Eau Thermale Avene, Tres Haute Protection Emulsion [Very High Protection Emulsion] SPF 50+ (Emulsja z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną, stara wersja z 2007r.

Przeznaczona do cery normalnej i mieszanej. O ultra-delikatnej i nietłustej konsystencji fluidu, dzięki której szybko się wchłania, nie lepi i nie zostawia białych śladów. Formuła emulsji oparta jest na bazie nowatorskiego systemu filtrów przeciwsłonecznych, który zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UVB i UVA łącząc Tinosorb M i S z opatentowanymi i doskonale tolerowanymi ekranami mineralnymi MPI (ZnO + mikronizowany TiO2). Zawiera też Pretocopheryl (prekursor witaminy E) - silny przeciwutleniacz, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników oraz wzmacnia barierę ochronę skóry. Wyciąg z pestek dyni Cucurbita Pepo reguluje wydzielanie łoju i ogranicza powstawanie zmian trądzikowych. Dzięki zawartości Wody termalnej Avene, o właściwościach kojących i łagodzących jest doskonale tolerowany przez wrażliwą skórę. Fotostabilna i wodoodporna. Hypoalergiczna, nie powoduje powstawania zaskórników. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry.

Ideał!!

Filtr idealny :)

- nie bieli

- nie zostawia świecącej wartswy (u mnie wchłania się do matu, mimo iż stosuję pod niego krem nawilżający)

- bardzo dobrze chroni, równiez przed promieniowaniem z monitora (w pracy spędzam 8 godz przed komputerem - jeśłi się nie posmaruję, to skóra zaczyna piec, jest podrażniona)

Dla mnie to filtr idealny (lubię także Solecrin 50+ - lepiej nawilża niż Avene, ale za to lekko bieli, choć tylko przez chwilę po nałozeniu, potem biel znika)

Używam tego produktu od: ok 1,5 roku

Mój ideał

Kupiłam go praktycznie w ciemno, ze względu na dobre opinie. Miałam też mnóstwo różnych próbek innych filtrów, i ten jest zdecydowanie najlepszy i niezastąpiony.

+ filtr idealnie się wchłania, do matu
+ da się na nim zrobić makijaż
+ można na nią kłaść każdą kolorówkę
+ mam cerę tłustą, ale jeśli nie nakładam żadnego podkładu, to mam twarz matową przez cały dzień! :eek:
+ nie zapycha
+ nie podrażnia
+ nie zawiera alkoholu
+ można kłaść pod oczy
+ łagodzi podrażnienia
+ nawilża
+ lekka konsystencja, doskonale się rozprowadza
Odkąd używam, moje blizny potrądzikowe zdecydowanie bledną.

Minusów brak. Od biedy można się przyczepić do ceny. Bieli minimalnie (przy mojej bladej cerze to nie jest problem).

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

5 z jednym minusem

jeden z trzech filtrów jakie mi pasują
używam go okazjonalnie - zaraz wyjaśnię dlaczego:
minusy
trudno się go nakłada - tworzy smugi, które widać nawet po przypudrowaniu,
-piecze nakładany na podrażnioną skórę

z plusów:
+b. b. dobrze nawilża
+nie ma problemów ze zmatowieniem
+wygładza cerę
+prawie w ogóle nie pobiela

Ilość zużytych opakowań: drugie

Mój filtrowy numer 1.

Do tej pory nie znalazłam lepszego odpowiednika.
Ma "lekką" konsystencję, dobrze się wchłania, nie bieli ani nie pozostawia białych smug na mojej skórze.
Nie muszę jej matowić, czego nie mogłam powiedzieć o filtrach LRP.
Ma przyjemny zapach.
Potwierdzam opinię o jej skuteczności - zero opalenizny.

Minusów się nie dopatrzyłam.

świetny

Poszukiwałam od dłuższego czasu dobrego filtra, który by się nie błyszczał na twarzy jak po maśle.
Ten fluid jest idealny, szybko sie wchłania, pozostawia ochronna powłokę na skórze zapwniając jej komfort bez ściągania, jednakże bez efektu nadmiernego przetłuszczenia. Po zmatowieniu jest idealnie niemal przez cały dzień.
Bieli tylko odbrobinke w okolicach brwii i wąsika, tam ciężej rozsmarować poprostu.
Podsumowując: emulsja avene napewno bedzie stałym bywalcem mojej półki w łazience.

Używam tego produktu od: 2 tyg.

Warto!

Emulsja zasługuje na 4+!
Wprawdzie używam jej na bazę silikonową, więc być może moja ocena nie będzie do końca miarodajna, ale pozwolę sobie opisać moje wrażenia.
Wcześniej używałam LR fluide, niestety w trakcie kuracji retinoidami preparat ten strasznie podrażniał mi skórę i co dziwne zaczął niemiłosiernie błyszczeć na mojej twarzy, mimo, iż jeszcze rok wcześniej byłam nim zachwycona.
Co do emulsji:
1. Zupełnie się nie błyszczę, mam śliczną matową buzię (pod spodem bazę Dax Cosmetics)
2. Nie zapycha
3. Bieli minimalnie.
4. Nie podrażnia mojej wrażliwej skóry, nie czułam efektu szczypania oczu.
4. Łatwo ją rozprowadzić, ale trzeba uważać i robić to dość szybko, gdyż wówczas jakby zasycha na twarzy.
5. Oczywiście można na nią nałożyć dowolny podkład nie martwiąc się, iż podkład bądź puder zdestabilzuje filtr, ale to już plus wszystkich filtrów Avene.

Jak wcześniej wspomniałam to bardzo dobry produkt, wart swojej ceny. Na pewno będę ją kupować.Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: w tracie pierwszego

Mile zaskoczona

Wcześniej stosowałam emulsje Vichy i LRP o podobnych SPF. Były dla mnie zmorą - świeciły się. Avene kupiłam, gdy dowiedziałam się, że kosmetyki kolorowe nałożone na nią - nie destabilizują filtrów. Zostałam zaskoczona faktem, że emulsja Avene nie wyświeca mi twarzy. Wystarczy lekkie muśnięcie pudrem strefy T i jest ok. Lekko pobiela ale nie przeszkadza mi to.

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:pierwsze

Ja używam tego filtra mniej wiecej od roku (wczesniej byla poprzednia wersja). Dobrze sie wchlania, co przy filtrach jest swoistym ewenementem ;)
W moim przypadku nie ma mowy o opaleniznie przy tym filtrze. I bardzo dobrze, w koncu od tego jest :)

Używam tego produktu od: okolo roku
Ilosc zuzytych opakowan: ... 3

dla mnie doskonaly

na kosmetyki avene zdecydowalam sie jakies pare miesiecy temu, naturalna konsekwencja bylo to, ze i filtra bede uzywac wlasnie avene. dla mnie jest doskonaly, szybko sie wchlania, choc delikatny blask pozostaje, nie bieli, nie pozostawia smug, moge na niego uzyc wszelkich innych kolorowych kosmetykow nie bojac sie ze filtr zostanie zdestabilizowany, dodatkowo nawilza- jak zaden inny krem, nie powoduje lzawienia oczu, wiec moge sie nim smarowac po calosci, zapach jak to avene...dodatkowo mimo wysokiego filtra daje przepiekna, delikatna i dlugotrwala a co najwazniejsze- zdrowa opalenizne.
Używam tego produktu od:kilka miesiecy
Ilość zużytych opakowań: