Iwostin, Purritin, Żel do mycia twarzy (stara wersja)

Iwostin, Purritin, Żel do mycia twarzy (stara wersja)

Żel do mycia twarzy jest przeznaczony do codziennej toalety skóry tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych, a zarazem wrażliwej i alergicznej. Starannie dobrany skład niezawierający mydła delikatnie myje i pielęgnuje skórę. Połączenie olejku z drzewa herbacianego, Triclosanu i Physiogenylu zapewnia skuteczne działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i seboregulacyjne. Hypoalergiczna formuła preparatu powstała w konsultacji z dermatologami.
Właściwości:
- Oczyszcza pory skóry.
- Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo.
- Reguluje wydzielanie sebum.
- Stymuluje wzrost i regenerację komórek.
- Pielęgnuje skórę i łagodzi podrażnienia.
- Nie zawiera mydła.
- Nie wysusza skóry.
- Zawiera hypoalergiczną kompozycję zapachową (Ma atest IFRA).

skuteczny "detergent"

Używam go co 3-4 dzień, ponieważ dobrze czyści twarz z sebum i bałam się o efekt nadprodukcji. Moja skóra jest po nim mocno napięta, ale lekki krem użyty po nim wystarczy, by zniwelować to uczucie.
Spełnia funkcję takiego "detergentu", kiedy mam wysyp zaskórników przed okresem albo gdy się, niestety, powyciskam, podrażnię wypryski. Zapobiega rozsiewaniu bakterii od jednego pryszcza na całą twarz, prawdopodobnie to olejek z drzewa herbacianego tak działa.

Podsumowując: nie zauważyłam, by "leczył" skórę, ale sprawia, że "niespodzianki" pojawiają się rzadziej, a te istniejące wysusza

nie wiem, czy kupię następny, bo może zdarzyć się inny, lepszy, ale jeszcze takiego nie znalazłam
na pewno bije na głowę specyfiki drogeryjne popularnych marek, których "oczyszczanie" polega na wysuszaniu skóry na wiór alkoholem

Używam tego produktu od: 3,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1, żel jest gęsty i dobrze się pieni

Dobry

Używałam całej serii Purritin ok rok i uważam ją za całkiem dobrą.
Mam cerę mieszaną ale w zależności od pory roku stosuję różne kosmetyki.

Żel jest ok, napewno nie podrażnia skóry, stosowany codziennie czyści twarz, ma delikatny przyjemny zapach. Jest super wydajny! Dodatkowo często można go znaleźć w promocji np z kremem badź 2 za 1. Cena jest bardzo zachęcająca jak na kosmetyk apteczny.

Ale trzeba pamiętać o tym, że sam żel cudów nam na buzi nie zdziała.

Trzeba używać do niego kremów. Ja używałam tych z serii Purritin: na dzień, na zmianę matujący albo przywracający nawilżenie i kremu na noc.

Nie jest to żel, po którym nie pojawią się żadnepryszcze, zaskórniki itp, jest on bardzo delikatny więc nie ma co liczyć na cud i buzie bez trądziku.

Jeżeli mamy cerę skłonną do niedoskonałości trzeba uważać na dietę oraz inne czynniki. .

Ok

Po pierwsze, ten produkt nadal jest w sprzedaży, dlatego nie rozumiem, czemu zakwalifikowany jest jako "zapomniany kosmetyk".

Plusy:
+Wydajny. Spodziewałam się, że będzie się lał z tubki, jak wiele kosmetyków i byłam mile zaskoczona, że jest całkiem gęsty, wystarczająca jest mała ilość by porządnie umyć twarz
+Cena w dodatku można trafić na promocję
+Nie wysuszał, nie ściągał skóry
+Dobrze zmywał zanieczyszczenia,łącznie z makijażem, nie podrażniał oczu
Minusy:
-nie spełnił obietnic producenta, dobrze zmywał twarz, zdecydowanie nie pogarszał sytuacji, ale przesadą jest "zapobieganie"

Używam tego produktu od: 4 miesiące-żelem myję twarz raz dziennie

TAK TO MÓJ TYP

Od kilku lat mam bardzo duże problemy z trądzikiem.
Ten żel oraz krem na noc z tej samej serii poradziła mi kupić moja dermatolog.
Kupiłam gotowy zestaw na allegro za 31zł ( krem 75ml oraz żel 150 ml).
PLusy :

