Physiogel, Hypoallergenic, Codzienne Nawilżanie, Żel do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej

Średnia ocena: 3.48/5

Hebe

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Nie zawiera mydła i barwników.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

oczyszczanie twarzy
sucha, wrażliwa, alergiczna / atopowa
nawilżające, oczyszczające
hipoalergiczna
żel

Delikatny i skuteczny

Jestem w trakcie kuracji brevoxylowej i ten preparat sprawdza się znakomicie! Jest bardzo delikatny, nie podrażnia, stosowanie to sama przyjemność, a przy tym bardzo dobrze usuwa makijaż.
Wolałabym, aby opakowanie było trochę większe, ale za tę samą cenę ;)

Niestety...

Ten kosmetyk przepisala mi moja dermatolozka jako plyn do higieny i demakijazu twarzy (mam tlusta cere).Jesli chodzi o demakijaz to niesamowicie podraznil mi oczy,mimo ze nie sa jakos strasznie wrazliwe.Po jego zastosowaniu musialam dodatkowo przemyc twarz woda,zeby nie oslepnac.Co zas sie tyczy higieny to uwazam,ze jest zbyt tlusty.Dziwie sie,ze jest tak wiele pozytywnych opini na jego temat...

dla wrażliwców ideał

Dla nadwrażliwych cer kosmetyk - ideał. Zupełnie nie podrażnia buzi, dobrze usuwa zanieczyszczenia, nie wymaga użycia wody do zmywania, a twarz czuje się dobrze oczyszczona.
Po peelingu chemicznym sprawdził się świetnie.
Jest wydajny, nie drogi i spełnia swoje zadanie.

dobry, ale nie do końca..

Dawno temu miałam ten żel. Jednak nie spełnił do końca moich oczekiwań.
Żel jest dobry, usuwa makijaż (choć nie zawsze dokładnie), plus za to, że nie wynaga spłukiwania w przypadku osób wrażliwych, które nie mogą zmywać twzarzy zwykłą wodą (ja używam tylko wody termalnej). Minus za to, że jest zbyt mało wydajny i nie pozostawia na buzce miłego uczucia komfortu.
Chyba nie wrócę już do tego żelu. Moim faworytem numer jeden jest loton do demakijażu oczu i buzki z AVENE (bardzo wydajny i bardzo przyjemny w użyciu, oczywiście dla wrażliwców).

Dla wrazliwej cery idealny

Poleciła mi go pani dermatolog, gdyż moja wrażliwa skóra ostanio zrobiła sie cakłiem histeryczna, podrażniał ją nawet dotychczasowo używany tonik. Nie mogę juz od dawna myć twarzy wodą dlatego Physiogel okazał się dla mnie wybawieniem. Podraznienia ustąpiły, ładnie oczyszcza twarz, nie wyrządzajac przy tym żadnej krzywdy. Do oczyszczania twarzy tylko z "zanieczyszczen" idealny, przy makijazu juz mu troche gorzej idzie tzn. trzebo go duzo zuzyc zeby dokladnie oczyscic twarz. Jedno co trzeba mu przyznac to to ze ne podraznia a nawet koi. Niestety bardzo mało wydajny (a przyrownujac wydajnosc do ceny odejmuje jedna gwiazdke)

Jak dotąd zuzyłam ze 2 opakowania, ale jeszcze nie zdecydowalam czy wole Sensibio H2O czy Physiogel

niekoniecznie

Ooops, chyba bede jedyna, ktora ponarzeka. Troche dziwna sytuacja z tym preparatem, bo jednego dnia bylam z niego zadowolona a drugiego piekla mnie twarz po jego nalozeniu (scislej - policzki, wzdluz nosa). Uczucie pieczenia mijalo po zmyciu woda. Kosmetykow w trakcie jego uzywania nie zmienialam, dlatego zakladam, ze ta reakcja to wina Physiogelu. Ogolnie - kiedy nie powodowal pieczenia - przyjemny w uzyciu, nie powoduje wysuszenia, buzia mieciutka i gladka. Wiele do zyczenia pozostawia jego wydajnosc.Ilość zużytych opakowań: 1 cale.

i tak go lubię...

