Ziaja, Pro, Żel myjący normalizujący

Ziaja, Pro, Żel myjący normalizujący

Dokładnie oczyszcza naskórek oraz odblokowuje pory
-przywraca skórze naturalne PH i doskonale przygotowuje do zabiegów pielęgnacyjnych
Zawiera ekstrakty z tymianku, lukrecji, białej herbatyoraz prowitaminę B5.

oczyszczanie twarzy
oczyszczające
z pompką
żel

nie liczcie na piane

Mam bardzo tłustą skórę z aktywnym trądzikiem.
Żel ma super skład, bez SLS, rzadkość na polskim rynku kosmetycznym i do tego w tak przystępnej cenie (kupiłam za 15 zł na allegro 500 ml).
Żel nie zawiera wysuszającego SLS, więc można być pewnym, że nie przesuszy skóry, nawet jeżeli używa się retinoidów, nadtlenku benzoilu lub/i kwasu azalinowego (tak jak w moim przypadku), ale nie pieni się wcale. Jeżeli mieszkacie na Śląsku i woda pachnie wam chlorem- żel się nie będzie pienić, choćbyście go błagały.
Oprócz tego, że nie wysusza, nie powoduje wysypu pryszczy, co uważam za zaletę, nawet jeżeli nie zapobiega.
Jeżeli nałożę na buźke podkład Revlon Colorstay i/lub filtr chemiczny przeciwsłoneczny to mogę być pewna, że będę musieć umyć twarz tym żelem nawet dwu- lub trzykrotnie. Jest to uciążliwe, ale żel nie podrażnia, nie wysusza, a ja jestem pewna, że usunęłam make up na 100%.
Żel nie ma też zapachu, co też uważam za plus, bo jestem wrażliwa na takie sprawy.
Gorąco polecam osobą, które pragną uspokoić swoją skóre :)

Genialny

kupiłam go zachęcona opiniami na wizażu i nie żałuję :)

Moja cera jest naprawdę bardzo specyficzna.. Trądzikowa, nadmiernie wysuszona, nadmiernie przetłuszczająca się.. A raczej taka była, bo dzięki temu żelowi jest rewelacyjna :)

Choć trzeba dodać, że jego cena chyba się zmieniła, ponieważ dałam za niego ponad 30zł na stoisku ziaji. Chociaż może gdzieś można go kupić taniej.. Mimo wszystko wart swojej ceny :)

* bardzo dobrze oczyszcza
* nie zawiera SLS ani tego typu rzeczy, dlatego też się nie pieni, ale mimo to oczyszcza dobrze, tak jak już wcześniej wspomniałam
* zapach nie jest drażniący
* bardzo wydajny
* nie wysusza skóry
* unormował moją naprawdę specyficzną cerę
* bardzo wygodne opakowanie z pompką

Na pewno na stałe zagości na mojej półce, ponieważ naprawdę pomógł mi w walce z moją problematyczną twarzą. Nie żałuję tych wydanych 30zł..

Używam tego produktu od: kwiecień 2013
Ilość zużytych opakowań: 1/4 400ml

Bardzo pomógł mi w walce z trądzikiem

Gdyby nie dieta i przemyślana pielęgnacja pewnie wciąż, mimo że bliżej mi do trzydziestki niż nastolęctwa, moja cera nosiłaby niezbyt dumne miano trądzikowej. To właśnie temu żelowi zawdzięczam unormowanie mojej skóry i umożliwienie żmudnej pracy nad awansowaniem mojej cery do kategorii "problematyczna". Ten żel okazał się remedium na moje trądzikowe bolączki, a jego brak (niestety, czasem trudny do uniknięcia) oznaczał tylko jedno - natychmiastowe pogorszenie stanu cery. Wprawdzie po kilku latach na wyłączność został zdetronizowany przez mydło z Aleppo i wydaje mi się, że już więcej go nie kupię, nie zmienia to faktu, że to najlepszy żel do trądzikowej cery z jakim się spotkałam (a było tego sporo).

