The Ordinary, Granactive Retinoid 2% in Squalane (Serum z 2% retinoidem w skwalanie)

Granactive Retinoid 2% in Squalane - to bezwodny roztwór zawierający 2% retinoidu, który działa przeciwzmarszczkowo, wygładza drobne linie, poprawia napięcie i elastyczność skóry oraz naprawia zniszczenia posłoneczne.
Działanie produktu:
- wygładza i redukuje drobne zmarszczki, zwiększa jędrność i elastyczność skóry, poprawia strukturę i gęstości naskórka,
- niweluje objawy fotostarzenia skóry, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne, hormonalne i blizny potrądzikowe,
- poprawia nawilżenie skóry,
- zmniejsza widoczność naczynek i cienie pod oczami,
- zwęża pory skóry i pomaga regulować produkcję łoju.
Retinol może powodować podrażnienie, zaczerwienienie i łuszczenie się naskórka, kiedy buduje się tolerancja skóry na ten składnik. Na początek zaleca się używanie produktów o słabszym stężeniu np. 0,2%. Podczas kuracji stosować wysokie filtry przeciwsłoneczne.

normalna, tłusta, mieszana, dojrzała, naczynkowa, z przebarwieniami / defektami
na przebarwienia, przeciwzmarszczkowe, regenerujące
bez alkoholu, bezzapachowa, bez silikonów, bez parabenów
z pipetą
olejek
serum, olejki

Nie dla cery tłustej

Kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami. Bardzo chciałam zacząć przygotę z retinolem, ale jeszcze nie znalazłam produktu dla siebie. Po poprzedniku, postanowiłam wypróbować Serum z 2% retinoidem w skwalanie. Pani w drogerii dała mi kropelkę na dłoń, która po wtarciu pozostawiła skórę mięciutką i gładką, ale nie tłustą. Postanowiłam w takim razie wypróbować. I niestety przy cerze tłustej w strefie "T" serum nigdy nie wchłaniało się do końca. Zawsze pozostawał tłusty film, a próbowałam dawać różne dawki nawet w postaci kropelki. Następnego dnia zawsze czekała mnie "niespodzianka" na twarzy... Po dwóch tygodniach prób w końcu postanowiłam zrezygnować. Używam teraz na noc jako serum na szyję i dekolt. Lubię olejki na tą strefę ciała. Zawsze następnego dnia Jest miękka i lekko błyszcząca - jakby bardziej nawilżona. Planuję w ten sposób zużyć opakowanie, ale nie planuję więcej zakupu.

HIT!

Jestem ultra zadolona z działania tego serum. Widzę znaczna poprawę w kondycji mojej skóry i wyraźnie spłycone drobne zmarszczki. Stosuje serum co drugi dzień na twarz, samodzielnie bez dodatkowych kremów. rankiem moja skóra jest promienna, nawilżona, odżywiona i pełna blasku. Nie spodziewałam się aż takich efektów szczególnie że to mniejsze stężenie. Nie miałam żadnej reakcji alergicznej i polecam każdemu, kto walczy z drobnymi zmarszczkami.

Doskonały produkt na początek przygody z witaminą A

Produkty zawierające pochodną witaminy A stosuję zawsze zimą od momentu, gdy ukończyłam 30 lat. Wtedy też zauważyłam pierwsze oznaki starzenia, takie jak drobne zmarszczki, utrata jędrności i nawilżenia.
Trzeba było więc zacząć działać, i po wielu testach uważam, że nie ma na rynku silniej działającej substancji odmładzającej, niż witamina A i jej pochodne, którą stanowi retinoid- substancja czynna recenzowanego produktu.

Pierwszym produktem, po który sięgnęłam było serum z retinolem the ordinary, i ten produkt zapewnił mi spektakularne efekty. Tej zimy, kiedy nadszedł czas na coroczny powrót do retinolu, niestety nie chciałam wrócić do poprzedniego produktu, gdyż uległ zmianie skład, do którego dodano rakotwórcze BHT. Musiałam więc poszukać alternatywy. Wymieniłam więc serum z retinolem w stężeniu 1% na serum z retinoidem o stężeniu 2%.