Ten preparat to fajna sprawa, ale tylko wtedy, gdy używa się go do niezbyt mocnego makijażu. Z intensywnym make-up'em, szczególnie jeśli chodzi o oczy, radzi sobie bowiem średnio. Moim zdaniem po dwóch aplikacjach buzia powinna być już czysta, a tu twarz trzeba przecierać trzy, cztery, a nawet pięć razy. Ale poza tym preparat jest bardzo sprytny, bo można, ale nie trzeba go zmywać wodą. Ja lubię po jego zastosowaniu przemyć buzię wodą i uwielbiam to uczucie po umyciu!!! Taka gładka, miękka skóra. Nie błyszczy się, nie swędzi, nie piecze. Nie czuje się "ściągnięcia" skóry. Super! Konsystencja odpowiednia, zapach nie drażniący.Kosmetyk świetny na wyjazdach.Jedna buteleczka wystarczyła mi na ok. 4 tygodnie.

jeden z najlepszych

Znakomity! Świetnie zmywa makijaż, doskonale oczyszcza, nie podrażnia, nie wysusza ale i nie przetłuszcza cery (dobry na lato!). Uniwersalny - można zmyć go wodą, albo zetrzeć wacikiem.Szkoda, że nie jest bardziej wydajny, albo dostępny w opakowaniu o większej pojemności.

Genialny

Nie znam lepszego kosmetyku do demakijazu wrazliwej cery. Nie uzywam wody z kranu do mycia twarzy, wiec phisogel jest dla mnie zbawieniem. Swietnie oczyszcza, nie podraznia. Przy mocnym makijazu sprawdza sie dosc dobrze, chociaz trzeba czasem wiecej czasu by zmyc np. mocny makijaz oczu, ale tak jest z prawie kazdym preparatem do demkijazu. Uzywalam wczesniej innych preparatow do skory wrazliwej i ten zdecydowanie wygrywa z nimi wszystkimi!!!

polecam

Bardzo dobry kremo-żel!!Używam go od dawna i tylko czasami zastępuje innym "zmywaczem" ale zawsze wracam do phisiogelu.Jest przyjemny w stosowaniu, wydajny i dobrze zmywa makijaż a co najważniejsze dla mnie -tusz do rzęs(nie cierpię mleczek i bawienia się z wacikami w ścieranie i rozciąganie delikatnej skóry).Mogłby tylko mieć ładniejsze opakowanie choć to jest praktyczne(butelka)ale bardzo niepozorne.Gdyby nie rada koleżanki nie dostrzegłabym go w gąszczu kosmetyków. ...

dla wrażliwców

Używałam tego żelu przez kilka lat. Kupiłam go po rekomendacji mojej pani dermalotog.Bardzo delikatny preparat, którego można używać zarówno bez jak i z wodą. Dobrze zmywał buźkę i nie podrażniał.Poprostu mi się znudził i teraz używam już innych żeli.Wybieram te które jednak ładnie pachną ;)

oki :)

Polecony mi przez mojego dermatologa, niestety nie trafił w moje gusta. Owszem nie uczula, bardzo delikatny, bezzapachowy, wydajny. Dobrze zmywał makijaż. Używałam zarówno z wodą jak i na wakacjach bez niej, czyli ścierałam z twarzy. Niestety nie przypasowała mi konsystencja takiej białawej mazi, hmmm...kojarzącej mi sie jednoznacznie. Ale ogólnie nie lubie takich konsystencji. A poza tym nie zawsze bez problemu zmywał każdy maijaż więc musiały być poprawki. Jak dla mnie produkt średniawy i niespecjalnie fajny (przez tę konsystencję) w użyciu. Ale mimo wszystko uważam, że dla osób wrażliwych bardzo albo alergicznych - idealny.