Physiogel, Hypoallergenic, Codzienne Nawilżanie, Żel do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej

Średnia ocena: 3.48/5

Hebe

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Nie zawiera mydła i barwników.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

oczyszczanie twarzy
sucha, wrażliwa, alergiczna / atopowa
nawilżające, oczyszczające
hipoalergiczna
żel

Świetny

Mam go już od jakiegoś czasu i przypadł mi do gustu. Przede wszystkim jest bardzo delikatny, można go używać bez wody co jest bardzo ważne kiedy nie mamy możliwości "pełnego" użycia twarzy. Buteleczka jest mała, dzięki czemu bez problemu zmieści się w kosmetyczce czy torebce. Produkt jest raczej rzadki, ma takie biało perłowe zabarwienie. Dzięki temu że jest rzadki, łatwo się rozprowadza na twarzy.
Nie kosztuje dużo (coś ok. 22 zł w superpharm) więc biorąc pod uwagę jego zalety jest naprawdę warty wypróbowania.

Regeneruje podrażnioną skórę, łagodzi.

Sięgnęłam po ten produkt gdy na mojej skórze pojawiły się przesuszenia i mnóstwo suchych skórek. Jest to bardzo łagodny żel, idealny dla problematycznej cery, atopowej.

Konsystencja: produkt ma konsystencję mleczka do mycia, nietłuste, nie zapycha, szybko się spłukuje.

Stosowanie: Physiogel pomógł mi zwalczyć skórne problemy, z którymi borykałam się jakiś czas. Prócz łagodzącego działania, miał też właściwości myjące i kojące. Jest to jeden z nielicznych żeli myjących po których nie odczuwałam ściągnięcia skóry, nieprzyjemnego napięcia.
Z pewnością sięgnę po niego ponownie jeśli zobaczę, że na mojej skórze znów coś zaczyna się dziać.

Zapach: pachnie przyjemnie, jak kremowe kosmetyki.

Opakowanie: bardzo prosta grafika, ale czytelna. Sama buteleczka jest wygodna, klips solidny, umożliwia postawienie go dnem do góry, wtedy zużywamy żel do samego końca.

bardzo lubię

Żel ten kupiłam w momencie, gdy moja cera była zmasakrowana walką z trądzikiem i każdy kosmetyk którego próbowałam użyć "wypalał" mi cerę. W przypadku tego żelu żadne pieczenie nie miało miejsca! wręcz podczas nakładania go na twarz czułam narastającą ulgę. Jest niezwykle delikatny, cudownie łagodzi i w połączeniu z kremem z tej samej firmy uratował moją twarz :) zdecydowanie polecam !

uwielbiam!

Trafiłam na to cudo trochę przez przypadek i od lat nie używałam do mycia twarzy niczego innego. Genialnie oczyszcza, bez problemów zmywa lekki makijaż, jest mega wydajny i bardzo poprawił mi stan skóry. Mam cerę raczej mieszaną niż suchą, ale sprawdził się super, a dodatkowo mnie nie uczulił. Bardzo polecam.

Z kwestii technicznych: żel nie ma zapachu, nie pieni się, jest bardzo, bardzo wydajny. Do kupienia w aptekach, ale polecam sprawdzić wcześniej ceny, bo łatwo przepłacić. Używam go raz dziennie, dla mnie tyle wystarcza.

stały produkt

ile już opakowań go zużyłam to nie policzę. już muszę kupić kolejne. zawsze ma miejsce w mojej łazience. lubię używać go po demakijażu oraz rano.
nie podrażnia, daje uczucie świeżości na twarzy, jest wydajny,,jedna buteleczka starczy mi na ok 2 msce.

Niezastąpiony

Produkt ten na stałe zagościł w mojej łazience. Jest mi absolutnie niezastąpiony. Myję nim twarz, ścieram nim makijaż, sprwdza się w przypadku bardzo podrażnionej skóry. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Ma fajną kremową konsystencje, nie pieni sie obfcie oraz jest bardzo wydajny.

w porządku

Używałam go do mycia twarzy - jako żel, po zmyciu makijażu płynem micelarnym. Jest w porządku. Nie do końca jednak u mnie się sprawdził. Miałam wrażenie, że skóra nie jest całkiem oczyszczona. Pozostawia na skórze film - takie odniosłam wrażenie. Natomiast plusem jest to, że nie podrażnia - skóra nie jest po jego zastosowaniu spięta.
Można kupić w niektórych aptekach na promocji za niecałe 13 zł.
Ze względu na bardzo niepraktyczne opakowanie jest niewydajny

Mega delikatny żel

Produkt zakupiłam w czasie moich kuracji- dermapen, mezoterapia oraz kwasami. Moja skóra była mocno podrażniona, i potrzebowała delikatnego mycia. Używałam go rano i wieczorem po zabiegach, a potem tylko rano gdy myłam twarz, nie zmywałam nim makijażu- ten produkt się do tego nie nadaje. Jest ultradelikatny- nie podrażnia mocno zaczerwienionej, uszkodzonej skóry przez dermapen czy mezoterapię. Uważam, że produkt ten znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach, od kuracji poprzez atopową, podrażnioną skórę.

Dla mnie najlepszy!

Swietnie myjacy zel do twarzy. Robi swoje, a przy tym jest bardzo wydajny, niewiele ponad 100ml takiego opakowania wystarczy spokojnie na 3 miesiace stosowania. Bezzapachowy, nie uczula. Delikatny a mimo to doskonale rozpuszcza makijaz. Twarz po nim nie jest sciagnieta a nawilzona. Nie zauwazylam zadnych wad. Na promocji w aptece ziko, czesto dostepny w granicach 13 zl zamiast 25zl.

średniak

Niestety pokładałam duże nadzieje w tym żelu. Myje twarz jednak nie daje oczyszczenia. Pozostawia film powodując uczucie nie do końca czystej buzi. Od tego typu produktu oczekuję usunięcia zanieczyszczeń, przygotowania mojej cery do nałożenia kremu. Po zmyciu żelu mam uczucie tłustej skóry. Bardzo praktyczne opakowanie produktu chroni przed rozlaniem. Zakupiłam żel w aptece za 22zł jak się okazuje cena produktu dość wygórowana.

Hypoalergiczny, a jednak...

Niestety mnie uczulił, na policzku pojawiła się reakcja alergiczna, której pozbywałam się później bardzo długo. Stosowałam go kilka tygodni, bo nie sądziłam, że to od niego - polecił mi go dermatolog. Po odstawieniu i zaleczeniu zmian spróbowałam jeszcze raz i niestety to samo.
Delikatnie myje skórę, nie wysusza, ale może zapychać.
Mam bardzo wrażliwą skórę, szczególnie na kosmetyki myjące.

Coś na oczyszczenie.

Miałam przyjemność używać po wizycie u dermatologa. Jako następny krok po zmyciu makijazu Physiogel świetnie oczyszcza cere. Dobrze myje a przy tym pozostawia ja dość świeża. Fajna konsystencja.