Argiletz, Maseczka z glinki - miałka i w tubce

Argiletz, Maseczka z glinki - miałka i w tubce

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Maseczka z glinki to kosmetyk dla każdego rodzaju cery. Firma Argiletz (proponuje maseczki z glinki zielonej, żółtej, różowej, białej, czerwonej. Te maseczki są naturalne, bez środków zapachowych i konserwantów.
GLINKA ZIELONA (ARGILE VERTE)
Glinka zielona ma właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące, leczy trądzik, wypryski,wrzody, pielęgnuje i regeneruje zmęczoną cerę również podczas leczenia, odkażając ją i wzmacniając. Odżywia zmęczoną cerę, zmniejsza i zapobiega zmarszczkom.
GLINKA BIAŁA (ARGILE BLANCHE)
Glinka biała łagodnie ściąga pory, odżywia i wygładza cerę. Przy zastosowaniu tej glinki zaleca się dodanie do sypkiej maseczki kilku kropel oliwy na zimno tłoczonej dla poprawienia komfortu kuracji.
GLINKA CZERWONA (ARGILE ROUGE)
Szczególnie dobrze działa na skórę tłustą i mieszaną, a jednocześnie wrażliwą. Leczy i łagodzi trądzik różowaty, zapobiega także pękaniu naczynek krwionośnych. Łagodnie ściąga pory i wygładza skórę. W rezultacie skóra staje się świeża, gładka o brzoskwiniowym zabarwieniu. Systematyczne stosowanie glinki czerwonej zapewni obkurczenie i uszczelnienie naczynek krwionośnych.
GLINKA RÓŻOWA (ARGILE ROSE)
Jest połączeniem glinki białej i czerwonej. Glinka różowa ma zastosowanie głównie w kosmetyce do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, również ze skłonnościami do alergii i podrażnień. Daje efekt ściągający, wzmacniający, a jednocześnie kojący i odprężający.
GLINKA ŻÓŁTA (ARGILE JAUNE)
Z dużym powodzeniem stosowana jest do cery tłustej, a jednocześnie wrażliwej oraz do cery normalnej. Łagodnie oczyszcza twarz, remineralizując.

Dostępna w postaci sypkiej (wewnętrznie, zewnętrznie) w pojemościach 300g, 10g (jednorazówka) i granulatu 1 kg wiaderko oraz w postaci pasty (tubka) w pojemnościach 75 g, 100 g, 400 g - zależnie od rodzaju glinki.

w tubie, w saszetce
trądzikowa, normalna, tłusta, wrażliwa, mieszana
sypkie, klasyczne
oczyszczające, przeciw zaczerwienieniom / łagodzące, matujące, nawilżające, regenerujące
lekkie

glinka zielona

Jako że mam cerę problematyczną, skłonną do przetłuszczania w strefie T oraz do powstania wyprysków nie mogłam nie użyć zielonej glinki.
Najpierw kupiłam jedną szaszetkę, później tubkę w aptece internetowej dbam o zdrowie. Nie różnią się one działaniem.

Ogromnym plusem maseczki w tubce jest to, że produkt jest gotowy do użycia. Saszetka wystarcza na jedno użycie a tubka 150 g służyła mi przez około rok (używałam 2 razy w tygodniu). Cena jest niska biorąc pod uwagę wydajność i świetny skład, który jest bardzo prosty, ekologiczny. Wersja w tubce zawiera 53 % glinki, 47 % wody.

Maseczka szybko zasycha na twarzy, ja by temu zapobiec używałam wody termalnej. Produkt nie może nam zasychać na twarzy, gdy do tego dopuścimy może spowodować to wysuszenie i podrażnienie cery.

Brakowało mi spektakularnego efektu podczas jej stosowania, nie miała wpływu na leczenie trądziku czy regenerację cery ale i tak będę do niej wracać głównie ze względu na skład. Dobrze matowiła cerę, łagodziła podrażnienia. Cera po użyciu była dobrze oczyszczona, uspokojona, lekko napięta, nic nie szczypało. Spłukanie zajmuje trochę czasu ale nie jest uciążliwe.

Zapach specyficzny, ziemisty ale nie drażniący. Konsystencja gęsta, mimo tego łatwo się rozprowadza, nic nie spływa z twarzy. Opakowanie w porządku, produkt można wydobyć prawie do końca.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: jedna saszetka, jedna tubka 150 g

Moje KWC

Glinki Argiletz są najlepszymi jakie kiedykolwiek stosowałam. Używałam białej, różowej, czerwonej i zielonej. Zdecydowanie zielona jest najmocniejsza i daje najlepsze efekty.

Generalnie glinki mają same zalety:
+oczyszczają;
+łagodzą podrażnienia;
+eliminują zaczerwienienia;
+są łatwo dostępne;
+przystępna cena.

Wady:
-brak !!!!!

Polecam gorąco!!!!!

