Physiogel, Hypoallergenic, Codzienne Nawilżanie, Żel do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej

Średnia ocena: 3.64/5

Hebe

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Nie zawiera mydła i barwników.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

oczyszczanie twarzy
sucha, wrażliwa, alergiczna / atopowa
nawilżające, oczyszczające
hipoalergiczna
żel

Bardzo dobry produkt

Skuszona Suraż liczbą ocen zaryzykowałam i nie żałuje!
Moja cera jest mocno sucha z licznymi suchymi skórkami w okolicach nosa i ust oraz zaczerwienieniami. Physiogel sprawdza się bardzo dobrze, nawilża ale nie przetłuszczając, cera po tym produkcie nie jest napięta i wyglada bardzo dobrze.

Cudowne ukojenie

Ten Żel jest wyjątkowy. Nie stosowałam dotąd tak delikatnego, kojącego produktu do mycia twarzy. Począwszy od kremowej, delikatnej konsystencji, która jest niesamowicie komfortowa w nakładaniu. Pierwszy Żel, który nie podrażnia zupełnie wrażliwej skóry i zostawia ją ukojoną i nawilżoną. Z nim zmycie makijażu pozostawia po sobie ulgę i miękką skórę. Sprawdzi się przy cerze atopowej oraz poddanej kuracjom dermatologicznym. Jest naprawdę świetny, a jego jedynym minusem jest słaba dostępność, trzeba szukać online lub w aptekach. Nie wiem też czy poradziłby sobie z samodzielnym zmyciem makijażu, ponieważ stosuję go jako drugi kosmetyk w dwuetapowym oczyszczaniu.

Zaskakująco skuteczny i delikatny

Mam skórę tłustą z rozszerzonymi porami, chociaż bez skłonności do niespodzianek(tylko i wyłącznie przed okresem lub gdy zjem coś bardzo niezdrowego). Dosyć wrażliwą, alergiczną i lekko naczynkową.
Zawsze wychodziłam z założenia, że ze względu na skłonność do przetłuszczania oraz związane z tym świecenie cery, muszę ją mocno i dogłębnie oczyszczać mocnymi preparatami. Dlatego na porządku dziennym były rypiące żele na SLeSie, czarne mydło lub glinkowe pasty. Nie mogłam narzekać specjalnie na stan swojej skóry, czułam, że dobrze o nią dbam. Do tego nie interesowałam się łagodniejszymi myjadłami-słaby żel Biodermy oraz przereklamowany Cetaphil*zrobiły więcej szkody niż pożytku i skutecznie mnie zniechęciły do dalszych prób.
*Cetaphil moim zdaniem ma naprawdę kiepski skład(właściwości oraz działanie też słabe), a jego duża popularność wynika z faktu, że przedstawiciele tej firmy wyjatkowo aktywnie promują swoje produkty u dermatologów ;)
Już dużo lepiej kupić sobie ten Physiogel albo CeraVe(dużo lepsze składy).

Physiogel dostałam do przetestowania od przedstawiciela-pracuję w aptece i staram się testować jak najwięcej, aby doradzać pacjentom, dlatego ucieszyłam się z takiej możliwości testowania.
Aczkolwiek fakt, że dostałam produkt za darmo absolutnie NIE wpływa na moją ocenę.

Na moją ocenę tego kosmetyku wpływa coś zupełnie innego.
Fakt, że zupełnie zmienił moje podejście do pielęgnacji cery.
Pokazał, że nie muszę używać agresywnych detergentów, nie muszę wiecznie borykać się z suchymi skórkami(które dawały wręcz efekt łupieżu na moich gęstych brwiach), nie muszę po myciu od razu używać dalszej pielęgnacji.
Ten produkt mi pokazał, że można łagodnie umyć twarz, a jednocześnie ją oczyścić dobrze.
Nigdy nie miałam ładniejszej cery niż teraz.
No chyba, że przed wejściem w okres dojrzewania ;)

