Fanola, No Yellow Shampoo (Szampon fioletowy do włosów blond lub siwych)

Fanola, No Yellow Shampoo (Szampon fioletowy do włosów blond lub siwych)

Średnia ocena: 3.64/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Średnia ocena: 3.68/5

zobacz więcej ofertzwiń

Dzięki specjalnej formule ten szampon usuwa żółte odcienie na włosach farbowanych lub naturalnych. Nadaje długo pozostający srebrny i błyszczący efekt. Zawiera proteiny jedwabiu.

do włosów farbowanych
jasne
Włosy
rozjaśniane

Bardzo mocny szampon

Używam go raz w tygodniu na rozjaśnionych włosach i to w zupełności wystarcza. Szampon działa bardzo dobrze, nie ma żółtych przebarwień i dodatkowo ochładza kolor. Trzeba jednak na niego uważać, bo farbuje ręce.

Przereklamowany

Niestety ja nie mam za dobrych doświadczeń z tym szamponem.
Po pierwsze nie ochładza aż tak bardzo jak oczekiwałam.
Po drugie okrutnie wysusza włosy, po jego użyciu trzeba nałożyć porządny produkt nawilżający.
Po trzecie barwi, co jest normą przy tego typu produktach i jest do wybaczenia o ile spełniają swoje obietnice odnośnie działania.
Męczę już od dłuższego czasu wielką butle tego szamponu, bo znalazłam o niebo lepszą serię ice blondu z profisu, z polecenia fryzjerki, więc po niego sięgam tylko kiedy skończy mi się ten powyżej,
Można go kupić, tylko po co...

Jest okej

Szampon daje rade i rzeczywiście ochładza kolor, ale trzeba uważać żeby nie zafarbowal włosów. Tam gdzie włosy są bardziej zniszone stają się fioletowe.

Fanola No Yellow Shampoo

Produkt bardzo przereklamowany. Nie wart swojej ceny.
Napewno nadaje chłodniejszy odcień, ale na tym zalety się kończą. Bardzo rojaśnione włosy szybko barwi na fioletowo, a raczej nie o taki efekt chodzi.
Zabarwia ręce, a co gorsze i skórę głowy. Nie wygląda to dobrze. W dodatku bardzo wysusza włosy, nawet te w dobrej kondycji. W ostateczności używałam go z córką jak nie było niczego innego pod ręką. Na moje nieszczęście kupiłam dużą litrową butelkę.
Zdecydowanie lepsze efekty osiągam przy tego typu tanich drogeryjnych produktach.

Szampon niestety bardzo mnie rozczarował.

Najmocniejszy fioletowy szampon z jakim się do tej pory spotkałam.

Wiele, wiele lat moje włosy farbuję na platynowy blond. Chociaż zdarzało mi się zmieniać kolory, tak najczęściej trzymałam się jasnych odcieni. Najlepiej czuję się w chłodnych refleksach. Takie wybierałam u fryzjera, jak i próbowałam odtworzyć samodzielnie w domu. Rozjaśniany włos, z czasem, wykazuje tendencję do żółknięcia. I nie mówię tu o nietrafionej, źle wykonanej koloryzacji lecz tej właściwej. Po wyjściu od fryzjera włosy są piękne, jasne ze srebrzysto/popielatą poświata, a po upływie 1 – 2 tygodni ocieplają się, wypłukują, zaczynają żółknąć. Niestety taka jest już kolej rzeczy. Odpowiednia pielęgnacja ma na celu zadbać o ich poziom nawilżenia oraz utrzymanie pożądanej tonacji. Z pomocą przychodzą szampony chroniące kolor, bo to dzięki nim pigment tak szybko się nie wypłukuje. Warto także, od czasu do czasu postawić na fioletowy szampon i odżywkę. Jednak trzeba pamiętać o zachowaniu pewnej równowagi. W mojej pielęgnacji prym wiodą szampony dedykowane do włosów farbowanych, raz na na jakiś czas, mocny fioletowy szampon. Nie lubię stosować go częściej ponieważ strasznie wysusza. Stosuję też maski chłodzące włosy na długości oraz odżywki w spray'u. Odpowiednio dobrane produkty oraz umiar zachowany przy stosowaniu tego typu produktów, pozwalają dłużej cieszyć się wymarzonym odcieniem.

