Fitomed, Płyn różany do twarzy do cery suchej, odświeżająco-nawilżający (nowa wersja)

Różany płyn do twarzy jest środkiem upiększającym cerę. Potrzebną wilgoć przekazuje skórze w najbardziej przyjemny sposób. Sporządzony według klasycznego przepisu, ma subtelny zapach oraz kojącą moc, można go stosować również na makijaż.
Sposób użycia: zamknąć oczy, rozpylić płyn na twarzy. Zostawić do wchłonięcia lub osuszyć chusteczką.

płyn
tonizowanie twarzy
wrażliwa, normalna, sucha
odświeżające, łagodzące, nawilżające
bez parabenów
z pompką, w butelce

Wystarczająco dobry, normalny tonik, pachnący wyraźnie różą

Nie mam dużych wymagań co do tonerów do twarzy. Mogłoby ich nie być u mnie w pielęgnacji, ale bardzo lubię rano po wstaniu uczucie lekkiej pachnącej bryzy. Tego typu produktów używam głównie do zebrania z twarzy drobnych zanieczyszczeń, drobin i paprochów, które zbierają mi się przez noc. Przed nałożeniem serum i kremu z spf,
spryskuję twarz mgiełką i zbieram wilgoć wacikiem. W przypadku braku toniku, robię to po prostu ciepłą wodą.

Recenzowany produkt spełnia kryteria jakie sobie założyłam. Ma dużą pojemność i mieści się w budżecie 15-20zł, którego nie lubię przekraczać na tego typu produkt. Ma dobrze działającą pompkę z atomizerem, który przyjemnie rozpyla płyn. Ma naturalny zapach różany. Skład byłby ok, gdyby nie dodanie PEG-40. Niby już obalono mit, że zawartość dioksanu nie jest szkodliwa w takich ilościach jakie są w kosmetykach, ale jednak wolę tego składnika unikać. Poza tym, jest nawilżająca alantoina i pantenol, etylowana gliceryna, a już na drugim miejscu w składzie hydrolat z róży damasceńskiej, który daje tak charakterystyczny zapach.

Producent zaleca go co cer suchych i normalnych, ma działać nawilżająco, ale nie łudźmy się, że takie odczucie da nam bardzo, bardzo rozcieńczona w wodzie gliceryna i alantoina z pantenolem. Myślę, że każda cera skorzysta, a raczej nie zrobi sobie nim krzywdy, jeśli tylko nie szuka naturalnych składów. Tonik mnie nie zapchał, nie uczulił i sprawdza się optymalnie w codziennej higienie.

Podsumowując bardzo przyzwoity, codzienny produkt, dla mniej wymagających cer.

Polubiłam

Produkt przeznaczony jest dla osób, które mają SUCHĄ skórę - oczywiście nie ma przeciwwskazań, aby używała go osoba o innym rodzaju skóry. Nasza skóra często narażona jest na wysuszenie, praktycznie można powiedzieć, że codziennie nasza skóra narażona jest na wiele czynników zewnętrznych, które mogą spowodować jej przesuszenie i co teraz? No właśnie nie zawsze zwykły krem wystarczy, a i tu na ratunek przyjdzie Różany płyn do cery suchej, którego zadaniem jest odżywienie i odprężenie suchej skóry. Płyn nie tylko odżywia, odpręża skórę, lecz także wspomaga jej NAWILŻENIE oraz wygładza delikatnie Naszą skórę. Cera staje się wypoczęta i nadzwyczaj rozjaśniona, a przy tym nasza skóra PIĘKNIE PACHNIE, gdyż płyn ma przepiękną różaną woń, która przechodzi z chwilą użycia płynu na naszą skórę. Jestem bardzo zadowolona z testowania tego produktu, który jak już wspomniałam zaciekawił mnie od PIERWSZEGO wejrzenia. Tak jak podejrzewałam jest to świetny produkt, który wspomaga dbanie o naszą skórę twarzy - co nie jest łatwym zadaniem! Cena takiego płynu to zaledwie 16 złotych, a jego działanie z pewnością zaobserwujecie już po kilku użyciach!

Dobra mgiełka w niskiej cenie

Jestem rasowym różomaniakiem. Od stóp do głów. Stąd czasem robię wycieczki do apteki z ziołami i produktami pochodzenia naturalnego. Zawsze moje pierwsze pytanie to „co nowego z różą?”. Tak oto wpadła ta mgiełka w moje ręce. Trochę mnie zdenerwowała po pierwszym użyciu przez atomizer, z którego wydobywa się silny wodospad cieczy. Jest to tak mocne, że raczej nie ma szans psiknąć się delikatnie w czasie dnia. Natomiast świetnie się to sprawdza wieczorem po oczyszczeniu twarzy gdzie człowiek solidnie spryskuje szyję, dekolt i twarz mgiełką. Mimo, że mgiełka ledwie co pachnie różą to jednak ta naleciałość zapachu róży połączona z jakimś specyfikiem aptecznym daje ciekawy miks zapachowy i można po spryskaniu się chwilę się zrelaksować, a potem nałożyć następny etap pielęgnacji. Pod serum i krem pianka spełnia się fantastycznie. Minus za phenoxyethanol w składzie (może zaszczypać przy codziennym stosowaniu), bez którego można się w przypadku mgiełki obejść..

Jednak wolę lawendowy

Moja ulubiona mgiełka, jeśli chodzi o firmę, ale jeśli chodzi o zapach wolę lawendę z tej samej serii. Używałam tylko i wyłącznie jako podkład pod olej na włosy, no i tyle. Nie używałam natomiast do zmieszania z jakimikolwiek kosmetykami. Jeśli chodzi o twarz może i kilka razy spryskałam ale tylko moim włosom bardzo przypadła do gustu.
Byłam wierna produktowi do czasu kiedy nie zaczął drożeć. Niestety dawno nie zakupiłam kolejnej butelki ze względu na wysoką cenę, która jest od jakiegoś czasu.

