Klorane, Dry Shampoo with Nettle (Seboregulujący szampon suchy z wyciagiem pokrzywy)

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Stworzony w 1971 Seboregulujący szampon suchy z wyciągiem z pokrzywy wchłania nadmiar sebum i pozwala na rzadsze mycie włosów dzięki nowatorskiej formule, łączącej wyciąg z Pokrzywy o właściwościach seboregulujących i zmikronizowane pudry o silnym działaniu absorbującym. Włosy w kilka minut odzyskują objętość i czystość bez użycia wody.

hipoalergiczna
do włosów przetłuszczających się, suche szampony
Skóra głowy
problemowa, przetłuszczająca się
oczyszczające
w spray'u

bardzo dobry produkt

Jeden z pierwszych w Polsce suchych szamponow, i poki co najlepszy. Ma dwie pojemnosci, mniejsza jest dobra na wakacje. Spelnia obietnice producenta. Odswieza skore głowy i włosy, niezastapiony na aktywne wyjazdy, np w gory

Mój pierwszy

Jest to pierwszy suchy szampon, który miałam przyjemność używać już X lat temu, gdy w Polsce nie był jeszcze dostępny. I do dziś uważam, ze jest najlepszy. Łatwy w użyciu, nie podrażnia i przede wszystkim nie zostawia białych śladów.
Niestety jest średnio wydajny i cena jest dość wysoka na tle innych produktów tego typu.

Zalety:
- odświeża włosy,
- nie pozostawia białych śladów,
- nie podrażnia skóry,
- łatwa aplikacja.

Wady:
- średnio wydajny,
- cena,
- dostępność.

Kupiony w: U konsultantki

Najlepszy suchy szampon

To zdecydowanie mój ulubiony suchy szampon. Wypróbowałam już kilka przeróżnych suchych szamponów, jednak pokrzywowy szampon suchy marki Klorane jest niezastąpiony i dla mnie po prostu najlepszy. Nie ma drażniącego, intensywnego zapachu, nie podrażnia skóry głowy, nie powoduje łupieżu, aplikacja jest łatwa. Ponadto, nie zostawia białych plam, bez problemu daje się rozprowadzić równomiernie na włosach. Unosi włosy, nadaje im objętości i pozwala na łatwiejsze ułożenie fryzury (lekki efekt lakieru do włosów). Utrzymuje się cały dzień.
Jedynym minusem jest to, że dość szybko się kończy przy regularnym użyciu (np. co drugi dzień). Co za tym idzie, muszę kupować co najmniej jedno opakowanie na miesiąc, przez co cena, która do niskich nie należy, jest jeszcze bardziej odczuwalna.

Świetny

To już mój kolejny suchy szampon z kolekcji Klorane. Poprzednim byłam zachwycona więc postanowiłam wypróbować teraz wersję z pokrzywą i jestem bardzo zadowolona.
Szampon nie należy do najtańszych więc najlepiej polować na dni Super Pharm i wtedy można go zakupić w oszałamiającej cenie około 25 zł bo normalnie kosztuje powyżej 45,00.
Szampon Klorane jest idealny dla moich włosów, szybko i skutecznie je odświeża pozostawiając włosy w dobrym stanie. Zawsze aplikuję go zgodnie z opisem producenta i jestem jak najbardziej zadowolona z efektu bo po jego użyciu włosy wyglądają jakbym przed chwilą je wysuszyła po kąpieli.
Jako jeden z nielicznych nie powoduje u mnie łupieżu , nie podrażnia mi skóry głowy i nie dostaje po nim alergii ani podrażnień skóry głowy. Cena jest adekwatna do jakości tego szamponu. Ma w mojej opinii tylko jeden minus-jest niewydajny. Po zaledwie kilku użyciach się kończy i trzeba kupować nowy. Gdyby nie to zapewne byłby moim hitem.
Plus za łatwą aplikację i to, że nie brudzi ubrań.

Trudna sprawa...

Suchy szampon wybawienia dla osób żyjących aktywnie. Hm... coś dla mnie.
Dobra firma. Pokrzywa zawsze się u mnie sprawdzała. wyższa połka cena 44,99, kosmetyk zakupiony w aptece. Próbujemy.

Użyłam kosmetyku 6 razy. Efekt u mnie był zawsze ten sam...
Podrażniona skóra głowy, niesamowite swędzenie i jak by tego mało problemy z łupieżem.

Tragedia.
Podczas użycia stosowałam się do wszelkich zaleceń producenta. Robiłam tak jak należy.
Moja skóra głowy zareagował na ten produkt tragicznie. Nigdy więcej. Z łupieżem nie mogłam sobie dać rady,sypał się z mojej głowy jak konfetti.

Zapach podczas użycia duszący. Masakra trzeba było robić suche mycie przy otwartej przestrzeni i bez makijażu ponieważ moje oczy reagowały łzawieniem na ten produkt.
Mało tego efekt siwych włosów jaki gwarantuje ten produkt jest wręcz niemożliwy do wyczesania.
Skończyło się na tym, że włosy spięłam w kucyk i utrwaliłam lakierem.

Klęska prawie 50zł zmarnowane i ponad połowa opakowanie wyrzucona.
I raz na zawsze nauczyłam się nic nie zastąpi mycia głowy tradycyjnym szamponem.