Na rynku istnieje wiele rodzajów szamponów wpływających na kolor włosów farbowanych na blond. Najbardziej rozpowszechnione są fioletowe – niwelujące żółte refleksy, niebieskie – niwelujące pomarańczowe refleksy, zielone – dla ciemnych włosów, niwelujące czerwono – miedziane refleksy, a nawet różowe – dające różową poświatę.

OPAKOWANIE I WNĘTRZE.
Produkt dostępny jest w 2 pojemnościach, klasycznej salonowej jak i tej mniejszej 350 ml. Z racji, że należy go stosować raczej okazjonalnie, mniejsza pojemność nadal wystarcza na bardzo długi okres. Butelka przypomina biały (nieprzezroczysty) walec, z jakby lekko ściśniętym środkiem. Posiada „wdrukowane” fioletowe napisy i zwieńcza ją charakterystyczny, także fioletowy korek.

W środku znajduje się gęsty, ciemno fioletowy szampon. O ostrym i intensywnym zapachu. Dla mnie jest przyjemny, przypomina mi nuty wyczuwane w salonie fryzjerskim. Warto pamiętać, że szampon jest silnie napigmentowany. Dzięki temu dobrze niweluje żółte tony ale i jednocześnie brudzi wszystko dookoła, o czym dokładniej opisze w rozdziale DZIALANIE.

DZIAŁANIE
Pierwszego zakupu dokonałam po nieudanej domowej koloryzacji (moje początki w farbowaniu), gdy na głowie miałam żółto – pomarańczowego kurczaka. Pamiętam, że wtedy stosowałam go zbyt często, co doprowadziło do mocnego przesuszenia włosów oraz osadzenia się fioletowej łuny na wytrawionych/zniszczonych końcówkach. Jednak pomógł mi na tyle, że bez wstydu mogłam pokazywać się bez czapki.

Po latach wzrosła moja świadomość i sposób stosowania. Aktualnie rozjaśniam włosy przy odroście, a na długości odświeżam „lżejszą farbą” - najczęściej tonerem, o działaniu chłodzącym. Taki proces przechodzę co 2 miesiące. Idealny odcień utrzymuje się 1 maks 2 tygodnie, po farbowaniu. Na co dzień stosuję delikatne szampony, odżywiające/nawilżające maski na zmianę z maskami/odżywkami chłodzącymi oraz 1 maks 2 razy w miesiącu fioletową Fanolę. Taka pielęgnacja pozwala mi utrzymać piękny chłodny odcień, a jednocześnie nie niszczy włosów na długości.

Bardzo często na mojej głowie znajduje się spora dawka środków stylizujących od pianek po lakiery, dlatego dla porządnego oczyszczenia włosów, myję je 2 – 3 krotnie. Fanola plącze moje włosy niemiłosiernie i pomimo sporej piany, tępo się rozprowadza. W moim przypadku pierwsze mycie wykonuję przy pomocy zwykłego szamponu i dopiero wtedy, kiedy pod palcami nie czuję już środków stylizujących, nakładam Fanolę. Lubię robić to w rękawiczkach, ponieważ jest mocno napigmentowana. Brudzi wszystko dookoła, a także w pewnym stopniu potrafi zabarwić suche skórki wokół paznokci. Nawet paznokcie, bezpośrednio po umyciu nabierają jakby sinej barwy.

Nie bez znaczenia jest także czas mycia. Im dłuższy tym silniejsze działanie. Piana pozostawiona na kilka minut zaczyna działać jak toner. Mocniej osadza się na włosach, może zabarwić na fioletowo końcówki.

