bardzo zadowolona, bo moja cera ideałem niestety nie jest, ale dzięki temu specyfikowi wygląda naprawdę przyzwoicie.

jeśli nic się nie pogorszy za jakiś czas to na pewno przy nim zostanę :)Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Ciężki orzech do zgryzienia

Kupiłam zachęcona recenzjami. Dzięki koleżankom recenzentkom byłam przygotowana na zapach alkoholu. Używałam dwa razy dziennie przecierając skórę twarzy, szyi i dekoltu zwilżonym wacikiem.
Byłam zachwycona: skóra gładka, miękka, dobrze oczyszczona, czarne punkciki na nosie prawie poznikały, pory widocznie zmniejszone, koloryt skóry się wyrównał i pozbyłam się krostek na dekolcie, z którymi od dawna walczyłam. Jak na trzy dni to cud!
Czwartego dnia niestety po przetarciu twarzy nie mogłam nałożyć kremu(potwornie się wałkował) i dopiero po drugim umyciu twarz przestała się kleić. Skóra buzi zrobiła się niemiła w dotyku, szorstka, na skroniach i żuchwie chropowata wręcz. Odstawiłam tonik i już prawie tydzień próbuję reanimować skórę.
Edit: spróbowałam znowu. Używam przez tydzień, raz dziennie, wieczorem, później 2-3 dni przerwy z obawy przed podrażnieniem/wysuszeniem i znowu tydzień. Na początku wyskakiwały mi małe czerwone krostki i znikały przez noc. Po kilku użyciach z dnia na dzień wyrównał się kolor skóry (fantastycznie poznikały zaczerwienienia), a skóra jest gładziutka bez peelingu. Niestety przy takim używaniu nie ma spektakularmego oczyszczenia i zamknięcia porów ani likwidacji grudek na czole.
Następnym razem kupię 2, bo dla wyrównania koloru warto, a przynajmniej nie będę używała ze strachem;)

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:

nie daję mu rady...

O ile innymi produktami wchodzącymi w skład 3 kroków jestem zachwycona,tak ten tonik rozkłada mnie na łopatki.Dosłownie.Nie jestem w stanie go użytkować,bo piecze niesamowicie :-/ Natychmiastowo muszę zmywać buzię wodą.Już co jak co,ale nie spodziewałam się,że clinique produkujący hipoalergiczne produkty wywoła u mnie taką reakcję. No ale trudno się mówi.Do tego toniku nie wrócę za skarby świata,jeszcze mi życie miłe ;-)
Ale żeby też nie było że taki zły,to dodam że widocznie zwęża pory.Przynajmniej tyle dobrego.Innych efektów długofalowych nie mogę ani dostrzec ani opisać.

Używam tego produktu od:m-ca
Ilość zużytych opakowań:ułamek 1

Dobry, ale zbyt agresywny

Ten tonik jest dość agresywny i ostry. Co prawda nie podrażniał i nie pozostawiał skóry podrażnionej, ale wyraźnie czułam, że ten specyfik robi swoje ;)

Oczyszcza bardzo dobrze i pozostawia skórę gładką, napiętą, ze zwężonymi porami. Może przez to ten podkreślany końcowy efekt rozświetlenia?

Niby dobry tonik, ale zauważyłam, że na dłuższą metę wysusza skórę i sprawia, że staje się ona aż niemiła w dotyku. Codzienne stosowanie 2 razy dziennie u mnie nie do końca się sprawdziło. Od czasu do czasu był OK.

Używam tego produktu od: 2 lata

Bardzo bardzo dobry:)

No nareszcie cos co daje wymierne efekty. Mam cerę tłustą i raczej problematyczna. Nie mam już co prawda kłopotów z wypryskami ale pozostały mi ślady po nich, plamy posłoneczne i generalnie nie mogłam pozwolić sobie na wyjście z domu bez konkretnego makijażu. Ale od kiedy używam całego zestawu Clinique jest dużo dużo lepiej! twarz jest rozświetlona, wygładzona, drobne niespodzianki znikają dużo szybciej, skóra jest po prostu czysta, nie klei się i nie lepi jak po innych tonikach. Zapach ostry ale można sie przyzwyczaić. Wydajność przeciętna- przypominam, że nie używamy ile wlezie a każde miejsce na twarzy przecieramy tylko raz!

Używam tego produktu od:6 mies

świetny

Miałam już dość mojej buzi - niedoskonałości, rozszerzone pory i pierwsze zmarszczki mimiczne.
Postanowiłam to zmienić i udało sie.
Rano stosuje ten właśnie tonic Clinique + Idealist Estee Lauder, a na noc krem przeciwzmarszczkowy pod oczy Lancome Hight Resolution Fibrelastine oraz krem do twarzy z tej samej serii.
Stan mojej cery zmienił sie diametralnie.. Jest bliska ideału. Właściwie nie mam już potrzeby stosowania podkładu na codzien.

Ale przejdźmy do recenzji Clarifying Lotnion 3.
Po użyciu mam idealnie gładką cerę, odczucie identyczne jak po zastosowaniu peelingu. Szczypie i owszem ale tylko przez pierwsze dni stosowania, potem skora sie przyzwyczaja. Zwęża pory, zapobiega pojawianiu sie różnego rodzaju niespodzianek.
Nigdy nie stosowałam razem całej serii, tzn mydełko, tonic oraz krem nawilżający, ponieważ samo działanie nawilżające w kremie to dla mnie zdecydowanie za mało..

Polecam ten tonic dla posiadaczek problemowej i mało wrażliwej skory.

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: kilka

Polecam i nie polecam

Mam mieszane uczucia. Używam całej serii 3 kroki. Co do efektów - są dobre. Pomogły mi wygładzić cerę, oczyścić. Choć na początku był mały wysyp. Dużym minusem jest cena. Opakowanie płynu za 50zł wystarcza na miesiąc. Jak na taki skład to bardzo dużo. Jestem teraz w trakcie testowania serii Garnier Czysta Skóra i śmiem twierdzić, że rezultaty podobne.

Używam tego produktu od:miesiąca