Weleda, Baby, Calendula Wind-und-Wetterbalsam (Balsam z nagietkiem na wiatr i niepogodę)

Średnia ocena: 3.64/5

Odżywczy, pozbawiony wody balsam na wiatr i niepogodę z nagietkiem chroni delikatną skórę twarzy przed wpływami ostrego wiatru. Czysty wosk pszczeli i lanolina tworzą naturalną barierę ochronną, nie utrudniając oddychania skóry. Wyciąg z kwiatów nagietka pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych działa kojąco na skórę, zaś łagodny olej migdałowy powoduie, że sucha i zniszczona skóra staje sie bardziej elastyczna. Naturalne oleje eteryczne posiadaią lekki i subtelny zapach. Balsam jest również przeznaczony do ochrony wrażliwej skóry osób dorosłych. Nie zawiera syntetycznych substancji barwiących, zapachowych i konserwujących ani surowców na bazie olejów mineralnych.
Balsam pielęgnuje również skórę dłoni.

kremy i mleczka do ciała, kremy do twarzy
ochronne, pielęgnujące, nawilżające
w tubie

nie dla kazdego

Uzywalam w zeszla zime na moim atopowym synku. Z jednej strony ladnie natluscil mu skore na twarzy, ale z drugiej nie sprawdzil sie gdy bylo zimno. Policzki i nosek bardzo sie czerwienily, jak bym niczym go nie wysmarowala. W tym roku testuje Calendula Haustbalsam do Bübchen i chyba sprawuje sie lepiej na jego atopowej skorze

Używam tego produktu od:zeszlej zimy

Fajny.

Kupiłam jako ratunek dla podrażnionej zabiegami kosmetycznymi skóry, wysuszonej, czerwonej.
Krem rzeczywiście przynosi ulgę, ładnie nawilża, łagodzi podrażnienia. Nie zauważyłam, aby zapychał pory lub powodował niespodzianki.:)

Jest mega tłusty, wchłania się powoli, ale się wchłania. Stosowałam na dzień i na noc, odciskając twarz chusteczką.:)

Ladnie ziołowo pachnie, dobrze się rozprowadza, jest wydajny, odrobina wystarczy na całą twarz.

Mój maluch też nie ma nic przeciwko niemu ;). Myślę, że to on zużyje go do końca tej zimy. Taka kołderka na buzi świetnie zabezpieczy ją przed mrozem.

Wysuszonym dłoniom też przyniesie niewątpliwą ulgę.

Polecam.

Używam tego produktu od:niedawna

lek na Diacnealowe zlo

Dziecka do chronienia go tym kremem przed wiatrem i niesprzyjajacymi warunkami atmosferycznymi nie posiadam, ale jako kolo ratunkowe po przedawkowaniu Diacnealu pod oczami, sprawdza sie on znakomicie.
Tlusty, przezroczysto-pomaranczowy krem doskonale zlagodzil podraznienia na bezlitosnie sciagnietej i wysuszonej na wior skorze, ktora juz po 2 dniach nakladania go nawet i kilka razy dziennie, wrocila do normy. Polecam stosujacym retinoidy - kladlam go czasem i na cala buzie, pieknie natluszczal uwrazliwiona skore (swieci sie, wiec raczej do stosowania na noc, chociaz po okolo 20 minutach wysuszona Diacnealem skora wchlaniala go wolajac o jeszcze) i nie powodowal szczypania ani nie zapychal porow (mimo potencjalnego zapychacza jak lanolina, w skladzie). Stosowalam go tez jako balsam do ust i na skorki wokol paznokci - we wszystkich tych rolach sprawdzal sie znakomicie. Planuje zakup kolejnej tubki i tej zimy; bardzo wydajny, zuzylam go dopiero pod koniec wiosny.

Używam tego produktu od:pol roku, mimo, ze producent zaleca naturalne produkty zuzywac po otwrciu w ciagu 3 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1, zamierzam zakupic nastepne

Tego balsamu używa moja mała córka.Jest świetny.Konsystencja trochę maści,bardzo dobrze nawilża skórę,delikatnie natłuszcza,pięknie pachnie,skóra na buzi jest mięciutka i delikatna:).Jak dotąd,jest to jeden z lepszych kremików (również Mustela) jakich używałam.Polecam nie tylko na wiatr,ale wszędzie i zawsze bez względu na warunki jakie panują na dworze.Fakt,na lato wolę jednak coś lżejszego i koniecznie z filtrem;).

Edytuję recenzję,i ja go teraz stosuję wtedy,kiedy mam skórę czerwoną,wysuszoną i podrażnioną przez retinoidy.To taki ratunek dla skóry.Jest niesamowity.Przynosi ulgę,dobrze nawilża,natłuszcza,sprawia,że skóra wygląda na zdrową,promienną.Nie zapycha.Dokładam gwiazdkę,bo teraz to mój KWC.

Używam tego produktu od:około dwa lata
Ilość zużytych opakowań:kilka wraz z córką