- fajny zapach APTECZNY ( ja taki lubię )
-nie szczypie w oczy
- nie powoduje ściągnięcia twarzy po myciu czego nie cierpie..
- DOSKONALE zmywa makijaż (nawet REVLON i wodoodporny eyeliner Elfa. )
- po myciu skóra jest mniej zaczerwieniona
-pory zamknięte
-USPOKAJA i KOI SKÓRĘ
- nie piecze
- bardzo wydajny wystarczy mała kropelka,a to dzięki żelowej gęstej konsystencji
0 pozostawia skóre matową (razem z kremem czynią cuda :) )
- opakowanie apteczne - lubię :)

producent mówi o tym,że w duecie z kremem na noc ZWALCZA WYPRYSKI ORAZ NIE POZWALA BY TWORZYŁY SIĘ NOWE.
Przy moim zaawansowanym trądziku (lecze sie antybiotykami ) niestety nie działa-fakt skóra rano jest ukojona zaczerwienienia znikają,ale pryszcze codziennie nowe jak był tak są.
OSOBOM Z CERĄ TŁUSTĄ I TRĄDZIKIEM UMIARKOWANYM LUB SŁABYM bardzo polecam !

Do tej pory najlepszy żel jaki stosowałam.

Używam tego produktu od: 3miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 2 150ml

bardzo dobry!

świetnie oczyszcza twarz z makijażu, potu, łoju. skóra jest odświeżona, brak poczucia ściągnięcia twarzy. świetny dla cery przetłuszczającej się, ze skłonnością do trądziku, nie przesusza jej przy tym. można go dorwać za około 18zł przy częstych promocjach SP.

+ widocznie oczyszcza
+ wydajność (codzienne stosowanie - nawet 3x/dziennie - opakowanie starczyło na ponad dwa miesiące)
+ fajne opakowanie, można wykorzystać produkt absolutnie do końca
+ zapach (olejek herbaciany!)
+ odpowiednia konsystencja, nie za glutowata i nie za lejąca
+ działanie! na pewno pomocny w walce z niespodziankami

minusów nie zaobserwowałam :-)

Używam tego produktu od: około pół roku

świetny:)

Miałam wiele żeli do mycia twarzy,ale ten jest najlepszy. Dokładnie oczyszcza skórę twarzy. Ma przyjemny zapach . Nie szczypie w oczy.Mogę śmiało polecić kosmetyk osobom, które mają cerę mieszaną. Nie potrzebuje nawet tonika,żeby zmyć pozostałosci po makijażu. Dobrze się pieni. Ten żel spełnił moje oczekiwania:)

uwielbiam go

Świetny żel, doskonały do cery mieszanej, tłustej z tendencją do wyprysków. Uwielbiam jego delikatną konsystencję, zapach. Nie uczula, po prostu mój typ!

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

Swietny! (:

Aktualnie uzywam go razem z kremem na noc TBS - zestaw idealny (: Uzywalam go tez wczesniej, z innymi kremami.

+ promocje - ja kupilam w SP za bodajze 18 zl
+ opakowanie - to akurat jest w tubie, jednak dostepne jest takze takie z pompka
+ wydajnosc
+ swietnie sie pieni, mam po nim uczucie calkowitej czystosci - uwielbiam to! :)
+ nos jest po nim gladszy

- nie usuwa tradziku

Używam tego produktu od: jakies 2 miesiace

Świetny do cery z problemami !

Super produkt! Idealnie oczyszcza twarz. Moja cera po użyciu tego kosmetyku jest delikatna, miękka i doskonale oczyszczona. Nie podrażnia. Nawet jak odrobina dostanie się do oczu to nie szczypie, itd. Nie zawiera mydła. Same plusy. Idealnie nadaje się do cery z problemami. Dodatkowo jest bardzo wydajny. Wystarczy kropla wielkości ziarenka grochu aby oczyścić całą twarz. Najlepiej używać go na twarz zwilżoną wodą ale trochę osuszoną. Wtedy ładnie się pieni.

