Iwostin, Purritin, Żel do mycia twarzy (stara wersja)

Iwostin, Purritin, Żel do mycia twarzy (stara wersja)

Żel do mycia twarzy jest przeznaczony do codziennej toalety skóry tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych, a zarazem wrażliwej i alergicznej. Starannie dobrany skład niezawierający mydła delikatnie myje i pielęgnuje skórę. Połączenie olejku z drzewa herbacianego, Triclosanu i Physiogenylu zapewnia skuteczne działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i seboregulacyjne. Hypoalergiczna formuła preparatu powstała w konsultacji z dermatologami.
Właściwości:
- Oczyszcza pory skóry.
- Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo.
- Reguluje wydzielanie sebum.
- Stymuluje wzrost i regenerację komórek.
- Pielęgnuje skórę i łagodzi podrażnienia.
- Nie zawiera mydła.
- Nie wysusza skóry.
- Zawiera hypoalergiczną kompozycję zapachową (Ma atest IFRA).

Świetnie oczyszcza!

Przed zakupem żelu stosowałam piankę Iwostin z tej samej serii. Miło ją wspominałam, więc zdecydowałam się na żel. Osobiście wolę formę pianki, gdyż jest lżejsza.

PLUSY:
+wspaniale oczyszcza
+ma przyjemny zapach
+ładnie się pieni, przez co nawet niewielka ilość wystarczy, aby dokładnie oczyścić całą twarz
+nie wysusza skóry

MINUSY:
żadnych nie zauważyłam, poza tym, że pianka jest przyjemniejsza :)

Ilość zużytych opakowań: jedno duże

Fajny wydajny żel do mycia twarzy w połączeniu z kremem na noc może zdziałać cuda lecz po roku stosowania stan mojej cery uległ takiej poprawie ze żel zaczął mnie miejscami przesuszać wiec teraz stosuje go w razie niespodzianek na buzi które pojawiają się dość rzadko odkąd stosuje kosmetyki z serii purritin.
PLUSY:
-wydajny opakowanie 300ml starczyło mi na pól roku
-usuwa sebum i makijaż
-radzi sobie z niedoskonałościami
zapobiega rozwojowi nowych niespodzianek
MINUSY:
-może przesuszyć przy dłuższym stosowaniu

Ilość zużytych opakowań: 1,5 duże

Poleciła mi go pani dermatolog i jestem jej za to wdzięczna. Jest to bardzo dobry produkt, który z pewnością przypadnie do gustu posiadaczkom cer mieszanych i tłustych. Bardzo ładnie oczyszcza, z nadmiernej ilości serum. Fajnie się pieni. Pachnie bardzo ładnie, ale delikatnie. Pomaga w zwalczaniu trądziku, używany wspólnie z kremem z tej serii. Zmywa nawet makijaż. Jest bardzo wydajny, bo wystarczy odrobina, aby ładnie oczyścić buzię. Niestety ma jeden minus- trochę wysusza i powoduje, że cera trochę ściągnięta. Nie wiem czy kupie ponownie bo ciągle szukam ideału.

Używam tego produktu od: półtora roku
Ilość zużytych opakowań: skończyłam pierwsze

w porządku

Generalnie produkt ten oceniam dodatnio...Czy kupię ponownie? Czas pokaże.

+ cena, a gdy dodatkowo natrafimy na promicje 2 za 1, to wtedy jest jeszcze lepsza;
+ wydajność;
+ zapach - lubię ziołowe, delikatne zapachy;
+łagodzi stany zapalne, zmniejsza zaczerwienienia, za co spory plus.

- spina skórę, może nie jakoś strasznie, ale jednak dość wyraźnie,za co duży minus.

dobry

Mimo, że mam cerę suchą to na moim czole, jaki i brodzie często pojawiają się wypryski. Myślę, że zmieniła się ona trochę - i jest teraz mieszana. Moim zdaniem trudna do pielęgnacji. Do pielegnacji takiej, żeby wszystkie jej potrzeby były zaspokojone.
Kupiłam ten żel z myślą o moim TŻ. Jednak on nie lubi tego używać ze względu na ziołowy zapach.

