Artego, It's Color (Permanentna farba w kremie)

Artego, It's Color (Permanentna farba w kremie)

Farba w kremie It's Color doskonale pokrywa siwe włosy, dodaje im blasku i sprawia, że są promieniste i piękne. Dzięki specjalnej formule bogatej w olejki mineralne i cząsteczki amfoteryczne It's Color nie narusza naturalnej struktury włosa i nie podrażnia skóry głowy, a dodatkowo odżywia włosy.
Konsystencja gęstego kremu sprawia, że farba jest łatwa w mieszaniu, idealnie przylega do włosów i pozwala na precyzyjną aplikację. Nie pozostawia zabarwień na skórze głowy i ma miły zapach.
Farba It's Color zapewnia długotrwały efekt. Dostępna jest w szerokiej gamie kolorów - aż 103 odcienie.

farby
odświeżenie koloru, pokrycie siwych włosów
Trwałość
długotrwałe
fluid / krem

kolor 7.46

Farbe stosuje z 6% utleniaczem na swoich wlosach w kolorze sredniego brazu ( nie rozjasnianych!). Kolor ten to sredni miedziano - czerwony blond. Wyglada on fantastycznie! Dostaje bardzo duzo komplementow na temat tego koloru. Jednak jak to z rzedu czerwieni dosyc szybko sie splukuje szczegolnie w okresie letnim kolor bardzo szybko plowieje do rudosci. Farba po rozrobieniu ma perlowo - rozowy kolor, calkiem mily zapach i jest wydajna. Farbuje sama nia wlosy, kujac ja na allegro place okolo 40zl wraz z oksydantem, starcza mi na 3 farbowania calych wlosow czyli na pol roku, farbuje wlosy co 2 mies. Nie zniszczyla mi wlosow po tylu farbowaniach od zeszlego roku jedynie koncowki sa lekko przesuszone, ale tez staram sie stosowac odpowiednia pielegnacje, chociaz nie zawsze mam czas i checi na olejowanie lub kilkunasto min siedzenie z maska czy odzywka. Nie wzmaga wypadania wlosow. Zauwazylam ze farba troche nierownomiernir lapie odrosty gdy sa one umyte dzien czy tez 2 przec farbowaniem, natomiast gdy wlosy umyje, wysusze i po okolo 2, 3 godz je pofarbuje to efekt na odrostach jest znacznie lepszy,jednak trzeba zuzyc wiecej farby i bardziej sie mecze z wlosami,dlatego raz farbuje cale wlosy a po okolo mies tylko odrosty i tak na przemian. Farbe lepiej sie oplaca kupic nic drogeryjna, ze wzgledu na duza pojemnosc jest ona oplacalna w domowym uzytku.
dolaczam zdj 1 w swietle sztucznym, 2 na dworzu miesiac po farbowaniu, 3 z fleszem zaraz po farbowaniu

Używam tego produktu od: wrzesien 2013
Ilość zużytych opakowań: 3 tuby + 3 oksydanty

Spadek poziomu...

Przez ostatnie 3-4 lata zaopatrywałam się w farby tego producenta i umawiałam na koloryzację do mojej fryzjerki. Trafiłam nawet na swój idealny kolor - "Kubański Tytoń". NIESTETY, ostatnio odnotowałam znaczne pogorszenie się jakości tego produktu:(

PLUSY:
+ odcień, który wybrałam, po spłukaniu się pozostawia na włosach całkiem znośny koloryt,
+ farba kryje równomiernie - ale muszę w tym miejscu PODKREŚLIĆ, że nie próbuję nakładać jej w domu, tylko u specjalisty;)
+ duży wybór odcieni - każdy znajdzie coś dla siebie, chociaż polecam wcześniej pogadać ze swoim fryzjerem i dobrać właściwy kolor.

MINUSY:
- kolor spłukuje się strasznie szybko(szczęście w nieszczęściu, że to co zostaje na włosach wystarczy, żeby nie wstydzić się wyjść z domu),
- cena nieźle daje po kieszeni,
- nie do zakupienia w drogeriach - ja zaopatruję się w sklepie z artykułami fryzjerskimi.

Reasumując - radzę odłożyć trochę grosza i udać się do fryzjera na zabieg zamiast kombinować;) Wprawdzie fryzjer-fryzjerowi nierówny, ale zaoszczędzimy sobie nerwów czasu i - rzecz jasna - pieniędzy, jeśli kolor położy nam specjalista.

