Inter Vion, Nożyczki fryzjerskie proste do włosów

Inter Vion, Nożyczki fryzjerskie proste do włosów

inne

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 5

Są niezłe

Mam zupełnie inne przemyślenia od przedmówczyni. Nożyczki nie tylko nie sprawiają mi żadnego problemu przy cięciu, ale także długo trzymały ostrość.

Działanie: Nożyce z nierdzewiejącej stali. Ostrza są dobrze dopasowane, nie zacinają się i nie ma między nimi luzu. Z tego względu potrzebują mocniejszego nacisku, ale ,,chodzą" i tną płynnie. Podcinałam nimi końcówki włosów przez około rok i nie strzepiły ani nie miażdzyły ich. Włosy nie rozdwajały się po cięciu nimi szybciej niż po cięciu innymi nożycami lub maszynką, nie były też zakończone białą kulką. Niestety po upływie roku zaczęły się tępić, a ja, niestety, nie umiem naostrzyć ich w ten sposób,żeby znowu zadowalająco cięły (tzn. bez miażdżenia włosa).
Dodam jeszcze tylko, że czas mniej więcej roku zachowywania dobrej ostrości dotyczy sytuacji, kiedy nożyc używamy wyłącznie do włosów, w przeciwnym wypadku, uważam, że stępią się raz-dwa.
Bardzo denerwują mnie wypadające z otworów gumki, ale kiedy je wyciągnę, to uchwyty są nieprzyjemne dla dłoni (wąskie, wbijają się).

Podsumowując: Biorąc pod uwagę, że cena fryzjerskich nożyc z prawdziwego zdarzenia to o jedno zero na końcu więcej, jestem zadowolona. Nie wiem, czy powtórzę zakup, bo być może zdecyduję się na wypróbowanie innej, taniej marki (być może będą nieco wygodniejsze)

• Trwałość / wykonanie: 2
  • Design produktu: 4

Okropne

Są bardzo oporne w użyciu, tak jakby się zacinały. Kupiłam je do podcinania końcówek, niestety nożyczki są nieostre, także tylko miażdżyły mi włosy. Sam wygląd na plus. Również dość dobrze leżą w dłoni, ale myślę, że nie warto wydawać na nie nawet tych 20 złotych.