Bielenda, Juicy Jelly Mask, Nawilżająca maska z arbuzem i aloesem

Innowacyjna maseczka o świeżej, pełnej dobroczynnych składników żelowej konsystencji, przypomina apetyczną galaretkę. Formuła na bazie kwasu hialuronowego zapewnia skuteczne nawilżenie cery suchej, odwodnionej, również wrażliwej.

klasyczne
nawilżające
w słoiku
żel
alergiczna / atopowa, naczynkowa

Nie było aż tak źle

Ok, to nie była maseczka z tzw. "górnej półki", ale uważam, że robiła swoje całkiem dobrze.

Maseczka moim zdaniem jest bardzo wydajna (plus na pewno, że nie jest tylko na jeden raz lol)

Jeśli chodzi o efekt jaki ona pozostawiała na skórze to przy pierwszych użyciach moim skromnym zdaniem skóra była wyczuwalnie wygładzona oraz delikatnie nawilżona i byłam z niej przez bardzo długi czas zadowolona, ale niestety pod sam koniec użytkowania faktycznie maseczka na twarzy zaczęła mnie delikatnie na skórze piec co uważam za ogromny minus, bo produkt nie powinien tak zachowywać się po nałożeniu na skórze:'(

A jeśli chodzi o zmywanie produktu to mówiąc szczerze? Aż takiej tragedii to nie było i szybko schodziła pod wpływem ciepłej wody

Mimo wszystko nie byłabym w stanie z czystym sumieniem jej polecić przez właśnie wzgląd na to nieprzyjemne pieczenie...

Maseczka bez efektu

Kocham arbuza, więc wszystko co arbuzowe kusi mnie podwójnie. Niestety samo skojarzenie z arbuzem i w miarę przyjemny zapach to za mało. Maseczka ładnie się rozprowadza i na tym koniec plusów. Gdy trzymałam ją na skórze przy nosie i ustach odczuwałam podrażnienie. Największy minus-maseczka nawilżająca, która wcale nie nawilża. Do tego ciężko się zmywa.
Niestety dla mnie to butelek. Szkoda czasu i pieniędzy.

Bielenda, Juicy Jelly Mask, Nawilżająca maska z arbuzem i aloesem

Swego czasu, kiedy jeszcze były dostępne na rynku, dostałam ją w ramach PR-u od jednej z drogerii :) Poprosiłam o nią dlatego, że bardzo polubiłam wersję ananasową. Tutaj poziom satysfakcji był niższy, zwłaszcza przez wzgląd na lepkość produktu, niemniej pozostawił sentyment :)

Wygląda i pachnie cudnie, ale nawilża słabo

Jeszcze kilka lat temu praktycznie nie zwracałam uwagi na asortyment Bielendy, ale od jakiegoś czasu marka rozwija się w bardzo fajnym kierunku. I nawet jeśli nie są to produkty całkiem eko w przypadku niektórych serii, to cieszy wysoka zawartość substancji aktywnych, bo to właśnie one mają faktyczny wpływ na naszą pielęgnację. Chociaż szczerze przyznaję, że w tym przypadku skusił mnie arbuz (kocham pod każdą postacią) i słodki design.

Maska ma postać galaretki albo kisielu, bo formuła nie jest całkiem zbita i glutowata. Nabrana w większej ilości może skapnąć, dlatego ja używałam przy jej aplikacji pędzla do masek. Wtedy bardzo fajnie i bez grudek rozprowadza się na skórze, dając równomierną warstwę. Grubszą lub cieńszą, jak kto woli.
Maska jest przezroczysta, ale zabarwiona na czerwono, z czarnymi i białymi drobinkami różnej wielkości. Faktycznie wygląda jak miąższ arbuza. Pachnie równie apetycznie, coś jak arbuzowy kisiel. Zapach nie jest nazbyt sztuczny i męczący, a fanowi tego owocu zdecydowanie uprzyjemni cały zabieg.

Maska w części wchłania się w skórę. Zmycie reszty nie należy do hiper łatwych, bo po takich żelowych formułach mokre palce bardziej się ślizgają niż zmywają. Dlatego ja pomagałam sobie gąbeczką celulozową i wtedy szło to sprawniej. Skóra po osuszeniu nie była pokryta nieprzyjemną lub zapychającą warstwą.

Producent zaleca wmasowanie maski okrężnymi ruchami, ale jak dla mnie zawarte w niej drobinki nie spełniają ani trochę funkcji peelingu, więc sobie darowałam takie zabiegi. I tak przed maską zawsze wykonuję osobno peeling.
Co do nawilżenia też jest raczej kiepsko. Maska przyjemnie odświeża cerę i sprawia, że jest ciut bardziej promienna, ale nawilżenie jest zbyt słabe, żeby na dłużej zostać przy tym produkcie. Skóra może nie woła o natychmiastowe nałożenie innych kosmetyków, ale ja i tak posiłkowałam się dodatkowo tonikiem, serum i kremem/olejem. W końcu nawet i takie skromne nawilżenie należy w skórze czymś zatrzymać.

Tak się dzieje przy mojej tłustej cerze, chociaż w okresie grzewczym dającej oznaki odwodnienia. Cery suche z natury chyba nie będą usatysfakcjonowane ani trochę.
Maska nie zapchała mojej kapryśnej skóry ani nie spowodowała żadnych nieprzyjemnych interakcji.