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo i tych w saszetkach i tych w tubie

Pielęgnacyjny must-have

Produkt spełnia swe podstawowe zadania: oczyszcza, ściąga pory, lekko osusza z nadmiaru łoju. Stosuję zawsze po oczyszczeniu cery, by domknąć rozpulchnione pory. Zawartość saszetki mieszam z łyżeczką wody mineralnej (to bardzo ważne, bo w ten sposób podnosimy walory pielęgnacyjne zabiegu - woda z kranu jest najczęściej chlorowana, więc raczej nie ma zbawiennego wpływu na skórę). Po otrzymaniu papki o konsystencji budyniu (czym gęstsza, tym łatwiej ją rozprowadzić) nakładamy na twarz, szyję i dekolt. Ja po określonym na opakowaniu czasie zmywam ją wodą mineralną, osuszam i nie przecieram żadnym tonikiem czy mleczkiem i nie wklepuję już żadnego kremu. Glinka zielona - bo to jej najczęściej używam - ma za zadanie ograniczyć wydzielanie łojotoku, więc taki kosmetykowy detoks serwowany cerze raz na 2 tygodnie jej nie zaszkodzi. Odejmuję pół gwiazdki za foliowe saszetki - lubię ekologię, sortuję odpady i szlag mnie trafia, bo producent nie raczył sypnąć glinką do papierowych pojemniczków. Szkoda, bo byłby KWC...

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: nie liczę już - dość dużo

Jedna z gorszej jakości glinek

Glinki w kosmetyce cenię sobie wyjątkowo, używam ich regularnie od ok. trzech lat. Gdy skończył mi się zapas glinek potrzebowałam czegoś "na już" w trakcie oczekiwania na przesyłkę ze sklepu internetowego.

Mieszkam w małym miasteczku, gdzie za bardzo nie ma "w czym" wybierać:-) Zdziwiłam się więc, gdy w pobliskiej aptece sprzedawano na sztuki te saszetki i tylko w wersji zielonej. Bez namysłu zakupiłam jedną do testów, nie był to duży wydatek, w dodatku spodobało mi się, że jest możliwość zakupu "próbki", za co plus się należy.

Niestety, dalej jest już gorzej. Glinka nie jest zła, ale zdecydowanie najgorsza ze wszystkich jakie miałam, a było tego trochę.

Nie wiem czy działanie zależy od pochodzenia glinek, bo od rodzaju na pewno tak, ale o wiele lepiej spisywała się u mnie glinka zielona montmorillonite Comptoir (jedna z ulubionych).

Ta glinka mnie za bardzo wysusza, przy czym w oczyszczaniu jest zupełnie średnia. Nie zauważam, żeby robiła cokolwiek godnego podziwu dla mojej cery, a praktycznie zawsze popadam w zachwyt stosując glinki:-) Ta była wyjątkiem. Zamiast podsuszyć, przesuszyła, zamiast oczyścić, wzmogła zanieczyszczanie, nie działała gojąco na niedoskonałości, nie ujednolicała kolorytu, nie usuwała suchych skórek, nie ujędrniała. Po zobaczeniu i powąchaniu glinki, a także w trakcie rozrabiania nasunęła mi się tylko jedna myśl: Kiepska jakość. Coś było nie tak. Nie miała takiej miękkiej konsystencji, jak inne, miała zapach specyficzny, inne były go zupełnie pozbawione, jej konsystencja była bardzo sucha, kamienista. Powstała papka nie była jednolita i kremowa, tylko taka glutowata. Po jej użyciu twarz miała ziemisty odcień, co rzuciło podejrzenie, czy aby ten zielony kolorek nie farbuje skóry.

Poza przesuszem zielona wersja nie zaszkodziła cerze jakoś znacznie, traktuję ją więc jako kosmetyk neutralny, który mnie ni ziębił, ni grzał, w zasadzie nic nie zrobił ani złego ani dobrego. Dodaje jedną gwiazdkę, gdyż tak jak pisałam, miałam możliwosć przetestowania tylko jednego rodzaju. Być może inne spisują się o wiele lepiej. Jeśli będzie mi dane, to na pewno zakupię po jednej saszetce z każdej do testów. Zielonej polecić nie mogę, ale odradzać też nie będę, bo nie trzeba wydawać dużej kwoty, aby ją osobiście przetestować na sobie i się przekonać, jak działa.

Używam tego produktu od: Przez miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 saszetka ( 2 użycia)

Glinka różowa - POLECAM!

Kupię ponownie i to pewnie nie raz! :) Bardzo fajna maseczka, w dobrej cenie.
Ma u mnie dużego plusa za to, że nie podrażnia skóry i jest mega wydajna! Opakowanie 10g użyłam na raz, choć przekonałam się, że wystarczyłaby połowa.

Plusy:
+ wygładza i zmiękcza skórę (jest miła w dotyku)
+ łatwo się nakłada (i daje ciekawy efekt kolorystyczny:D)
+ nie szczypie, nie piecze, nie podrażnia
+ nie zapycha
+ łagodzi podrażnienia

Minusy:
BRAK :)

Ilość zużytych opakowań: zużyte 2 op.