Bardzo skuteczny

Nie spodziewałam się takiego działania tego kosmetyku. Zaczęłam od stosowania 1 raz w tygodniu systematycznie zwiększając, obecnie stosuję 3 razy w tygodniu na noc i efekt mnie pozytywnie zaskoczył. Wpłynął na poprawę jędrności skóry, wygładził zmarszczki oraz blizny, wyregulował też pracę gruczołów , trochę przeszkadza mi oleista konsystencja ale to kwestia przyzwyczajenia zwłaszcza kiedy widzi się takie efekty. Rano cera wygląda promiennie, jest świetlista, napięta. Po zużyciu buteleczki chcę sięgnąć po wyższe stężenie dlatego nie wrócę do niego chyba, że kolejna wersja będzie dla mnie za mocna wówczas wrócę to ego stężenia bo ono daje mi zadowalający efekt

petarda!

Świetny kosmetyk. Właśnie skończyłam pierwszą buteleczkę i po lecie na pewno do niego wrócę:
+ rysujące się powoli na czole zmarszczki zniknęły. Nie spodziewałam się tego, ale się wyprasowały :)
+ koloryt - wyrównany
+ mam cerę mieszaną, z naprawdę solidnie tłustą strefą T - świecę się dużo mniej, pory są czystsze
+ jeden z niewielu kosmetyków, po którym skóra faktycznie jest jędrniesza i bardziej napięta dłużej niż chwilę po aplikacji.
+ nie uczula, nie podrażnia
+ tani!
+ podoba mi się spójny wygląd kosmetyków the ordinary

Jestem zachwycona

Działa, ale nieprzyjemne w użyciu

Mam 31 lat i długo zwlekałam z włączeniem to mojej pielęgnacji preparatu z jakąś formą witaminy A. Myślałam ciągle, ze za wcześnie i takie tam, ale w końcu się zdecydowałam. Nie zastanawiałam się ani chwili nad firmą, bo wiedziałam, ze The Ordinary ma wiele opcji do wyboru. Chciałam kupić serum z czystym retinolem, ale w drogerii akurat nie było wersji z najniższym stężeniem, więc zdecydowałam się na retinoid.

Używam go od ponad miesiąca, codziennie i nie ma mowy o żadnym podrażnieniu (ale z czystym retinolem na pewno trzeba więcej ostrożności). Nie mam zmarszczek, ale po dokładnym przyjrzeniu się widać, że próbują się pokazać. Zauważam pozytywne efekty - skóra wygląda młodziej, ma wyrównany koloryt i jest znacznie mniej zanieczyszczona. Nie mam dużej skłonności do niedoskonałości, ale trudno też w moim przypadku o wrażenie idealnie czystej cery (jak to z tłustą skórą bywa). To serum naprawdę pomaga. Ani odrobinę nie wysusza.

Skwalan przypomina swoją konsystencją olejek. Niestety, w ogóle nie wchłania się w moim przypadku. Olejki lubię, ale tylko do masażu 2-3 razy w tygodniu, więc za tłustość na co dzień trochę mnie irytuje. Dlatego następnym razem zdecyduję się na wersję w emulsji.

Bardzo dobry produkt - świetne składniki

Produktu nie trzeba chyba nikomu reklamować.
Od pierwszego zastosowania moja skóra poczuła różnicę. Stosuję je na noc. Rano pory są zwężone, drobne zmarszczki wygładzone, a skóra wygląda na zdrową i nawilżoną. Mam cerę mieszaną i nie zauważyłam, aby produkt jej przeszkadzał, wręcz przeciwnie - działa rewelacyjnie na drobne zmiany skórne i wszelkie zaskórniaki
Przy dłuższym stosowaniu zauważyłam, że produkt pomógł mi z niewielkimi bliznami, które pozostały mi po trądziku.
Stosuję go przez ok. 3 miesiące