Skład prezentuje się całkiem przyzwoicie. Już na początku za wodą znajdziemy glicerynę, pantenol, wodę z arbuza, ekstrakt z nasion chia, kwas hialuronowy, alantoinę, proszek z liści aloesu, wit. E, proszek z łupin kokosa. Do tego substancje konsystencjotwórcze i na samym końcu konserwanty (w tym fenoksyetanol), barwniki i zapach. Dla mnie do zaakceptowania.

Maska znajduje się w szklanym słoiczku zamykanym plastikową nakrętką. Etykieta przezroczysta z podstawowymi informacjami i owocową, apetyczną grafiką. Słoik dodatkowo umieszczony jest w kartoniku, a pod nakrętką zabezpieczony sreberkiem.
Cena całkiem przyzwoita, chociaż dostępność już coraz gorsza. Ale biorąc pod uwagę fakt, że działanie nie powala, to też nie ma co rozpaczać. Na szczęście Bielenda nie daje o sobie zapomnieć, wypuszczając coraz to nowsze i ciekawe serie kosmetyków.

Świetna !

Maseczkę kupiłam, ponieważ uwielbiam formuły żelowe i zapach arbuza. I tym razem nie zawiodłam się na marce Bielenda.

Maseczka jest zamknięta w szklanym słoiczku, co może być lekkim minusem, ponieważ potrzebujemy jakiegoś patyczka do wyjęcia produktu. Mi to jednak nie przeszkadzało. Konsystencja maseczki jest żelowa, przyjemnie chłodzi skórę i łatwo się rozprowadza. Nie miałam także najmniejszych problemów z jej zmyciem.

Skóra po użyciu maseczki jest nawilżona oraz odżywiona. zapach nie utrzymuje się na skórze. Wydajna, używałam jej raz w tygodniu.
Nie widziałam jej ostatnio w sklepach, więc nie wiem czy jest jeszcze dostępna, jednak jeśli ją gdzieś znajdę, na pewno do niej wrócę.

Nawet ok

Ma bardzo ładny zapach, opakowanie tak samo kolorowe mega super, lecz działanie takie średnie, cena jest dość duża co do jakości, łatwo dostępna, super wydajna,

Świetnie nawilża skórę

Uwielbiam tą maskę z arbuzem i aloesem! Świetnie nawilża skórę, sprawia że skóra staje się bardziej odżywiona i złagodzona. Na lato idealne, arbuzowe szaleństwo! Bardzo lubię produkty arbuzowe, jednak ta maska to totalny HIT! Nie podrażnia i nie wysusza cery, w końcu ma działanie nawilżające. Aloes, który jest w składzie niweluje podrażnienia, koi skórę i wycisza. Natomiast arbuz świetnie ją nawilża, stosuję kilka razy w tygodniu. Rewelacyjna konsystencja, łatwo się nakłada i zmywa. Polecam!

Maska jest dość wydajna, Po zastosowaniu maseczki skóra jest przyjemnie odżywiona jak również nawilżona. Zapach również przypadł mi do gustu, a to dla mnie szalenie istotne w kosmetykach, cena jest ok

polecam

Bardzo przyjemny wizualnie i zapachowo, lekka formuła, szybko się wchłania, plus- nawilża i pilinguje i odświeża.
Mam 3 maski i kazda jest rewelacyjna :) Polecam

Zalety
wydajność
zapach

Średniak

Maseczka jest tania, wydajna i ładnie pachnie. Po nałożeniu przyjemnie chłodzi twarz (idealna na lato), lecz nie zauważyłam nawilżenia. Jest trudno dostępna, od jakiegoś czasu nie widuję jej w drogeriach.

Arbuzowa bomba.

Cześć! Ostatnio wróciłam do jednej z moich ulubionych masek nawilżających, pamiętacie galaretki z Bielendy? Po użytej dzień wcześniej maseczce glinkowej moja twarz potrzebowała nawilżenia. Przypomniałam sobie jak miło się aplikuje (kąpiel w galaretce, why not?), i jak miła jest po niej skóra - nawilżona, odświeżona i apetyczna. No i ten zapach i pesteczki arbuza, trzeba uważać żeby nie skosztować. Bardzo lubię sposób aplikacji i to jak łatwo ją zmyć. Jest również bardzo wydajna.

Może być

Jeśli zastanawiacie się czy ta żelowa galaretka faktycznie przypomina w jakimś stopniu arbuza to muszę przyznać, że w moim odczuciu to zmiksowany arbuz w słoiczku. Nakładanie jej to czysta przyjemność, pachnie bajecznie bez chemicznych aromatów. Sama maska jest lepka i wydajna. Komfortowo nosi się na skórze, nie zastyga, zmywa się bezproblemowo.

Wydaje mi się, że na wizualnych atutach kończą się jej najistotniejsze zalety. Przy połączeniu arbuza z aloesem liczyłam na solidniejsze nawilżenie. Najchętniej nakładam ją rano, aby odświeżyć skórę przed wzrastającą temperaturą. Po zmyciu buzia jest przyjemna w dotyku a lekki podkład lepiej się prezentuje