Nie mogę powiedzieć złego słowa na temat tego kosmetyku :)

Nie dla mnie

Zachwycona wyglądem mojej cery po użyciu kilku próbek, zdecydowałam się zakupić opakowanie 150ml.
Żel początkowo stosowałam rano i wieczorem, później przestawiłam się na zmywanie nim twarzy jedynie przed snem.

+ widoczne oczyszczenie
+wydajność
+ wygodne opakowanie z miękkiego plastiku, pozwalające na wydobycie produktu niemalże do końca
+ zapach (dla niektórych może być on jednak zbyt mocny, ziołowy)

- przy dłuższym stosowaniu okropnie wysusza cerę

Podsumowując - raczej nie wrócę do tego prodktu, a polecić go mogę jedynie osobom z naprawdę wyjątkowo tłustą cerą - innym może bowiem wyrządzić krzywdę.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Produkt został mi przepisany przez dermatolog wcześniej nie znałam produktów Iwostin.

Miękka tubka o pojemności 150ml. Bez problemu uda nam się wykończyć produkt do ostatniej kropelki, Do tego korek jak korek, więc stawiamy na głowie i żel nam grzecznie spływa.

Konsystencja:
Leista, ale nie przecieka przez palce. wystarczy odrobina, aby dokładnie umyś twarz. Kolor raczej bezbawrny jak woda.

ziołowy, nie jest porywający, ale na pewno nie odrzuci nas na pół metra od jego zapachu. W końcu ma spełniać podstawową swoją funkcję czyli mycie twarzy z zanieczyszczeń nagromadzonych przez cały dzień i odświeżyć ją po całej nocy.

Działanie:
Według mnie oczyszcza świetnie. Widzę w składzie typowe detergenty, ale mnie nie podrażniły, nie wysuszyły mi skóry. Produkt nie nawilża, ale też nie ściąga za bardzo naszej skóry. Nie wiem czy jest jakieś zbawienne działanie aloesu lub zielonej herbaty w końcu kiedy niby mają zadziałać jeśli myję twarz mniej niż minutę. według mnie po prostu świetnie oczyszcza i tyle. Ewentualnie może zauwazyłam jakieś działanie przeciwbakteryjne bo mniej niespodzianek zaczęło mi się pojawiać. I jeszcze mogę dodać, że rzeczywiście moja skóra przestała się po nim aż tak bardzo przetłuszczać w okolicach czoła.

Wydajność: bardzo wydajny jedno opakowanie wystarczyło mi na 5 miesięcy i dodajmy do tego, że czasami myłam twarz częściej bo np. ćwiczyłam intensywnie lub jeździłam na rowerze i chciałam się odświeżyć.

Cena: nie pamiętam za ile go kupiłam, ale coś około 30 zł w aptece za niego dałam

Czy kupię ponownie na pewno tak. Byłam z niego bardzo zadowolona. Teraz czas na otworzenie żelu LRP Effeclar bo jak kupowałam krem effeclar duo to nie mogłam kupić oddzielnie tylko właśnie z tym żelem, a najpierw chciałam iwostin wykończyć, więc effaclar stał sobie grzecznie i czekał, ale pewnie wrócę ponownie do iwostinu bo coś czuję, że jeszcze trochę i mogłaby się do niego moja skóra przyzwyczaić i wtedy nie działałby tak dobrze.

Dodatkowe plusy to takie, że do zmywania makijażu również się nadaje zmywa najbardziej oporne w moim przypadku eyelinery i tusze ;) Także duży plusik za to ;)

Ilość zużytych opakowań: 1 (150 ml)

dobry

polecony przez dermatolog. początkowo dostałam go w formie saszetki, nie byłam zadowolona (może dlatego że przyzwyczaiłam skóre do innego płynu do mycia); ale po jakimś czasie skusiłam się. w promocji zakupiłam wtedy 400 ml... po pierwszych stosowaniach nie zwróciłam uwagi. potem z dnia na dzień skóra odżywiała się. fakt, na lżejsze zaczerwienienia i drobne wypryski działa "cuda" (przynajmniej w moich oczach), ale niestety ja raz na jakiś czas dostaję większe niespodzianki - i ten preparat juz nie działa. rzeczywiście po jakimś czasie skóra w niektórych miejscach była przesuszona, ale radziłam sobie kremem głęboko nawilżającym tej serii.

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: 1 skończone, drugie zaczęte