Physiogel, Hypoallergenic, Codzienne Nawilżanie, Żel do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej

Średnia ocena: 3.48/5

Hebe

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Nie zawiera mydła i barwników.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

oczyszczanie twarzy
sucha, wrażliwa, alergiczna / atopowa
nawilżające, oczyszczające
hipoalergiczna
żel

IDEAŁ !

Często polecany przez dermatologów.
ZALETY:
- delikatny, idealny dla cery wrażliwej
- skutecznie oczyszcza
- super nawilża

WADY:
- drogi - ok. 37 zł !!! (mimo to wart swojej ceny)
- mało wydajny, jesli jest stosowany bez wody (zmywam nim maść cynkową - on sie do tego najlepiej nadaje), mnie starcza na miesiąc.

średniak

kupiłam go za namową pani z apteki poniewaz nigdzie nie mogłam dostać Cetaphfilu,wcale nie jestem z niego zadowolona, taki przeciętny produkt, ze zmywaniem oczek wcale dobrze sobie nie radzi po za tym mało wydajny fakt że nie uczula, krem z tej samej serii zdecydowanie jest lepszym produktem

najlepszy!

Najlepszy pod każdym względem! Nie wysusza skóry, nie powoduje że jest ściągnięta, nie podrażnia, doskanale oczyszcza, nawilża. Podręczny przy podróżach, bo nie trzeba używac wody żeby go spłukać. Używam go już pół roku i nigdy go nie zmienię!!! Cena też niezbyt wygórowana, a jeśli chodzi o wydajności, to mniej więcej jedno opakowanie starcza na jeden miesiąc. Polecam, jest najlepszy!

fenomenalny

Idealnie łączy w sobie dwie, zdawałoby się wykluczające się cechy, które sa dla mnie najważniejsze w oczyszczaniu i demakijażu - nawilża i nie zostawia tłustego filmu!- jest przy tym delikatny i daje miłe poczucie odświeżenia - nie ma mowy o uczuciu lepkości czy zaklejonej skóry nawet jeśli nie zmywamy go wodą! No i zero uczucia ściągnięcia czy przesuszenia. Idealne połaczenie delikatności mleczka i odświeżenia jakie daje użycie żelu z wodą. Przy czym skutecznie usuwa makijaż twarzy, z oczkami trzeba się więcej napracować ale mnie to nie przeszkadza. Nie jest niestety mistrzem wydajności ale jestem tak zachwycona tym preparatem, że mi to nie przeszkadza...

super

Dla mnie jest to rewalacja. Pierwszy raz spotkalam sie z takim preparatem. Zmywa z buzi wszystko, skora jest gladziutka i mieciutka nie podraznia nie uczula i ma zbawienny wplyw na moja mieszana cere (zadnych niespodzianek). Zmywam go woda ale w ekstremalnych warunkach wyjazdowych nie musze sie martwic ze nie bede sie miala jak umyc, bo zmywac go nie trzeba.
Polecam dla wrazliwych i tradzikowych cer.

ideal

Uzywam tego cuda juz bardzo dlugo zdradzajac je co jakis czas z innym, co jeszcze dobitniej uswiadamia mi zalety Phisiogelu:)! Za co 5 gwiazdek...?
Za to, ze nie podraznia mojej delikatnej i wrazliwej skory, ani oczu! Za to ze blyskawicznie oczyszcza skore przy maximum delikatnosci! Za to, ze jest wydajny! Za to, ze nie drazni swym zapachem! Za to, ze nie powoduje przesuszenia i uczucia sciagniecia skory! I wreszcie za to, ze kazdy inny wyprowany przeze mnie preparat do demkijazu nie posiadal wszystkich wymienionych powyzej przeze mnie cech!:)