Sypka glinka biała :)

Regularnie używam glinki białej sypkiej z tej firmy. Rozrabiam z wodą termalną albo hydrolatem/tonikiem. Otrzymaną papkę nakładam na twarz na 10-15 min. Skóra po maseczce jest gładka i napięta. Maseczka doskonale usuwa nadmiar sebum i ujednolica koloryt twarzy.
Próbowałam glinek w innych kolorach: zielonej, różowej i czerwonej i biała jest zdecydowanie najlepsza. Zielona jest dla mnie trochę za mocna (świetnie nadaje się do skóry tłustej), a różowa, czerwona pozostawia skórę lekko zaróżowioną co może optycznie poprawiać koloryt skóry - ale mi również ten efekt nie pasował.
Cena groszowa. Polecam! :)

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 20 saszetek

dobra

Używałam tylko glinki zielonej,ale za to w paście i w proszku.Co do tej w paście- po jakimś czasie zaschnęła w tubce ,natomias co do sypkich nie chciało mi się rozcieńczać z wodą,bo brudziłam wszystko do okoła.
Co do działania-na pewno wysusza,czuć przyjemne odświeżenie.Po kilku minutach zasycha na twarzy na wiór,staram się do tego nie dopuszczać ,ale jest ciężko.Właśnie gdy zaschnie skóra jest najgorzej wysuszona i czerwona.Ogółem na pewno nie szkodzi, dobrze odświeża,skóra po użyciu jest gładka i czysta.
Na pewno będę jeszcze kupować glinkę zieloną.

Ilość zużytych opakowań: kilka

Cudo

Od kilku długich i ciężkich lat walczę z trądzikiem. Zaczęłam się przerzucać na naturalną pielęgnacje, więc zielona glinka była obowiązkowa.

Opakowanie kosztuje 2,79 zł za 10 gram w DOZie. Starcza mi na 3 razy czasami 4. Stosuje ja 2 razy w tygodniu na 20-30 minut. Po tym czasie pory są oczyszczone a następnego dnia większość krostek wchłania się choć nie wiem jakim cudem. Uwielbiam ta glinkę i na pewno nie raz ja jeszcze kupie :)

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 4 małe

dla mlodych polecam

kiedys moj kwc absolutny, nie wiemczy firma zmienila sklad czy skora inaczej reaguje , glinka dziala na zanieczyszczone skory, wysusza wypryski i oczyszcza , ale jesli ja dlugo trzymacie potem moze sie skora przetluszczac bardziej a trzeba regularnie jej uzywac -babranie sie w tym , zwlaszcza podkladanie starego recznika zeby usnac i mazanie sie wlosow mnie zniechecilo ,znalazlam lepsza zielona glinke tylko w saszetkach a ta jest tansza i w duzej tubie

Idealne

Szukałam czegoś co pomoże mojej skórze dotkniętej syndromem "kiedyś imprezowałam na maksa" oraz "potem chorowałam". No i zdaje się, że znalazłam. Dla mnie stanowczo glinki żółta i biała stanowią nieodłączny składnik wieczornej toalety. Uzywam ich regularnie już od kilku miesięcy, około 3-4 razy w tygodniu i efekty sa naprawdę spore. Skóra bardzo się porawiła, jest bardziej jednolita, napewno gładsza, pory mniejsze. Nie tylko ja widzę różnicę. Kosmetyk cud pod warunkiem odpowiedniego dobrania i przygotowania ( co swoją drogą jest bardzo łatwe i szybkie).Dodam,że maseczkę biała posiadam w paście zaś żółtą w formie sypkiej. Buzi ubyło kilka wygnieceń i zmęczeń :) nie tylko to widzę, ale i czuję w dotykuUżywam tego produktu od: około 8 mscIlość zużytych opakowań: posiadam duże ilości, trudno powiedzieć.
dodam jeszcze , że ściąganie nie jest ani bolense ani nieprzyjemne, mam wrażenie, że wzmaga jeszcze działanie kosmetyku, przy czym dodam, że efekt ściągania zalezy od utworzonej konsystencji maski - im gęstsza maska tym bardziej ściąga.

{po przerwie w ich stosowaniu wróciłam - tym razem do białej. Efekty jej używania widać gołym okiem, skóra się wygładza, jest bardziej promienna odświeżona, juz wiem, że glinka naprawdę wiele daje, bez niej nie osiągam takich efektów nawet z najlepszym kremem.
Nie widzę problemu przy zmywaniu.

Jedna z ulubionych

Używałam tylko zielonej glinki.Do cery mieszanej i tłustej jest rewelacyjna, zmniejsza wydzielanie sebum, wysłusza chrostki już istniejące i mam wrażenie że mniej zaskórników mi wychodzi odkąd zaczełam ją stosować. Cera jest świeża i czysta:)

Używam tego produktu od: 4 miesiacy
Ilość zużytych opakowań: kilka opakowań

Mój maseczkowy KWC!

Cudeńko :) używałam głownie zielonej, więc to do niej odnosi się recenzja.
Plusy:
- fajna formuła (można dodać wody, hydrolatu etc.)
- wygładza, wyzusza nieprzyjaciół, zmniejsza wydzielanie sebum, rozjasnia, ściąga pory.

Minusów nie stwierdziłam.

Ilość zużytych opakowań: wiele