+ brak agresywnych detergentów (SLS i innych)
+ dużo wyciągów roślinnych w składzie
+ świetnie oczyszcza bez naruszania warstwy lipidowej - po jego użyciu twarz jest czysta, ale nie ściągnięta czy przesuszona, pod tym względem ideał
+ naprawdę normalizuje pracę gruczołów łojowych - szybko doprowadził moją cerę do stanu równowagi
+ najlepszym dowodem na jego skuteczność jest to, że gdy tylko go zabrakło na mojej twarzy pojawiali się niechciani goście
+ przyjemny, nienachalny zapach
+ bardzo wygodna butla z pompką
+ śmiesznie niska cena

- zawiera bardzo paskudny konserwant 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, który jest zresztą powszechnie dodawany do produktów Ziai - z tego względu odejmuję gwiazdkę, choć pod względem działania żel zasługuje na 5
- utrudniona dostępność (nie dość, że do kupienia w sklepach z kosmetykami profesjonalnymi, to jeszcze ciągle brakowało go w hurtowni)

Używam tego produktu od: przez 3 lata
Ilość zużytych opakowań: kilka

delikatny

Płyn jest niezwykle delikatny. Mam tłustą skórą ze skłonnością do powstawania naczynek, więc nie każdy płyn będzie dla mnie odpowiedni.

Zacznę od tego, że płyn nie podrażnia mojej skóry. Jest delikatny. Natomiast jest lekkie uczucie ściągnięcia skóry.

Kiepsko się pieni, ale to zasługa lepszego dla skóry składu, więc przymykam oko ;)

Niestety płyn nie zmywa dobrze makijażu, nawet użyty kilka razy pozostawia resztki dlatego odejmuję gwiazdkę. Mimo to po dość czasochłonnym myciu twarzy mam poczucie oczyszczonej buzi.

Samo użytkowanie jest dosyć nieprzyjemne, ponieważ kosmetykowi brakuje "poślizgu" ;) i mam trudność z rozprowadzeniem płynu na całej twarzy To również wpłynęło na moją ocenę.

Dość wydajny, natomiast ja osobiście muszę go aplikować 3-4 razy ze względu na poczucie niedomytej twarzy.

Pochwalam dużą butelkę z pompeczką, bardzo wygodne pod prysznicem :)

Ogólnie nienajgorszy płyn do mycia twarzy, aczkolwiek nie sądzę żebym kiedyś do niego wróciła, bo są lepsze.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

delikatne i skuteczne mycie

Mój pierwszy i myślę, że nie ostatni produkt z tej serii.
Elementy zachęcające do zakupu:

* widoczne z półki:
- niska cena,
- duża pojemność,
- pompka ułatwiająca dozowanie,
- świetny, prosty design,

** widoczne po wzięciu do ręki
- brak detergentów jonowych i amfoterycznych - wyłącznie coco-glucoside! To ewenement na naszym rynku, by prawdziwie delikatne myjadło nie kosztowało majatku
- prosty skład bez zbędnych elementów,
- ekstrakty poprzedzone promotorem przejścia.

*** doświadczane po otwarciu:
- przyjemny, delikatny zapach,
- łatwe rozprowadzanie na skórze,
- brak piany

**** doświadczane po wielokrotnym użyciu:
- lekkie ściągnięcie skóry, wymagające zastosowania normalizującego toniku,
- dobrze domyte włosy, choć osiąga się to z niewielkim trudem z uwagi na brak piany dającej wrażenie efektywności
- subtelnie pachnąca skóra,
- brak podrażnień,
- niewysuszona skóra niedomagająca się natychmiast balsamu.

Stosowałam ten produkt do mycia ciała (zalecałabym zastosowanie na gąbce), twarzy i włosów. Najlepiej spisuje się na twarzy.

Elementy zniechęcające do zakupy:
- niewielka dostępność (kupiłam w sklepie firmowym)

Używam tego produktu od: 4 miesięcy?
Ilość zużytych opakowań: jedno i kupię kolejne

Tak!