Dobra jakość w rozsądnej cenie

Marka The Ordinary jest potwierdzeniem, że nie trzeba wydawać fortuny, aby dostać świetnej jakości produkt. Posiadam peeling firmy oraz recenzowane serum i z obydwu tych produktów jestem bardzo zadowolona. Mam cerę mieszaną, skłonna do zapychania. Serum jednak nie spowodowało u mnie wysypu nieprzyjaciół ani jej nie podraznilo, czego się nieco obawiałam. Produkt ma konsystencję olejku, który nie wchłania się całkowicie pozostawiając na twarzy tłusty film,dlatego stosuje go głównie na noc. Po kilku miesiącach stosowania mam wrażenie jakby moja cera mniej się swiecila, przez co nie muszę już sięgać po puder w ciągu dnia tak często, jak robiłam to przed użytkowaniem recenzowanego. Buzka jest gladsza, a pory mniej widoczne,ale jednocześnie wydaje mi się, że kosmetyk odrobinę przesuszyl moja mieszana cerę, więc wspomaga się innymi nawilżacz ami w postaci kremów. Nie wiem zatem czy będzie dobrym rozwiązaniem dla właścicieli cer suchych. Gładka, bardziej matowa, ujednolicona z mniej widocznymi porami...Oto efekty kuracji jakie zauważyłam po kilku miesiącach stosowania.

Dobry produkt

Na fali fascynacji kosmetykami The Ordinary zaopatrzyłam się 3 miesiące temu w kilka buteleczek ich specyfików. Serum 2% w skwalanie zaczęłam używać właśnie 3 miesiące temu i uważam, że to wystarczający okres aby móc wypowiedzieć się na temat jego działania.

Jestem całkowitym nowicjuszem jeśli chodzi o pochodne witaminy A, nigdy wcześniej nie miałam styczności z takimi produktami. Chciałam zacząć od czegoś najbardziej łagodnego aby uniknąć efektów ubocznych stosowania retinoidów o których się naczytałam. Skusiłam się na retinoidy od The Ordinary ponieważ to praktycznie jedno z najtańszych serum z tym produktem na rynku. Wybrałam Granactive Retinoid 2% w Skwalanie chociaż teraz wiem, że mogłam zacząć od emulsji tej firmy, ale o tym dalej. Według obietnic producenta GR 2% miał dawać widoczne efekty bez skutków ubocznych w postaci wysuszenia czy łuszczenia się skóry.

Konsystencja produktu to tłusty olejek, nie należy przesadzać z ilością. Jestem posiadaczką cery mieszanej i w moim przypadku nawet przy zastosowaniu kilku kropel na twarzy olejek nigdy nie wchłania się do matu. Jednak przyznam, że jest tak u mnie w przypadku większości olejków. Nie zmienia to faktu, że to uczucie tłustości nie jest niestety rewelacyjne i nie za bardzo je lubię dlatego też pisałam wcześniej, że mogłam jednak zacząć od emulsji, która nie pozostawia tłustego filmu i ma jeszcze niższe stężenie retinoidów. 3 miesiące temu również moja mama zaczęła używać tego produktu i ona jako posiadaczka cery suchej z kolei nie narzeka, u niej ten produkt wchłania się niemal całkowicie, a po jego aplikacji stosuje jeszcze olej z nasion dzikiej róży i bardzo sobie chwali taki duet. Czytałam w zagranicznych recenzjach, że sporo osób narzeka na jego tłustość jednak coś za coś. To właśnie skwalan redukuje ilość skutków ubocznych retinoidów. Zapach jest dla mnie całkowicie neutralny, praktycznie go nie czuję.

W przypadku kosmetyków The Ordinary myślę, że warto wspomnieć w jakich połączeniach się je stosuje gdyż często trudno jednoznacznie przypisać uzyskany efekt do pojedyńczego preparatu w sytuacji gdy stosujemy ich kilka na raz. W moim przypadku wieczorem przed stosowaniem tego serum stosuję kilka razy w tygodniu tonik z kwasem glikolowym tej samej firmy, a raz na 10-12 dni 'krwawy peeling' AHA 30% + BHA 2% (który swoją drogą też jest świetny).