Używam tego produktu od: 3-4 lat
Ilość zużytych opakowań: Jakieś 8-9 całych

Burgundowy blond

PIERWSZE WRAŻENIE

Przechodziłam z blond w ciemny brąz, może zbyt raptownie poszukiwałam swojego koloru. Miałam już pierwsze odrosty na ciemnym brązie, kiedy dostałam w prezencie farbę artego w kolorze 6.7-6M Dark Blonde Tobacco Cuba. Postanowiłam wypróbować na odrostach oraz na farbowanych już włosach z utleniaczem 3%.

UŻYTKOWANIE

Ogólnie bardzo popieram farby fryzjerskie – masz dużą tubę, używasz dokładnie ile chcesz, jeśli branie, to dorabiasz… Mam długie włosy, farbowałam całość 2-3 razy, a wciąż mam pół tuby w rezerwie. Moim zdaniem to duża oszczędność.
Totalnym zaskoczeniem był dla mnie sam wygląd farby – która miała SREBRNY kolor. Ogólnie nie pachnie amoniakiem, raczej jakąś taką farbą srebrzankową. Fajnie się nakłada, jest gęsta, nie spływa z włosów i nie brudzi strasznie ciała i wszystkiego dookoła.
Na odrostach ciemny blond pogłębił wyraźnie barwę – z szaromysiego wcześniej paska włosów wydobył burgundowy, niespotykany dla blondu połysk. Natomiast zaskoczeniem były farbowane włosy – w połączeniu z ciemnym brązem pojawiły się czerwono-fioletowe refleksy. Miałam więc na głowie całą feerię. Ten właśnie połysk trzyma się niesamowicie długo. A przecież czerwone pigmenty pierwsze uciekają podczas najbliższych myć. Ciekawe jak jest z typowymi rudymi odcieniami, no ale tego nie dowiem się nigdy ;)

OPINIA KOŃCOWA

O ile sam odcień nie był strzałem w dziesiątkę dla mnie, o tyle doceniam trwałość farby i chętnie spróbuję coś w moim guście.

Ilość zużytych opakowań: 1/2

Ciemna brunetka - UWAGA- nie z wyboru! (Edit)

Nie wiem jakim cudem ta marka weszła "na salony"...
Jestem zniesmaczona, zawiedziona i kompletnie zdziwiona tym, że próbnik różni sie od koloru końcowego TAK BARDZO
Zdaję sobie sprawę, że farby wychodzą zazwyczaj ciemniej niż w próbniku, ale to co uzyskałam mogłoby być podstawą do reklamacji u producenta.

Kolor jaki zakupiłam to 7.71 kolor Kasztanowo-popielaty blond
Kładziony na jasny-wypłukany karmelowy blond
Włoski w zasadzie miałam tak łopatologicznie opisując - jak boazeria. Żałuję, że położyłam tą farbę. Wiedziałam że wyjdzie ciemny, chciałam po prostu brązowe, wiedząc że wyjdą ciemniej uzbroiłam się w blond.
Po spłukaniu farby, na głowie mej ujrzałam kolor prze...straszny!
Nie dość, że to bardzo ale to baaardzo ciemny brąz, w dodatku z refleksami czerwieni. Ja się takiego badziewia zwyczajnie nie spodziewałam. Mam wprawę w farbowaniu włosów, nigdy z żadną farbą nie miałam problemów (używam farb profesjonalnych), tutaj wyszła masakra.
nie dość, że kolor jest ZUPEŁNIE inny niż chciałam, to w dodatku wyszedł na zupełnie innym poziomie.
Jestem strasznie ale to bardzo wkurzona bo schodziłam z czarnego przez rok, doszłam do tego miodu, zniszczyłam przy tym włosy niemiłosiernie.
Zaufałam producentowi kupując farbę z poziomu blond a wyszedł mi prawie czarny.
Liczę na szampon głęboko oczyszczający Ziaji, który wypłucze toto z moich biednych włosów.
Cena nieadekwatna do jakości, mocna farba przesuszająca włosy.
Drogeryjna byle jaka za 7 zł lepsza, z kolorem też ruletka, nie przepłacasz a masz przynajmniej rękawiczki i utleniacz w zestawie..

Ale to nie koniec.
Włosy zafarbowały mi się nierównomiernie. I tak, żeby było już całkiem zabawnie
Grzywkę mam czarną a z tyłu głowy ciemny brąz z czerwienią.
Wyglądam paskudnie, czuję się źle, czuję się oszukana i najchętniej złożyłabym reklamację. Niestety producent pisze na opakowaniu wyraźnie, że jest to farba profesjonalna, do stosowania tylko i wyłącznie w salonach przez fryzjerów. Zatem reklamacji złożyć nie mogę. A szkoda, bo zdaje się, że wiele dziewczyn ma przeboje z kolorem.
Pół gwiazki za ILOŚĆ w tubie, która starcza na 2 farbowania, ale w obliczu takiej katastrofy to i tak się nie przyda...