Żel zakupiłam za 14 zł w hurtowni Allepaznokcie.
+Butla z dozownikiem, przez co można higienicznie wydobyć zawartość.
+Ładny, delikatny zapach.
+Bez sls.
+Dobrze oczyszcza skórę,
+Nie podrażnia,nie uczulił.
+Naprawdę minimalizuje pory.
+Matuje skórę.
+Duża pojemność 500 ml, przez co produkt jest wydajny.
Przez pierwsze trzy użycia, żel powodował uczucie napięcia skóry, jednak efekt ten minął.Odkąd go używam moje pory rzeczywiście są zminimalizowane.Buzia wygląda ładnie i zdrowo.Żaden poprzedni żel nie dawał takiego efektu.Jestem naprawdę bardzo zadowolona.Używam go razem z tonikiem z tej samej serii.Gorąco polecam!

Używam tego produktu od: Kilka tygodni.
Ilość zużytych opakowań: Niecałe jedno.

Idealny!

Jest to świetny żel dla osób z delikatną skórą normalną lub mieszaną. Po użyciu go, twarz jest miękka i oczyszczona oraz świetnie stonizowana. Odkąd go używam, nie używam toniku.

Plusy:
+ wydajny,
+ nie wysusza,
+ dobrze oczyszcza i odświeża skórę,
+ ładnie pachnie,
+ pojemność,
+ cena,
+ nie zawiera substancji spieniających,
+ wygodne i higieniczne opakowanie z pompką.

Minusy:
- jedynym jest dostępność, ponieważ można go kupić jedynie w firmowych sklepach ziaja lub przez Internet.

Używam tego produktu od: ok. 2 lat.
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania 500 ml, w trakcie 4

zapychacz porów

+ pachnie przyjemnie
+ wygodne opakowanie
+ dobrze zmywa makijaż bez efektu "pandy" (z tym że ja makijaż zazwyczaj mam delikatny - kreska na powiecie i tusz)
+ cena

+/- nie pieni się (na początku było to ogromnym zaskoczeniem, ale w zasadzie przyzwyczaiłam się do tego)

- dostępność
- straszliwie zapycha mi pory, jeszcze nigdy nie miałam tylu wągrów jak teraz gdy go uzywam!!! - a więc nie widze aby "dokładnie oczyszczał i odblokowywał pory"

może go jeszcze kiedyś kupie ale tylko po to by zmywac nim makijaz z oczu

żart?

Kupiłam na targach kosmetycznych za namową pani ze stoiska ziaja. Miał być cud miód a jest kit. Nie zmywa resztek makijażu, o tuszu to już w ogóle nie ma co mówić. W ogóle się nie pieni przez co jest mało wydajny. Właściwości oczyszczających ani normalizujących nie zauważyłam żadnych dlatego też nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 500 ml

Taki o

Zacznę od tego, że jestem fanką kosmetyków z serii Ziaja Pro ale ten żel w porównaniu z antybakteryjnym z tej samej serii wypada blado. Słabiej zmywa makijaż, nie pachnie zachęcająco, przez gęstą konsystencję trzeba wycisnąć go 2 razy więcej i do tego nie spełnia swojej podstawowej roli - nie normalizuje cery ani nie zmniejsza wydzielania sebum. Skóra od razu po jego użyciu jest co prawda świeża ale to chwilowy efekt. Wstrzymywałam się z tą recenzją żeby sprawdzić jak będzie spisywał się przy dłuższym stosowaniu i już wiem. Zaleta jest duża pojemność, dobra dostępność (na all) i niska cena.

Używam tego produktu od: 9 msc-y
Ilość zużytych opakowań: 1 - 500 ml

Ok

Używałam go jakiś czas temu. Był całkiem fajny, na pewno dobrze radził sobie z makijażem, tylko szkoda że nie pachniał za bardzo - ale jak cała seria normalizująca. Może wrócę do niego za jakiś czas, ale póki co szukam dalej.

Używam tego produktu od: Przez jakieś 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 (500ml)

rewelacja!

Bardzo fajny produkt, za śmieszną cenę. Kupiłam w kwietniu, używałam zazwyczaj 2 razy dziennie i zaczyna się kończyć! Czyli wystarczył mi na około 8-9 miesięcy! Bardzo dobrze oczyszcza twarz, zmywa makijaż również z oczy nie podrażniając ich. NIe wysusza, nie natłuszcza, po prostu jest ok!

Używam tego produktu od: prawie roku
Ilość zużytych opakowań: jedno niepełne