Po 3 miesiącach stosowania mogę przyznać, że widać efekty i jestem zadowolona. Nie jest to efekt rodem z photoshopu jednak twarz zauważalnie produkuje zdecydowanie mniejszą ilość sebum, twarz jest praktycznie matowa przez większość dnia, dopiero wieczorem/po południu muszę się przypudrować, a kiedyś robiłam to już 2/3h po nałożeniu makijażu. Moja skóra naprawdę dobrze toleruje ten kosmetyk, na początku kosmetyki często powodują wysyp, u mnie tego nie odnotowałam natomiast skóra w efekcie się nieco wygładziła (jednak sądzę, że to duża zasługa toniku glikolowego). Muszę przyznać, że rzeczywiście moje pory się nieco zwęziły i wyglądają lepiej (myślę, ze tutaj działa połączenie zarówno skwalanu jak i toniku) a do tej pory nic ich za bardzo nie ruszało. Miałam duże nadzieje, że preparat wpłynie w jakiś sposób na moje zmarszczki na czole, niestety nie zauważyłam żadnych zmian ani spłycenia tych linii. Cera nieco wyrównała swój kolor, skóra jest miękka i elastyczna. Przebarwienia i blizny po starych wypryskach powoli ale jednak zaczęły bladnąć i znikać. Stosuję go nie tylko na twarz, również na szyję oraz dekolt tak samo jak moja mama i obydwie przyznajemy, ze przy tak obfitej aplikacji spokojnie wystarcza na 3 miesiące z hakiem (jego przydatność to 6 miesięcy od otwarcia) Odkąd zaczęłam używać tego duetu ilość przykrych niespodzianek na twarzy się zdecydowanie ograniczyła, mam wrażenie, że jest ich sporo mniej i szybciej się goją, jeśli coś wyskoczy mi przed okresem (dodatkowo w ciągu dnia stosuję Niacinamide 10% + Zinc 1% i myślę, że on też dorzuca do tego swoją cegiełkę)

Myślałam, że skoro skwalan to olej, a dodatkowo mam cerę mieszaną to nie muszę dbać o dodatkowe nawilżenie skóry i tu się jednak nieco przeliczyłam. Skwalan rzeczywiście ogranicza skutki ujemne działania retinoidów jednak przy dłuższym stosowaniu moja cera niestety trochę się przesuszyła. Było to najbardziej widoczne podczas aplikacji podkładu oraz noszenia makijażu, który niestety czasami wyglądał gorzej niż zwykle. Dlatego nie należy zapominać o dodatkowym nawilżeniu, ja ratuje się często nawilżającymi azjatyckimi maseczkami w płacie oraz kremem firmy Bandi Anti Dry i taka taktyka działa. Oprócz lekkiego przesuszenia nie zaobserwowałam żadnych innych efektów ubocznych.

Dużo osób zarzuca problemy z dostępnością tych produktów, ja wszystko zamawiam prosto z ich strony, akceptują płatność paypalem a dodatkowo na zamówienia powyżej 25 euro załapujemy się na darmową wysyłkę do polski (u mnie paczka jest zazwyczaj w 5 dni)

Efekty może nie rzucają od razu na kolana jednak naprawdę są zauważalne i sądzę, że warto przyłożyć się do stosowania tych produktów pielęgnacyjnych, obserwować co działa na naszą cerę, dostosowywać pielęgnacje do jej wymagań i przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość ponieważ to podstawa sukcesu. Raczej nie kupię tego produktu ponownie ponieważ po skończeniu tej buteleczki planuję zakupić wersję o wyższym stężeniu 5%.

Należy pamiętać aby absolutnie nie stosować retinoidów ani retinolu podczas ciąży oraz karmienia piersią.

Jestem na tak

Używałam tego serum pod koniec zimy/wczesną wiosną żeby utrzymać efekty zimowej kuracji przeciwtrądzikowej i walczyć z bliznami i przebarwieniami. Serum sprawiło, że nie pojawiały się nowe wypryski, cera się wygładziła, pojaśniała i ujednoliciła. Nie jest to może efekt WOW, ale jest zauważalny. Cera nie reagowała podrażnieniem, ale nie był to mój pierwszy produkt z retinolem. Cera reagowała za to przesuszeniem, szczególnie w okolicy oczu, ale to ustąpiło po zakończeniu kuracji. Raczej nie kupię ponownie, ponieważ z każdą kuracją retinolem wchodzę na wyższa stężenia.