ZALETY:
idealna jako podkład pod olej na włosy
zapach- może być
bardzo wydajna

WADY:
wciąż rosnąca cena
dostępność tylko w sklepie internetowym

Przyjemne odświeżenie dla twarzy, ale i coś dobrego dla włosów.

Cenię produkty wielofunkcyjne, które mogę zużywać na różne sposoby. Specjalne miejsce w moim pielęgnacyjnym sercu mają hydrolaty, które świetnie spisują się jako toniki, dobrze działają w maseczkach glinkowych oraz jako podkład nawilżający podczas olejowania włosów. Ta mgiełka również była wykorzystywana na każdy wymieniony wyżej sposób i sprawdziła się bardzo dobrze. Jej dużą zaletą jest fajna pojemność za bardzo niską cenę. U mnie sprawdziła się bardzo dobrze - nie było rewelacyjnych efektów, ale i nie tego oczekiwałam. Fajny produkt, możliwe że jeszcze kiedyś do niego wrócę.

Kolejny krok w pielęgnacji

Zakupiłam ten tonik przy okazji zakupów włosowych, w dziale niewłosowym mieli różne toniki, które włosomaniaczki stosują przy olejowaniu. Akurat szukałam czegoś do tonizowania, bo kończył mi się inny tonik. Skusiłam się na to że jest przeznaczony do cery suchej, i miałam nadzieję, że będzie miał cudowne nawilżające działanie. No jak już ktoś poniżej pisał. Cudów nie działa, ale jako kolejny krok w pielęgnacji nadaje się super.
Spryskuje się nim twarz dość plującycm strumieniem, dlatego przelałam do zwykłego małego atomizera z drogerii, który rozpyla na fajną mgiełkę. I takim sposobem mam pierwszy krok pielęgnacji dość uprzyjemniony.

Nic specjalnego

Do kupienia produktu skusiła mnie atrakcyja cena i duże opakowanie. Po produkcie dedykowanym dla cery suchej spodziewałam się zdecydoawanie lepszego nawilżenia. Stosowałam mgiełkę po myciu twarzy, dawał uczucie nawilżenia ale tylko przez chwile. Na plus był brak lepkości i filmu na twarzy. Zapach osobiście też mi nie podszedł, ale nie jestem wielbicielką różanego aromatu wiec pewnie dlatego ;)

Przy mojej cerze mieszanej był okej, ale wolałabym dopłacić i kupić lepszy produkt.

Super!

Mgiełka zamknięta w zwykłym opakowaniu z atomizerem który się nie zacina i dozuje odpowiednią chmurkę aby pokryła nam całą buzię i trochę szyi.
Stosuję zawsze po zmyciu makijażu aby dodatkowo odświeżyć i złagodzić cerę.
Sprawdza się w tym idealnie przy tym szybko się wchłania i pięknie pachnie.
Lekko nawilża skórę ale nie na długo.
Jest bardzo wydajna przyjemna w użytkowaniu i ma niską cenę.

Do włosów ok.

Jest to lekka mgiełka lekko nawilżająca, znam lepsze. Moja cera nie koniecznie lubi się z różą, ale wykorzystałam go inaczej. Wykorzystałam do do włosów, pod olej to się bardzo dobrze sprawdziło.

Produkt zbędny

Używałam tego produktu rano przed nałożeniem kremu lub wieczorem w celu odświeżenia. Nie zauważyłam żadnych efektów podczas stosowania tego produktu tj. Nawilżenia jak sugeruje producent. Ładny zapach różany. Ot, woda różana. Wolę jednak wody termalne.

Przyjemny

Uwielbiam wszystko co różane, więc po skończeniu poprzedniego toniku wybór był dla mnie prosty. Do wyboru tego konkretnego produktu skłoniły mnie pozytywne wrażenia po spotkaniu z żelem do mycia twarzy tej marki.
Na rynku mamy masę różanych wód do twarzy, w większości są to czyste hydrolaty, w tym wypadku Fitomed proponuje nam połączenie hydrolatu z pantenolem i alantoiną.
Tonik ma za zadanie nawilżać skórę - jest wszak dedykowany cerze suchej. W moim przypadku - cera normalna - dobrze koi pierwszą potrzebę nawilżenia po umyciu twarzy. Pachnie przyjemnie, czuć w nim różę, jest jednak jedną ze słabszych róż z jakimi miałam styczność w kosmetykach.

Jestem trochę rozczarowana atomizerem. Produkt nie tworzy rozproszonej mgiełki, kropelki toniku są stosunkowo skupione, więc opryskanie całej twarzy wymaga 3-4 psiknięć. Krople są dość duże, po spryskaniu twarzy wyraźnie widać gdzie padły te większe.
To moje pierwsze opakowanie i nie jestem pewna czy trafiłam na wadliwy egzemplarz, czy to typowe dla Fitomedu.

Fajny produkt w dobrej cenie, z dobrym składem i komfortowym atomizerem.
Używam jako toniku, ale sprawdza się też świetnie do odświeżania całego ciała.

Strumień jest intensywny, ale rozproszony.
Natomiast czy na makijaż będzie odpowiedni? Chyba bym nie ryzykowała, ewentualnie po przelaniu do innego atomizera. W funkcji toniku za to ten atomizer to strzał w dziesiątkę.

Konsystencja jest nietłusta, w zasadzie można porównać do hydrolatu.

Fajny, odświeżający produkt. Domywa resztki makijażu, tonizuje. Więcej nie oczekuję.