Essence, Lash & Brow Gel Mascara (Żel do brwi i rzęs)

Essence, Lash & Brow Gel Mascara (Żel do brwi i rzęs)

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Średnia ocena: 3.68/5

Bezbarwna odżywka i żel modelujący do brwi i rzęs. Ujarzmia włoski, sprawia, że są wypielęgnowane i zdrowe.

odżywki do rzęs, odżywki do brwi
regenerujące
w tuszu
żel

Gorsza od wersji z Miss Sporty.

Transparentna mascara od Essence tak dobrze nie utrwala rzęs i brwi na cały dzień. Po przetarciu roluje się jak żel do włosów, co nie jest przyjemne. Nie jest to drogi produkt, ale czy też potrzebny? Nie. Są zdecydowanie lepsze żele do brwi w podobnej cenie. Ten produkt jest gorszym niż taki sam kosmetyk z Miss Sporty. Grzebyk jest wydajny, ale za dużo nabiera produktu i czasem, aż górki żelu na brwiach i rzęsach miałam, jak szybko tusz po aplikacji nie wyczesałam. Nie kupie tego produktu ponownie.

Essence żel do brwi i rzęs

Produkt fajnie sprawdza się jako baza pod tusz do rzęs. Sprawia że rzęsy po pomalowaniu tuszem są fajnie rozdzielone i grubsze. Niestety nie sprawdza się za bardzo jako żel do brwi po chwili brwi wracają do swojego naturalnego kształtu.

Sprawdza się tylko jako odżywka do brwi

Mam żel u siebie od miesiąca, stosuję go codziennie i mogę stwierdzić że jest to tylko odżywka do brwi. Żel ma swoje minusy ale i też plusy , Zacznę tym razem od minusów :
* nie trzyma brwi w żaden sposób
* rozmazuje kredkę do brwi więc pojawiają się plamy na brwiach
* na rzęsach nie sprawdza się jako odżywka
* przy użyciu żelu z produktem do brwi kosmetyk się brudzi i widzimy to wyraźnie w przezroczystym opakowaniu.

A teraz plusy :
* sprawdza się jako odżywka do brwi, po miesiącu brwi trochę mniej wypadają
* opakownie jest przezroczyste więc widzimy ile jest produktu , a jeśli nie używamy żelu z innymi produktami to żel w środku jest czysty
* cena niewielka ok.8 zł jak za nawet dobrą odżywkę do brwi
* zapach średni ale nie wyczuwalny na podczas nakładania.

Czy jeszcze bym kupiła ten konkretny kosmetyk, myślę ,że tak jeśli szukałabym tylko odżywki do brwi.

Słaby

Żel nie jest w stanie utrzymać brwi w jednym miejscu, nawet po podłożeniu. Zapach nie jest dość przyjemny. Używam czasami cienia do brwi i ten produkt ze względu na mało żelową konsystencję wręcz go zmywa. Sprawdza mi się tylko do zmiękczania pomady i zrobienia kreski w połączeniu z cieniem do powiek.

Zwykła, ładnie opakowana woda z aplikatorem.

Dobre utrwalenie makijażu twarzy jest dla mnie podczas jego wykonywania bardzo ważne. Nie zależne, czy to gorące lato, czy mroźna zima, zawsze czuję, że dodatkowe wsparcie w dłuższym trwaniu moich produktów kolorowych na twarzy jest mi potrzebne. Czuję się wtedy bardziej pewnie i komfortowo, a dodatkowo nie muszę zamartwiać się nieustannymi poprawianiem ich stanu. Brwi utrwalam od stosunkowo niedługiego czasu, wcześniej skupiałam się głównie na odpowiednich bazach, zarówno na całą buzię jak i pod cienie, oraz oczywiście na pudrze i mgiełkach. Stosowałam już kilka żeli i jeszcze żadnej nie zrobił na mnie aż takiego wrażenie, że chciałabym pozostać już jedynie przy nim. Z przyjemnością testuję nowości oraz nieodkryte przeze mnie do tej pory produkty i tak zdecydowałam się na propozycję od marki Essence.

Szczerze mówiąc, do tej pory nie stosowałam zbyt wielu ich kosmetyków, a jeżeli już, to ograniczały się one jedynie do makijażu ust. Na ich korzyść działa niewątpliwie nienajgorsza dostępność, zarówno w drogeriach internetowych jak i stacjonarnych oraz przyjemna dla portfela cena. Żel zamknięty został w małej, przeźroczystej buteleczce wykonanej z plastiku. Dominującym na niej odcieniem jest piękny błękit. Na opakowaniu umieszczono logo producenta, nazwę propozycji i jego podstawowe właściwości Aplikator to dość sztywna, nieco tandetna i momentami nieprzyjemna w stosowaniu szczoteczka. Sam kosmetyk jest przeźroczysty.