Physiogel naprawdę dobrze oczyszcza skórę z nadmiaru sebum i resztek kremów, czasami też resztek makijażu(rzadko używam podkładów i pudrów), ale od razu zaznaczam, że nie używam go do demakijażu.
Podczas jego używania nigdy nie miałam uczucia niedomycia, nigdy mnie nie wysypało, wręcz przeciwnie-cera pięknie się unormowała co przełożyło się na niemal zupełny brak jakikolwiek niedoskonałości. Nawet moje wieczne zaskórniki na czole mi zniknęły :)
A to dzięki łagodności i niewysuszaniu skóry. Po typowych żelach i mydłach zawsze miałam uczucie ściągnięcia, zawsze od razu musiałam użyć wody termalnej oraz kremu, do tego wiecznie borykałam się z jakimiś suchymi skórkami, szczególnie w okolicy brwi(i żaden krem nie pomagał rozwiązać tego problemu na stałe). Podczas stosowania Pysiogelu te zadziorki magicznie zniknęły, nigdy też nie poczułam tego ściągnięcia. Czasami po porannym przemyciu twarzy jak nigdzie nie wychodziłam to odpuszczałam sobie krem i nawet wtedy cera saute czuła pełen komfort.
Do tego znacznie zmniejszyło się przetłuszczanie, moja największa bolączka, której nie wyregulowały kwasy, sera, peelingi oraz przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej. Okazało się, że wystarczy zmienić sposób oczyszczania skóry i nagle nie potrzebuję już dalszego kombinowania.

Na początku musiałam przywyknąć do tego uczucia, że po myciu Physiogelem skóra nie skrzypi od czystości, oczywiście ja myślałam, że to znowu niedomycie, ale twardo się zawzięłam i stosowałam dalej(2x dziennie z wodą). Po jakimś czasie to uczucie zniknęło i poczułam w końcu, że ten produkt naprawdę dobrze radzi sobie z myciem.
Przyzwyczaić się też trzeba do konsystencji-perłowej oraz dosyć lejącej, na początku trzeba nauczyć się nad nią panować(opakowanie w formie butelki bez pompki sprawy nie ułatwia). Pro tip-do mycia potrzeba naprawdę mało produktu(co podnosi znacznie wydajność), chociaż brak pienienia może sprawiać inne wrażenie.
Pachnie delikatnie oraz nieinwazyjnie, bardziej czystością i minimalizmem niż apteczną sterylnością, mi się osobiście podoba.

Dla mnie Physiogel to zdecydowanie przełomowy produkt, zmienił moje podejście do pielęgnacji cery i po wykończeniu zapasów na pewno kupię kolejne opakowanie.
Koleżanka z cerą bardzo suchą również bardzo sobie go chwali. Idealnie się też sprawdzi przy wysuszającej kuracji przeciwtrądzikowej, ogólnie to produkt naprawdę uniwersalny z racji swojej łagodności.

Nie tylko na skóry suchej :)

Mam skórę przetłuszczającą się z lekką tendencją do niedoskonałości. Żel ten poleciła mi Pani dermatolog, z czego bardzo się cieszę! Jest on bardzo delikatny ale przy tym świetnie myje skórę. Po jego stosowaniu zauważyłam znacznie mniej niedoskonałości, lekkie nawilżenie skóry (ale takie, którego potrzebuje skóra tłusta). Moja skóra była po nim w o wiele lepszym stanie niż wcześniej.

do wrażliwców

Żel faktycznie jest bardzo delikatny i przyjemnie się nim myje skórę. Używałam go jak zwykłego żelu do mycia twarzy więc normalnie go spłukiwałam. Nie podrażnił mnie wgl. Niestety przepłaciłam, bo kupiłam go w aptece za prawie 50 zł a widziałam na Internecie dużo niższe ceny :(

Najlepszy Żel do twarzy

Jest to zdecydowanie najlepszy kosmetyk typu żel do mycia twarzy. Mam dość problematyczną cerę a jest to jedyny produkt, który nie wywołał u mnie żadnej reakcji niepożądanej.