+cena
+konsystencja
+zapach- lubię ziołowe kosmetyki
+sprawia, że ani czoło, ani broda sie nie świecą
+mimo, ze jest przeznaczony do skóry tłustej nie wysusza moich suchych polików
+nie podrażnia

-nie czuję oczyszczenia, dlatego używam go wylącznie rano, albo kiedy w dzień nie mam na sobie makijażu
-opakowanie- szkoda, że to zwykła tuba

*zastanawia mnie jego działanie złuszczające naskórek i zmniejszające występowanie pryszczy

Ilość zużytych opakowań: jedno 150ml

dobry dla tłustej skóry

Z mojego doświadczenia wiem, że z prawdziwym trądzikiem bardzo trudno wygrać - JEDYNYM, skutecznym i trwałym wyjściem jest dobry lekarz dermatolog.
Wszystkie kosmetyki przeciwtrądzikowe, które oceniam, stosuję na swojej wyleczonej skórze - nie mam już zaognień, stanów zapalnych ani trądziku. To jest skóra "po" ale wciąż skłonna do bycia nieidealną :) Skłonna do przetłuszczania, szarzenia i drobnych niedoskonałości.
Żel dobrze oczyszcza, wspaniale odświeża, lekko ściąga. Skóra po nim jest gładsza, dobrze oczyszczona, wolniej się przetłuszcza, drobnych niespodzianek jakby nieco mniej. Piękny zapach olejku z drzewa herbacianego.
Cena... kupiłam 2 w cenie 1 w SP. Za tę cenę można kupić w ciemno.
Polecam szczerze osobom ze skórą jak moja.
Dla osób ze stanami zapalnymi żel będzie za agresywny i może podrażniać.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

skuteczny

Świetny produkt!
Dzięki niemu wygrałam walkę z trądzikiem.
Owszem czasem jeszcze pojawi się jakaś przykra "niespodzianka" ale ogólnie jest ok. :)

Wysusza nieco skórę to fakt, więc po użyciu żelu Iwostin uzywam kremu nawilżającego Nivea.
Żel rekompensuje powyższy minusik odblokowując pory skóry.

Polecam!

Używam tego produktu od: ok.6 lat
Ilość zużytych opakowań: w granicach 30-40

WARTE CENY

Mi osobiście bardzo się ten żel spodobał . :\\\\nPLUSY : \\\\n- starcza na bardzo długo mi na parę miesięcy (stosuję go 2 razy dziennie ) \\\\n- fajna konsystencja (nakładam go na prawdę bardzo mało , dosłownie kapkę ) \\\\n- czuć , że skóra po nim jest oczyszczona ( czuć to gdy regularnie go stosujesz) \\\\n- fajnie oczyszcza \\\\n- nie piecze \\\\n- nie podrażnia skóry \\\\n- zwalcza pryszcze ( ja moich pozbyłam się w szybkim tempie)\\\\n-zapobiega powstawaniu nowych\\\\n-redukuje wydzielanie sebum ale też i nie podrażnia skóry wrażliwej ( mam cerę mieszaną )\\\\n- nie śmierdzi - wdg mnie \\\\nMinusy : \\\\nnie zauważyłam

Dobry produkt.

Plusy:

* świetnie oczyszcza, przy regularnym stosowaniu widać poprawę cery, zmniejszenie ilości zaskórników i grudek;

* wygodne opakowanie, choć wolę większą pojemność z pompką, mimo to tuba też nie utrudnia wydobycia kosmetyku do końca;

* niesamowicie wydajny, mała ilość wystarczy na dokładne umycie twarzy, przyjemnie się pieni;

* ładnie pachnie i ma fajną konsystencję;

* łatwo dostępny i w atrakcyjej cenie (szczególnie, że często jest w promocji);

Minusy:

* wysusza skórę, moja tłusta cera jest po nim ściągnięta, a jak zdarzy mi się zapomnieć o kremie nawilżającym, jest strasznie przesuszona;

Podsumowując - jest to bardzo dobry produkt do cer z problemami, choć dla wrażliwych może być zbyt mocny, ja często do niego wracam szukając swgo ideału wśród produktów oczyszczających :)

Używam tego produktu od: trzech lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

skuteczne ale zbyt angresywne działanie

Trzeba powiedzieć, że ten żel JEST skuteczny, jeśli chodzi o zmniejszenie liczby wyprysków i zaskórników, ale trzeba go stosować bardzo ostrożnie.