Świetny

Tradycyjnie jak co roku dopadł mnie wakacyjny przesusz. Musiałam więc z żalem odstawić moją ukochaną piankę do mycia twarzy Biotherm i zaopatrzyć się w stały zestaw, tj. krem nawilżający i maseczkę Vichy i coś do zmywania twarzy bez wody. Skonsultowawszy się z KWC (jak zwykle) nabyłam Physiogel. Toż to cudowny wynalazek! W dniu zakupu przystąpiłam do zmywania makijażu zaopatrzona w ogromną ilość wacików, przekonana, że tak jak w przypadku wszystkich mleczek zużyję co najmniej 4 waciki i ok. 1/10 zmywacza. Musiałam mieć głupią minę, gdy po nałożeniu Physiogelu drugi raz na buzię i przetarciu jej wacikiem, okazało się że wacik jest całkowicie czysty. Nie do wiary! Czar trochę prysł, gdy przystąpiłam do demakijażu oczu i jak zwykle trysnęła z nich fontanna łez. Z żalem muszę stwierdzić, że do moich nadwrażliwych i wiecznie przekrwionych oczu się nie nadaje. Ponadto czasami odczuwam lekkie szczypanie twarzy, z którym sobie radzę przy pomocy wody termalnej LRP. Z tych dwóch wymienionych powodów nie daję maksymalnej ilości gwiazdek. Poza tym jest to rewelacyjny produkt, który błyskawicznie zmywa makijaż, nie maże się, nie natłuszcza (mam mieszaną cerę), nie wysusza i w związku z efektywnością działania jest wydajniejszy od jakiegokolwiek mleczka jakiego w życiu używałam. Twarz jest dobrze oczyszczona, ponieważ nie mam więcej pozapychanych porów nież zwykle, nie wystąpił też wysyp pryszczy ani zaskórników. Dzięki Physiogelowi demakijaż bez użycia wody nie jest już dla mnie długotrwałą i nudną mordęgą, z której prędzej czy później zawsze rezygnowałam na rzecz mycia twarzy wodą i żelem. Polecam wszystkim!

2005-01-06 - z przykrością muszę odjąć jedną gwiazdkę. Powody są następujące: efektywność preparatu wcale nie jest aż taka, jak napisałam poprzednio (po prostu wtedy było lato i miałam minimalny makijaż) a łagodność... im dłużej go używałam tym bardziej piekł moją skórę. Drugą zakupioną buteleczkę oddałam w dobre ręce.

dobry

Nie uzywam go juz od roku bo to był demakijaz na specjalne problemy. Bardzo delikatny ale skuteczny. Nie wysuszał!!!I idealny do cery tłustej! Niestety ostatnio sobie go kupiłam i stwierdzam z przykrościa ze stał sie bardziej wodnisty i tym samym mniej wydajny a tym juz wczesniej nie grzeszył. Wiec z uwagi na cene i fakt że nie jest mi juz niezbędny nie kupuje go tak często choc szczerze POLECAM!!!

KW

Jak dla mnie rewelacja, zarówno przy spłukiwaniu go wodą, jak i ścieraniu wacikiem. Świetnie radzi sobie także z demakijażem oczu i nie podrażnia. Prawdziwe cudo, szkoda, że jest mało wydajny, nie używałam go codziennie, ale i tak szybko się skończył.

rewelacja

Zmuszona przez P. dermatolog, zaczęłam używać - do tej pory nie mogłam polubić się z kosmetykami do demakijazu które trzeba zmywać wodą - ten po pierwsze daje możliwość wyboru
a poza tym ma całą masę innych zalet:
bardzo dobrze oczyszcza, nie uczula, dla mnie jest wydajny (2 mc 1 opakowanie), po użyciu skóra jest gładka, nie wysuszona - pozostawia warstewkę ochronną. Jednym słowem rewelacja i wszystkim bardzo polecam - i jeszcze jest tani !

polecam

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...1
- mało wydajny, pierwszy kosmetyk który tak szybko zużyłam
- skóra w niektórych partiach strasznie się łuszczy co powoduje zatykanie porów i uniemożliwia rozprowadzenie podkładu
- ma dziwny zapach
- mam skórę tłustą i poleciła mi go pani farmaceutka ale u mnie się nie sprawdza
- plusem jest że dość dobrze zmywa zanieczyszczenia,podkład i.t.d.
- jest łagodny dla oczu, ogólnie jest bardzo łagodny
- bardzo dobrze się spłukuje

Niezwyciężony

Kocham ten kosmetyk. Nie mam wrażliwej skóry, ale czasami po oczyszczeniu twarzy mleczkiem czułam sie dziwnie. Pgisiogel, jest niezwykle delikatny, nie podrażnia nawet oczu, gdy czasami troszeczkę wleci. Usuwa makijaż, jak dla mnie idealniy. nie wysusza, nie trzbea go zmywać wodą. Buźka jest oczyszczona. Żel nie narusza warstwy ochronej. Czasami zmieniam kosmetyk do demakijażu, ale muszę przynać, że warcam zawsze z podkurczonym ogonem do Phisiogelu.