Za delikatny

Żel ma kremową delikatną konsystencję. Niezbyt zbitą, trzeba uważać żeby za dużo się nie wylewało. Buteleczka na klik jest bardzo poręczna. Jest bardzo łagodny, dla mnie na co dzień aż za bardzo. Tak samo z zapachem, również delikatny. Bardzo dobry był za to podczas kuracji Izotekiem, nie podrażniał, nie zapychał, nie wysuszał. Pozostawiał skórę miękką i gładką, nie ściągniętą. Nigdy nie używałam go bez wody. Czasami używałam do demakijażu oczu, ale też był za delikatny, przynajmniej nie podrażnił. Uważam, że sprawdzi się podczas różnych kuracji lub po zabiegach kosmetycznych, przy podrażnionej, wrażliwej i suchej cerze. Gdybym miała takie problemy to jeszcze bym do niego wróciła, obecnie nie muszę. Na pewno nikomu nie zaszkodzi. Polecam!

Myślałam, że będzie miał lepsze działanie

Zachwycona kremem nawilżającym do twarzy zakupiłam żel do mycia, nie jest zły, chociaż spodziewałam się czegoś lepszego. Bardzo delikatny, może aż za, bo mam wrażenie, że nie zmywał dokładnie makijażu. Całościowa ocena 4/5

Jeden z lepszych produktów do oczyszczania twarzy

Żel polecił mi mój dermatolog podczas stosowania kuracji izotekiem. Opakowanie jest bardzo poręczne, dzięki temu że wylewamy ten żel na dłoń, czy na szczoteczkę soniczną sposób podania jest bardzo higieniczny. Konsystencja tego produktu jest w miarę gęsta, żel jest koloru mleczno białego i pachnie tak czystością, zapach nie jest nachalny, jest delikatny ale bardzo przyjemny. Żel bardzo dobrze oczyszcza skórę, zostawia ją miękką, niepodrażnioną, zauważyłam też uspokaja cerę jeśli mam jakieś problemy z nią. Jest to produkt bardzo wydajny. Po skończeniu jednego opakowania zrobiłam sobie dłuższą przerwę od tego produktu, ale wróciłam do niego. Myślę że będę wracała co jakiś czas bo na prawdę jest to bardzo dobry produkt. Z jednej strony jest delikatny, ale z drugiej robi to co żel ma robić a nawet więcej. Jestem nim zachwycona!

Mam skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień, zaczerwienień, miejscami przesusza się, a jednocześnie tłustą. Poleciła mi go pani w aptece. Po przeczytaniu opinii przestraszyłam się, że to jednak produkt nie dla mnie, bo pozostawia jakby film. Faktycznie początkowo jest takie uczucie, ale w ciągu 5 minut po umyciu to wrażenie mija. Pojawia się za to uczucie miłej, mięciutkiej skóry. Nie pieni się, więc na początku nie wiadomo, czy robi to, co ma robić. Użyłam tego żelu, kiedy moja skóra potrzebowała natychmiastowego ukojenia. Razem z kremami sprawił, że moje problemy zniknęły. Na pewno jeszcze do niego wrócę.

Świetny produkt

Najlepszy żel do mycia twarzy, jaki kiedykolwiek miałam. Mam skórę wrażliwą, po użyciu żelu nie mam żadnych zaczerwienień, skóra nabiera z kolei ładnego koloru. Bardzo polecam :)

Spełnia swoje funkcje

Moja skóra po umyciu jest dogłębnie oczyszczona, bez uczucia spięcia czy suchości. Nie pieni się, ładnie się rozprowadza po skórze. Żel nie posiada zapachu co jest dużym plusem dla wrażliwych użytkowników