Wniosek jeden - jeśli artego to drogie panie w salonie. Tak na wszelki wypadek.
Używam tego produktu od: jedno farbowanie
Ilość zużytych opakowań: pół tuby

Edytuję wpis po 6 myciach bardzo mocnym szamponem oczyszczającym

Kolor ledwie się wypłukuje, bardzo się wżarł we włosy. Grzywka nadal o wiele ciemniejsza niż reszta włosów, jednak trochę puściło.
Refleksy czerwieni rażą po oczach i kolor nawet nie zbliża się do tego z próbnika producenta. Pierwszy raz spotykam się z tak trwałą farbą, co oczywiście jest ogromnym plusem w sytuacji gdy kolor nam się podoba. Dlatego za trwałość dodaję pół gwiazdki bo nawet silnie oczyszczającym szamponem nie ogę koloru wypędzić. Poczekam jeszcze jakiś miesiąc i jakimś tonerem tylko postaram się zniwelować do chłodnego koloru, jednak brunetką już pozostanę i zamierzam polubić odbicie w lustrze.

Świetny kolor i równomiernie pokryte włosy

Używam odcienia 7.3, czyli złocistego średniego blondu, który na włosach wychodzi jak śliczny jasny brązik. Jestem z tej farby zadowolona, głównie ze względu na kolor i równe farbowanie - mimo, że często zamiast do fryzjerki sama sobie miziam odrosty a i nieraz wszystkie włosy, to kolor wychodzi bardzo równomiernie. Farba jest bardzo wydajna i łatwa w użyciu. Nie powiem żeby pielęgnowała włosy ;) ale spustoszenia, jak to zdarzyło mi się przy blondzie garniera nie sieje. Największe zastrzeżenie mam co do trwałości, szczególnie na siwych włosach, ale na reszcie, gdzie przez wielokrotne farbowanie(używam już jej przez 1,5 roku) kolor się wypełnił trwałość jest bardzo przyzwoita.
Dodałam zdjęcia włosów (farbę kładłam już jakiś czas temu), jeśli chodzi o kolor to jest ciepły w naturalnym świetle, przy świetle jarzeniowym kolor się ochładza i mi akurat mniej odpowiada.

5.7 jasny orzechowy braz robi na czarno!

Jak wyzej kolor 5.7 jasny orzechowy braz robi wlosy czarne!!!!!!!!! kolor sie wyplukuje, z myciem woda leciala brazowa, ale czarny jak byl tak byl.... dobrze, ze to bylo rok temu... Tej farby nigdy wiecej nie uzyje, nie polecam.

Używam tego produktu od: rok temu.
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie normalne.

tania, dobra farba

+Dla wielu wadą może być trwałość farby, bo się szybko spiera ale dla mnie to plus ,bo lubię zmieniać kolor
+Cena jest bardzo niska przy takiej pojemności
+Nie wysusza włosów
+Fajne,intensywne kolory
+Po farbowaniu włosy są lśniące

-Dostępność

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: około 5

Nie polecam

Zdecydowanie nie polecam. Skuszona pozytywnymi opiniami skusiłam się na zakup tej farby. Użyłam jednego z brązów z palety delikatnych popieli. Kolor przepiękny, głęboki chłodny, ciemny brąz - bez jakichkolwiek odcieni rudości. I co najważniejsze - nie wyszedł czarny. Farbowałam włosy naturalne (szatyn). Farba jest bardzo nietrwała - kolor wypłukał się prawie całkowicie po około 2 tygodniach (myję głowę co 2 dni). Jedyne plusy tej farby to cena (allegro), wydajność (mam długie i gęste włosy) oraz przepiękny kolor. Za to daję 2,5 gwiazdki. Farbowanie włosów co 2-3 tygodnie byłoby nieporozumieniem, szukam więc dalej, choć z obawą, że farbą drogeryjną ciężko będzie uzyskać taki odcień.