Nigdy więcej.

Sprawdził się

Spełnia swe zadanie, a przy tym jest dość wydajny, jak na suchy szampon - wystarczył na więcej niż parę użyć, jak to zazwyczaj u mnie bywa przy długich i gęstych włosach.

Stosuję oczywiście dwojako. Z racji, że włosy myję co drugi dzień, czasami w awaryjnej sytuacji dnia trzeciego stosuję suchy szampon. Czasem zdarza się też jakiś dziwny, nie wyjaśniony przyklap od razu po umyciu (nie spłukanie odżywki? źle dobrana odżywka? coś w tym stylu, zdarza się raz na jakiś czas) i wtedy również suchy szampon jest wybawieniem.

Nie trzeba go dużo nałożyć - już mała ilość ładnie absorbuje nadmiar sebum. Nie zostaje nadmiernie na włosach - mało widoczny, łatwy do wyczesania. Co ważne - nie podrażnia skóry głowy, a to spory plus, bo ostatnio wiecznie mnie swędzi po czymś skóra głowy. Nic dodać nic ująć, delikatny, skuteczny, chociaż nie ukrywam, znam podobne produkty w lepszej cenie ;)

Mój Ulubiony Suchy Szampon

Testowałam kilka różnych szamponów suchych i ten z Klorane należy do Ulubionych z tego gatunku. Przede wszystkim dlatego, że stosowany przeze mnie dosyć często - nie podrażnia skóry głowy, dzięki pokrzywie nie powoduje też łupieżu, co jest dla mnie bardzo ważne.

Moje włosy są koloru jasny brąz i mimo to Klorane dobrze się "wtapia" w moje włosy nie pozostawiając żadnej jasnej warstwy - wystarczy tylko użyć odpowiednią ilość i poczekać chwilę z "modelowaniem" fryzury.

Efekt uniesienia włosów utrzymuje się przez około 8-9 godzin, a włosy nie wyglądają na "tłuste", więc naprawdę działa.

Jedynym minusem przy regularnym stosowaniu może być cena, ale czasem udaje mi się go kupić na promocji w lokalnej aptece.

Znacznie gorszy i droższy niż konkurencja

Zawsze muszę mieć w domu suchy szampon. Używam takiego kosmetyku raczej sporadycznie, ale być musi. Dotychczas polegałam na Batiste - tropikalnym lub dla blondynek i byłam zadowolona, ale chciałam spróbować czegoś być może lepszego.

Plusy:
-szampon działa, tzn, nie widać, zeby włosy były tłuste,
-nie podrażnia,
-delikatnie, świeżo pachnie pokrzywami,
-nie podrażnia skóry głowy i nie powoduje świądu ani łupieżu,

Minusy:
-nawet na jasnych włosach zostaje biały osad, którego ciężko jest się pozbyć,
-włosy nie są świeże i sypkie, jak po Batiste, tylko lepkie i szorstkie w dotyku, jakby pokryte jakąś gumą, nadają się więc i tak głównie do związania,
-niewydajny,
-strumień "szamponu" wydobywający się z opakowania nie jest równomierny i łatwo o trudne do roztarcia plamy,
-bardzo wysoka cena kompletnie niadekwatna do jakości

Jestem na nie

U mnie się nie sprawdził,żadnego efektu nie było widać,nie warty tej ceny,pieniądze wydane w błoto,a myślalam, ze skoro apyeczny produkt to lepszy niż z drogerii niestety nie, w tym przypadku okazał się gorszy

Bardzo fajny suchy szampon.

Moim faworytem wśród suchych szamponów jest Batiste, ale ostatnio postanowiłam go "zdradzić" z Klorane tym bardziej ,źe akurat była promocja... No i jestem bardzo miło zaskoczona... Szampon pachnie ziołowo, nie zostawia aż tak białego nalotu jak Batiste, włosy są bardziej puszyste i miękkie... Hmmmm czyżby Klorane okazał sie lepszy od Batiste? Może pod względem działania Tak, ale niestety cena przeraża tym bardziej, źe wydajność takich kosmetyków jest słaba. Cóż.. Zostało mi polować na promocje... A naprawde warto bo szampon jest świetny.

Szampon Klorane stosuję od dawna zarówno na całe włosy jak i pod spód grzywki by nie przetłuszczała się od kontaktu z czołem. Klorane za każdym razem się sprawdza. Idealnie odświeża fryzurę, włosy są miękkie i lekkie. Trzeba uważać z aplikacją gdyż konsystencja szamponu jest kredowa i na włosach pozostaje biały proszek, który następnie należy wyczesać. Gdy jednak przesadzisz z ilością może się to okazać trudne i osiągniesz efekt szarych włosów.

Nie znalazłam dotąd lepszego suchego szamponu i mogę go spokojnie polecić.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Szampon spełnia swoje zadanie. Stosuję go w awaryjnych sytuacjach i włosy po nim faktycznie momentalnie stają się odświeżone. Dodatkowo nie tracą objętości. Wbrew niektórym recenzjom twierdzę, że szampon jak najbardziej nadaje się dla szatynek. Sama mam włosy w odcieniu średniego brązu i po dokładnym przeczesaniu nie ma śladu po szamponie.