1. Stosować góra raz dziennie, ewentualnie co drugi dzień, ponieważ bardzo wysusza i podrażnia skórę (nawet moją mieszną cerę ze skłonnością do przetłuszczania się)

2. Na początku może powodować wysyp i lekkie podrażnienie czy zaczerwienienie, jednak jeśli stosowany jest oszczędnie (patrz punk 1), to pod tygodniu - dwóch można zauważyć znaczne zmniejszenie problemów skórnych

3. Po każdym zastosowaniu konieczny jest delikatny tonik i najlepiej, również krem nawilżający, nie zaszkodzi również jakaś maseczka nawilżająca od czasu do czasu

Ogólnie rzecz biorąc, cenię ten żel za naturalne ekstrakty i faktycznie działa, ale sądzę, że za bardzo wysusza. Jeśli stosuje się go bardzo ostrożnie, da się wytrzymać, ale nie ma możliwości mycia nim twarzy np 2 razy dziennie, bo wyschnie na wiór, dlatego też konieczny jest dodatkowy, najlepiej łagodzący, delikatny specyfik do oczyszczania twarzy.

Żel ten poleciła mi dermatolog, jako preparat do codziennej higieny skóry podczas kuracji Isotrexin oraz stosowania Sebium AKN Biodermy. Od razu zaznaczę, że używam tego żelu do mycia buzi po jej uprzednim demakijażu (tudzież tylko zmyciu filtrów, jeśli akurat się nie malowałam danego dnia) - demakijaż i toaleta skóry twarzy to dla mnie dwa osobne kroki, demakijaż ma na celu tylko zmycie warstwy kosmetyków kolorowych, pudru, podkładu etc., natomiast mycie żelem/pianką/etc. - odblokowanie porów. Dlatego nie jestem w stanie stwierdzić, jak ten żel radzi sobie z maskarami etc., jesli chodzi o oczyszczanie - jest godny polecenia.
Żel myje bardzo dobrze, nieźle się pieni, kropelka wystarcza na pokrycie całej buzi. Po jego użyciu cera jest czysta, pory są mniejsze, buzia jest gładka i ma lepszy koloryt, żel pozostawia uczucie świeżości. Troszeczkę ściąga skórę, ale nie powoduje jej przesuszenia, nie podrażnia (nawet skóry już podrażnionej kuracją dermatologiczną). Nie jest drogi, w dodatku jest bardzo wydajny, opakowanie 150ml wystarcza mi na prawie dwa miesiące codziennego użytkowania rano i wieczorem. Ma przyjemny zapach, jest stosunkowo łatwo dostepny, często można go dostać w promocji 2 w cenie 1, no i to polski kosmetyk:)
Podsumowując:
+ dobrze oczyszcza i odświeża skórę
+ nie podrażnia
+ jest wydajny
- trochę ściąga cerę
Bardzo lubię ten kosmetyk, wypróbuję jeszcze inne, ale myślę, że będę do niego wracać:)

Ilość zużytych opakowań: około 6-7

Uwielbiam

Żel jest fantastyczny. Używałam wcześniej innych aptecznych żeli, vichy czy la roche posay, były ok. Ale purritin iwsotina uwielbiam, począwszy od tego że jest pierwszym produktem do mycia buzi którym robie pełny demakijaż!(zawsze myślałam że to niemożliwe..), moge spokojnie trzeć nim oczęta jak i całą buzie, make up całkowicie schodzi (maskary, cienie, kredki do oczu, fluidy) a przy tym zero podrażnienia, szczypania, nic, tylko czysta, świeża buzia. Ah bede mu wierna:) p.s zreszta wczoraj w super pharm kupiłam w promocji 2 opakowania w cenie jednego:D to mam już zapasik.

Używam tego produktu od: ok 1,5 msc
Ilość zużytych opakowań: niecałe 2