PODSUMOWANIE
W mojej opinii jest to jeden z najsilniej działających fioletowych szamponów, jest także mocno wysuszający. Stosowany z umiarem daje wspaniałe efekty, przy jednocześnie niewielkich skutkach ubocznych :) Przy stosowaniu 1 – 2 razy w miesiącu, fantastycznie „chłodzi” i nie niszczy włosów. Oczywiście nadal trzeba pamiętać, zwłaszcza przy długich włosach, o porządnej masce odżywczej/nawilżającej.

Czy lepiej stosować fioletowy szampon czy fioletową maskę? Żadne, stosowane samodzielnie nie da idealnego efektu. Maska tak mocno nie wysusza ale nie jesteśmy w stanie nałożyć jej od nasady, szampon zaś, pomimo potencjalnego działania wysuszającego działa od samej głowy. Po użyciu Fanoli, zawsze nakładam intensywnie regenerującą maskę, a tą o działaniu chłodzącym stosuję dopiero przy kolejnym myciu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie niszczę dodatkowo włosów oraz dłużej cieszę się chłodnym kolorem.

Tak na 3

+ Włosy już po pierwszym myciu mają o wiele ładniejszy odcień.
- Pierwszy taki szampon, który farbuje ręce i nie chce się co gorsza zmyć ..
+ opakowanie mega wydajne
- cena
-/+ zapach
- trzeba używać po nim porządnie nawilżającej odżywki bądź maski, ponieważ szampon wysusza włosy

Jest w sumie ok

Szampon trochę lepiej poradził sobie ze zdjęciem żółtego odcienia, niż szampony z drogerii.
Nie ochładza aż tak bardzo jak myślałam, ale jestem dopiero po jakichś 3 użyciach, ale polecam mimo to

Tylko do bardzo jasnego blondu

Kupiłam ten szampon zachęcona bardzo pozytywnymi opiniami. Moje naturalne włosy są w kolorze ciemnego blondu, ale farbuję je na jasny blond (odcień 9-10). Niestety u mnie szampon nie dał wielkich efektów. Mam kilka pasemek w kolorze superjasnego blondu i na nich faktycznie widać różnicę, ale na reszcie włosów nie bardzo. Dodam, że trzymałam szampon na włosach nawet o wiele dłużej niż w instrukcji i widać było leciutki efekt ochłodzenia, ale wtedy z kolei kosmetyk wysusza i mocno podrażnia skórę głowy.

Podsumowując: kosmetyk tylko dla ultrajasnegojasnego blondu, inaczej nie widać efektu. Na bardzo bardzo jasnym blondzie faktycznie się sprawdza.

Kocham

Używam co jakiś czas tego szamponu aby zniwelować żółte tony i moim zdaniem jest to najlepszy szampon jaki miałam. Idealny do odświeżenia koloru i zniwelowania żółtych kolorów

Must have blondynek

Poleciła mi go fryzjerka (wiadomo jak to bywa z takimi poleceniami ALE) kupiłam i jakie było moje zdziwienie gdy faktycznie zaczął robić robotę.
Jestem posiadaczka naturalnego blondu, który w okresie zimowym bardzo ciemnieje, a końce robią się żółte. Ten szampon pozwala wyciagnac super kolor, pięknie ochładza, uważam, ze każda blondynka powinna go przetestować ❤️
Należy tylko uważać z intensywnością używania, najlepiej stosować co pare myć, ponieważ jak każdy tego typu szampon może wysuszyć włos.

Ochładza kolor

Szampon zamknięty w estetycznym minimalistycznym opakowaniu o pojemności 350 ml. Zapach mocno perfumowany. Kolor atramentu.

Dosyć mocno wysusza włosy ale mu wybaczam bo kolor ochładza bardzo dobrze. Niweluje żółty kolor. Żeby zadziałał trzeba potrzymać pianę parę minut na włosach. Zalecam myć włosy w rekawiczkach, dość mocno zabarwia. Dostępny w sklepach fryzjerskich.

sredniak

szampon jest dość trudny w użyciu. Jest mocny, trzeba uważać z jego ilością, a także z czasem trzymania produktu na włosach. Niestety dość mocno wysusza. Znam wiele lepszych produktów, w podobnej cenie.