Plusy: cena, wydajność, odcień

Minusy: bardzo szybko się wypłukuje, nietrwała, trochę przesusza włosy

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Porażka

Kilka dni temu miałam farbowane włosy przez fryzjerkę odcieniem 9N- bardzo jasny blond, na moich naturalnych włosach w kolorze zimny średni blond wyszedł miodowo-rudy a tego własnie chciałam uniknąć. Jestem bardzo niezadowolona. Co do stanu włosów to też pozostawiają wiele do życzenia- są wysuszone a po myciu bardzo trudno je rozczesać, gdybym nie używała odżywek w ogóle nie byłoby to mozliwe

Używam tego produktu od: użyłam 1 raz

fajna

farba wydajna z polyskiem nie smierdzi ...rudosci wychodza jaak na palecie brązy nieco ciemniejsze tak to bywa przy koloryzacdji ton w ton ale z biegeim czzasu jasnieja troche.... 3.7u i 4.7 dwa moje typy ktore mieszam kolor jest ciemny na oko jak czarny ale pod swiatlem nabiera swojego uroku no i jak wyplowieje troche...osoby ktore nie maja siwych wlosow moga spakojnie nakladac sobie same odrosty a co druga trzecia koloryzacje przeciagac farbe na konce w zaleznosci oczywiscie cco ile sie farbujemy ja tak wlasnie robie oszczedzzam w ten sposob swoje wlosy

Ilość zużytych opakowań: chyba z 20

Lubię.

Farbowałam tymi farbami włosy 3 razy: na pierwszy ogień poszedł kolor 7.0 średni blond z odcieni naturalnych (z utleniaczem 6%). Nie sięgnęłabym sama po ten kolor choćby przez samą jego nazwę, nie chciałam wtedy "blond blondu". Chciałam wziąć kolor 6.0 średni blond, ale po przeczytaniu recenzji Kotbalamot postanowiłam nie ryzykować i wzięłam ten o ton jaśniejszy. I tak wyszedł nieco ciemniej, niż sobie tego życzyłam, ale kolor dość szybko wypłukał się tyle, ile powinien był się wypłukać.
W późniejszym czasie dwukrotnie farbowałam włosy kolorem 8S - light blonde sand - jasny piaskowy blond i taki odcień mi odpowiada. Wyszedł u mnie jak taki przyjemny ciemny blond/jasny brąz. Pierwszy raz nakładałam go z utleniaczem 6% i bardzo ładnie chwycił mi odrosty i wyrównał naturalny kolor u nasady z rozjaśnianymi oraz farbowanymi włosami na długości. Drugi raz wybrałam utleniacz 3% i ku mojemu zdziwieniu- efekt był identyczny jak przy 6%. Teraz zamówiłam na Allegro kolejny zestaw farba + utleniacz 3% (również z Artego) i cieszę się, że nie muszę niepotrzebnie niszczyć włosów wysokimi stężeniami utleniaczy.
Kolor 8S wychodzi identycznie jak na próbniku. W dodatku to taki trochę kameleon. W pełnym słońcu włosy wyglądają na miedziane, a w ostrym, sztucznym świetle w supermarkecie wychodzi coś między jasnym a średnim, neutralnym blondem. Podoba mi się taki efekt. W dodatku wydaje się praktycznie wcale nie wypłukiwać.
W najbliższym czasie będę na nim robić jaśniejsze blond refleksy, jestem bardzo ciekawa jak się sprawdzi jako baza pod pasemka.

Daję 4,5 gwiazdki, bo na przykładzie koloru 7.0 widać, że wiarygodność próbników pozostawia wiele do życzenia.
Ogromnym plusem jest duża pojemność- ja na swoje wcale nie takie długie w tej chwili włosy, ale za to szalenie gęste, potrzebuję prawie całą tubkę i utleniacz w proporcjach 1:1, co daje ok. 250ml mieszanki.
Cena jest świetna. Za tą samą cenę miałabym połowę tej pojemności pod tytułem L\'Oreal czy Wella. Czyli jedno farbowanie kosztowałoby mnie 2x drożej.
Będę kombinować dalej z odcieniami piaskowymi- planuję kiedyś wymieszać 9S (bardzo jasny piaskowy blond) z moim ulubionym 8S.

Odcienie piaskowe szczerze polecam. :)

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: 3 tubki po 150ml

niespecjalna

Po latach balejażowania w celu ukrycia siwych włosów skusiłam się na całościowe pokrycie włosów farbą + kilka refleksów na czubku. Oryginalnie jestem klasyczną, polską ciemna blondynką. Numeru farby nie podam ale był to któryś z naturalnych blondów z lekką domieszką złotawego blondu na końcówki żeby nie zsiniały za bardzo. Ogólny efekt akceptowalny, niestety włosy na skroniach i na czołem po uniesieniu do góry okazały się MAHONIOWE! Czyli ładny ciemny blond na górze+ spód mahoń. Z przyjemnoscią doczekałam zmycia się tej farby, a zmywa się szybko, mimo że moich długich włosów nie muszę myć codziennie.
\\nPlusy - przyjemny zapach, nie podrażnia, nie spływa, w 100% pokrywa siwe włosy, włosy są miękkie, gładkie, błyszczące. Tylko, że przy blondach ostrzegam. Może przy ciemnych kolorach jest lepiej.