Przeznaczeniem żelu jest utrwalanie makijażu brwi oraz tuszu do rzęs. Ja co prawda zakupiłam go głównie w tym pierwszym celu, natomiast nie omieszkałam spróbować jego wszystkich wariantów proponowanych przez producenta. Aplikowany za pomocą dołączonej szczoteczki nie najgorzej stawia włoski i wydaje się, że będą one w ryzach przez długie chwile. Kosmetyk nie pozostawia grudek, ma bardzo wodnistą konsystencję. Niestety, jego wady można szybko zauważyć. Odkleja nałożone pod sobą inne produkty, takie jak pomada, kredka, czy w moim przypadku cień do brwi. Dodatkowo posiada tendencję do rozlewania się, także czasami nawet podkład i puder nie mają z nim szans i można nabawić się prawdziwych dziur w makijażu. Zdecydowanie nie wygląda to intensywnie ani świeżo. Samo utrwalenie także jest znikome, włoski opadają po chwili od aplikacji kosmetyku. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku próby utrwalenie tuszu na rzęsach. Zaczyna się on po prostu skraplać, rozmywać i przestaje być widoczny na oczach.

Moim zdaniem jest to zwykła woda z dołączonym aplikatorem. Rozumiem, że cena jest niska, ale na rynku w podobnej puli znajdziemy dużo lepsze, bardziej sprawdzone produkty. Dla mnie jest to bubel i spory zawód. Zdecydowanie nie polecam, ja nie potrafiłam zużyć go do końca.

Kupiony w: U konsultantki

Beznadziejny produkt

Ten produkt w ogóle nie spełnia swoich zadań! Co najgorsze, to to że rozmazuje/ rozpuszcza makijaż - cień do brwi, kredkę... Nawet gdy użyje go do samych brwi i rzęs (niepomalowanych), żeby je uporządkować, aby były ładnie ułożone, nie widzę tego efektu.
Żel długo schnie, baaaaardzo długo, co bardzo uprzykrza robienie makijażu. Włoski są mokre i jest to nieprzyjemne uczucie. Produkt również nie daje efektu jak po liftingu rzęs... Gdy wyschnie to czuć że włoski są sztywne, poklejone... żaden fajny efekt. Nie polecam

Jak najdalej od tego produktu

Nie rozumiem tego żelu, powinien utrwalić niesforne włoski, ułożyć je... a tu same wady! Jeśli pomaluje brwi kredką, czy cieniami i naniosę ten żel, wszystko spływa, rozmazuje się, co daje bardzo nieestetyczny efekt. Dodatkowo żel nie chce wyschnąć, jest cały czas mokry, jakbym miała olejek rycynowy na brwiach, to wygląda okropnie. Na prawdę ten produkt nie spełnia swoich funkcji i nie nadaje się do niczego.

przeciętny

Kupiłam go w Niemczech, kiedy się okazało, ze zapomniałam zabrać z domu swojego żelu. Używałam tylko do brwi.
Nie zauważyłam działania odżywczego.
Stosowany jako żel nabłyszcza brwi i je wyczesuje, ale niestety nie utrwala. Do tego rozpuszcza kredkę. No i przezroczyste opakowanie - widać błoto.

Lubię

Dziwią mnie aż tak złe opinie na temat tego produktu. Żelu używam jako odżywki do rzęs i brwi i do ich poskromienia. Naprawdę wzmacnia włoski, rzęsy mniej wypadają, brwi jakby nieco się zagęszczają. Jako poskramiacz usztywnia, nie jakoś bardzo mocno ale jest wyczuwalne, do tego ładnie nabłyszcza. Co jakiś czas do niego wracam i za każdym razem jestem zadowolona z efektów jakie daje. Opakowanie przezroczyste więc szybko widać syf jaki się tam zbiera :) Kosztuje grosze.

Nigdy więcej

To był mój pierwszy zakup produktu do pielęgnacji brwi i stwierdziłam, że już nigdy więcej. Zacznę może od tego, że zapach jest nie do zniesienia a konsystencja okropnie lejącą. Żelu to nie przypomina w żadnym stopniu. Brwi wyglądają na mokre i nie utrzymują się w miejscu tak jak powinny przy tego typu kosmetyku.

Relikt

To była chyba pierwsza maskara do brwi od Essence. Jakoś nie stosowałam jej do rzęs, jestem zbyt przyzwyczajona do tradycyjnych czarnych, bo mam bardzo jasne włoski. Ten żel nie robi w zasadzie nic. Nie utrwala makijażu brwi. Nie odżywia. Jest też w moim odczuciu zbyt wodnista. Zbędnik.

Dobra do brwi

Odżywkę zakupiłam przez przypadek, za okolo 7- 8 zł.
Niewielka pijemność, pezeźroczysta , opakowanie przeciętne, pozwalające dostrzec ile produktu zostało.
Niewielkich rozmiarów szczoteczka, dość praktyczna.
Sam produkt jest moim zdaniem dobry tylko do brwi, jeśli ktoś ma gęste i chce je ujarzmić, przyczesać i ułożyć. Moje brwi nie są gęste, ale odżywka pozwala mi je w miarę precyzyjnie ulożyć.
Natomiast odżywka wogóle nie działa na rzęsy.